Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hyugacest - pain

#38
Neji renuntase a-i mai cere explicatii fetei. Orice se intamplase, apartinea trecutului. Nu putea ramane ancorat in trecut. O iubea si asta era tot ce conta. Se simtise tradat, jignit, cu mandria calcata in picioare, dar oare nu era mai important sa se simta fericit. La ce l-ar fi ajutat ca ar fi ranit-o, ca ar fi respins-o? Asta nu-l facea mai fericit, din contra.
Era tot ce-i ramasese, nu putea renunta la ea doar din cauza furiei, geloziei. Dar pentru a-si sacrifice mandria, pentru a o cere in casatorie, trebuia sa fie sigur ca ea il iubeste. Daca l-ar fi iubit, ar fi fost in stare sa-l infrunte pe Hiashi!
Trebuia sa discute cu ea, sa afle ce simte cu adevarat. Nu mai puteau continua asa, ranile deveneau prea adanci. Era constient ca ranile se vindeca, insa raman cicatricele, semne a ceea ce s-a intamplat si nu trebuie uitat.
Citise teama in ochii ei, ceea ce-l inspaimanta. Nici macar la examenele Chunnin nu fusese atat de speriata de el. Dar de ce acum? Pentru ca o bruscase? Trebuia sa fie mai mult, dar ce? Singura persoana a carei parere chiar conta pentru el, se uitase ingrozita la el.
Gandurile lui fura intrerupte de fata cu parul indigo care il mangaie pe fata.
- La ce te gandesti? Il intreba Hinata care era in bratele lui in pat.
- La noi, raspunse incet brunetul, ca si cum n-ar fi vrut ca ea sa auda.
- Hina-chan trebuie sa vorbim serios! Rosti serios cuvintele, uitandu-se fix la ea.
- Neji, ma sperii! Ce s-a mai intamplat? Era ingrijorata de atitudinea baiatului. Tocmai acum cand parea in sfarsit ca totul incepe sa mearga bine intre ei!
- Nu am vrut sa te speriu. Imi cer scuze pentru azi-noapte, te-am ranit inca o data. Si ti-am promis ca n-o sa se mai intample niciodata, si totusi iar am dat-o in bara. Nu indrazni sa se uite in ochii, nu vrea sa citeasca in ei compasiune, isi dorea sa-l iubeasca.
- Neji-kun! E numai vina mea.Daca ti-as fi spus de la inceput? Se uita in ochii lui, dorind sa-I marturiseasca ce s-a intamplat.
- Nu vreau sa stiu! Nu mai conteaza ce s-a intamplat. Desi brunetul isi dorea cu ardoare sa stie de ce Hinata se daruise altui tip, cine era acesta, nu se simtea pregatit, prefera sa fuga de durerosul adevar.
- Dar Neji! insista fata.
- Nu mai conteaza! Trebuie sa stiu doar un singur lucru. Ma iubesti? O lua de mana pentru a o obliga sa se uite in ochii lui.
- Te iubesc, ii raspunse fata cu jumatate de gura, incercand sa evite privirea lui intensa. Nu mai era sigura de ce simtea, stia ca pe Neji il iubise, dar se simtea atrasa de Aoshi ca un magnet.
Adolescentul observa ezitarea fetei, o cunostea mult prea bine, cateodata o intelegea mai bine decat s-ar fi inteles pe el. O stranse puternic in bratele lui, sperand ca astfel n-o sa se mai indoiasca. Totusi, nu se putu abtine si o intreba.
- Esti atrasa de Aoshi? Stiu de vizitele tale saptamanale. Nu indrazni s-o intrebe daca il iubeste. Nu se simti in stare. Fata lui avea o expresie atat de trista si totusi linistita. Fetei ii era imposibil sa nu observe cat de frumos era asa.
- Nu stiu...ii raspunse sincer.

Conversatia lui a fost intrerupta de sonerie. Cineva era la usa. Neji se ridica din pat, isi cauta hainele si se indrepta spre usa ca sa deschida. Spre surprinderea lui era Sakura care era imbracata intr-o fusta scurta rosie si un tricou verde si Naruto care ca de obicei era in uniforma lui obisnuita.
Observand parul brunetului ravasit, blondul remarca, razand:
- O noapte dura!
Exasperat de atitudinea blondului si mai ales ca-l intrerupsese din discutia cu Hinata, ii replica:
- Ai venit sa ma anunti ceva sau sa te prostesti? Daca ai venit pentru asta, poti sa pleci. N-am timp de prostiile tale.
- Niisan, nu te purta asa cu Naruto-kun. E prietenul nostru. Se auzi o voce subtire. Fata cu parul indigo se imbracase intr-un kimono alb.
Ochiului atent al fetei cu parul roz, nu-i scapara vanataile pe care Hinata le avea pe gat.
<Nu se poate! Hinata cu Neji, in niciun caz > Gandi Sakura.
- De ce ati venit? Ii repezi adolescentul, inca nervos.
- Sa va trimitem un mesaj din partea celui de-al cincelea Hokage. Sa va prezentati astazi, la ora 9 dimineata la ea in birou, spuse rozalia incercand sa-si revina din soc si sa-si adune gandurile.
- Amandoi? Intreba adolescenta.
- Da, raspunse scurt Sakura. Noi trebuie sa mergem, il trase pe blond de maneca. Era sigura ca Naruto nu observase nimic. Zambi cand se gandi cat de inocent e prietenul ei.


