Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pasind pe urmele iubirii

#5
Deci uitati nexu:X Nu uitati de commuri si sper ca in capitolul asta sa fie mai bine.Vreau si critici dure daca este nevoie.

Capitolul 2

Sunetul asurzitor al ceasului facu pleoapele Sakurei sa se deschida usor.Se ridica usor din pat si pleca spre baie sa-si faca toaleta.Nu-si amintea decat ca fratele ei, Kiba ii cotrobaise prin camera si de...acel baiat brunet cu ochii lui de onix care o priveau. "Oare cine era acel baiat? ". Rozalia isi scuturase usor capul revenind la realitate.Ea se imbraca cu uniforma pentru scoala, isi prinse parul intr-o coada si cobori jos. Spre surprinderea ei, jos o astepta Kiba ca sa plece impreuna spre scoala. Tot drumul niciunul nu a scos nici un cuvant. Sakura fiind suparata pe el nu ii vorbea, si daca Kiba spunea ceva stia ce se va intampla. Cum intrara pe poarta scolii le veni in intampinare prietenii lui Kiba, spunandu-i ca azi au meci de fotbal cu a-X-aD.
" Hmm...N-ar fi rau sa-l incurajez putin, ca doar na...e fratele meu " gandea Sakura.
-Deci...aa..Sakura...sper ca nu te-ai suparat ca...umm..., se tot balbaia Naruto.
Kiba se uita urat la Naruto mai ceva sa-i dea una, dar pe Sakura no mai interesa nimic. Se intoarse sa-l salute pe Kiba pentru ca trebuia sa plece in clasa, dar din intamplare ii intalni privirea lui Sasuke. Se privira putin fara sa dea suspiciuni,dar rozalia se dezmetici auzind soneria si isi dadu seama ca trebuia sa plece. Odata ajunsa in clasa incepu sa le spuna Hinatei si celorlalte fete despre meciul de fotbal. Ten ten, Temari si Hinata (care era rosie toata) acceptara.
-Hinata, Hinata, insa aceasta era adancita in ganduri, inca rosie, Hinataa! Tipa Ten Ten.
-Aaa...umm..da..c-ce este? Spuse aceasta.
-Ce ai? Esti toata rosie, spuse Sakura
-Pai...Naruto va juca si el in meciul de fotbal? Spuse Hinata si mai rosie la fata.
Insa fetele nu mai apucase-ra sa spuna nimic ca au fost intrerupte de profesor:
-Copii, astazi veti face ore pana la ora 12:00 pentru ca profesorii trebuie sa plece intr-un consililu.
" Suuper, atunci are Kiba meciul.Deci pot sa ajung. " gandea rozalia cu un zambet pe buze.
Orele trecura greu si foarte plictisitoare, spre surprinderea Sakurei. Insfarsit clopotelul o salva dinnou pe rozalie de la chin si de la adormire. Isi lua prietenele si plecara in curtea scolii. Meciul incepu-se deja, dar nu de mult timp.Hinata se inrosise dinnou cand il zarise pe Naruto. Se asezara pe banca si privira meciul. Kiba observa un grup de fete care priveau meciul, dar nu le dadu inportanta. Hinata nu-l scapa din priviri pe Naruto care apara golurile celor de la a-X-aD, dar nici Ten Ten nu se lasa mai prejos. Aceasta ii privea fiecare miscare a lui Neji, iar Sakura il privea pe fratele ei, Kiba, dar cand nu era observata si nu se uita nimeni la ea tragea cu ochiul si pe la Sasuke sa vada cum se mai descurca.
Meciul se sfarsi cu 2-0 pentru echipa lui Kiba. Sakura si celelalte fete se ridicara de pe banca si si se iindreptau spre baieti.
-Hey ,baieti! Frumos joc! Felicitari! spuse rozalia pentru a fi si ele bagate in seama.
-Mersi ,Sakura, dar tu nu trebuia sa fi la ore? spuse Kiba puti ingrijorat
-Ahh...profesorii is plecati la un consiliu. Si nu ma mai dadaci atat!
-Aha, deci si noi putem pleca acasa. spuse Naruto frant de oboseala.
Toti au plecat spre casele lor, logic, baietii laudandu-se incontinuu pentru victoria obtinuta. Dar nu inainte ca Naruto sa faca o boacana si toti sa se rada de el, mai putin Hinata care mai mult se ingrijora.


Deci..scuze dinnou ca e scurt dar promit ca maine il fac mai lung. Si nu uitati de comentarii!
[Imagine: Hm757.png]







Răspunsuri în acest subiect
Pasind pe urmele iubirii - de KarinaD - 08-10-2010, 01:00 AM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de Abbeh. - 08-10-2010, 06:03 PM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de Debb.' - 08-10-2010, 07:03 PM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de KarinaD - 09-10-2010, 02:40 AM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de sadgirl10092 - 09-10-2010, 01:32 PM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de Yun. - 09-10-2010, 02:12 PM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de Debb.' - 09-10-2010, 03:57 PM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de KarinaD - 09-10-2010, 08:04 PM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de InocentAngel - 10-10-2010, 10:16 AM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de Yun. - 10-10-2010, 11:36 AM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de KarinaD - 12-10-2010, 01:16 AM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de _Andreea_ - 12-10-2010, 02:17 AM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de KarinaD - 16-10-2010, 03:39 AM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de Flash - 16-10-2010, 08:22 PM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de KarinaD - 17-10-2010, 06:39 PM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de Miss Serenity - 18-10-2010, 05:20 PM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de KarinaD - 18-10-2010, 08:20 PM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de Flash - 18-10-2010, 08:36 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Clan contra clan. Cand mafia este pe urmele mele (SasuSaku) Who said i have to be normal 7 12.483 06-05-2010, 05:55 PM
Ultimul răspuns: Ella-chan
  Pe urmele diavolului [hentai] Hitman 16 10.553 31-07-2009, 02:29 PM
Ultimul răspuns: nimeni
  Pe urmele destinului (+16) WinterSoul 34 15.965 02-05-2009, 02:41 AM
Ultimul răspuns: cookie
  Pe urmele dragostei ! by me ... sweet_zoey 0 2.362 19-02-2009, 10:55 AM
Ultimul răspuns: sweet_zoey
  Pe urmele dragostei! andreea_sakura 10 11.958 25-01-2009, 01:54 AM
Ultimul răspuns: andreea_sakura


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)