Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Yura zice " Da click si te sperii >:3 "

#1
Pentru că am văzut că a fost şters threadul *eu aşa am văzut, iar dacă am vazut greşit şi încă mai era, să şteargă cineva topicul Smile*, m-am hotărât să vă arăt catastrofele...*cough* adică "operele mele de artă" ^^"
Nu mai zic povestioara fiindcă nu-mi place să mă transform în bunicuţă >.<. Lucrez pe Photoshop CS3 *de o lună mă joc pe el o//o* în caz de întrebaţi, iar majoritatea chestiuţelor *nu mă corectaţi..ştiu cum se numeşe, dar îmi place cum sună chestiuţe :3* sunt făcute după tutoriale...Yeah, I'm a N00b :3...Soo, ză sigs :3:
[Imagine: Spoooky.jpg]
[Imagine: HoshinaUtau.jpg]
[Imagine: Zero-Kuncopy.jpg]<-- *Yura looks at the sig and has a nosebleed
[Imagine: TaigaAisaka.jpg] <-- Toradora ruuulz! \o/

Bine...cele de sus nu sunt făcute după tutoriale...Se vede..Cred. Soo, crticile şi comentariile sunt bine venite :3
Pinguchuu~
[Imagine: Zero_Kiryuu_sig_by_YuwaWi.jpg]
Zero-Kun <33333

I couldn't stop myself from devouring you. I may kill the next human I target as my prey. Shoot me. You're afraid of me, aren't you? Hold the gun with both hands, and aim straight. Aim for my heart. It's not a crime to kill a vampire. ~Zero Kiryuu (Vampire Knight)~

#2
Am impresia că am mai văzut semnăturile , dar poate mi se pare mie o.o
Anyhow, prima semnătură : este bine realizată, cred. Doar că.. Hmm , mi se pare că e prea închisă şi nu se disting prea bine efectele. Personajul e total amestecat prin background şi trebuie să fi oleacă atent să îl distingi, adică din prima doar se vede o umbră a cuiva pe acolo, după realizezi ce şi cum. Văd că ai pus pe acolo nişte efecte mai luminioase care dau bine, dar părerea mea e că restul sigului e cam prea întunecat. Trebuia să proporţionezi culorile mai .. altfel, mai apropiat unele de celelalte .
A doua semnătură : E simplă dar drăguţă. Îmi place personajul şi cum i-ai '' colorat '' ochii, efectele de acolo-s faine . Kind of cute . Dar totuşi prea simplu sigu şi nu cu prea mult sens. Scrisul se vede acceptabil D:
A treia semnătură : ok, sunt de acord că tipu e total hot, cute şi sexi mai ales cu ochelarii ăia dar pare semnătura doar un crop dintr-o manga cu un border şi o semnătură pe acolo. Aşa că trebuia să mai lucrezi - prea simplu.
Ultima semnătură : hmm, văd că ai pus efecte bune pe acolo şi îmi place, de fapt ador acel personaj . Scrisul l-ai pus super şi te-ai semnat ok. Backgroundul se vede acceptabil în combinaţie cu personajul, deşi luminile alea de acolo parcă '' taie '' personajul , şi nu se vede prea bine - parcă iar nu există proporţionalitate corectă. În fine, să zicem că per ansamblu e ok -- e cel mai reuşit sig dintre cele de mai sus - în opinia / pentru gustul meu. Deşi , ţi-am zis , acele linii de lumină roşiatică trasate nu se văd deloc bine..

AÅŸtept ÅŸi altceva. Bye

#3
Well, Teh, le-ai mai văzut, dar mi s-a şters threadul când au fost acele evenimente nefericite ^^ Soo, thank you. Ah..şi despre sigul cu Zero..era unul dintre primele mele siguri pe Photoshop şi eram like "OMG OMG! I DID IT~". Oricum, thank you again ^^

New stuff~*kinda...*

[Imagine: Mikukuku.jpg]
[Imagine: MikuLightDesu.jpg] <-- I know..e fail >.>
[Imagine: momokodesu.jpg]
[Imagine: Fatestaynight.jpg]

