Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Dragoste in ritm de rapp

#5
Tnkz, precious! :X

Capiotlul 4

Batut mar de niste cretini, m-am carat dracului acasa, inca gandindu-ma la proful meu cretin, care parea ca ma urmareste. Nu stiu de ce, dar aveam o presimtire foarte proasta legata de barbatul asta. Parca venise din dracu' cu carti numai ca sa ma faca pe mine sa-mi iau campii, nu gluma!
"Si cum scap daca au venit babalacii?!" m-am intrebat nemultumit, injurand din cale-afara cand ajunsesem in fata blocului. Cativa se uitau dupa mine cum ma comportam si vorbeau despre mine ca si cand as fi fost un tanc nesimtit.
- Duceti-va dracului cu familiile voastre cu tot!
Auzindu-ma, cu totii isi luasera talpasita. M-am intins, trosnindu-mi oasele, si am urcat dracului acasa, deschizand usa. Am intrat gramada, avand grija sa nu fac zgomot. Mi-am aruncat fiecare lucru pe care-l aveam pe mine in hol si m-am carat in dus, fiindca eram plin de sange si nu-mi convenea. Eram vanat din cap pana-n picioare si sangeram de la arcada. Tremuram de nervi si voiam sa ii omor pe nenorocitii care imi facusera asta.
"Lasa ca vedeti voi de la Itachi!" am spus in gandul meu, dand drumul apei fierbinti sa imi curete trupul epuizat. Eram prost dispus rau de tot si aveam chef sa i-o trag cuiva acum, insa nu eram in stare de nimic, cadeam si ma culcam daca ajuingeam in pat cu vreouna, mai ales daca era Ino, cu o energie de nimfomana in ea.
Dupa douazeci de minute sau poate si mai bine, am deschis usa cabinei de dus, iesind gol de-acolo, si am incepu sa ma sterg cu prosopul, fiindca incepuse sa-mi fie rece si aveam de gand sa plec. Bineinteles, parul meu era inca ud leoarca si liber acum, nemaipasandu-mi de ce se intampla. Mi-am luat rapid o pereche de blugi si o bluza neagra, apoi o camasa pe deasupra cu maneca scurta si m-am intors in baie, injurand de mama focului buza care mi-era sparta.
"Noroc ca mama se machiaza!" mi-am spus in minte, incepand sa imi adun din lucrurile ce credeam ca imi trebuie. Ma enervasem de-a binelea, asa ca am inceput sa ma dau cu fond de ten pe fata, sa nu mi se vada vanataile proaspat create de niste idioti. Se cunostea foarte bine ca nu eram eu, fiindca aveam tenul ceva mai alb decat nenorocirea aia de fond de ten, dar putin imi pasa si de asta! Tot ce trebuia era sa arat cat de cat acceptabil. Mi-am dat pe buze cu un luciu frumos parfumat, insa transparent, doar usor lucitor. Aratam acceptabil, nu ziceai ca eram cocota, spre marele meu noroc.
Am iesit val-vartej din casa, indreptandu-ma catre apartamentul fratelui meu care, spre marele meu noroc, nu era foarte departe.
"Vedeti voi ce va ia mama Dracu', scarbe ordinare!" am spus la adresa celor care ma batusera, disparand in scara unui bloc.
Am urcat rapid, aproape spumegand de furie .Mi-am aprins o tigara in speranta ca termin sa mai fac urat, insa se parea ca nu aveam sanse sa se intample asta.Speram ca un dus are sa ma ajute sa ma simt mai bine, insa nu aveam nrocul sa se intample asta, inca puteam sa omor pe cineva in bataie. Ajunsesem in fata apartamentului fratelui meu si am deschis usa, intrand fara ca macar sa bat. De obicei faceam asta si lui Itachi nu ii placea sa fie deranjat pentru a raspunde, ci voia sa intru direct. I
- Itachi, hai sa... Tu ce dracului cauti aici?! am strigat in momentul in care mi-am vazut profesorul de rap-ul dracilor de la scoala alaturi de fratele meu, pe canapea, vorbind si cu o doza de bere fiecare in mana.
Maraiam nervos de faptul ca nu mai puteam scapa de idiotul asta care parca ma tot urmarea, numai sa ma bage pe mine in draci. Am expirat tot fumul din plamani, privindu-l fix pe blondul cu doar cativa ani mai mare decat mine, care ma enerva la culme.
- Uchiha, nu mai tipa, nu am venit aicica te umaream pe tine, ci pentru ca Itachi imi este foarte bun prieten, spuse barbatul calm, iar eu am cascat ochii.
- Vai mie, ce coincidenta teribila! spun la fel de nervos, inca in picioare la intrarea din sufrageria fratelui meu. Itachi ma privea calm si, incercand sa linisteasca apele, intreba:
- Ce cacat e cu machiajul ala pe fata ta?!
"Oh... Da, machiajul! Uitasem de machiajul meu!".
- M-am incaierat cu niste bulangii si mi-am luat bataie, spun nervos. Erau de-o seama cu voi doi. Am apucat sa dau decat la doua persoane, celelalte au tabarat pe mine si mai fa vreo miscare daca mai poti! M-au batut si gata, de aici si machiajul meu, ca sunt vanat, spun spumegand, aproape improscand cu cuvintele.
Am tras din tigara tot mai tare, simtind fumul cum imi invada plamanii.
- Itachi, spuse politicos blondul, eu plec acasa...
Se ridicase si, salutandu-l pe fratele meu, iesise din casa, lasandu-ma doar cu brunetul. M-am asezat pe fotoliu mijind ochii. Doamne, cati draci puteam sa am! Eram in stare sa-mi iau fratele la bataie. Ma simteam tradat de faptul ca fraele meu e prieten cu cel pe care eu nu-l suportam nici daca ma impuscai.
Am inceput sa ne certam, ca, de!, fara cearta nu se poate intr-o casa, mai ales cand aceasta e intre frati.
- De ce te certi cu FoxyBoy pana la urma? intreba fixandu-ma cu privirea.
In momentul in care pronuntase numele "FoxyBoy" ma trecuse un fior rece. Cum adica Foxy?! Foxy era raperul meu favorit, ce legatura avea el cu un profesor cretin pe care nici macar nu-l puteam suporta, ma calca pe nervi si il uram de-a binelea?!
- Ce vrei sa spui cu FoxyBoy?! Cretinul ala nu se ridica la nivelul lui Fox, nu-i mai zice asa!
Itachi se uitase la mine interzis parca pentru cateva clipe, dupa care incepuse sa rada foarte bine dispus, de parca cine stie ce gluma foarte buna spusesem si el trebuie sa se prapadeasca de ras.
- Sas', Naruto e FoxyBoy, idolul tau, istetule!
Parca imi cazuse cerul in cap in acel moment! Cum dracului sa fie el FoxyBoy?! Si cat ma certasem cu el... Cum aveam sa mai dau eu ochii cu idolul meu acum?! De cerut scuze nici nu incapea vorba, era clar ca nu aveam sa-mi cer scuze nici daca ma impusca cineva... Dar imi era rusine. Ce prost puteam fi! Recunoscusem ca se aseamana cu raperul meu favorit, insa nu ma gandisem ca e insusi el!
- Am plecat, spun oftand si aruncand tigara in scrumiera fratelui meu. Se uita dupa mine, insa nu incerca sa ma opreasca. Mai bine, si asa nu aveam de gand sa mai raman pe aici!

