Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Minte criminala

#1
Deci deschid un nou fic. Orice critica este binevenita. Primul capitol va fi mai scurt dar promit ca pe parcurs voi mai dezvolta ideea.

Capitolul I

"-ele sunt! "

In dimineata aceea nimic nu parea a merge rau. Aiko si Sayumi se intalnisera ca in fiecare zi a vacantei, ca doua prietene bune ce erau. Acum aveau destul timp sa se distreze. Intotdeauna faceau asta. De cand se stiau, nu au facut altceva decat sa se distreze.
Aiko isi clatina capul spre a scoate in evidenta parul blond si lung, in timp ce Sayumi zambea parca cu gura pana la urechi. Cele doua se imbratisau ca intotdeauna. Au inceput o conversatie mergand pe aleile parcului. Aiko isi daduse seama ca ceva era inneregula cu Sayumi. Insa evita sa o intrebe, doar de dragul de a admira peisajul incantator care parca ii zambea alintandu-i urechile cu ciripitul pasarilor. Cele doua au privit pierdute in jur, vazand copacii inalti care parca le ameteau, si potecile serpuite care li se intindeau la picioare. Simteau aerul proaspat care le inunda narile cu un usor miros de iarba. Cativa fluturi zburau pe langa florile multicolore ce parca inconjurau parcul. Soarele stralucea incantator acoperind pamantul cu razele sale.
Nu puteau face altceva decat sa se bucure de primavara. Dar cu ce s-a intamplat cu Sayumi cum ramane? Pe Aiko inca o framanta aceasta intrebare. Pur si simplu isi dadea seama cand prietena sa patea ceva. O cunostea de foarte mult timp si se ganedea ca nu poate da gres! Prietena sa cea mai buna sigur patise ceva. Nici nu stia ce sa mai creada. Stia ca avea o relatie stransa cu Sayumi, dar de cand parintii sai au divortat a inceput sa se poate mai ciudat. Ii lipsea adevarata Sayumi pe care o stia ea. Cea care parca era geamana sa, cea pe care nu ar fi putut niciodata sa o minta.
A incercat sa rada impreuna cu prietena sa. Buzele sale erau arcuite intr-un zambet larg, iar dintii sai albi ii infrumusetau imaginea. Insa, ochii sai caprui cu nuante de galben si de verde parca o tradau. Nu erau atat de fericiti ca de obicei. Nu mai scanteiau cu aceeasi putere.
Dupa o lunga plimbare prin parc in care parca nu comunicasera deloc fetele, plictisite fiind, au hotarat sa mearga la Aiko acasa. Aiko a privit in jur, parca salutand politicos peisajul mirific din parc care o facea sa uite ca prietena sa nu mai era aceeasi, si a luat-o pe urmele lui Sayumi care mergea cu privirea in pamant. Casa fetei nu era foarte departe. Au ajuns acasa Pentru ca erau singure, fetele au decis sa faca ceva de mancare si sa vada un anime. Dupa ce totul a fost gata, ele au deschis televizorul. Sayumi a inceput sa il butoneze nerabdatoare sa gaseasca ceva interesant.
-Lasa aici! Vocea lui Aiko a facut-o sa tresara pe fata.
-De ce?
Sayumi nu a mai primit un raspuns, dar s-a multumit sa priveasca la televizor. Stirile erau despre un criminal care umbla liber prin oras. Se spunea ca a fost vazut de cativa oameni, dar inca nu au putut sa il prinda. Individul are un pistol in mana si este imbracat intr-un costum. Merge nestingherit pe strazile orasului. Oricine ar incerca sa il reclame este amenintat. Se recomanda prudenta si sa nu se iasa pe strada la ore tarzii. Orice informatie este binevenita.
Cea mai reuşită semnătură.



Răspunsuri în acest subiect
Minte criminala - de Ichigo. - 05-04-2011, 10:40 AM
RE: Minte criminala - de AngelWithBrokenWings - 05-04-2011, 10:51 AM
RE: Minte criminala - de Camelie. - 05-04-2011, 07:52 PM
RE: Minte criminala - de Ichigo. - 08-04-2011, 12:12 AM
RE: Minte criminala - de Lust. - 08-04-2011, 07:02 PM
RE: Minte criminala - de BloodyInnocence - 08-04-2011, 07:43 PM
RE: Minte criminala - de Rinnie - 09-04-2011, 03:08 PM
RE: Minte criminala - de Ichigo. - 11-04-2011, 10:38 AM
RE: Minte criminala - de Rinnie - 15-04-2011, 09:26 AM
RE: Minte criminala - de Ichigo. - 15-04-2011, 06:14 PM
RE: Minte criminala - de ..Chris. - 19-04-2011, 10:44 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cochetarie criminala Clau~ 4 3.081 11-01-2013, 11:59 PM
Ultimul răspuns: Clau~
  O Minte Bolnava... Darky 1 2.086 23-08-2012, 02:31 AM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Dintr-o pustoaica, intr-o criminala Kyandi. 1 3.064 14-07-2012, 09:23 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Ceva ce mi-a trecut prin minte. Ryuu 0 2.260 25-07-2010, 03:29 PM
Ultimul răspuns: Ryuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)