Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O ultima lacrima de sange pe o petala de trandafir

#36
Dau edit după. Hăă, ca să fiu prima *proud*.
spam xD

EDIT:

Here it comes Zupăr-man. Însfârşit ai pus next-ul :3. Ştiam eu ca nu moare, ştiam! *proud smile*
În primul rând că dacă nu ai mai fugit de dialog nu înseamna că acest capitol este bazat pe dialog. Mie mi se pare chiar ok, dialogul este interesant şi nu mi se pare deloc în exces. Ce m-a deranjat a fost estetica. N-ai lăsat un spaţiu în tot capitolul, n-au existat paragrafe. Pe Zup nu exista alineat, aşa că trebuie să laşi spaţiu când schimbi ideea. Descrierea e şi ea pe acolo, dar din nou, nici pe aproape destulă. Acţiunea este ok, decurge cum ar trebui, lent.
Capitolul mi s-a părut chiar interesant, ai găsit o "portiţa de scăpare" pe care eu n-as fi găsit-o, adică când am văzut capitolul anterior chiar nu ştiam ce ai mai putea face cu acest fic. M-a deranjat că ai avut multe greşeli, cel mai bine este să reciteşti capitolul înainte de postare, dacă nu cu voce tare ca sa-ţi dai seama unde nu suna bine, măcar în gând. Capitolul este iar prea scurt, puteai lungi fără sa continui acţiunea, cu descriere, şi desigur că dacă lăsai spatiile de care iţi spuneam mai sus ar arata mai lung şi mai frumos. Totuşi, capitolul a fost mai lung decât precedentul.

Acestea sunt doar câteva greşeli, am luat capitolul la puricat, dar niciodată nu le găsesc pe toate xD.

pe podeaua rece, plina de sange
Ochii imi sunt uzi, parca vrand sa planga. - ochii plâng?
intor- întorc
De ce vars lacrimi pe care ar trebui sa nu.- semnul întrebării.
Cate ganduri la care nu pot sa le gasesc raspuns. - Ar suna mai bine " Câte gânduri cărora nu le pot găsi un răspuns..."
dealungul - de-alungul
Cine ar fi crezut ca cineva cu atat de multe pete pe suflet poate sa fie o persoana atat de frumoasa.- semnul întrebării
muritoriilor- muritorilor
incept- început


Abia aştept să văd cum va reacţiona tatăl ăla idiot când va afla ca încă e în viaţa. Îmi place mult personalitatea ei. Este inocenta, buna, şi ceea ce înca mă miră este faptul că nu are nici un gram de antipatie faţa de acel tâmpit. Îmi place mult de tot cum ai conturat-o şi pe Lady, care totuşi nu îi vrea răul ficei sale. Mi-a plăcut mult acest capitol, sper să vii cu următorul cât mai repede, şi să nu uiţi să mă anunţi, hani. :3
[Imagine: hugmur.jpg]
'Căz te lăvesc, tu, genio, epico, huggo, culo, pervo and so on. Iu, twina mea. I don't care what ppl say, I do own iu. Hahs.

*realizează că twina ei apare ca o apariţie apariţională misterioasă.*





Mwhahihuhahahuahaihihihuahahahuhihihuahah


Monster me.



Răspunsuri în acest subiect
RE: O ultima lacrima de sange pe o petala de trandafir - de Icsdeee. - 13-03-2011, 05:35 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Zambet de trandafir [ YAOI ] Kohoko-sama 4 3.916 03-01-2014, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Sange pe zapada sikshot 0 1.922 30-06-2013, 06:01 AM
Ultimul răspuns: sikshot
  [Naruto] Sange rece ca gheata-Parodie EnzeruHaRoze 1 2.601 14-09-2012, 10:06 PM
Ultimul răspuns: Alisha
  Rebel cu Sange Regal Zuzy Is Angell 4 4.276 23-06-2012, 10:05 PM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell
  Iubire imbibata in sange ***Sayu*** 1 2.124 03-04-2012, 08:34 AM
Ultimul răspuns: Maria
  O ultima amintire.. Kyandi. 2 2.207 29-03-2012, 10:52 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Contur de sange [+16] Papple 2 2.163 21-02-2012, 08:27 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  Lacrima ÃŽngerului Akane Hime 22 8.315 21-11-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: Miss M
  Nu-mi poti lua si ultima suflare [SF & Mystery] IceCat 33 20.704 11-09-2011, 05:43 AM
Ultimul răspuns: Dark Blue
  Un nou trandafir infloreste la Kaleido star Sasame 46 19.651 04-08-2011, 11:05 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)