Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Confesiunile unor iubareti

#8
Uff, intr-un final reusesc si eu sa mai trec pe aici cu un capitol nou :pfiu: Apropo... capitolul nu a fost corectat, dar sper sa nu fie asa de multe greseli :eto:


Cap 2: Noii recruti


Confesiunea lui Kiba: Venus, inafara de faptul ca intruchipeaza zeita romana a iubirii si a frumusetii, este singura planeta din sistemul nostru solar care se roteste in sensul acelor de ceasornic. Mentionez acest fapt banal fiindca exact cand am ochii cu elevele noi, am avut o senzatie de ameteala, de cadere, ca si cand toate planetele din metaforicul meu sistem solar intern s-ar fi asezat pentru un popas, iar apoi au inceput sa se roteasca in sens opus sau poate ca ar trebui sa incep sa manac dimineata inainte sa plec de acasa.

Stateam cu capul cufundat in dulapul meu, rascolind, trantind si cautand ca nebunul cartea de mate. Fit-ar cartea matii, unde dracu' te-am pus? Injur printre dinti cand aud cum clopotelul anunta sfarsitul pauzei. In timp ce ceilalti nu aratau nici cel mai mic interes cum ca le-ar pasa cine si cum ramane sau chiuleste de la ore intrau grabiti in clasele lor, eu inca stateam in genunchi pe cimentul rece. Incet, incet simteam cum imi pierdut si ultimul strop de control pe care il aveam in mine.
Dupa alte reprize de injuraturi si pumni da-ti in bietul meu dulap, imi pierdusem de tot calmul si am inceput sa scot tot ce aveam in dulap. De la geaca mea pana la teste si caiete ratacind de cine stie cand. Acum, cand totul era imprastiat pe coridorul liceului m-am uitat atent si gasisem si cartea aia nenorocita de care aveam nevoie. Dupa am bagat totul inapoi, chinuindu-ma un pic sa inchid usa lui. M-am intors cu spatele si m-am sprijinit de dulap, lasandu-mi capul pe spate si tragand adanc aer in piept sa ma linistesc. Uite cum imi stric ziua pentru o amarata de carte care in fond nu imi foloseste la aproape nimic. O strageam puternic in mana, gata ca in orice moment sa o azvarl pe unde apuc. Cand am vrut sa ma retrag si eu intr-un final in sala de clasa, am fost oprit de usa liceului care de dadu puternic si brusc de perete.
Trei domnisoare, o rozalie, o blonda si o satena, imbracate cu paltoane groase intrara grabite in liceu fiind mai apoi urmate de alti patru indivizi, trei blonzi si un roscat. Repejor mi-am deschis dulapul, mi-am pus pe un umar ghiozdanul si m-am prefacut ca intarziasem la ore si ca imi caut disperat cartile si caietele. Ma uitam pe furis la grupul "vesel" cum discutau si tot imi aruncau din cand in cand priviri suspecte, intrebandu-ma daca ei sunt cei despre care vorbea Sasuke. Brunetul, in incercarea lui de a descoperi care-i treaba cu liceul nostru, aflase ca in urmatoarele zile vom avea parte de noi elevi. Deodata tipii incepusera sa se apropie amenintator de mine facandu-ma sa imi bag mai tare capul in dulap... daca se putea sa intru cu totul inauntru. Simteam un fior rece ca de gheata pe sira spinarii, iar ochii imi tremurau de frica. Oare ce aveau sa ma intrebe? Ma vor bate? Off Doamne Kiba stapaneste-te! Nu trebuie sa imi fie frica de tipii astia... trebuie sa par indiferent ca si cand nu m-a interesat ce au discutat, nu ca as fi auzit vre-un cuvant, dar de orice eventualitate. Mi-am plecat capul si apoi cand au trecut pe langa mine, fara sa schiteze vre-un gest am putut sa rasuflu' usurat. Un sentiment placut de caldura si siguranta imi invada tot corpul. Acum o secunda credeam ca am sa fiu caftit de tipii aia.
Tocmai atunci mi-am amintit de acele domnisoare. Am intors capul in directia opusa si am ramas masca cu falca de doi metri. Papuselele alea si-au dat jos paltoanele si mi-au captat admiratia cu rochite pana la fund, cerandu-mi parca un studiu in amanunt. Clipeam alert, inca avand gura deschisa, nevenindu-mi sa cred. Eram singur pe coridorul pustiu al liceului cu trei dintre cele mai misto tipe din cate vazusem pana acum. Cea din mijlocul lor, rozalia cu ochii verzi ca cele mai veritabile smaralde imi era ca o divinitate in toata eleganta si perversitatea de care dadea dovada. Rochia ei simpla si neagra cu un fermoar lung pana la jumatatea abdomenului, ii avantajau foarte bine formele pline. Celelalte, blonda cu patru codite prinse jucaus purta o tinuta tot neagra, simpla si scurta cu o mica brosa de strasuri prinsa in decolteul modest. Numai toaleta ultimeu fete, satena cu parul impletit, era alba cu cu decolteu generos si cu un trandafir imprimat in partea stranga de jos.
Cele doua imi pareau ca doua zeite din antichitate, care inevitabil stateau pe langa rozalie si ii completau sarmul prin splendoarea lor. Divele astea au depasit imaginatia fiind pline de mister, dar in acelasi timp si vulgare ca un show erotic. Pareau lipsite de orice imperfectiune, de orice complex iar indiferenta lor imi era indeajuns cat sa nu ma pot abtine sa nu ma gandesc la sex. Stateam acolo si ma uitam la ele pana cand s-au decis sa plece de acolo, probabil simtind ca le mananc din priviri. In final am oftat si am vrut sa dispar inaintea lor, insa m-am oprit pentru ca mi-o luasera inainte, trecand pe langa mine. Blonda imi arunca o privire cocheta si imi zambi, provocandu-mi o senzatie de moleseala. Mi-am dezvaluit si eu albul dintilor, apoi am inceput sa merg cativa pasi odata cu ea, pana cand am dat puternic cu tampla de usa dulapului. Ultimul lucru pe care mi-l amintesc este ca stelute si ingerasi se invarteau in jurul capului meu, in final cazand pe jos...

