Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

my strange story [nu e de groaza ce iubire, dar marog)

#1
Capitolul I

Sakura's diary
Sunt Sakura Haruto. Am parul roz, ochii verzi si sunt foarte simpatica si vreau sa va spun povestea mea decand eram mica, lang cel mai frumos si cel mai popular baiat din scoala.
Am trait o aventura spectaculoasa!!!
Eram in clasa a VII-a si aveam 14 ani...viata mea era cat se poate de normala, pana cand am avut un coleg de clasa. Il chema Sasuke Uchiha. Eram indragostita pana peste cap de el. dar, din pacate si cea mai buna prietena a mea, Ino Yamanaka( care atunci era cea mai populara fata din scoala)bera la fel de indragostita de acel baiat. De la gradinita si pana atunci eram cele mai bune prietene, pana la aparitia lui.
-Ino, daca tu il alegi pe el, atunci noi doua nu mai putem fi prietene!
-Bine atunci, Haruno! Deacum suntem rivale!
In ziua aceea, dupa ce am ajuns acasa, m-am aruncat inpat si am inceput sa plang pana la miezul noptii. De atunci si pana pe la vreo 04:00 n-am putut sa dorm deloc, stand cu gandul la el.
De dimineata, cand am ajuns la scoala, aratam de parca cineva ma calcase in picioare.
In ore nu ma puteam concentra la nimic si nu puteam sa-mi iau ochii de pe EL.
Dupa zile intregi de urmarire(nu numai in ore ci si in pauze)am aflat ca lui pur si simplu, nu-i pasa de de nimic si era indiferent de ce se intampla in jur.
De fiecare data cand il urmaream parea sa nu ma observe, dar de fapt o facea.
Mereu isi dadea seama.
Pana cand intr-o zi m-am imprietenit cu o fata foarte draguta si timida, pe care o chema Hinata Hyuuga. De atunci nu-l mai spionam atat de des, dar asta nu insemna ca nu-l spionam deloc.
Hinatei ii placea foarte mult de un baiat Naruto Uzumaki, care pana atunci nici nu-l observasem. Nici nu stiam ca e cu noi in clasa. Era blond, cu ochii albastri, drsgutel, dar totusi enervant. Avea o voce foarte ragusuta, si dupa cum vedeam, ma baga mult in seama.
De fapt(saraca de ea) nici nu o observase pe Hinata...
Dupa ore, Hinata m-a invitat la ea. Cand am intrat in casa ei, am observat ca era foarte bogata.
Dupa ce am intrat in camera ei, a inceput sa vorbeasca despre Naruto continuu, pana cand am oprit-o eu si am schimbat subiectul. Asta nu insemna ca vorbeam despre ceva important.
In timp ce Hinata vorbea, mi-am amintit despre ziua de maine, cand se alegeau echipele.
Hinata nu mai putea de rusine, ca daca pica in ecipa cu Naruto si de-astea. Eu aproape ca nici nu o auzeam.
Ma gandeam la Sasuke.
Vroiam sa fiu cu el in echipa. Da cu el. Dar nu-mi puteam lua gandul de la Ino. Daca pica ea cu el??? Daca picam amandoua cu el???
-Sakura ma asculti?
-Of........ma gandeam la Sasuke.
Hinata seridica de pe pat si se uita pe fereastra.
-Mda, si eu ma gandeam la Naruto.
A doua zi, cand am ajuns in clasa, desi credeam ca voi fi prima, nu am fost. Mai era si el acolo.
Dupa multe ore plictisitoare, veni si Kakashi, care nu fu altul decat sanseiul nostru. Asteptam cu nerabdare momontul in care trebuia sa fiu aleasa cu Sasukein echipa.
- Echipa cu numarul 17: Sakura Haruno.......
Nu stiu ce s-a intamplat cu mine in acel moment dar ma inrosisem toata la fata. Dupa scurt timp imi dadusem seama de ce.
Fusesem aleasa cu Naruto Uzumaki si Sasuke Uchiha.
Eram atat de fericita ca picasem cu Sasuke in echipa.
Cand am iesit cu Hinata in pauza parea foarte trista, abea sa planga. Ne-am intalnit cu Naruto, care dupa un timp am aflat ca ma placea.
Naruto - Eu
Eu - Naruto
Totul era atat de gresit!!!
In seara aceea Hinata a durmit la mine. Cred ca toata noaptea mi-a vorbit despre Naruto. Dar plangea.
Plangea in hohote.