***

- Intrati! Urla Tsunade care era asezata pe fotoliu. Nu se schimbase deloc de cand era Hokage, inca ii mai placea sa parieze, sa bea. Chiar si biroul si-l decorase dupa gustul ei, existand un mic bar intr-un colt al incaperii bine aprovizionat cu sake pentru ca nu-si mai permitea in calitatea sa de conducator al Konohei sa umble prin baruri. Existau chiar si pocanele in care baga bani si juca. Pariatul era un viciu, de care nu putea scapa, era un hobby extrem.
- Tsunade-sama! Salutara respectuos cei doi, asteptand sa le spuna din ce motiv a trimis dupa ei.
- N-am sa va fac sa pierdeti prea mult. O sa va spun pentru ce v-am chemat. In acel moment intra Shizune cu purcelusa lui Tsunade. Al cincelea hogake incepu sa se joace cu ea, facandu-i pe cei doi Hyuga sa astepte spre disperarea brunetului care sperase ca o sa poata sa-si termine conversatia cu Hinata.

Dupa cateva minute, blonda se reaseza pe fotoliu.
- Acum sa va spun pentru ce v-am chemat! Isi impreuna mainile in dreptul fetei, uitandu-se fix la ei.
<In sfarsit!> gandi Neji.
- O sa plecati chiar astazi intr-o misiune in Suna. Trebuie sa-i duceti lui Gaara un document foarte importanti. Sunteti singurii in care am incredere pentru aceasta misiune. In plus, n-o sa fiti singuri. Mai trimit o persoana cu voi, care va fi conducatorul echipei.
- Cine? Intreba iritat geniul Hyuga. Nu intelegea de ce e nevoie de inca o persoana si mai ales ca acea persoana sa fie liderul, cand el era Jounin. Era un afront personal.
- O sa vi-l prezint chiar in acest moment. Este chiar aici. Ma mir ca nu i-ati observat prezenta. Se pare ca aveti mare nevoie de el! Spuse razand.
Aoshi iesi din intuneric. Era imbracat intr-o pereche de pantaloni negri si o camasa albastra. Fata lui nu exprima absolut nimic ca de obicei, ramand impasibil. Doar din cand in cand ii mai arunca priviri pe furis fetei cu parul indigo.
- Refuz sa merg in misiune cu el! Spuse iritat la culme.
- Bine atunci o sa mearga doar Hinata cu Aoshi. Din punctul meu de vedere nu e nicio problema. Stia ca tanarul Hyuga n-o sa accepte niciodata una ca asta.
- Niciodata! Raspunse brunetul si mai furios. Merg.
- Hai Hinata! O lua pe verisoara lui de mana si iesi din incapere.
- Aoshi, imi ramai dator! Nu crezi ca esti cam batran sa te uiti dupa pustoaice. Il mustra Tsunade.
It's a game...



Răspunsuri în acest subiect
Hyugacest - pain - de Red Baron - 09-02-2008, 09:34 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 10-02-2008, 02:24 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 14-02-2008, 09:11 PM
RE: Hyugacest - pain - de Lye - 15-02-2008, 02:28 PM
RE: Hyugacest - pain - de Mikomi_Aikou - 15-02-2008, 02:54 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 15-02-2008, 07:52 PM
RE: Hyugacest - pain - de Mikomi_Aikou - 16-02-2008, 06:04 PM
RE: Hyugacest - pain - de Mikomi_Aikou - 17-02-2008, 06:22 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 21-02-2008, 07:51 PM
RE: Hyugacest - pain - de Lye - 21-02-2008, 07:57 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 24-02-2008, 12:26 PM
RE: Hyugacest - pain - de Lye - 25-02-2008, 02:55 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 25-02-2008, 07:16 PM
RE: Hyugacest - pain - de Lye - 25-02-2008, 07:30 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 26-02-2008, 10:07 PM
RE: Hyugacest - pain - de Lye - 27-02-2008, 03:33 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 28-02-2008, 07:57 PM
RE: Hyugacest - pain - de ~Hell Girl~ - 29-02-2008, 12:33 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 01-03-2008, 01:00 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 02-03-2008, 01:16 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 04-03-2008, 01:30 PM
RE: Hyugacest - pain - de Melyeter - 08-03-2008, 10:54 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 09-03-2008, 07:23 PM
RE: Hyugacest - pain - de Melyeter - 09-03-2008, 07:51 PM
RE: Hyugacest - pain - de Lye - 10-03-2008, 12:52 AM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 13-03-2008, 06:27 PM
RE: Hyugacest - pain - de Melyeter - 13-03-2008, 08:07 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 22-03-2008, 09:35 PM
RE: Hyugacest - pain - de Melyeter - 22-03-2008, 09:47 PM
RE: Hyugacest - pain - de Lye - 22-03-2008, 09:47 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 24-03-2008, 06:08 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 29-03-2008, 02:28 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 06-04-2008, 01:22 AM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 06-04-2008, 05:26 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 07-04-2008, 12:32 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 09-04-2008, 10:18 PM
RE: Hyugacest - pain - de Red Baron - 05-05-2008, 04:45 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pain and love Lexx45 8 4.135 08-09-2011, 05:09 PM
Ultimul răspuns: mary97
  Pain and Pleasure [yaoi, +18] DeDal N. & Midnight Mistery DeDal N. 71 38.198 03-09-2011, 06:40 PM
Ultimul răspuns: AbiiShu'
  Pain and tears Roses.on.fire 10 5.606 04-08-2011, 12:47 PM
Ultimul răspuns: ^Ciresica^
  Pain and tears Roses.on.fire 1 1.934 08-07-2011, 03:18 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  No pain, just love ... Vex 27 11.618 30-12-2010, 03:31 PM
Ultimul răspuns: Mariah .
  Pain and death Ryuu 3 3.093 17-05-2009, 07:47 PM
Ultimul răspuns: Ryuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)