Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Ce alegi?
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Sherlock Holmes, desigur! Prima mea dragoste in materie de carti si prima mea experienta cu cartile politiste. Este genial cum tehnica deductiei poate face viata mai usoara si nu ma refer la cazurile la care lucreaza, ci chiar utilizarea acesteia in cotidian. Crimele pe care le investigheaza sunt diverse, insa el intotdeauna poate vedea miliarde de lucruri acolo unde un om obisnuit vede doar un lac. Singurul lui defect este plictiseala acuta care duce la droguri.
Decanul unei academii de detectivi din secolul XIX preciza ca daca studentii nu pot ajunge macar la capacitatea de a observa lucrurile si a le putea cataloga cu o precizie acceptabila, atunci acestia nu se puteau considera detectivi. Desigur, decanul acceptase materii care ii ajuta sa ajunga la un astfel de nivel si sa aiba o parere obiectiva.
Shelock Holmes este cel mai bun detectiv al tuturor timpurilor, chiar daca din pacate nu a existat.


Next: Chris Evans sau Chris Hemsworth? 65
Chris Evans.
Din start. Imi place mai mult de el decat Chris H.
Chris Evans e foarte amuzant ("Darling Captain"), are o inima buna (ca atunci cand i-a ajutat pe oameni sa curete dupa ce a terminat de filmat o scena in "The Avengers", el inca fiind in costumul de Captain America) si chiar daca sufera de anxietate, asta nu il opreste din a isi face prieteni (si pe langa asta, a facut si multe fapte bune, ca atunci cand un fan dorea sa il vada de ziua lui si acesta i-a trimis un cadou si peste cateva zile si-a vizitat si fan-ul).

Toamna sau iarna?
Iarna pentru ca e sezonul in care fac cele mai multe excursii din cauza concursurilor de ski. Toamna nu imi place asa mult fiindca ploua... Culorile sunt frumoase dar totusi ploua.
Next: Vampiri sau varcolaci?
Grea intrebare, dar o sa aleg vampirii. Sunt super tari, au devenit imuni la soare intre timp, unii s-au convertit si la alte modalitati de a se hrani. Desigur, au ramas misteriosi, albi, sexy si cam diabolici, ca deh...sunt nemuritori. Varcolacii in schim, au ramas cam aceeasi, inafara de transformatul cand vor ei, dar inca ma inspaimanta de ce pot face in sezonul de imperechere. 21

Next: Pictura sau grafica?
Cafea.
Imi place ceaiul, dar iubesc cafeaua. Cea cu lapte, cea mai tare, depinde.
Cand e iarna, imi place sa imi iau un cappucino sau o cafea cu lapte cat astept masina.
Ceaiul il beau de dimineata si imi place, doar ca de obicei trebuie sa puna tata mult zahar ca sa aiba un gust bun, iar asta ma deranjeaza.

Skype sau Messenger?
Facebook. Ma rog, hai sa zic messenger, desi nu-l folosesc cine stie ce.

1 mai petrecut in afara orasului sau in cadrul orasului?
1 mai cu prietenii . Oriunde,in oras,in afara orasului,intr-o cabana,pe plaja in Vama,intr-un amarat de apartament cu 3 camere in care te ingramadesti cu inca 15 persoane ce consuma bauturi alcoolice in cantitati industriale. Cred ca am scris suficient . As zice in afara orasului,pentru ca totusi Bucurestiul pare scos din China,din zona aceea cu orase fantoma,daca e 1 mai si cald afara.

Sylvester sau Bugs Bunny?
Eu,fiind fana mare desene animate,ma doare inima ca trebuie sa aleg intre ei, huuuuaaa!!!!Dar cred ca il aleg pe Bugs Bunny,fiindca imi plac iepurii si imi place sa ma joc cu urechiusele lor lungi si cu coada pufoasa .Sa nu mai zic ca Bugs Bunny este super dragalas in pozele cand este bebelus.Iar comportamentul lui este amuzant.Plus ca ii plac morcovi.

Acum eu : Un mort viu sau un om viu mort?
Stii ca prefer viii morti, pentru ca sunt o companie mult mai placuta si ma pot bucura de liniste. Plus ca un om mort viu va spune intotdeauna o poveste lunga si plictisoare despre viata lui si asta ma cam plictiseste de pe acum, stii cat de prost stau la capitolul "asculta-i pe ceilalti".Asa ca aleg a doua varianta. *numai noi doua intelegem logica asta*

Next:
Fructe uscate sau proaspete? *sper ca nu s-a mai pus*
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21