#2
nou fic...imi place insa mai ai de lucrat:
in primul rand, ai avut putina descriere...aproape deloc!
apoi, dialogul a fost cam sec...asa mi s-a parut
naratiunea a fost buna, ce sa zic.
am observat cateva greseli, cum ar fi:
decand - de cand
lang - langa
drsgutel - dragutel
ragusuta - ragusita
abea - abia
durmit - dormit
acum despre idee...ideea nu e chiar asa de originala, insa, mai mult ca sigur va fi din ce in ce mai interesanta...app, nu trebuia sa pui disclaimer? in fine, ti-am mai zis, imi place fic-ul si sa pui continuarea repede pt. ca sunt curioasa...
Sa nu iei comentariul in nume de rau, fic-ul e super insa ti-am mai zis, mai ai de lucrat! Bye bye si spor la scris!

#3
am trecut si yo p-aici.....greselile au fost spuse....de user-ul de mai sus....
descrierea e buna
dialogul este bun nu este sec
naratiunea este buna
cam atat am avut de spus
Chuu & Kisuu'^^
P.S.n-am fost yo prima:(

#4
Kyaaaaa XD Multumesc pentru comuri si impresii :)... insa acest fic este mai vechi XD Si nu vreau sa schimb mai nimic, fiind ca vreau sa se vada cum am fost la inceput >:)

Capitolul II

A doua zi am mers impreuna cu Hinata la scoala.
Cand am intrat in clasa, era toata lumea mai putin El. M-am indreptat spre banca in care era Naruto si m-am asezat.
-Ohayo, Sakura!
-Ohayo! Stii cumva ce e cu Sasuke?
-Nu vine azi la scoala.
-Mda...Dar de ce?
-Nu stiu. Apropo...frumoasa coafura.
**Flirta**
M-am intors spre Hinata sa vad ce face. Imi zambi chinuit(singurul motiv pentru care nu se mai uita la Naruto).
-Ohayo, Naruto!spuse ea.
Baiatul se intoarse spre ea si o saluta, apoi se intoarse iar spre mine si ma intreba:
-Ce e cu Hinata azi?
-Nu stiu.
Dupa ore m-am dus sa ma plimb in curtea scolii. M-am asezat undeva si nu puteam sa-mi iau gandul de la Sasuke.
<<Oare unde este? Oare ce face acum?>>
Am auzit ceva dupa colt si m-am ridicat. M-am dus si l-am vazut pe Naruto.
<<Oare ma spiona?>>
-Naruto?!
-A...Buna, Sakura! Treceam pe aici si am vrut sa vad ce faci, spuse Naruto cu o fata de mincinos.
-Asculta, Naruto. Eu....pur si simplu nu sunt potrivita pentru tine.
Naruto facu o fata foarte trista si ma imbratisa.
-Poate ca ai dreptate...spuse Naruto.
Nu am mai apucat sa spun nimic iar buzele se apropiara una de cealalta si ca prin farmec se atinsera si totul se transforma intr-un sarit nedorit.
Am incercat sa il indepartez, dar era imposibil. Parca buzele noastrea erau lipite.
Cea ce am simtit nu-mi mai pot aminti.Cred ca era ura si dispret
Cand in sfarsit mi-a dat drumul, i-am tras o palma.
-Cred ca asta merit.....
-Meriti mai mult de o palma!!!
Cu lacrimi in ochi am fugit acasa, lasandu-l singur in acel loc.
Cand am ajuns acasa am fugit in camera mea si m-am aruncat in pat, fara ca macar sa-l salut pe tata.
<<Hinata nu merita asta! Eu nu merit asta!>>
Dupa vreo doua ore de plans continuu m-am dus jos sa vad cine era la usa.
Hinata
-Hinata, vreau sa-ti spun ceva...
In urmatoarea zi veni si Sasuke la scoala.
-Ohayo, Sasuke!
-Ohayo! Cine zici ca esti?
Nu ma stia?
-Sunt colega ta de echipa...Sakura Haruno!
-A....Mda....bine!
Era chiar atat de greu sa-mi fi tinut minte numele?
Dupa ora s-a apropiat de mine si m-a intrebat:
-Haruno Sakura, nu-i asa?
-Da...
-Vreau sa vi cu mine sa-ti arat un loc.
Am ramas incremenita un timp in care se uita ciudat la mine.
-Vii? Da sau nu!?
-Sigur!
Ne-am dus pe o alee stramta care ducea spre o padure. O padure mare si frumoasa, dar si foarte.....VERDE!!!