- Tema, spuse Naruto destul de tare ca sa ma treaca un fior. Ce cacat, uitasem de tema!
- Nu ne-am facut-o, spuse Sakura linistita, ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat.
- Ah da?! intreba sarcastic profesorul si deschise catalogul, incepand sa ne strige pe rand si spunand calm ''Doi, doi, doi" si tot asa, umpland catalogul de doi.
- Hai mai da-o dracului de treaba, spun nerovs. Crezi ca noi stam sa ne facem tema?! Parca alte lucruri nu am avea de facut decat sa stam sa scriem tema dracilor!
- Comentezi, Uchiha? intreba barbatul maraind, iar eu m-am ridicat in picioare, spunand un ''Da" hotarat. Detentie, baietel, spuse zambind.
- 'Te dreacu' cu detentia ma-tii cu tot! am rostit vrand sa ies plec, insa se posta inaintea mea.
- Detenie pana diseara la ora zece! spuse calm, iar eu i-am aratat foarte calm sa ma ia dintre picioare.
- Sa ti-o bag la gaurica, mormai nervos, uitandu-ma la el.
- Vezi sa nu ti-o fac eu tie! Sa continuam, rosti plecand la catedra.
Am oftat si m-am asezat in banca, privind nervos pe fereastra. Mi-am scos o tigara si, facand abstractie de Foxy, am icneput sa fumez, sufland pe geam fumul.

"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Răspunsuri în acest subiect
Dragoste in ritm de rapp - de Nywa - 07-06-2011, 06:11 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp [YAOI NaruSasu made by manu and gabytsswh+18] - de Beatrix LaVey - 05-08-2011, 11:04 PM
RE: [yaoi] Dragoste in ritm de rapp - de Nywa - 27-11-2011, 05:00 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Beatrix LaVey - 31-01-2012, 11:13 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Kimera - 01-02-2012, 05:23 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Nywa - 18-02-2012, 10:46 AM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Kimera - 18-02-2012, 04:52 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Alixa - 20-02-2012, 08:20 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Beatrix LaVey - 10-03-2012, 10:20 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Kimera - 10-03-2012, 11:24 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de irina3ser - 25-03-2012, 09:27 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Nywa - 08-04-2012, 09:42 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Natsuru - 09-04-2012, 03:41 AM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Beatrix LaVey - 02-05-2012, 10:21 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Kimera - 03-05-2012, 07:26 AM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Alixa - 06-05-2012, 03:14 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Nywa - 30-05-2012, 10:05 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Kimera - 30-05-2012, 10:17 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Beatrix LaVey - 17-06-2012, 02:41 AM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Kimera - 17-06-2012, 11:54 AM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Nywa - 05-07-2012, 05:39 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Kimera - 05-07-2012, 06:31 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Beatrix LaVey - 15-07-2012, 02:27 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Kimera - 15-07-2012, 04:28 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Nywa - 02-08-2012, 03:31 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Nywa - 12-08-2012, 03:16 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Nywa - 05-09-2012, 04:19 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Beatrix LaVey - 11-10-2012, 10:41 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de rozalix - 27-10-2012, 03:11 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Nywa - 01-12-2012, 11:52 AM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de ohaio_angel - 09-12-2012, 08:07 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Sindori - 22-12-2012, 03:45 AM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Beatrix LaVey - 28-12-2012, 01:56 AM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Nywa - 30-01-2013, 08:43 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de Sindori - 31-01-2013, 12:06 PM
RE: Dragoste in ritm de rapp - de RalucaGabor - 08-03-2013, 11:22 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cu ritm în sânge hiimera 2 2.027 06-03-2012, 09:35 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Poezii in Ritm de rap :) Aliss_anime 5 10.977 09-05-2011, 01:19 AM
Ultimul răspuns: jony23
  O viata traita in ritm de rock Who said i have to be normal 13 12.928 17-01-2010, 12:08 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)