Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mesagerul Diavolului

#11
Interesant, foarte interesat. Titlul m-a atras instinctiv, ador ficurile cu demoni/vampiri/fantome si tot ce tine de asa ceva.
Ideea e buna, cum am zis, si ma bucur ca exista persoane care stiu ca Lucifer nu e acelasi lucru cu Diavolul -.-'
Ai un stil relaxat de a scrie, imi place, totul e invaluit in mister si nu ne incarci cu multe informatii deodata. Ce nu-mi place esteca sunt multe personaje si ne derutezi. Eu cel putin nu prea am inteles o chestie: Marc e baietelul ala din primul capitol? Sper ca pe viitor sa fi mai atenta la astfel de detalii, chiar daca doresti sa nu faci curiosi trebuie macar sa ne dai minimul de informatii pentru a nu face presupuneri gresite.
Ai grija ce faci cu tastatura, am vazut cateva greseli dar nu e chiar asa de grav incat sa stau sa le caut. Eventual, cand terminii capitolul arunca o privere peste el pentru a vedea daca ai astfel de greseli :D
Spor la scris si multa imaginatie. Sper sa continui ficul, am vazut ca nu ai mai postat de ceva vreme. M-ai facut curioasa (si sunt sigura ca si pe restul cititorilor), si ar fi o rusine sa te lasi de el acum, cand avem atat de multe de aflat.
~Zbye :*
[Imagine: oh0j9c.gif]

#12
In primul rand, vreau sa-i multumesc lui Lexxu. Daca nu ar fi scris la profilul tau:" cand pui next la mesagerul diavolului? " nici nu as fi aflat de acest fic minunat. Imi place enorm de mult - asta o sa insemne ca sunt pacatoasa- dar ce pot sa fac? Tentatie, dorinta, curiozitate - toate duc spre pacat. Of ^^Of. In primul rand, mi se pare interesanta ideea. Lucifer ^^ nu stiu de ce, dar ador acest nume. Suna asa de...cool. Vreau un autograf : de la tine, de Luci honey si de la Mihail honey :D (acum am inceput geni Pitsy Urinela :))) cu ''honey honey'' peste tot).
Astept cu nerabdare nextul.
Spor la scris^^ si nu uita ca te iubesc.
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#13
Interesanta aceasta perspectiva asupra iadului si sincer de abia astept urmatorul capitol. Sincer as prefera sa il descrii pe Diavol, sunt extrem de curios sa aflu cum il vezi.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Inima Diavolului Yami 8 5.338 05-06-2013, 07:46 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Yaoi] Mana stanga a diavolului Nywa 30 14.098 11-01-2013, 02:26 PM
Ultimul răspuns: Natsuru
  Pe urmele diavolului [hentai] Hitman 16 10.206 31-07-2009, 02:29 PM
Ultimul răspuns: nimeni
  Insemnul diavolului case 4 3.450 24-07-2008, 08:58 PM
Ultimul răspuns: Jigoku


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)