Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Zei printre muritori ~Vise interzise~

#1
Capitolul 1
Nu stiam sigur ce inseamna... Acele cuvinte profunde, spuse cu o voce serioasa: Cand iubirea exista pe pamant, toate vocile zeilor tac. Asta insemna ca eu trebuia sa tac? Lumea nu ma mai dorea, nu? Asta e ridicol, doar sunt zeita frumusetii, a pasiunilor... interzise. Sirul gandurilor, mi-a fost intrerupt de o pereche de pasi, ce se indreptau jucaus spre mine; insa nu vedeam nimic, doar simteam o prezenta impunatoare. O pereche de degete reci, imi atinsera pieptul generos, cazand "accidental" pe rochia mea usor transparenta, pana pe buric. M-a facut sa tresar, lucru care il excita, intr-un mod vizibil, pe necunoscut. Chiar cand buzele lui erau pe cale sa le atinga brutal pe ale mele, mi-am pus degetul peste ele, zambiind jucausa.
-Allan, nu acum, aici. i-am spus, priviind tematoare in jur.
-Zeita mea, ce se intampla? ma intreba el, suspicios, incercand sa ma sarute din nou, insa m-am ferit si de data aceasta.
Un oftat imi iesi printre buzele moi si carnoase, date cu gloss. Vidul inca ne acoperea, si simteam cum ma sufoc, fara rost. Am lasta sa cad pe un fotoliu din spatele meu, decorat regeste. Am dat din mana un pic, si cateva lumanari se aprinsera. Acum ii puteam vedea chipul, sculptat parca de cel mai mari artisti din lume. Ochii de un albastru intens, erau atenti acum la chipul meu incordat. Se lasa langa mine, el in genunchi pe jos. Daca ai sti tu, iubitul meu... Probabil ca nu ne vom mai vedea niciodata.
-Nu conteaza, Allan! E prea dureros, chiar si pentru o zeita! i-am spus eu, aproape tipand. O lacrima ca o perla imi aluneca pe obrazul fin, dar nu murii pe podeaua de cristal, ci fu prinsa de brunetul meu.
-Plangi, spune-mi, ce ai! In numele a tot ce e puternic, ti-a spus ceva Cattarius?! se enerva el rapid, lucru care ma facu sa ma scufund neputincioasa in spatar. Eram o jucarie in fata celor ca Allan sau Cattarius.
Brunetul este zeul Razboiului, aproape cel mai influent din "Regatul Nostru". Nu m-am indragostit de el, am fost fortata, intr-un fel sau altul. Pentru el, eram ce sunt si pentru ceilalti: Lucrul cu care te culci.
Cattarius, este fratele lui Allan, insa zeul Logicei si al Jocurilor Murdare. Seama foarte mult, nu la aspectul fizic, ci la prezenta impunatoare. Cei doi se afla intr-o rivalitate continua, dar isi varsa nervi... pe mine. Nu ma deranjeaza, pentru asta am fost creata, pentru a sfatisface puternicii din Regat. Nu, nu eram o tarfa, nu toata lumea era acceptata in patul meu, cu baldachin mare.
-De ce vorbesti despre fatele tau?! Si pentru el, ca si tine, eu sunt doar o jucarie! Pe ea va descarcati, cu ea va distrati, si tot ea va consoleaza! Si ca sa stiti amandoi, am fost trimisa printre muritori! am zbierat, si imediat ma ridica de rochita subtire, in picioare.
-Esti cea mai jalnica, si patetica zeita pe care am vazut-o! Dispari, nu esti buna de nimic! si, fara mila, imi lovi obrazul drept. Capul meu s-a intors, si locul ranit se facu rosu.
I-am raspuns la atac, apoi am fugit spre usa. Am deschis-o cu putere, era de vreo trei metri. Cand dau sa iesi, ma intorc cu capul spre el.
-Allan, ne vedem pe Pamant. i-am spus in batjocura, apoi am iesit pe holul lung, decorat elegant.
Fugeam ca o nebuna, si la capat aparu o sclipire alba, apoi ma inconjura. Din nou, in vid. SImteam ca nu exista podea sau tavan, ca nu voi ami scapa de acolo. Eram inspaimantata, tremuram ca un om fara aparare... De acum, asta sunt.
***
Am atins podeaua rece, cu obrazul drept. Eram infasurata intr-un cearsaf din satin mov. Ceasul suna ca un descreierat, si aproape ca avea sa ajunga langa mine, pe parchetul lacuit. Am oftat, si am intins mana dupa el. L-am impins cu un deget pe spate, dar cu prea mare putere, caci cazu pe geam, la acelasi nivel cu noptiera, si larg deschis. Am ras cand pisica mieuna nemultumita, ca am trezit-o. M-am ridicat de pe podea, mai apoi sa cad din nou, caci cearsaful se prinsese de picioarele mele lungi si zvelte. Cand am reusit sa scap, mi-am tarat picioarele spre baie. Am patruns intr-o camera micuta, cu faianta mov. Am mers spre dus, dandu-mi jos rochita de noapte, ce imi punea in valoare formele apetisante, ce inebuneau fiecare baiat. Am scapat si de lenjeria intima, si am intrat sub apa calda. Mi-am rasfatat trupul zece minute cu tot felul de spume de corp, cu miros de capsuni. Mi se facea frig, si am iesit. Mi-am infasurat trupul frumos intr-un prosop mare, nu inainte sa ma dau cu parfumul meu preferat, provocator; apoi am iesit din baie. Am intart pe o alta usa, ce ducea in dressingul meu. Am cautat pe acolo cate ceva, si am gasit o pereche de blugi stramti, si un top la fel de stramt, de culoarea roz, cu modele cu Hello Kitty. Am zambit multumita, laundu-mi geanta facuta manual, de aceeasi culoare cu bluza. M-am incaltat cu niste cizme pana la jumatatea genunchiului. Am iesit din camera, dar pe scari, o ameteala ma facu sa ma dezechilibrez si... Am simtit ceva ce...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Placeri interzise Prevented :D 1 2.284 17-10-2013, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Nero19
  Cum sa traiesti fericit printre nori ohaio_angel 7 4.291 09-10-2013, 09:44 PM
Ultimul răspuns: Yami
  [Naruto] Am dat foc la vise [+16] Omfaranume 3 3.444 01-09-2013, 08:14 PM
Ultimul răspuns: milu_hinata
  [Naruto] Slalom printre sentimente Neris 3 2.858 03-09-2012, 02:04 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  [Naruto] Vise imposibile AkaneIdane 1 1.809 03-08-2012, 09:58 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Cocktail de vise Nya. 8 5.346 04-07-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Regină printre blonde Cherie 32 13.249 30-10-2011, 01:43 PM
Ultimul răspuns: What sky scrapers
  Printre demoni Miss Serenity 15 10.428 16-09-2011, 11:20 AM
Ultimul răspuns: Lucifer
  TendinÈ›e Interzise (+18) Wolves 255 53.511 02-09-2011, 08:52 PM
Ultimul răspuns: AbiiShu'
  Lanul de vise C0caaa!na ~.~ 1 2.056 24-08-2011, 01:51 AM
Ultimul răspuns: Fiction


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)