Imi simteam corpul greu si fara vlaga. Cineva era langa mine si imi tot striga numele, agitandu-ma continuu de umeri. Vazand ca nu reactionez incepuse sa imi loveasca usor fata. Palmele blande, primite peste obraji, devenira treptat lovituri puternice care pur si simplu ma obligau sa deschid ochii. Odata ce am facut contact cu lumina neoanelor am vazut, in ceata, pe cineva stand deasupra mea. Peste cateva momente, vederea mi se imbunatati si am putut observa ca acea persoana era Sasuke.
Parea incordat, dar in acelasi timp destul de usurat sa ma vada treaz. M-a ajutat sa ma ridic in picioare, in timp ce ma intreba ce patisem de cazusem aproape inconstient la pamant. Am stat putin timp incercand sa imi amintesc si sa reiau ultimele evenimente petrecute cu o ora in urma. Apoi intr-o fractiune de secunda mi-am amintit tot ce se intamplase. Brunetul, care inca astepta un raspuns, se uita la mine insistent, dupa care incepusem sa ii povestesc tot ce vazusem in acest timp mergand spre clasa. Sasuke era atent la fiecare cuvintel al meu, nevenindu-i sa creada ca ceea spuneam eu putea fi real.
-Fii serios Kiba! Imi spuse el intrand in clasa.
-Trebuie sa ma crezi Sasuke! Te-as minti eu vreodata? Contraatacam eu, venind din urma lui
-Kiba chiar nu pot percepe chestia asta. Rochite scurte? Zau asa, unde naiba suntem? La un liceu sau club de noapte?! Uite ce cred eu. Probabil ai dat cu capul prea tare de usa dulapului tau, iar asta ti-a creat in subconstientul tau o aluzie cum ca ar exista aceste tipe in scoala.
Am deschis gura, vrand sa ripostez dar stiam ca e in zadar. Orice aveam sa spun, brunetul imi va da o explicatie cat de cat plauzibila. Am oftat zgomotos si am plecat capul. Sasuke ma lua de dupa gat si incerca sa ma inveseleasca, promitandu-mi ca diseara ma scoate in club si imi face cinste cu bautura. Ne-am intors cu fata spre clasa, pentru ca pana acum le oferisem colegilor nostri un spectacol gratis. Cand mi-am intors privirea spre ei am inceput sa clipesc ca un dement, pentru ca Nu-mi. Pot. Crede. Ochilor. Langa gasca noatra stateau insasi acele minuni de fete si trei dintre indivizi. Am zambit smecher si am inceput sa il tachinez putin pe amicul meu brunet. Dupa am facut cunostinta cu fiecare in parte. Pe acea rozalie o chema Sakura, iar pe zeita blonda Temari si pe cea satena Tenten. Tipul roscat cu un tatuaj interesant pe frunte era Gaara, cel blond cu parul ceva mai lung Deidara, iar pe ultimul blond cu ochii albastri ca oceanul Naruto.
-Hey cand v-am vazut eu erati patru tipi, am inceput eu
Nici bine nu terminasem ca usa se lovi de perete si un tanar ciudat intra in clasa. Hinata intreba cine este el, in timp ce toti ii analizam stilul. Parul blond oxigenat, pantalonii verzi ca o lamaie, tricoul transparent si jachetuta de piele care ii aluneca tipului de pe corp.
-El e Shun si e cu noi, ofta Gaara. Shun hai sa faci cunostinta cu niste oameni de pe aici.
-Mititelul de mine?!?! Spuse el punandu-si o mana pe pieptul lui aproape gol
-Eu cred ca e homo, ii soptesc lui Sasuke
-Hai sa mori tu, Sherlock, imi raspunse acesta cu un profund sarcasm
Toti am dat ferm mana cu tipul asta, apoi dupa alta palavrageala, noii prieteni ne spusera ca se transferasera la liceul nostru la cererile unor profesori. Ni se parea putin ciudat, mai ales lui Sasuke care deja se puse pe ganduri. Mi-am dat ochii peste cap, apoi vrand sa disting atmosfera i-am invitat pe cei noi diseara intr-un club ca in modul asta sa le facem un mic tur al orasului. Au fost incantati de idee...

Poze:
Sakura
Rochita Sakurei
Temari
Rochita lui Temari
Tenten
Rochita lui Tenten
Gaara
Deidara
Naruto
Shun
[Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go3_400.gif] [Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go5_400.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Confesiunile unor iubareti - de ^Ciresica^ - 02-06-2011, 09:31 PM
RE: Confesiunile unor iubareti [SasuSaku +18] - de ^Ciresica^ - 20-06-2011, 11:03 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Tampeniile unor ADOLESCENTI /rapiri instante Rose Uchiha 3 3.254 03-01-2014, 12:03 AM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Povestea unor stele. BlackER 4 4.185 10-12-2011, 04:17 PM
Ultimul răspuns: BlackER
  Confesiunile unui drogat Nemesis. 4 4.925 10-01-2010, 10:25 PM
Ultimul răspuns: Verrine


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)