Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

.d e s e n e.

#31
Am terminat desenul de sus. Hmm, cred ca mana din spate a cam iesit ciudat... -__-"
Desenul il mai am si prin alte locuri postat si este si cu dedicatie.

[Imagine: man_zpsab3c9ca3.png]

#32

#33
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#34

#35
Hello! Good to see that Zup is working. : )
Recent am vizionat A Goofy Movie, de la Disney. Personal m-am indragostit de el. Si astazi l-am desenat pe Max Goof. Adorabilul de el. Cu toate acestea nu doar fiindca ma incantat filmul, dar pentru ca imi cam plac toate personajele animat de la Disney (bine nu toate, mai mult cele vechi si putine noi). Si doresc ca de pe acum sa fac si fan-art-uri. Un alt adaos ar fi ca desenele eu le mai pun pe tumblr, dA sau alte forumuri, asta ca sa se stie, fiindca nu vreau ca oamenii sa interpreteze gresit. <3
Fara alte discutii: --->> Max Goof

#36
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#37
Aggie - mersi ca ai trecut pe aici si ma bucur ca iti place. Acum am terminat desenul.
Legat de ce am folosit - photoshop - bine asta cred ca ai aflat din postul anterior. Nu am folosit marker pentru aceale umbre, nici nu prea cred ca exista marker in PS, bine poate brushuri cu proprietati mai speciale... Trecem peste asta, deci ce am folosit acolo este smudge, cu un brush pe care l-am modificat putin. E o technica la care nu prea am apelat si nu prea am sa apelez foarte mult. Pe cel cu Roze, l-am lucrat in SAI, acolo brushul a fost unul obisnuit, cu toate ca a fost pus pe fine flat 4 daca nu am insel. (brushurile cele mai utilizate de mine in SAI sunt Oil Water si Brush)
----

Cu cateva adaosuri - da, am mai schimbat ceva la el gen privirea siii~ a lame BG. ~ m ~
--->>> Maxi Boy.

#38
YAOI - >click< nu stiu cat de yaoi este, dar stiu un lucru, nu ma pricep la a desena oameni sarutantu-se. >_> Si e cam primul realizat de genul. Schita.

#39
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#40
Nancy McColl - cel mai nou desen. Este o schita.
Momentan tot ce pot aduce sunt schite. Nancy este noul meu OC.
Am avut o imagine dupa care m-am inspirat cu pozitia. Este o negresa, dar acum e alba toata. XD
Mai trebuie retusat prin multe parti, dar momentan asta a iesit. Voi regla ulterior anatomia ca sa fie exact cum trebuie.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)