Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

You and me forever [+18]

#12
Am venit cu nextul si sper sa am comenturi.

Inapoi la baza

Au trecut trei luni decat am nascut-o pe Yune si viata mea s-a schimbat radical. Am devenit mai puternica, mai fioroasa, mai calma si cumpatata, pentru a apara acest micut pui de om, fara aparare. Am slabit mult, din cauza ca m-am antrenat cu Yuni si am invatat sa imi controlez elementul meu, Futon. Micuta imi ocupa tot timpul, fiindca trebuia sa ii dau sa suga piept si s-o schimb. Au trecut trei luni, parca ar fi fost ore si trebuia sa ma intorc la baza. Gata cu linistea frumoasa, intrerupta ocazitional de Yune, gata cu aerul uscat si racoros si gata cu... tot. Acum mergeam aplecata, cu copilasul meu, ascuns in pelerina, la caldurica, dormind. Era asa de scumpa cand dormea incat imi venea s-o mananc, dar cred ca dadeam in diabet. Ajung la usa bazei si o deschid, intrant la adapost de ploaia marunta de primavara. O data intrate in baza, ma indrept spre camera mea, dar o voce cunoscuta ma opreste din drum. Te rog sa fie chior si sa nu observe asemanarea dintre mine si Yune. De ce? Fiindca fetita avea ochii mei, caprui-auri, dar amplasati putin obligi. Avea buzele ca si ale mele, dar nu era o miorlaita ca si mumasa. Asta era bine. Macar la temperament s-a izbit pe Itachi, nu numai la sprancene si la par. Ma intorc si il vad pe handicapsatul de Pein cum privea uimit micuta unflatura din mantie, unde se afla pruncul.
- Aici este fiica abia nascuta a unei famili unde am stat. Acea familie a fost ucisa si eu am salvat-o pe micuta si o am s-o cresc, spun hotarata, privindu-l in ochii sai strani.
- Vorbesti cu Kakuzu ca mai are o gura in plus pentru bani, spuse liderul, facandu-mi scarba.
I-a auzi la el, parca ar vorbi de un porc. Stai asa daca Yune e porc, el este bou. Macar purcica din bratele mele pute mai frumos decat domnul sconcs din fata mea. Aprob cu un marait si ma indrept spre camera mea. Acum ghemotocul - asa o alintam ca era ca un ghemotoc, unul mare, dar era ca unul - meu mic incepu sa se miste, dandu-mi de inteles ca se trezise si...
- Uaaa! Uaaaaaa! UAAAAA! Incepu sa planga, fiindca nu ma devea langa ea.
Urlatele ei alerta toata baza, ca in cateva minute am fost inconjurata de colegi mei din organizatie, de fapt de cativa. Aceea erau Sasori, Deidara - papusica Barbie n-a murit? Ma mir - Itachi, Kisame, Zetsu - daca se atinge de fiica mea il ucid si il fac ingrasamant pentru vaci - si lunaticul de Tobi - de ce am senzatia ca asta nu v-a face multe muste pe aici? Brunetul imi dadu pelerina la o parte si mi-o smulse din brate. Ghemotocul meu, era invelit intr-o paturica groasa si avea putin fetisoara acoperita. Desfacu patura si ochii sai rosi dadura de fetita mea, care era imbracata intr-o pijama groasa tricotata din lana de capra de gheata, alba. Se incrunta la micuta si aceasta se opri din plans la vederea tatalui ei. Parca il stia cine este el, fara macar sa il fi vazut vreo data. Isi ridica manutele si incepu sa le strange in pumnisori ei spre tanar, parca spunandu-i: "tati vreau sa te joci cu mine".
Acesta se apleca spre ea si cum avea coada pe o parte o tenta foarte mult sa te faca calut. Yune il apuca de coada si incepu sa il traga de ea. Cred ca il durea destul de tare, fiindca micuta avea destula forta. M-am dus la micuta si abia am dezlipit-o de langa brunte si parul sau. Itachi draga, cand vrei sa te mai joci cu ghemotocul meu, prinde-ti parul in coc sau da-ti-l in spate pentru a nu te prinde de el. O iau in bratele mele si fetita incepu sa planga si sa se intinda spre pusti. Abia am reusit s-o potolesc, dar tot mai sughita infundat. Poate era obosita sau ii era foame. Trec pe langa dobitoci de colegi si intru in camera mea. Nu se schimbase mare lucru, cu exceptia unui lucru. Langa patul meu se afla un patut de copil mic si in el se afla un animalut de plus. Ce cauta asta aici? Ridic din umeri si o pun pe Yune pe pat si ea incepu sa isi plimbe ochii ei magici pe pereti. Aud un ciocanit si ingan un intra posomorat, ca imi cercetam vechile haine idioate. Toate mi se pareau prea de curve si nu de mame. Maine ar trebui sa imi iau haine noi.
- Ce dulce e! Aud vocea de fetita a lui Deidara care statea aplecat asupra fetitei. Cuci-cuci, spuse si incepu s-o gadile cu un deget pe burtica.
- De unde ai facut rost de ea? Intreba Kisame si vru sa se joace si el cu micuta dar Deidara o lua rapid in brate.
- Fa pasi fata-de-peste sfeclit, nu vezi ca speri fetita. Asa-i papusica lui Deidara? O intreba, dar eu am luat-o din bratele lui.
Deja prea mult s-au atasat de Yune si ma face geloasa. Kisame profita ca blondul la creier si in cap numai avea pe a mica in brate, il apuca de turul pantaloni si il scoase afara. Ce de presimt ca Barbie v-a fi pruna dimineata? Ma rog sa o mai lase in pace pe micuta. Ii multumesc lui Sasori pentru patut si acesta zambi si vru sa plece, dar l-am rugat sa stea cu cea mica pana ma duc la baie sa ma spal pe corp. Acesta aproba si apucase cu firele de chakra ursuletul si il aduse la fetita, care isi prinse piciorusele si incepu sa se lagane usor in fata si spate, gangurind dulce.
Am iesit din camera cu un halat in mana si m-am dus la dusuri. Aprind becurile si imi dau jos hainele pe care le-am cumparat din Satul Ghetii, dezvelindu-mi un corp de invidiat. Sani mari si moi, plini cu laptic pentru a mina, abdomen plat si fara slanina. Imi desfat parul din coc si acesta imi ajungea pana la omoplati. Intru la o cabina si dau drumul la apa fierbinte. Era bine ca m-am intors inapoi, dar este un mediu potrivit sa imi cresc fiica? Oare Itachi s-a prins ca este fiica lui sau ma crede o criminala? Simt cum sunt prins de mijloc si un sarut lenes pe unul dintre umeri mei. Ma intorc speriata si il vad pe brunet cum imi zambi usor si apoi ma saruta apasat pe buze. Ma bucuram de atingerea suava a buzelor sale tinere si fine. Chiar daca nu vroiam sa recunosc, le-am dus dorul. Limbile noastre se mangaiau una de cealalta, in timp ce mainile lui, ma mangaiau pe spate.
- Nu-i bine cea ce facem, ii spun rupand sarutul si punand palmele peste buzele lui.
- De ce? Ne iubim Konan. Ce nu-i bine in cea ce facem? Ma intreba ridicandu-mi barbia, pentru a-l privi in ochii negri.
Acum era mai inalt decat mine cu cativa centimetri. Crescuse mult in tot acest timp, cat nu l-am vazut. Nu i-am raspuns, doar am iesit de la dus si am luat pe mine halatul si am inceput sa imi usc parul.
- Crezi ca nu mi-am dat seama? Yune este fiica, am dreptate? Ma intreba si eu raman uimita, apoi oftez.
- Da Itachi este conceputa cu tine, dar Yune nu este fiica ta, este doar a mea, mai spun si ies din baie, ducandu-ma in camera mea.
Am hranit-o pe micuta si am adormit-o si am adormit si eu privind-o pe ea. Fata asta a adus soare pe strada mea intunecata, luminand-o zi de zi...

