Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Bombonele ^^
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4
UU, new stuff *.*
Backroundul mi se pare cam simpluţ, şi mi se pare că e cam şters pentru renderul super-colorat. Îmi plac efectele pe care le-ai pus, dar textul ăla cred că arată mai bine altundeva. Îmi place cum te joci cu texturile şi brushurile, văd că începi să fii chiar bună la asta.
WARNING! urmează semnătura super-cul, pentru moi.
Xo.
Merci mult pentru pareri si sfaturi,hun *le big hug*
Da, acum setul pentru Golden *evil smile*
Am incercat ceva nou, Kita chiar m-a ''provocat'' rugandu-ma sa i-l fac pe verticala.
[Imagine: request2_by_hazelnut3099-d4q7z20.png]
si
[Imagine: request2_av_by_hazelnut3099-d4q88mr.png]
Sigul este foarte ars, mai redu din contrastul ala orbitor si eventual ridica putin nivelul luminozitatii. Este mult prea inchis si sursa acea mica de lumina purpurie este neavenita, mai ales intr-un mediu asa intunecat. Am vaga impresie ca ai ajuns la rezultatul asta cu un simplu C4D, eventual o imagine cu un nor/brush pe soft light, un filtru pe fundal si un action. Pentru ceva adancime, ai avea nevoie de un blur potrivit pe toata imagine si stergi tot in afara de fundal folosindu-te de layer masks.

Incadrarea este nepotrivita, i-ai taiat mare parte din mina si umar, mai bine renuntai si la acelea sau micsorai inca o data imaginea si prindeai tot.

Avatarul este distorsionat, cand incerci sa micsorezi ceva fa-o asa: Ctrl-T, apuca un colt si tine Shift apasat in timp ce redimensionezi pentru a pastra proportiile.

Apuca-te de tutoriale si incearca sa faci ceva original.
Hei! Merci mult Lia pentru sfaturi. O sa incerc sa tin cont de ele.
Am facut primul meu wallpaper, dupa un tutorial.
http://fc03.deviantart.net/fs71/i/2012/0...4q5oxg.png
Stiu, tentativa aia de cerc nu da bine > . >

Si o semnatura: [Imagine: utapri_sig_by_hazelnut3099-d4r0ktl.png]
Dutututu <3. Sunt aici, mah dea. Wallpaper-ul l-am cam comentat pe mess, dar semnatura am sa o comentez acum:
Pare cam stearsa, si nustiu daca ma exprim bine, dar nu vad nici un contrast. E.. portocalie o.o. E ceva weird cu liniile alea si inteleg ce ai fi vrut sa faci, dar nu ti-a prea iesit. Ai semnaturi muult mai bune ca asta, sper ca nu te superi o.o. Poti sa incerci niste tutoriale si sa le postezi si aici, ca sa vedem ce trebuia sa iasa. Totusi imi place cum ai integrat renderul, intra bine in sig.
Xo.
Thankies,dear *huggie* Sper să mai treci pe aici *pff.. la cât îți frec eu creierii*
Chestiuță nouă:
[Imagine: megurine_luka_by_hazelnut3099-d4shqui.png]
Este micuță,știu,dar vroiam să încerc și alte mărimi ^^
Aștept sfaturi.
Zbye
Trec si eu pe aici ^^.
Ultima semnatura e frumoasa, dar ma gandesc ca ar fi fost mai bine sa fie un background simetric. Adica ori sa folosesti inimioare peste tot, ori patratele. Avand in vedere glow-ul din spate, poate ar fi mers o luminozitate mai mare, ca sa-l scoata putin in evidenta.
Fontul cu care ai scris Luka ar fi mers putin mai simplu, mai ales ca Magurine e scris astfel.
Imi place cum lucrezi, mai ales pentru ca incerci mereu ceva nou, nu te limitezi la un anumit stil de a face semnaturi/ avatare/ etc. Spor la lucru in continuare! hug
Mulțumesc mult pentru sfaturi și păreri.
Am revenit cu o chestie nouă făcută după un tutorial.
http://fc01.deviantart.net/fs70/f/2012/0...4t3tjy.png
Aș fi vrut sa dau blur pe fundal și să șterg din efectul ăla de pe cer , dar am uitat *laughs*
Nimeni ? ._. Nyaa
Nu am mai facut decat o semnatura.
[Imagine: kesha_sig_by_hazelnut3099-d4ukvip.png]
Nu este asa de incarcata ca celelalte. Am incercat sa nu le mai pun atat de multe efecte, c4d-uri, texturi etc.
Astept pareri ^^
Umh, acea dublura din spate vine oarecum aiurea si pare lq din cauza ca ai ca fundal acea textura cam uratica, serios. In rest, textura aia cu cerulete si acel text de pe ele vin si ele urat. Nu trebuia sa pui soft brush roz pe overlay pe tipa ca nu da deloc bine, si o stiu din propie experienta. In rest, pare arsa lucrarea, adia parul tipei.
Incearca si clipping mask si smudge si mai multe, ca ai cam aceleasi lucruri mai mereu.
Anw, bafta hug.
Pagini: 1 2 3 4