Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

stuff

#21
Am scurmat ceva sa dau de thread, lulz.

Newer stuff, caci imi place sa cred ca progresez^^

[Imagine: th_ohana_matsuri_by_dawn_alexis-d4mkbru.jpg] [Imagine: th_sweet_spring_days_by_dawn_alexis-d4oraz3.jpg] [Imagine: th_fate_of_a_goddess_by_dawn_alexis-d4o90hr.jpg] [Imagine: th_the_temptress_by_dawn_alexis-d4ldgt9.jpg] [Imagine: th_vindictus_staff_vs_scythe_by_dawn_alexis-d4ln025.jpg] [Imagine: th_homura__s_metamorhosis_by_dawn_alexis-d4n5m4s.jpg] [Imagine: th_oyasumi_tomoe_mami_by_dawn_alexis-d4nid1r.jpg] [Imagine: th_thetiesthatbindus.jpg] [Imagine: th_campfire4.jpg] [Imagine: th_miku.jpg] [Imagine: th_visioneers.jpg]


Prima chestie in ages de care sunt mandra, asadar simt nevoia sa spamez ^^

[Imagine: th_moonlightassassin.jpg]

#22
Hei, nu as dori acum sa critic pentru ca sunt lenesa si nu prea am multe idei. Vreau sa zic doar ca: "Ai facut o...", stai! "In ultimul desen e barbat, nu-i asa? 15 Stiu eu! Stiu eu! 15 I-am vazut sfarcul si nu are sani, deci merg pe varianta ca e barbat 19". Asa... cum zieam: "Desenezi frumos si ai facut unele... mici capodopere. *laughs*"
Primul desen din penultimul post mi-a atras atentia (defapt, cand iti arunci ochii peste post ti se par ca sunt coperptile la niste manga-uri -asa mi s-a intamplat mie *laughs*). Imi aduce aminte de Hachi (din NANA) cand era acea sarbatoare de se imbracase in kimono si nu putea sa aprinda... aaa... o artificie? (suna ciudat articularea)
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#23
Wow, dawn, every time I look at your works I'm mindbogglingly blown away. Nu gaseam cuvinte in romana ca sa imi exprim respectul pentru talentul tau si munca extraordinara. Felul in care imbini culorile, tehnica, stilul totul la lucrarile tale este absolut genial.

Cred ca daca scoti o manga sau un artbook vreodata, o sa fiu printre cei care iti voi cere un autograf semnat pe ele.

Nu prea stiu ce altceva sa zic decat... Hats off and the force is strong with you!
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#24
@ Yaoi Maniac: Dap, e barbat. A rly effeminate uke^^ A fost commish pe dev, dar nu pot sa neg ca mi-a facut placere sa lucrez la el. I love long haired effeminate bishies *megusta.jpg* Cat despre primul desen, tin minte faza din Nana. Damn, Hachi si Nobu erau cute impreuna :<

@ Lia-Thanks, pentru mine alegerea culorilor este cea mai dificila alegere la un desen, since I fear I might be color blind or smth, la cat de des dau cu bata-n balta dpdv cromatic. Pana la facut ceva de pe urma desenului(daca se va pune vreodata problema) mai e drum lung, inca-s destul de neprofesioniste. Dar perseverez, imi face placere sa ma autodepasesc putin cate putin, desen dupa desen 4

#25
M-am apucat de un fan-comic bazat pe un mmo pe care-l joc din cand in cand, Vindictus. I'll throw in some pages, fara scris atm. Mentionez ca e facut for practice, n-am mai desenat mangauri din '10, asa ca perspectivele, anatomia si liniile sunt praf atm. Dar sper sa ma pun la punct cu ele pana la finalul doujinului. Also, e 99% traditional, exceptie facand faptul ca e lucrat la contrast.

[Imagine: th_rescue1.jpg] [Imagine: th_rescue2.jpg] [Imagine: th_Untitled-3.jpg]


[oh, and I suck at drawing guys, but shhh ]

#26
Primele pg din doujinul Vindictus. Still working on a nice cover =3= Fineliners, copic ciao 100, white gel pen on A4 printing paper xD

[Imagine: th_1-1.jpg] [Imagine: th_2-1.jpg] [Imagine: th_3-1.jpg] [Imagine: th_gfhgf.jpg] [Imagine: th_5-1.jpg] [Imagine: th_6-1.jpg] [Imagine: th_7-1.jpg] [Imagine: th_8-1.jpg]

Va urma-

#27
New stuff~

[Imagine: th_wish.jpg] [Imagine: th_egoselfish.jpg] [Imagine: th_bookmark.jpg]

#28
Buna dawn.
Cand am vazut lucrarile tale am ramas ceva gen:omg.Sunt superbe,adica nu-mi pot gasi cuvintele care sa descrie lucrarile tale absolut extraordinare.Ai un taleeeent…dar,se vede ca si muncesti chiar foarte mult.La astfel de lucrari,nu ai ce comenta -_-,am ramas lemn.Gata,tu vei unul dintre cei mai buni desenatori pe care i-am intalnit.

#29
Mersi^^
Alte fan arturi din mmo-ul pe care-l joc, Vindictus.

[Imagine: th_slaying_the_dragon_by_dawn_alexis-d5b1kzi.jpg] [Imagine: th_road_to_rocheste_by_dawn_alexis-d5cm4ir.jpg] [Imagine: th_cat_fight_by_dawn_alexis-d58tb1x.jpg]

Markere, linere, creioane colorate tus alb, as always.

#30
Ca intotdeauna, iti gasesc desenele geniale, ador felul in care le colorezi si par asa vii, plus ca majoritatea sunt fantasy, iar eu ador fantasy, deci chiar nu as avea ce sa comentez, insa am o intrebare legata de ultimul: de ce e tipa roscata asa scunda? 21 Ar trebui sa fie pitic? Pentru ca nu pare sa aibe trasaturi de copil. Oricum, ador cum ai facut-o pe cea in negru, mai ales arma, parul si acei ochi; chiar mi-ar placea sa mai vad desene cu ea.
Astept si altele. :]
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Andy's stuff Andy :3 4 4.118 28-06-2013, 01:24 PM
Ultimul răspuns: Aggie


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)