Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ar trebui sa continui acest fic ?
Nu
9.09%
1 9.09%
Da
90.91%
10 90.91%
Total 11 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

O urma de vis, fara lacrimi in paradis ♥ !

#6
Meow~ :3
Am pormis ca trec, deci asta am sa fac si mersi ca m-ai anuntat. ;)
Data viitoare nu am sa mai intarzi sper, ca oricum se termina scoala, vine vacanta mult dorita si pauza lunga, timp mai mult de distractie. :X
Dar sa lasam asta momentan, acum sunt doar eu si capitolul acesta.
O iau cu vechiul meu stil de a critica si comenta.
----------------------------------------
Descriere & Actiune: Mi se pare ca tot necesita ceva volum... descri, dar nu indeajuns de mult incat sa amplifici si sa dezvolti idea pe care o desfasori cu expresivitate. Ai ceva acolo, dar tot trebuie sa mai adaugi. Pentru ca ai unele randuri pline, iar altele goale. Nu ma refer ca unele randuri sunt pscurte, ci e vorba ca sunt unele lungi dar care inca necesita multa descriere.
Inainte de aparitia a "***Dupa trei saptamani***" nu ai grabit asa de tare actiunea, cat si ritmul de desfasurare a actiune. Ai mers lin precum un rau si ai desfasurat senin precum o zi cu soare.
Dar cand ai inceput partea a doua, cand sunt fetele sau doar Sakura, ca nu prea am inteles bine asa... e acolo actiunea pare rupta din cer si pusa ca sa fie acolo pusa, sau sunt doar fasi de idei plasate intr-o dezordine.
Pentru ca in unele parti ai pus prea putin, nu ai descris mult si chiar nu s-a inteles idea.
S-a petrecut intr-o fractiune de secunda, as putea sa spun.
Data viitoare ai grije cum asezi ideile si incearca sa descri mai multe.

Personaje: Pe Sakura o inteleg asa, imi place cum gandeste.. doar ca acum pare debusolata si nesigura pe ceea ce vrea, mai ales fiindca un anume idiot i-a furant inima..
Cu toate ca imi doresc nespus de mult sa o vad odata fericita, pentruca starea asta de monotonie si suparare nu prea cred ca ii prieste.
Si cel mai mult nu-mi place ca se lasa dusa de sentimente care o ranesc, in loc sa simta si ea viata din plin, ea jeleste pe idiotul ala... >.<

Dialog & Scriere: Dialogul este sec, advarul este ca eu tot imi imaginez cum ar reactiona fata la fiecare vorba pe care o spune.. doar ca ar fi bine ca dupa ce termini de scris un dialog mic, sau in timp ce o faci pe rozalie sau pe oricare personaj asa, sa scri dupa o vorgula ce face in acel moment. Asa aflam si noi cum si ce face in momentul vorbiri.
La partea cu scrierea te descurci, ca sa te lamuresc eu cu "scrierea": pai e faptul ca stilul tau este interesant si frumos, mai trebuie retusat si creionat... dar chiar si asa ai asezat bine in pagina ai scris frumos si chiar ma bucur de ce a iesit. ^^

Cam atat momenta, am sa mai vin pe aici atunci cand pui nextul. :*
Succes si multa inspiratie !! >:D<



Răspunsuri în acest subiect
RE: Arunca`ti toate visele intr`o geanta si pleaca! - de hiimera - 22-05-2011, 10:55 AM
RE: Please come back, come to me ! - de Sho-Yo - 05-06-2011, 10:01 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lacrimi amare pierdute in timp Sign of hell 3 4.469 16-12-2011, 04:51 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Sarate lacrimi... onu' 0 1.865 07-12-2011, 09:48 PM
Ultimul răspuns: onu'
  Lacrimi De Mamă [+18] hiimera 8 3.469 11-09-2011, 02:19 PM
Ultimul răspuns: mary97
  Un suflet Singur pe o Mare din Lacrimi Sincere RouXiss Đx 42 17.638 10-09-2011, 05:37 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Lacrimi si Perle (yaoi+18) HanniGram 32 13.714 06-07-2011, 02:41 PM
Ultimul răspuns: Aiwendil
  Lacrimi de copil daphnis 0 1.801 19-12-2010, 01:55 AM
Ultimul răspuns: daphnis
  Lacrimi de Ingeras Jasmine 2 3.243 06-09-2010, 11:52 PM
Ultimul răspuns: Jasmine
  Lacrimi de Ingeri CrazyForYourLove 2 2.917 01-01-2010, 03:41 PM
Ultimul răspuns: Strawberry*Lipstick*
  Ploaie de lacrimi 2YounG2DyE 1 2.209 27-09-2009, 09:55 AM
Ultimul răspuns: 2YounG2DyE
  Lacrimi si durere roze 27 14.727 11-04-2009, 04:29 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)