Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Photoshop
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Phew!It works!Multumesc mult Mimisor.
Acum ma duc la "vanatoare" de fonturi XD
Bye si mersi din nou
Am o întrebare.
Când scriu cu diacritice in Photoshop îmi apare mereu font-ul Arial, indiferent de ce font am ales eu, îmi apare doar când scriu 'ş, ţ, ă, î, â' .
Cum să fac să nu îmi mai apară aşa ?

Thx.
Mimisor
Inseamna ca fontul cu care incerci tu sa scrii cu diacritice nu le are si pentru ca nu poate folosi fontul ala pentru literele alea iti baga arial . Cel putin mie asa-mi face. Incearca sa desenezi ceva caciulite si virgulite .
(17-08-2010, 06:09 PM)Mimişor A scris: [ -> ]Am o întrebare.
Când scriu cu diacritice in Photoshop îmi apare mereu font-ul Arial, indiferent de ce font am ales eu, îmi apare doar când scriu 'ş, ţ, ă, î, â' .
Cum să fac să nu îmi mai apară aşa ?

Thx.

Alege un font care sa accepte diacritice,i mean,unele accepta diacritice,adica sunt create de autori cu acele diacritice...uh,un exemplu
Jellyka CuttyCupcakes
http://www.dafont.com/jellyka-cuttycupca...&a=on&e=on ,da mai jos si vezi toate caracterele fontului > si uite aici vezi ca are "ă ,î ,â ,ş ,ţ"
Diacritice :]
adica,cauta pe dafont fonturi cu accent,umm...cand cauti bifeaza la "Only fonts with" Accents Euro uite Imagine :]


sper ca am fost de ajutor ^^
Hey,need some help.Anyone.
Vreau sa invat si eu sa folosesc Ps.Se ofera careva sa imi dea si mie niste lectii?
Momentan am Ps CS4,am vazut diferite tutoriale pe site'uri si pe youtube,dar cred ca sunt mai grea de cap ca ceva tot timpul trebuie sa nu imi iasa.
En fin,daca nu vrea nimeni sa faca pe profu'/profa',as vrea si eu niste tutoriale pentru incepatori.
So,in caz ca se ofera cineva astept un pm sau un reply aici.
Va multumesc.
(30-08-2010, 12:54 PM)Anette A scris: [ -> ]Hey,need some help.Anyone.
Vreau să învăţ şi eu să folosesc Ps.Se oferă careva să îmi dea şi mie nişte lecţii?
Momentan am Ps CS4,am văzut diferite tutoriale pe site'uri şi pe youtube,dar cred că sunt mai grea de cap că ceva tot timpul trebuie să nu îmi iasă.
En fin,dacă nu vrea nimeni să facă pe profu'/profa',aş vrea şi eu nişte tutoriale pentru începători.
So,în caz că se oferă cineva aştept un pm sau un reply aici.Smile
Vă mulţumesc.
Fac eu pe profa. Hăhă, dămi pm cu id-ul tău şi te ajut.
Mimişor, ce-ai zice dacă ai face o clasă? 65 În orice caz, mă chinui de vreo 2 zile cu Photoshop-ul şi încă nu înţeleg mare lucru...M-ai putea ajuta şi pe mine, te rog frumos? 108 Smile
Puteti sa ma ajutati? Poate sa-mi dea si mie cineva un link de unde sa trag photoshop, dar sa fie bun pentru un laptop vai de mama lui cu putini kb (habar n-am daca e bine cum am scris, eu ma refer la altceva, cand trag mai multe lucruri incepe sa se blocheze). Va multumesc oricum!
http://thepiratebay.org/torrent/3937893/...ll___Crack

Incearca acolo yaoi maniac, nu dai clik pe butonul ala mare verde pe care scrie Download, da clik sub el unde scrie DOWNLOAD THIS TORRENT (MAGNET LINK).

^^
Yaoi Maniac, tu stii macar cum se downloadeaza un torrent? Ai nevoie de un program gen Bittorrent sau UTorrent -.-" si cand dai open se downloadeaza prin intermediul lui.

Asta fiindca Photoshop este in general un program care se cumpara, singurul mod in care il poti lua freeware e ca torrent.

Altfel nu stiu unde puteai sa gresesti lol >.>. You have to be a serious interwebs noob to go wrong with this.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13