Cam atât pentru azi ^^ Soo, sfaturi şi critici, onegaai~ :3

Pinguchuu~~
[Imagine: Zero_Kiryuu_sig_by_YuwaWi.jpg]
Zero-Kun <33333

I couldn't stop myself from devouring you. I may kill the next human I target as my prey. Shoot me. You're afraid of me, aren't you? Hold the gun with both hands, and aim straight. Aim for my heart. It's not a crime to kill a vampire. ~Zero Kiryuu (Vampire Knight)~

#4
Parca am comentat la celelalte lucrari 39 eu una asa stiu dar sa zicem, le comentez pe acestea ^^

1. Place mult 39 insa daca puneai un border, mie imi place sa vad borderele XD, era si mai dragutz si putin sharpen dupa parerea mea 39 [am ce am cu sharpen XD]

2. Cum zici XD fail dar in anumite locuri e reusit, desi parca e neclar O.o sau zgariat >.< si in text pe langa numele tau nu ar fi stricat pe acolo, si aici place borderul.

3. Chiar kawai, si aici am doar de zis k nu se vede scrisul bine O.o

4. Love it - cel mai reusit din cele 4 [parerea mea] scrisul imi place cum e pus, efectele de asemenea, bravo ^^

Sper ca au fost de ajuns sfaturile 21 sau critici 39 ce or fi =.=

~Gambate!
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#5
Sankyu Alysu~ Şi ştiu că le-ai comentat , dar la threadul care a fost şters când au fost problemele acelea ^^ La a 3 a nu se vede bine scrisul deoarece Photobucket-ul cred că i-a stricat calitatea ; ; Oricum, îţi mulţumesc pentru sfaturi ^^

Soo...stuffy~

1. [Imagine: heicopy.jpg]
^ E cel mai nou <3

2. [Imagine: LumiereKiddyGrade.jpg]

3. [Imagine: ippenshindemiru.jpg]

4. O chestiuţă weird xDD

5. And a wallpaper

AÅŸtept sfaturi ÅŸi critici ^^ Pinguchuu~
[Imagine: Zero_Kiryuu_sig_by_YuwaWi.jpg]
Zero-Kun <33333

I couldn't stop myself from devouring you. I may kill the next human I target as my prey. Shoot me. You're afraid of me, aren't you? Hold the gun with both hands, and aim straight. Aim for my heart. It's not a crime to kill a vampire. ~Zero Kiryuu (Vampire Knight)~

#6
Me again.

1. Probabil o sa zici ca nu e deloc simplu, are tot ce ii trebuie, nu ii lipseste nimic. Daca crezi ca un render, un c4d si un text aruncat pe acolo ai terminat gfx-ul, ei bine nu, e simplu si sincer puteai sa mai lucrii la el. My opinion.

2. Un sfat mic, dar important: nu mai pozitiona nimic pe render/imagine fiindca arata urat, dupa cum se vede pe semnatura ta. Daca nu reusesti sa il pozitionezi in spatele renderului/imaginii atunci macar sterge ce e peste el. Imi placea mai mult daca nu acopereau focalul.

3. La fel si aici - ai pus c4d peste si se vede urat, macar de stergeai acolo ce era peste ea. La fel si acesta e simplu si efectele nu sunt, ca si cum nu ai facut nimic la el.

4. Yoy - chiar k weird. Simplu si la obiet: nu imi place. Nu stiu ce ai vrut sa faci cu acel fluture, insa eu intotdeauna am fost impotriva combinatiilor red-black; red-green; red-blue -- chiar nu imi plac aceste combinatii si sincer puteai incerca alta culoare.

5. Place, si sincer chiar nu stiu ce sa zic la acesta. 39 poate fundalul dar in rest nu am idei.

Gambate si scz de criticile inainte de anul nou. 21

P.S. : La multi ani!
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#7
Deci...eşti singura persoană care îmi spune în faţă greşelile. Sincer, eu ador asta <3 Nu mă deranjează deloc ^^ Şi nu. Nu sunt ciudată. Îţi mulţumesc de sfaturi! Voi încerca să le urmez anul care vine ^^ And I like simple things ; ; Şi , dacă te referi la mână *din sigul 2* , eu am pus intenţionat pe mână fiindcă vroiam să pară ca şi cum ar ieşi... ceva din mână..Idk..flower power xDD *lots of mână xD*

