Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

stuff

#41
Sfaturi nu cred ca sunt in masura sa iti dau , oricum imi place cum lucrezi ai talent si imaginatie(cel putin fata de mine).
Spor la desenat!!!

#42
Heh, mersi ^^

Finally finished this /dead. E so friggin crappy ptr cat am lucrat la el T^T, dar macar am invatat cate ceva.
[Imagine: samuraichamploo.jpg]

#43
spam!~

[Imagine: spring_dreams_by_dawn_alexis-d5qyzou.jpg]

(manga studio, tableta)

#44
Um, e genial ultimul, chiar daca mai sunt unele greseli minore pe ici pe colo, arata ca prima pagina din inceputul unui manga.
E cam ciudat cum ai pus brushul ala pe fața ei, dar stiu ca ai facut-o ca sa se imbine mai frumos cu fondul. Si vestimentatia ei e superba, mi-ar fi placut sa vad desenul color, de asta nu citesc prea des manga.
Celalalt desen, din postul anterior, e tare ca idee, cred doar ca ai mai putea lucra la expresiile fețelor lor. :] Si sunt cam ciudate picioarele celui din dreapta, totusi iubesc felul in care colorezi, combini culorile placut.
Bafta. <3
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#45
Mersi, am pus brushul pe fatza pentru ca sa dau feelingul ala de tree shade.
Lately lucrez sa-mi imbunatatesc tehnica pe partea de digital. Beware, postzilla.
[Imagine: vella_on_the_gnoll_rug_by_dawn_alexis-d5tc751.jpg]
[Imagine: steampunk_set_design_evie_by_dawn_alexis-d5tgknw.jpg]
[Imagine: fuya_by_dawn_alexis-d5u9jnq.jpg]
[Imagine: elins_by_dawn_alexis-d5vauf6.jpg]
[Imagine: oblivion_woods_by_dawn_alexis-d5vpaka.jpg]
[Imagine: forever_mine_by_dawn_alexis-d5vzndq.png]

#46
Vella ti-a iesit foarte bine insa clavicula (pe care eu nici macar n-am habar cum s-o fac) pare putin stramba -lasata in jos vreau sa zic. Si tipa steampunk e foarte bine lucrata insa ai fi putut aranja putin mai mult la toiagul sau. Nu prea am ce zice, esti tare. Here, have my like and my lucky irish trifoi .

Tine-o tot asa si mai uime?te-ne cu arta ta! hug
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#47
Mersi mult de lucky clover, inca incerc sa-mi formez un stil si sa ma obisnuiesc cu tableta asa ca am nevoie haha. Speaking of which, incepe sa-mi placa stilul asta curat
[Imagine: why_does_it_hurt_this_much__by_dawn_alexis-d5wtml4.jpg]

^Sumimi, my lancer

#48
Zilele astea m-am (re)apucat de un manga. Tehnic trebuia sa fie ptr Zen, dar n-am reusit sa trec de name-uri, but I figure I could at least try and catch the next rush deadline haha. Btw, stie careva, in Manga Studio, cum pot face tonurile sa nu arate in carouri la exportare? In program arata half-toneish, dar uniforme, dar la exportare e teroare, and so far google has failed in providing an answer D:< Lucrez la 600 dpi

[Imagine: ouroboros1_zpsb35e598b.jpg] [Imagine: ouroboros2_zps9503a5a0.jpg] [Imagine: ouroboros_zpsc4f794ef.jpg] ^wip

#49
In sfarsit, acum le vad si aici.

Oricum, ce o sa spun nu e foarte relevant pentru tine, pentru ca nu am critica constructiva si nici nu iti raspund la intrebarea pusa. Dar, dar, dar....desi am mai vazut sporadic pe FB cand mai puneai desene, acum a fost un impact mai mare: wow, cat ai evoluat! Imi amintesc foarte bine desenele tale pana in 2009, 2 le am si acasa, unul pe un dulap, cum ti-am mai zis, si chiar daca cel cu copiii e my precious, nu pot sa nu observ o schimbare in mult bine. Congrats, @dawn !
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#50
Mersi Gratz, well au trecut cativa ani in care am tot invatat lucruri noi si am experimentat chestii, chit ca se putea mai bine. Ma bucur ca mi-ai pastrat dubioseniile, chit ca desenam ca o cizma atunci haha ^^'' N no sweat @Batsy , mi-am dat seama ce faceam gresit, suprapuneam densitati diferite de halftones, fml.

Also, holy shiet, mai nou exista alerte si poti mentiona useri in posturi. o,o



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Andy's stuff Andy :3 4 4.122 28-06-2013, 01:24 PM
Ultimul răspuns: Aggie


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)