Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Biografie nesfarsita

#23
Chapter VIII

Cu alte cuvinte, imi e dor de ea. Sper ca aceasta vizita sa imi ridice moralul. Am ajuns in fata casei. Parchez cu grija masina sa nu ii dau de inteles mamei ca o vizitez, vreau sa o surprind placut. Data trecuta am surprins-o, dar nu in modul placut. Tata ma urmari cu masina si o lua si pe nevasta`sa si cand au intrat in casa au iscat o cearta de zile mari. Nu am cuvinte sa descriu acea zi, parca desprinsa din Iad. Cobor din masina si ma pun in pragul usi.
Cand vroiam sa ciocanesc in usa aceasta deja se deschise si o vedeam pe mama in fata mea, cu un zambet strengar pe buze. Ah.. Dulcea mea mama. Atat de eleganta si sensibila, atat de culta si draguta... As fii dorit sa seaman mai mult cu ea. Ma pofti in casa. Imi dau jos pantofii si ma asez in fotoliu. Deci.. sa-i spun despre.. vampirism? Daca crede ca e o ofensa adusa ei? O sa ma creada nebuna.. Dar merita , e mama mea si are dreptul sa afle despre asta. Trag aer in piept si spun:

- Ma-Mama, sunt vampir. Am fost atacata intr-un parc de catre mai multi indivizi, apoi am fost lovita de o masina, apoi m-am trezit intr-o companie cu pompe funebre cu un costum roz pe mine si cu papuci vechi ai mamei mele vitrege, dupa care o fata mi-a zis ca sunt vampir, am fost la biserica , un baiat imi facu` ochi dulci, preotul la fel si.. si.. Of mama! Ce sa fac? Imi vine sa mor, dar nu pot. De ce mie mi se intampla toate aceste nenorociri?

In timp ce spuneam toate acestea ochii mei erau plini de lacrimi care se prelingeau incet pe obrazul meu fin, acestea aratand ca niste cristale veritabile si stralucitoare. Mama ma imbratisa cu drag, simteam cum sufletul meu se umplea de caldura vrand sa urle de fericire. Ii arunc o privire, ea se uita la mine calma, ca intotdeauna.
Ah.. Ce mi-as fii dorit sa .. Of, lasa. Visez cu ochii deschisi. Stau la taclale cu ea, ii mai povestesc ce facu asa-zisa mea mama cat timp ea nu o mai vazuse. Uau, aveam ce s-ai povestesc. De cateva ori am izbucnit in ras isteric. De cand nu m-am mai simtit asa. La o rascruce de timp ii spun mamei ca e timpul sa plec, ca o voi vizita mai des.
O imbratisez dupa care ma incalt si intru in masina, bagand cheia de contact si apasand pe pedala de acceleratie. Ii fac cu mana dupa care merg pe propiul drum. Dupa cca cincisprezece minute ajung acasa.
Observ ca telefonul avea mai multe apeluri nepreluate, de la un numar necunoscut. Telefonul suna din nou, iar eu ridic receptorul ca disperata si raspund. Suspectul ma intreba daca eu sunt Sakura Haruno. Eu raspund afirmativ. El rase instinctiv, in timp ce eu il intrebam ce e asa nostim.

- Nu poate fii adevarat! Tu esti moarta!
De unde pana unde? Cum de stie.. eu ma balbai ca o mamaita in timp ce el im spuse:

- Vino in fata la restauantul de dupa colt in cinci minute. Sa nu intarzii.

Eu aprob speriata si infiorata si inchid receptorul. Deci, se pare ca mi-am gasit nasul. Imi iau papuc si cobor in graba scarile, de data aceasta imi las masina acasa. Cand ajung in fata restaurantului in fata sa era parcata o limuzina neagra. Din ea coboara cinci barbati inalti, imbracat in cmoching. Uau, un fel de imitatie ieftina a lui James Bond.
Imi venea sa rad, dar imi potolesc rasul. Cei cinci ma impinsera in limuzina.
Ma asezara pe banchea din fata lor, ei tinand intinse inspre mine mai multe cruci de lemn. Ce efect ar trebui sa aibe asupra mea? Ajunsesem intr-un cimitir vechi. Afara deja era inserat. In timp ce coboram linistita, acestia au incept din nou sa ma impinga. Of.. Lume nebuna, asteptati ca cobor imediat, nu totul e contra-cronometru, sau e?
Am ajuns in fata unui cavou. Pe el scria \" Cavoul familiei O`Conel \". Acest cavou se deschise, lasand in urma niste scari pe care le-am coborat. Cand am ajuns la destinatie cei cinci aprinsera o torta, deoarece acolo era o bezna inimaginabila.
In timp ce am trecut prin acel tunel, am trecut pe langa un barbat chipes, de-ti lasa gura apa, cu parul negru ca abanosul si ochii de culoarea onixului, sau poate chiar mai frumosi. Acesta era bine-facut, inalt, cam cu vreo cinci centimentri mai mare decat mine. Trecem de el si ajungem in fata unui batranel. Avea colti, deci era vampir. Oh nu. Si el era imbracat in smoching.. In ce hal a ajuns James Bond sa se uite si vampiri la stilul lui.

- Buna copila mea. Bine ai venit in societatea vampirilor. Am dori sa mancam acum, vei lua masa alaturi de mine si te vei odihni in preajma mea.

- Scuteste-ma, spun eu indignata.
Acesta se enerva si le spuse celor cinci sa ma stropeasca cu apa sfintita.

Acesta e capitolul .
Lectura placuta .
Z`bye ! :bye:
[center][Imagine: 17d10516.gif]
Listen true music xD

Smoke the life ,
Cuz` life smoke you. xD[/center]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Biografie nesfarsita - de Miss Serenity - 02-07-2011, 07:24 PM
RE: Biografie nesfarsita - de hiimera - 02-07-2011, 07:34 PM
RE: Biografie nesfarsita - de Miranda. - 03-07-2011, 12:06 AM
RE: Biografie nesfarsita - de hiimera - 03-07-2011, 12:46 PM
RE: Biografie nesfarsita - de Miranda. - 03-07-2011, 10:50 PM
RE: Biografie nesfarsita - de Sho-Yo - 04-07-2011, 08:57 PM
RE: Biografie nesfarsita - de Miranda. - 04-07-2011, 10:33 PM
RE: Biografie nesfarsita - de Miranda. - 17-07-2011, 07:36 PM
RE: Biografie nesfarsita - de gothic_yumi - 19-07-2011, 11:38 AM
RE: Biografie nesfarsita - de gothic_yumi - 21-07-2011, 12:03 PM
RE: Biografie nesfarsita - de Miranda. - 22-07-2011, 05:05 PM
RE: Biografie nesfarsita - de Mykoto - 25-07-2011, 07:40 PM
RE: Biografie nesfarsita - de Miranda. - 26-07-2011, 02:07 PM
RE: Biografie nesfarsita - de Ҝa-вοοm!™ - 29-07-2011, 11:29 AM
RE: Biografie nesfarsita - de Alle - 29-07-2011, 02:42 PM
RE: Biografie nesfarsita - de Miranda. - 31-07-2011, 07:54 PM
RE: Biografie nesfarsita - de Miranda. - 02-08-2011, 03:54 PM
RE: Biografie nesfarsita - de gothic_yumi - 08-08-2011, 11:44 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sasusaku iubire nesfarsita Harona 23 15.049 12-02-2011, 11:44 PM
Ultimul răspuns: MooN.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)