Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sharingan vs. Byakugan

#11
Aleg Sharingan...sau mai bine zis ,Mangekyou Sharingan din mai multe motive :
1.Cu ajutorul acestuia se poate face Amaterasu(iubesc tehnica aceea).Acele flacari negre care cuprind totul...
2.Se bazeaza in special pe Genjutsu
3.Clanul Uchiha a fost mereu un clan misterios si puternic.In plus,din el au provenit multi ninja puternici ( Uchiha Madara,Itachi, Shisui , Sasuke...)
4.Cu ajutorul acelor ochi se poate realiza Susanoo ( stiti voi,tehnica aceea folosita de Itachi si Sasuke in Shippuden,mai puternica decat armura de nisip al lui Gaara)
5.Daca in Shippuden s-ar lupta Neji vs Sasuke sau Itachi , cred ca Uchiha ar castiga (scuze pentru fanii acestuia)
6. Pentru ca pur si simplu sunt atrasa de acei ochi misteriosi :yes:
Cat despre simplul Sharingan , cred ca este mai evoluat decat Byakuganul.
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#12
Aleg sharingan.
Aleg sharingan-ul deoarece este mult mai puternic decat Byakugan-ul.Sharinganul poate fi folosit de toti membri clanului uchiha.Are niste abilitati foarte puternice.Utilizatoru' sharingan-ului poate folosi Genjutsu,Ninjutsu si il ajuta foarte mult si la Taijutsu are abilitati puternice gen
1.Amaterasu:o flacara neagra ce nu se stinge pana ce nu incinereaza obiectu sau persoana.
2.Tsukuyomi:o lume genjutsu stapanita de Itachi
3.Susano'o: este o combinatie intre Tsukuyomi si Amaterasu
4.Kamui: kakashi foloseste Kamui este un jutsu foarte folositor transporta orice in alta dimensiune si ramane acolo pe vecie.
5.Sharinganul poate vedea chakra.
akm ceea ce este destul de urat la sharingan este faptul ca trebuie sa iti omori cel mai bun prieten pentru a dobandi mangekyou sharingan iar pentru a dobandi Eternal Mangekyou Sharingan trebuie sa iei ochii fratelui tau.Dar puterile acestui sharingan sunt inimaginabile.Inca nu s-au dezvaluit puterile parerea mea este ca cel care foloseste tehnica asta poate folosi toate jutsurile sharinganului inclusiv kamui si tsukuyomi.Atat despre sharingan ceea ce priveste clanul Hyuuga cei ce folosesc Byakuganul
nu prea ma pasioneaza byakuganul are tehnici de apropiere in schimb neji vs sasuke nu ar avea nici o sansa... Sasuke ar putea folosi Genjutsu si ar fi paralizat neji sau amaterasu,Susano'o nu mai zic numa dintro sageata lar dobora.In naruto zice clanurile de temut erau Senju,clanul ce dobandea vointa focului (partea fizica a eremitul celor 6 cai).Si clanul Uchiha ce dobandeau Ura clanul uchiha era un clan razbunator timp de generatii senju si uchiha s-au batut pentru a vedea cine este mai puternic.uchiha in schimb are partea mentala a eremitului celor 6 cai care dobandea rinenganul este posibil prin dobandirea sharinganului la putere maxima sa poata dobandi si rinengan.Cam atat am de discutat despre acest subiect Smile

#13
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)