Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

sasusaku or sasukarin?

#31
Cu toate ca stiu ca nu va fi nici un cuplu in anime, nici daca ne dorim noi sunt fana SasuxSaku. De ce? pai e simplu...
Sakura a fost, este si va fi singura fata ce-l iubeste cu adevarat pe Sasuke. Nu doar pentru ca arata super bine si e puternic, nu. Ea il iubeste pentru ce este si dintre toate fanele lui Sasuke [seria 1] numai Sakura a suferit cu adevarat. Se potrivesc, sunt doi poli opsusi si poli opusi se atrag, dar nu va fi..doar in imaginatia noastra.
Plus ca Sakura e mult mai puternica ca Karin si mai frumoasa. La ucis singura pe Sasori si are puteri destul de speciale, pe cand Karin ar fi fugit mancand pamantul. Tot ce face ea sau a facut a fost sa-i ofere din chakra ei brunetului pentru a se vindeva in rest e o fricoasa jumatate.

Pe Karin nu am suportat-o din clipa in care a aparut insa cu sakura sta altfel treaba si sunt deacord cu ce a zis xo.Miky.xo . Rozalia a reusit sa-i trezeasca anumite sentimente lui Sasuke, ingropate de mult [ma refer cand el parasea Konoha, ca in rest si Naruto a ajutat la un alt Sasuke]

[Imagine: h8v.gif]
 

#32
Deci, SasuKarin: O porcarie absoluta! Caruia ii place combinatia asta nu stie ce face mai exact nu gandeste. Karin e o idioata absoluta. Nu-mi vine sa cred ca Sasuke vorbeste macar cu ea... In fine. Plusz ca mai e si hidoasa...
SasuSaku: Nu vreau sa jignesc fanii SasuSaku pentru ca sunt o combinatie bunicica astia doi, dar Sakura e unpic cam..obsedata de el, iar lui nu-i prea pasa. Ar fi o greseala.
Eu una totusi votez pentru SasuSaku pt ka e mai bine ka SasuKarin bleah.
Dar, asi prefera daca ar fi la alegere sa spun SasuNaru. 15 [ atentsie mare: Nu am zis NaruSasu, desi cand e SasuNaru, mereu Naruto e fermecat de Sasuke, deci...e mai bine asa ] .
[Imagine: sasu_naru_by_kiduutz-d5035to.jpg]
Ne? (:

#33
SasuSaku aaam..in shippuden asta e imposibil deoarece e clar21 si sasuke a incercat s-o omoare pe sakura? ce cuplaj credeti ca ar fi asta?21 oricum. Eu sunt sigur ca la sfarsit va fi Narusaku sau NaruHina si ShikaTema 10 Iubesc cuplurile astea dar totusi nu cred ca la sfarsit sasuke se va cupla cu cineva, totusi eu perfer SasuSaku daca as fii chiar nevoit sa aleg.

[center] Sometimes Time Just Wont Repair Things..[/center]


#34
Cu siguranta aleg SasuSaku, doar daca ma gandesc la Sasuke si cu Karin, impreuna, mi se face raubleah.Karin imi e antipatica47, pur si simplu nu o plac.I-as schimba si ochelarii aia oribili pe care ii are.Trebuie sa recunosc insa ca parul ei e dragut, dar tot nu ma face sa o plac.Sakura e ok.Macar il iubeste pe Sasuke, desi la inceput era obsedatafurios si ma enerva.Mi-ar placea ca parul Sakurei sa aibe alta culoare, poate un negru, un alb, dar in niciun caz roz, daca ar avea parul mai lung si altfel aranjat cred ca ar fi grozav.Cred ca am uitat sa mentionez si ca hainele ei sunt oribile.Dar totusi . . . o prefer de mii de ori pe Sakura decat pe Karin.

#35
niciunableah Urasc cuplul SasuSaku pentru ca pur si simplu nu se potrivesc. Nu merge chestia ca se completeaza, pentru ca nu o fac. E adevarat ca opusele se atrag, dar ei doi nu sunt opusi. Nu au nimic in comun. E adevarat ca Sasuke are pentru Sakura sentimente mai profunde (de prietenie vorbesc) pentru ca au fost in aceeasi echipa si s-au antrenat impreuna, au luptat impreuna si s-au distrat impreuna (episodul 10121) dar nimic mai mult. Cu Karin e alta poveste. Cu Karin deja nu mai are rost. Karin e un personaj a noi lui personalitati. Mai rau, fara suflet si inchis. Nu zic sa sentimentele Sakurei sau a lui Karin nu sunt adevarate. Numai ca nu se potrivesc. Asa cum a vrut s-o omoare pe Karin a vrut s-o omoare si pe Sakura (la 2 episoade distanta -_-" nu va amintiti?22)
[Imagine: universul1.jpg]

