Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Insemnul diavolului

#2
Ok... In first place... Trebuie sa bagi descriere... Multa descriere, ficul seamana cu un teatru,sau nici atat , pentru ca nu are scene... asa..
In 2nd place, initialele din fata dialogurilor trebuie sa dispara si sa apara liniuta de dialog.
In 3rd place ... dupa ce scrii ceea ce zice persoana respectiva, pui virgula, punct, semnul exlamarii sau cel al intrebarii(dupa cauza) si scrii "A spus, cutare.." sau "Spuse cutare" sau "Zise cutare" sau "Intreaba/Chestiona cutare" sau striga, sau stiu si eu ce mai face...
In 4th place.. Personajele... Unde le sunt descrierea? De unde sa stim noi cum arata personajele, daca tu nu le descrii? Poate tu ti le imaginezi, dar noi nu avem cum, atata timp cat descrierea e nula...
In 5th place, ai gruija la greselile de tastare.. Si de fiecare data cand pui puncte de suspensie, scii apoi cu litera mare:
Citat:S'au(Aici era "S-au") intors si au vazut!...Era o caruta rosie, cu roti de foc, cailor le ardeau copitele (copitele cailor ardeau)... Si cel ce era in caruta era chiar el... Da ("Da" ? sau "Dar" ?) mi'am (mi-am) dat seama de prima data... Dupa coarnele acele pline cu ura(coarne pline cu ura? -_-" )... Era chiar diavolul...
Da... Nu ar scrica si niste dialog indirect printre altele... "Ken spuse..." "Takato spuse..." Sau daca nu spuse, atunci striga sau tipa, eventual sa zicem sa sopteste ;))...
Si cand treci la ziua urmatoare nu zici direct : "A doua zi"... (descrierea, tati) " Soarele isi face aparitia pe cerul albastru, aducand o noua zi cetatenilor din (cine stie ce oras e ala) razele... etc etc" :-j vrajeli dinalea... Descriere... asta dorim ;)) Descriere...
Ideea mie se pare buna si interesanta, insa mai ai mult de lucrat...
Incearca sa te "tii" de ceea ce ti-am zis ... Si iti recomand sa citessti niste ficuri de pe aici ca sa poti avea inspiratie ;)).. Eventual recomand ficurile lui "love_yuki_eiri"
chuu si astept sa vad nextul
:bye:
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]




Răspunsuri în acest subiect
Insemnul diavolului - de case - 23-07-2008, 08:36 AM
RE: Insemnul diavolului - de Yaoi Queen - 23-07-2008, 12:05 PM
RE: Insemnul diavolului - de case - 23-07-2008, 11:54 PM
RE: Insemnul diavolului - de Jay - 24-07-2008, 12:50 AM
RE: Insemnul diavolului - de Jigoku - 24-07-2008, 08:58 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Inima Diavolului Yami 8 5.507 05-06-2013, 07:46 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Mesagerul Diavolului Sushi 12 7.988 03-06-2013, 11:42 AM
Ultimul răspuns: Yami
  [Yaoi] Mana stanga a diavolului Nywa 30 14.476 11-01-2013, 02:26 PM
Ultimul răspuns: Natsuru
  Pe urmele diavolului [hentai] Hitman 16 10.482 31-07-2009, 02:29 PM
Ultimul răspuns: nimeni


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)