Eee haideti ... XP stiu ca am o minte de gaina foarta :)) dar ce sa-i fac???!!! XP

#5
eh haide numa' spune...oare e chiar mintea tha?am citit destule chaturi ji forumuri si pot sami dau seama ca ascet fic este plagiat...daca vrei iti zic cum este si sfarsitul...iti garantez ca o sa gasesc acel forum si vei vedea dupa..okay?...nu poti inventa ji tuh ceva?...trebuie neaparat sa furi? >.<....eh lasa ca o sa vezi tu....o sa gasesc eo acel forum....
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#6
so...mai bine...naratiune:x descriere:x (desi se putea mai bine) dialog:x cum am mai zis, super fic...am observat o greseala:
sarit - sarut
ce nesimtit e Sasuke...sa nu-i stie numele Sakurei...
inca ceva! am observat ca tu grabesti actiunea...adica ce vreau sa spun este ca nici nu ai descris ora aceea...ai facut o fraza prin care ai zis ca dupa ora Sasuke a venit la ea...n-a sunat bine deloc!
cam atat am avut de spus, bye si spor la scris!

#7
Blue.Bird^^ de unde stii ca pe acele forumuri nu sunt tot eu? =)) Iti spun cred ca sunt logata pe sute de forumuri :)) [dintre care mai sunt activa doar pe 5, inafara de acesta si al meu :))] Oricum ...fiecare cu parerea sa >:)


Capitolul III
TE IUBESC!

Sasuke se uita la mine ciudat.
Oare chiar imi zambea?
M-a luat de mana si m-a tras intr-un loc superb. Pe jos erau mii de flori colorate si copacii parca imi zambeau.
Chiar era adevarat?
Imi culese un buchetel de flori si mi-l dadu cu cel mai mare zambet pe care il putea avea vreodata cineva.
-Iti plac?
Totul parea sa fie prea ciudat.
Sasuke nu era asa.
-Mda.....
Ma lua in brate cu tandrete si imi sopti la ureche:
-Sakura, tu chiar imi placi.
S-a apropiat incet de buzele mele si inima a incepul sa-mi bata din ce in ce mai tare.
Am inchis ochii si tot in jurul meu a incetat sa mai existe.
Mai ramasese doar Sasuke.
-Frumos, Naruto! Ce inteligent pentru a pacali o fata! Pacat ca nu te place!
Am deschis ochii brusc si l-am vazut pe Kakashi, iar in fata mea era numai fum. Naruto era acum in bratele mele, iar buzele noastre aproape ca se atinsesera.
-Naruto!!!!! am strigat furioasa si i-am tras un pumn drept in ochiul stang.
Cand mi-am dat seama de ca am facut Naruto era deja pe jos cu ochiul unflat. M-am intors pe calcaie si am alergat furioasa spre scoala.
L-am vazut pe Sasuke, dar nu era singur.
Era cu Ino.
Dar nu zambea. Si nici nu parea sa o fi bagat in seama, dar Ino nu parea sa observe indiferenta lui fata de ea. Se uita la mine fericita si imi scoase limba.
-Sasuke!!!! am strigat cu lacrimi in ochi.
Am alergat spre el si m-am aruncat in bratele lui. Spre uimirea mea nu m-a respins.
Ino ma injura si pleca furioasa.
Cred ca am stat sprijinita cu capul de umarul lui mult timp, timp in care Sasuke nu a zis nimic.
Nu mai puteam suporta gandul ca toti isi bateau joc de mine.
O atimgere a mainii lui calde in parul meu imi trezi un fior de fericire.
Mi-am ridicat capul de pe umarul lui si m-am lasat purtata de val.
Mana mea ii atimse fata mangaindu-l.
S-a apropiat incet de gatul meu incepand sa ma sarute.
Mi-am apropiat buzele de upechea lui soptindu-i printre lacrimi:
-Te iubesc!
Am fugit cat de repede am putul acasa.
Am inceput sa plang ,iar cand m-am uitat pe geam l-am vazut si imi zambea.
Oare la ce se gandea cand imi zambea?