#36
Uhh..SasuKarin?! In vise, da ce mai, nici acolo. 21 Karin e o idioata, Sakura recunosc ca este cu picioarele pe pamant fata de ea.
Inainte, am crezut ca este prea pink, obsedata de Sasuke pentru a o ividia pe Ino, sau ca este doar o fata plapanda..in fine. Sakura in Shippuden pare mai puternica, mai matura, si vad cu adevarat ca-l place pe Sasuke, ca-l iubeste cu adevarat, si nu mai este o fetita. (am ramas in urma cu episoadele).
Poate ar fi o varianta si NaruSaku, sau putin yaoi 15. Cum ar fi SasuNaru, si altii. Eh, yuri..mai stiu eu, poate as fi si pro la asta. In rest, SasuSaku este alegerea mea si presupun, dupa comentariile celorlalti, cate oi fi vazit, SasuKarin n-ar exista, si n-am vrea sa existe, in plus Sasuke vrea s-o ucida paia .
Desi, stim cu toti ca nu va fi nimic romantic in Naruto, eu tot oftez putin pentru asta. 2
Fiecare cu visele lui 21
[Imagine: tumblr_m9o59mWzcL1rdjmj7o1_500.jpg]

#37
[color=#9370DB]Ok , deci sa vedem , in primul rand Sasu si Karin nu se potrivesc de niciun fel!Hoasca , pardon roscata aia e o prefacuta!Daca as putea schimba ceva in acest Anime ar fi sa o sct de finitiv pe Karin!Despre sasusaku , sa potrivesc pentru ca se completeaza unul pe altul cam ca si Ing si Iang (%)(sper ca asa se scrie)!Dar Sasuke , ma calca pe nervi ca nu poate sa ii spuna odata Skurei doua cuvinte simple "Te iubi-iubesc!:001_wub:"off...Va spune el asta cand o zbura pisicutele!In orce caz SasuSaku castiga!!
Pa Va Pup:bye:

#38
Total de acord cu miss Serenity. De la inceput, de cand vedeam Naruto pe Jetix nu l-am suportat pe Sasuke. Din simplul motiv ca mie nu imi plac persoanele "sexy si inganfate". Uram tot ce era legat de Sasuke, desi, uneori imi placeau legaturile create cu Naruto. Insa, oricat de erou ar fi el, eu, in Shippuden nu-l suport. E sigurul personaj pe care nu pot sa il inghit. N-am nimic cu Sakura, nici cu Karin, nici cu Kabuto, nici cu Ino si pe deasupra imi place extrem de mult Orochimaru (spun asta, pentru ca, de obicei, aceste personaje nu sunt agreate
Oricum, Sasuke, pus intr-o relatie cu oricare dintre cele doua nu poate creea altceva decat un mare, mare dezastru. Impreuna cu Sakura, nu poate fi. Oricat de profunde ar fi legaturile dintre cei doi, impreuna nu au cum sa fie. E adevara ca opusele se atrag, dar ei doi NU SUNT OPUSI. Nu poti sa ii compari pur si simplu. Daca Sakura ar fi apa, atunci Sasuke ar fi masa21 Nu sunt nici antonime, nici sinonime, daca intelegeti ce vreau sa zic.
Apoi, cu Karin, din nou aceeasi poveste. O fi ea mai tare la caracter ca si Sakura, dar, este la fel, imposibil sa fie cu Sasuke. In felul ei ciudat de a il agrea, cred ca se potriveste intr-un oarecare fel cu Suigetsu.
La toate cele spuse mai sus se mai adauga si ca Naruto nu este un Romance, si ca sigurele cupluri reale s-au format inainte ca anime-ul sa inceapa (adica in trecut), cum ar fi Minato&Kushina si parintii celorlalti...iar...sigurul cuplu care va exista vreodata (dupa spusele lui Kishimoto) nu cred ca il va contine, nici pe Naruto, nici pe Sasuke (Btw, cred ca Hinata se potriveste mai mult cu Kiba, decat cu Naruto) si nici n-am idee care ar putea fi, desi banuiesc ceva...


Si IN NICI UN CAZ nu merg yaoi-urile si yuri-urile
[Imagine: universul1.jpg]

#39
Dupa mine , decat SasuKarin care nu are absolut nici o sansa dupa tot ce s-a intamplat , mai bine SasuSaku, nu ca mi-as dori neaparat asa ceva.
Sakura nu este potrivita pentru Sasuke , din cauza comportamentului ei copilaresc si explozibil. Sasuke niciodata nu ar putea intelege si invers. Lui ii trebui exact o fata cu caracterul lui, care sa-l puna cu botul pe labe. 3
Pana atunci , sa vedem ce-i mai da prin cap lui Kishi.
Dupa cate am auzit din interviriuri, a spus ca nu v-a forma decat un singur cuplu, deoarece Naruto este o manga de baieti , nu de fete.
Asta este parerea mea. Smile
Meli&Co


If anyone wants to deny my way of living,
I'll kill everyone they'll ever care about.
Maybe then they'll understand
...a little of my hatred...

#40
Nu, Nu, Nu
Narusasu!! Ei sunt cei mai draguti si adorabili si hot,sexy si sunt awesome!
Aceasta relatie e ca si religia nu e nevoie de dovezi deoarece nu e nevoie pentru ca asa e si trebuie sa fie!!!
Va pup! pupic




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)