Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Ce alegi?
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Pai depinde de situatie.
Uneori o anume situatie iti cere sa spui neaparat o minciuna. Acum daca este un adevaz mizerabil, cum spui tu, eu l-as evitaÈ™ as alege, desigur, minciuna. Dar nu depinde de mine ci de cel ce inghite minciuna si este clar ca acel proverb: "Minciuna are picioare scurte!" se va adeveri, mai ales in cazul meu.
Oricum nenumarate persoane, cele ce nu se prind rapid de o minciuna, sunt fericite cand le spui ceva ce nu este adevarat.


Next: Un ceai cald sau o cafea rece?
Cafea rece :O f*ck no!! Mai bine beau un ceai fierbinte iarna decat o cafea rece,mai ales daca e si de fructe (ceaiul). Pe mine mai mult ma adoarme dar e mai bine decat cafea rece. Imi si imaginez troienele pana la genunghi rupt de somn pe la 5 dimineata cu ceaiul in mana 21

Next: Apa imbuteliata sau apa de la robinet??
Edit: corectez
A: Aleg apa imbuteliata, pentru ca locuind pe o insula, sistemele de filtrare nu sunt extraordinare, iar apa noastra provine din centrele de desalinizare si cele de acumulure-filtrare situate langa baraje. Practic, nu e periculoasa daca se bea, dar prefer sa fiu sigura. Oricum are un gust groaznic.

Stiu din studii ca apa netratata corect poate contine patogeni precum bacterii ce pot provoca dizenterie, febra tifoida, intoxicatie alimenta, holera etc

Q: Iti place parul cret sau cel drept?
Prietena mea are parul cret si nu e rau. Chiar e dragut si amuzant. 21 Dar imi place cel drept. Eu il am drept cel putin. Nu am un motiv anume si nici nu sunt pe preferinte, insa in unele cazuri se intampla sa ai parul cret si rar si cum iti sta in bucle tie si le prinzi poti vedea multe careri in crestet si etc. (s-a intamplat cu o fata si... aa... nu sunt buna la explicat) Eu totusi merg pe aceasta varianta.

Q: Hamburger sau Cheezburger?
A: As alege cheeseburger dar sunt foarte mofturoasa cand vine vorba de combinatiile de genul. Iubesc branza, dar nu sunt sigura ca cea mai buna combinatie e cu burgerul. Ma rezum la hamburger cu pickles si salata verde, desigur cu cartofi prajiti langa. Nu obisnuiesc sa mananc des pentru ca imi iubeste nivelul de colesterol si soldurile...

Q: World of Warcraft sau Aion?
Aion~ Pentru ca da.Deci am jucat si aion si wow,si aleg aion. Povestea mi se pare umpic mai bine conturata,ceea ce imi mai place la aion este harta si felul in care este structurata(si la wow este aproape la fel).
Quest-uri~ Singura problema aici e ca daca termini campainurile disponibile va trebui sa te chinui ceva mai mult pentru urmatorul nivel
Shop/Money- Aici nici nu stiu ce sa zic deoarece wow na-m jucat pe official si nici macar pe private 1x...
Aion e free si mi se pare mai bun
Fatih and arms!

Paine neagra sau paine alba??
Paine alba si proaspata. I know it's not so healthy, but yeah. Oricum nu sunt genul care mananca multa paine, so it's OK. Totusi.. painea neagra are un gust oribil, mai ales daca este 'veche'.

Nuclear Holocaust(which would eradicate all life on Earth) or Eternal War?
Eternal war,si nu pentru ca am jucat multe fps-uri,dar prima versiune e prea de tot.Si hai serios cine sa-r sinucide alaturi de toti,nu sa inventat un asa om,prea mult nu e de comentat caci nimeni nu vrea sa moara,poate doar un religios fanatic.Deci eternal war

Binele tau sau al celorlanti?
Hmm destul de greu de ales, ambele imi plac foarte mult, dar cred ca am sa aleg Anime.
Why? Cuz`: desenele prind viata, iar povestile pot fi mai bine spuse prin gesturi, reactii... miscare pe scurt. Poti usor sa simti ceea ce simte si protagonistul + totul este color, spontan si dinamic [bine dinamica mai tine si de genul animeuilui].

Ce alegi mancarea facuta acasa sau mancarea de la fast food?
Mancarea de acasa pt ca la fast food nu ma satur niciodata ^^'', in plus e si mult mai sanatoasa, cine stie ce pun aia in mancare >.>, si mai e ceva care m-a marcat putin, odata am gasit o bucata de plastic verde intr-un hamburger O.o.

Muraturi sau ardei iuti?
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21