Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

.d e s e n e.

#41
Arnold & Helga Pataki - ador desenul "Hey Arnold", chiar foarte mult, cu toate ca abia acum il vizionez si nu m-am putut bucura de el in copilarie. Imi place mult Arnold si mai ales Helga, chiar sunt facuti unul pentru celalat si as cam dori sa mai fac si alte fan-arturi cu ei doi. ^^ Enjoy!

Desenul il mai am pe tumblr si facebook.

#42
Prince and Princess - din nou Arnold si Helga, fiindca asa de mult imi place de ei. Cred ca in curand am sa fac un fan comic cu dansii. *giggle* Desenul il mai am postat pe tumblr si pe un alt forum, plus aici cred ca cei doi par mai mari, gen adolescenti. Enjoy!

#43
Am reusit sa termin si eu ceva in PS, tot un fan-art cu Helga.
Pozitia ei este dintr-o scena dintr-un episod, cel cu trenul batuit.
Helga! - si sunt cam constienta de greselile din el... >_> Again i screw it somehow!

#44
Cum nu am timp sa lucrez la ceva serios si doar sa schitez, am reusit prin timpul orelor sa mazgalesc cate ceva - gen personajele mele preferate din anumite cartoon-uri sau OC-uri noi. Si da, majoritatea desenelor le am puse pe tumblr... XD [acel m.c vine de la prenumele meu, in caz ca vi se pare ciudat]

1.
2.
3.

#45
Acesta este singurul desen pe care il pot aduce. Nu prea am timp, deci dupa cum se poate observa este o simpla schita cu Helga Pataki. L-am lucrat in Ps, cu binari pen aka pen. A fost distractiv. Mai am postat desenul si pe tumblr dar si pe fb.


Helga darling

#46
Imi place mult cum ti-a iesit Helga in ultimul desen, dar in general cam toate schitele tale in care ea si Arnold sunt reprezentati sunt foarte reusite, se pare ca ai ajuns sa stapanesti destul de exact tehnica si arta de a-i desena, poate si pentru ca ai facut atatea incercari cu acestia in diverse imprejurari si ipostaze. Si mie imi placea acest desen pe vremea cand eram mic si urmaream Nickelodeon, am fost foarte trist cand operatorul de cablu de la vremea aceea a scos postul din grila de programe. Anyway, oricat de ocupata esti, sper ca vei mai putea dedica ceva timp si desenelor de genul acesta, chiar ai un stil foarte ludic si vesel pe care eu unul il apreciez.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#47
Nu prea am avut timp sa mai desenez in ultimul timp, dar am reusit totusi sa creez un OC. Un lucru este cert ador stilul cartoon, insa inca nu sunt prea buna la el. Toate sunt schite, porcarii desenate care par sa nu aiba logica... Astept pareri si critici. :3 Creatiile le mai am postate pe tumblr.

lizzy mcguaer
schite cu lizzy 1
schite cu lizzy 2

#48
Omg, ce tare desenezi <3 Schitele sunt foarte faine si nu imi pot da seama, e scanat sau un program foarte smecher care face schita sa para reala?
btw, ezi ca acolo e Leave me alone :3
si m-am uitat prin restul desenelor, you're one of my favourites out here
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#49
Aggie schitele acestea le-am facut in Paint tool sai, faptul ca arata desenate pe o foie mai "speciala", este fiindca am desenat pe o textura. ^^
---
Ok, nu aduc multe desene, fiindca nu rea am apucat sa fac ceva serios.
O sa incep schite multe in curand, dar acum aduc un wip. Am avut o imegine ca referinta pentru pozitie. Sper sa termin desenul si sa aduc versiunea finala si aici. Mai am postata lucrarea asta pe pe tumblr, dar si pe fb, dar si pe un alt site.

Male

#50
Ulalalalaaa, desene foarte, foarte reusite! Imi place stilul tau, ????i mai ales vad ca chiar pui pasiune.
Acum o sa ma leg de ultimul desen la care trebuie sa afirm ca e un profil chiar well done si realistic, exceptie ar la ureche trebuia mai marisoara ca e nitel cam prea mica pentru human form. In alte cuvinte te pricepi si la partea de colarat si ?????dat viata????? desenelor tale.

Keep working! 4
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)