Oh well...Voi pune câteva mai vechi fiindcă n-am avut timp să mai fac ^^

Primul sig în Photoshop *după tutorial, logic xD*:
[Imagine: Haruhiskycopy-1.jpg]

Tot după tutorial:
[Imagine: angelblacopy.jpg]

Şi ăsta nu e după tutorial...sau e 39 :
[Imagine: Guitarcopy.jpg]

Critici onegai ^^
[Imagine: Zero_Kiryuu_sig_by_YuwaWi.jpg]
Zero-Kun <33333

I couldn't stop myself from devouring you. I may kill the next human I target as my prey. Shoot me. You're afraid of me, aren't you? Hold the gun with both hands, and aim straight. Aim for my heart. It's not a crime to kill a vampire. ~Zero Kiryuu (Vampire Knight)~

#8
Iar eu 21 si la al doilea sig am obs k asa vroiai, insa dk observi jos la personaj la corp se vede o parte din c4d si dungile de pe fata ei nu arata sa de bn.

Asa, astea fiindca sunt vechi zic doar ce le-ar mai fi trebuit si ce nu 21

1. Dragut si imi place, insa jos in dreapta park ai pus la sfarsit iarba fiindca e mai aproape sau mai mare decat restul si fiindca e prima ta lucrare sa stii k ti-a ieshit mai bine decat mie 21

3. Daca avea bordura si text era superb [in afara de numele tau] ceva pe langa chitara 39 sau stiu si eu. XD

Al doilea sincer nu am ce sa ii zic fiindca imi place O.o si nu vad nimic defect la el.

De data asta ai scapat usor de mn 21 si succes mai departe pt anul ce vine. hug
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#9
Oh hi ^.^

Primul e dragut pe langa ce am mai vazut pe aici, mai se vede un focal ceva, insa nu pare ca ai schimbat prea mult de la poza initiala. Si iarba de pe capul fetei era acolo sau e brush? Well, either way, nu arata bine.
Second one, not bad, putin over blurred in coltul dreapta jos, siar mai fi trebuit un light source ceva, anyway e cel mai bun din seria asta.
Third, sincer nu-mi place, it burns my eyes. Mult prea bright, deci tentativa de light a cam esuat, si nici efectele din stanga nu sunt fericite, mai degraba messy.

Keep up the good work and Happy New Year !

#10
Mie imi plac toate, singurele care imi displac ar fi acestea 2 -

1. [Imagine: momokodesu.jpg]

si

2. [Imagine: ippenshindemiru.jpg]

Iti spun si de ce.
La primul nu imi place bg-ul, si nici nu ma atrage prea mult imaginea folosita.Plus ca ra fi mers mai multe culori ca sa fie mai vesel, avand in vedere ca fata aceea zambeste. :] Iar inimioara aia ma enerveaza .__.

Iar la al 2-lea cu siguranta nu as fi folosit c4ds, niste culori mai inchise nu ar fi stricat, ar fi bine ca atunci cand faci un sig/ava/banner/etc ca ti cont si de imagine/render.Iar la text ar fi mers unul mai "elegant" ca sa zic asa. :]
Un mic sfat, cand folosesti textures sterge efectul de pe personaj, sau cel putin de pe fata acestuia,arata cam aiurea, dupa parerea mea, si cand spun asta ma refer la sig-ul cu Lumiere din pen-ultimul post.

Si daca tot nu am ce face hai sa iti comentez si sig-urile din ultimul post. Smile

Primul este cam simplu, dupa mine, un text ceva cu siguranta nu ar fi fost in plus, din contra.
Al 2-lea, cel facut dupa tutorial este intradevar reusit si imi place.
Iar la ultimul cu siguranta ar fi mers un text ceva, pare putin ca simplut asa.

Astept si altele, si nu uita de avatare.Succes.
[Imagine: 9qh35v.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Click^_^ Shiro. 0 1.931 14-03-2010, 12:48 PM
Ultimul răspuns: Shiro.
  Click... or don`t Rebil 7 4.961 26-02-2009, 12:51 AM
Ultimul răspuns: Rebil


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)