Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Fazan cu nume din animeuri
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6
~~~Promit ca acesta este ultimul topic deschis , dar am vazut si pe alt forum acest topic si m-am gandit sa dschid si eu aici:-p
Presupunand ca toata lumea a jucat cel putin o data Fazan, regulile sunt simple:
Spui un nume de anime/personaj/tehnica/locatie dintr-un anime/manga iar urmatorul trebuie sa spuna cu ultimele 2 litere ale cuvantului precendent
Daca nu mai este nimic care sa inceapa cu ultime doua litere ale cuvantului la care trebuie sa raspunzi, ai o litera (F, A, Z, A, N)
Y poate fi inclocuit cu I daca si doar daca este neaparata nevoie...
Si I poate fi inlocuit cu Y
Cam astea sunt regulile...A, sa nu uit, trebuie sa spuneti cate ceva despre ce ati numit...
Incep eu:
Akatsuki - organizatie criminala din Naruto/Shippuuden ce cauta demonii cu cozi (1, 2,...,9) pt. a crea ceva...

sper sa va placa acest topic:-p
este un fel de cultura
Atentie:
nu spuneti un anime care incepe cu "ru" de exemplu ci un personaj din acel anime ^
dar sa va fie mai usor cititi regulile de mai sus4 ||~~~
nu uitati-puteti supne din orice anime nume:-p
Kimimaru-Fce parte din clanul Kaguya sia fost omorat de Naruto parca... si avea nu stiu ce legatura cu Jugo
next:ru
(27-11-2008, 12:03 PM)Adriana Sakura A scris: [ -> ]Kimimaru-Fce parte din clanul Kaguya sia fost omorat de Naruto parca... si avea nu stiu ce legatura cu Jugo
next:ru



Adriana Sakura-este greu sa gasesti nume cu Ru deci mai bine voi veti trebui (cei care posteaza sa gaseasca nume cu Ry
ca asa o sa fie inchis fiecare:-p
scuze ca am fost off46
Mult mai bine.Un cuvant cu Ry.....
Ryuk-shinigami din Death Note.Cel innebunit dupa mere 71
So..next: uk.
Sper ca nu e prea greu.Sa sper k e? 19
Ukitake (Jyuushirou) --> Capitanul diviziei 13 din Gotei 13 din anime-ul Bleach.
Next: ke Smile
Keigo [Asano] coleg de clasa cu Kurosaki Ichigo,Bleach.That dummy..
Go.
Am observat ca se pot pune si tehnici deci is easy 39
Gokakyu
Pentru cei care nu stiu este Gokakyu no Jutsu
sau Tehnica mingii de foc
Next:yu
Yusuke>personajul principal din seria Yu Yu Hakusho,care lupta alaturi de Hiei,Kuwabara si Kurama pentru a salva lumea umana de fortele malefice ce vor sa o distruga(cum a sunat...)
Next:Ke.
Kechegenkai (cred ca asa se scrie)-jutsu transmis prin linia ADN al unui clan ninja, din generatie, in generatie, de exemplu: sharingan, biakugan etc.

Next: ai
......
cu ai....
Air Tv ( anime)-este un anime gen comedie/dragoste foarte buna care mie imi place mult &_&

next: tv
Pagini: 1 2 3 4 5 6