Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tabloul din scrumul vieti [+16 / +18]

#1
Ploua....`

-Proasto! Unde credeai ca o sa ajungi?Taceam, preferam sa ma uit din pat si sa il las sa isi descarce grija asa cum stie, scotand din gura ce ii vine prin minte, am stat asa o jumatate de ora in care el a vorbit si eu am fost absenta fara ca el sa realizeze, nu mai conta era deja ceva obijnuit, la fel cum ii e unui om, obijnuit sa bea apa, cateodata ma intreb daca sunt om si cateodata chiar si eu ajung sa ma consider neumana, ciudat si ironic mereu am zis ca a fii ciudat nu e ceva asa grav, insa sunt om si ma insel.. Am simtit doua brate puternice ridicandu-ma din moleseala mea si zguduindu-ma puternic
-Ma asculti? Am auzit bine, ca apoi sa se intrupa iar filmul, m-am uiat asa minute-n sir sau poate secunde? Nu stiu! Cert e ca m-am uitat in gol
-Nu..nu te ascult, nu imi zici nimic nou, i-am indepartat mainile de pe umerii mei si m-am indreptat catre usa ce dadea in hol,
-Unde te duci?Curiozitatea lui atat de patetica ma amuza
-Sa fac un dus, cel putin acolo nu esti tu, am zambit pentru mine si am ieist din sufrageria mica. Am mers cateva minute pe gresia rece din hol, probabil daca nu ma-m misca ca un melc mi-ar lua cadeobicei, cateva secunda, insa acum nu imi mai pasa pentru mine nu mai conta, ma simteam inramata. Viata mea era prinsa intre aceste rame facuta din creioane si clape de pian...
Am aruncat jacheta uda pe cuburile albastre ce presau gresia holului si am continuat sa merg, mi-am aruncat cizmele negre undeva pe langa masina de spalat, apoi am intrat in baie. Da sanctuarul unde ma voi reculge mereu, mi-am scos hainele ude si pline de noroi si le-am aruncat pe jos, am dat drumul la dus, ah ce sunet minunat, aproape prea minunat ca sa il merit, am intrat in cada si am observat cum apa ce se scurge de pe picioarele mele este maronie, era de inteles la cat noroi am inghitit in ziua acea, mi-am spalat bine corpul obosit apoi m-am asezat in fund in cada, lasam apa sa curga pe mine, era grozav..minunat chiar..ma linistea. Am inchis ochii si mi-am dus mana peste fruntea alba cu o tenta ciocolatie, am deschis ploapele lasandu-mi pupila negra sa aiba contact cu ce e in jur..
"Ciudat...lumina arata bine deaici.." intelegeam ca pana si vocea minti mele altadata zglobie si in forta, era obosita, am obosit, neuroni si moleculele mele cereau somn asa ca am inchis ochii, simeteam cum caldura si intunericul albicios al minti mele ma coplesesc, am adormit...
"Ploua?
-Cred..nu vad nimic in obscuritatea asta..
-Ah..ai dreptate tu vezi doar prin ochii mei..degete, multe degete asta am vazut, apoi am simtit ceva umed pe fata, un sarut? Asa se pare..
-E timpul sa te trezesti...
-Da.." am simtit cum casc si am deschis ochii..nu eram in baie, corpul meu era acoperit de un halat de matase, sau chiar daca nu era..pentru mine tot matase era, pentu ca stiam ca cel care mi-l pusese pe mine isi facuse griji..deci era matasea griji..am zambit si m-am ridicat in liniste, in camera mirosea a fum de tigara si m-am uitat instinctiv catre geam, era acolo..fuma.. spatele lat acoperit de maieuasul acela subtire..si alb ma amuza defiacare data pentru ca parea ca va plezni, m-am apropiat de baiatul cu par saten si l-am imbratisat pe la spate..nu a tresarit, a aruncat calm tigara si mi-a pus o mana peste a mea
-Te-ai trezit?
-Da..mi-am frecat obrazul de spatele lui usor arcuit am inchis ochii pe jumatate stiam ca si el va face la fel, m-a indepartat usor si s-a intors luandu-ma in brate...si punandu-ma pe pat, m-a sarutat tandru si eu am inchis ochii...
Iubesc sa simt cum cazi
[Imagine: Untitled3-3.jpg]
cad
cadem

#2
ce interesant
Greseli de scriere mi se pare k a fost una..sau cel puti natat am vazut eu.
Este foarte interesant ficul desi m-ai dus putin in eroare,dar este soper.
AI talent si iamginatie
De abia astept sa citesc caitolul urmator.si sa vad ideeile cele noi
Ma intereseaza acest fiq ji il voi citi
gambatte kudasai

Ja :*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Ingerul intunecat al vieti mele (sasusaku) natynaty 2 3.068 11-08-2012, 01:56 AM
Ultimul răspuns: pink.Ang3ll
  Misterele vieti[SasuSaku] ~Pufarina~Puff~ 2 3.117 03-09-2011, 03:36 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  Misterul unei noi vieti +16 Liar 6 3.489 03-08-2011, 06:12 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Schimb de vieti TrieuTriTrinh 12 7.295 27-03-2009, 03:41 PM
Ultimul răspuns: TrieuTriTrinh
  Iluziile Vieti Lydya_16 0 2.449 31-03-2008, 08:30 PM
Ultimul răspuns: Lydya_16


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)