Sunt focuri care ard in noapte
Sunt departari ce par aproape.
Sunt focuri care nu se sting.
Sunt inimi tari care inving...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
You and me forever [+18] - de Nywa - 20-03-2010, 12:47 PM
RE: You and me forever [Itachi and Konan+18] - de Nywa - 11-07-2010, 11:29 AM
RE: You and me forever [+18] - de Nywa - 06-12-2010, 04:55 PM
RE: You and me forever [+18] - de Nywa - 31-12-2010, 01:58 PM
RE: You and me forever [+18] - de Nywa - 15-01-2011, 02:49 PM
RE: You and me forever [+18] - de Vero - 16-01-2011, 03:22 PM
RE: You and me forever [+18] - de Nywa - 23-01-2011, 07:39 PM
RE: You and me forever [+18] - de Nywa - 28-01-2011, 04:53 PM
RE: You and me forever [+18] - de Vero - 29-01-2011, 01:44 AM
RE: You and me forever [+18] - de Nywa - 29-01-2011, 05:34 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto]  Can you hold my hand I: Forever alone ^Ciresica^ 39 27.972 30-09-2012, 05:56 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  A gift forever ... sakura_sasuke 3 3.304 03-12-2011, 11:02 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 11.151 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Love forever alice99 7 4.327 24-07-2011, 05:50 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  I walk forever Mada Shine 3 3.188 23-07-2011, 06:28 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  We will still be friends forever despite difficulties •нąкü• 100 47.642 18-07-2011, 03:20 PM
Ultimul răspuns: Mùsè
  Rasarit patat cu sange albastru [yaoi by Akadella & BL Forever] akadella 4 3.626 30-08-2010, 02:23 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Lost forever, Love me beat Crazy Person 9 5.740 23-02-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Crazy Person
  KS- Samy si Lily- BSF (Best sisters forever) aoixtenshi 10 8.522 19-11-2008, 10:01 PM
Ultimul răspuns: aoixtenshi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)