#8
super! ai pus nextu'! chiar ai reusit sa-mi captezi atentia cu acest cap....mi-a placut muuult de tot! oare la ce gandea Sasuke??:-? naratiune :x dialog:x descriere:x desi se putea si mai bine
sincer, nu inteleg un lucru: ce a apucat-o pe Sakura de s-a aruncat in bratele lui?
astept cu nerabdare nextu'
Bye si spor la scris!

#9
Asa inainte de a posta capitolul... care este faza cu atakurile si nivelurile de la profil??? Nu prea inteleg aceste obtiuni :)) Ma ajuta cineva??? :O3 Si cum imi pot schimba "rangul" sau cum so mai numi? :)) Adica din "Nou Venit" in altceva... ma puteti ajuta??!!! ;;)


Capitolul IV
O zi cu Sasuke

Peste doua zile urma sa fie ziua mea, asa ca am hotarat sa impart invitatiile.
Cand am ajuns cu invitatia la Sasuke, mi-a spus:
-Iti promit ca o sa vin!
Ma lua de mana iar eu i-am strans-o.Imi lua invitatia si se intoarse.
M-am dus in banca mea si toata ziua nu m-am putut gandi decat la el.
Dupa ore m-a condus acasa, iar la intrare imi spuse:
-Succes maine cu petrecerea...
-Mersi....:| [:">]
Am intrat in casa si l-am vazut pe tata cu bagajele facute.
Era sa uit! Tata vroia sa ma lase singura la petrecerer... [>:)]
-Ce faci? Deja pleci?
-Pai m-am gandit ca e mai bine pentru tine sa plec de acum, asa ca...Pa!
-Pa! :|
De cand plecase tata, numai la televizor ma uitasem, pana pe la vreo 02:00 cand in sfarsit am adormit.
A doua zi m-am plimbat mult cu Hinata.
Mai tarziu am mers pe la ea sa se schimbe, apoi am mers si pe la mine.
Hinata era imbracat intr-un top bleo, cu o fusta alba, iar eu in niste pantaloni albi, cu un tricou roz si cu un top rosu.
Can au venit invitatii am inceput sa dansam cu totii mult timp.
Era vreo 10:00, iar eu tot dansam. Sasuke nici nu ma baga in seama.
M-am dus sa beau ceva, dar atunci Sasuke ma trase afara, intr-un loc unde eram singuri. Imi dadu un cadou, iar cand l-am deschis, o pisicuta mica sari in bratele mele. :">
-Multumesc! i-am spus si l-am luat in brate.
Sasuke ma intreba:
-Vrei sa dansezi?
-Siggggurr...
Chiar in acel moment era o melodie foarte frumoasa <<care imi placea mult>>
-La multi ani, Sakura!!!

#10
din pacate tot ce stiu despre atacuri este ca poti ataca un user, sau un user pe tine si atunci se face o ,,lupta''. Daca castigi, trebuie sa-ti dea niste Zupi sau cum se numesc...in caz ca pierzi, tu trebuie sa-i dai lui. Despre rangurile alea, stiu ca ele cresc atunci cand ai mai multe posturi: o sa castigi 2 stelute in momentul cand postezi 15 posturi. App, chestia cu Nou Venit se poate schimba dar nu mai stiu de unde... acum sa revenim la fic...trebuia sa descrii mai mult acele momente romantice...naratiunea si dialogul au fost ok insa nu uita sa descrii acele momente! Sa pui nextu'!
Bye bye!!!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Stranger in a Strange Land Wolves 0 1.769 22-04-2011, 12:19 AM
Ultimul răspuns: Wolves
  Stranger in a Strange Land Wolves 0 1.743 22-04-2011, 12:19 AM
Ultimul răspuns: Wolves
  Groaza unei iubiri cu un vampir Gothic Lolly Girl 6 4.522 13-02-2011, 12:37 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  What a strange world Candy_girl 3 3.262 03-12-2008, 08:35 PM
Ultimul răspuns: Kali?!
  Poveste de groaza denisa 3 3.331 12-10-2008, 12:42 PM
Ultimul răspuns: Jigoku


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)