Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Click... or don`t

#1
mkay, am si eu ceva:

ceva mai vechi
[Imagine: Damn_sig.png]
[Imagine: B-17.png]
[Imagine: Alucard_sig1.png]

iar astea-s mai noi
[Imagine: Slash_sig_mod.png]
[Imagine: Green_Dragon_sig_vers-1.png]
[Imagine: Goldish_Dragon_sig.png]

Comentariile si sfaturile sunt binevenite.

ps: folosesc: CS3, PhotoStudio, Photoscape si Paint.
Rachael: What do they even say?
Ned: I don`t know, can`t understand. You?
Rachael: No!
Ned: Yeah well... I like it. It`s how i`m feelin` inside.

#2
Deci in principiu mai ai ceva de lucrat..
-la cel cu alucard..e mult prea...tipator..da o durere ochilor si nici nu se vede prea bine....
-La cel cu dragoni..inafara de culoarea 106 de bundal schimbata altceva nu vad
-iar la primul iarasi sunt cam multe..brushuri dar mi se pare c el mai lucrat dintre toate ^_^

Incearca niste tutoriale simple...un site bun este www.gfxvoid.com ...tutoriale cate vrei..106
Si ce sa mai zic..mai astept cateva./..
o.o" wot

#3
Oky, here I go...but unfortunally I'm pretty lazy at the moment, si I'll keep it brief:
Sig 1: Imi place din punct de vedere compozitional, dar mi se pare prea incarcat. Unele brush-uri sunt inutile, si cam strica aspectul total. Pe render observ o "incercare" de luminozitate, dar, din pacate, nu e fructificata(adica nu are o sursa clara, apare acolo ca din senin, sau nu vad eu bine). Dar imi place conceptul abordat.

Sig 2: That's WAY too simple: un stock si un effect-render. Intradevar, uneori, e de ajuns, dar nu si in cazul asta. Mai ales ca renderul(nu-i zic c4d, ca am impresia de e de apophis...) e pus pur si simplu pe deasupra(probabil ai dat si resize). Un gradient map si ceva blending option ar fi ajutat onorm. Si....alt font pentru text...

Sig 3: I don't like that effect....at all. Cum zicea si Mely mai sus, te dor ochii de la el. Ar fi ajutat poate niste spatiile negative, sau ceva....dar nu efectul ala >_<. E prea....greu pentru ochii.

Sig 4: Asa mai merge. Simplu, dar dragut. Chiar imi place. Efectul din spate e....placut, si faptul ca tot sigul e in acelasi ton il face si mai placut. Ceea ce nu-mi prea place(se putea altfel?) e testul....poate daca era ceva mai mic, sau blendat in restul sigului, ca sa nu iasa atat de mult in evidenta, era mai bine.

Sig 5: That's simple, and nice, but not as nice as 4....Se simte nevoie de ceva mai multe efecte.

Sig 6: Sig 5 pe alta culoare, plus un efect de old-movie=Godzilla. Tot ca si la 5...
Si la ambele nu-mi place spatiul negru....

Cya!

edit: parca ziceam ca o sa fie scurt >_< nu m-am putut abtine...
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#4
Nu mă așteptam să primesc comentarii.

Thanks alot Sloth and Melyeter, am sa incerc si site-ul acela de tutoriale(cand o sa am timp), desi nu prea am rabdare sa urmez un tut. pana la sfarsit.

Mai postez cate ceva:
relativ vechi
[Imagine: True_Blood_mod.png]
[Imagine: Vincent_Volaju_sig_gold.png]
[Imagine: Car_sig.png]

iar aceasta e cea mai noua, am incercat sa fac ceva, dar m-am enervat(din nou) si am trasformat-o in nimic
[Imagine: SweeneyTodd_sig_praf.png]

Cum am mai spus, critici, sfaturi, orice ajuta.
Rachael: What do they even say?
Ned: I don`t know, can`t understand. You?
Rachael: No!
Ned: Yeah well... I like it. It`s how i`m feelin` inside.

#5
Daca astea sunt vechi atunci chiar vreau sa le vad pe cele noi ^.^
TE pricepi,chiar te pricepi...observ ca ai si gust ^^" [vorbeam eu 21] nu pui o tona de brush o tona de culori bla bla..ai prins tu ideea...

so primu' sig ^.^ cel cu "true blood" e foarte fain da' sunt putin curioasa..acelea sunt brushuri?sau c4d?sau e texture in orice caz arata bine..singura chestie ar fii fontu' el e bun asa simplu cum e..dar era dragut daca ii puneai un glow sau ceva..[stii tu bleeddingg modeee-bla bla glow] xD

al 2-lea 5 wow asta chiar imi place 22...nu am nimic de comentat nici un sfat [ce sfaturi dau eu 21 ramai somer]...eh asa chiiiarr imi place mai ales modul in care ai plasat fontul ^_^ nice nice one

al 3-lea...well e facut cumva dupa un tutorial? :] asa imi pare are efecte faine c4d <3 brush cred toate cele 21dar nu ma prea prin la render..xD] deci mie imi arata a masina dar acum nu itneleg chestia ai de deasupra 21..e dragutttt cred ca merge putina adjustare la culori ^.^..gradient map etc..sa uniformizeze putin..

ultima nu e prea reusita 106 [hmm stiu cum e sa incerci ceva sa nu-ti iasa bla bla..sa vezi cum imi ies mie ...like hell21] pai macar daca tot nu ti-a iesit nimic puteai sa pui acolo un layer nou sa alegi un brush mare [soft bla bla] alb si sa dai usor peste render apoi sa schimbi bleeddiing <3 modeul ^.^ si arata mai bine..[cred] si nici fontul nu se prea vede ^_^

In orice caz succes in continuare bla bla and bli bli
back in black
I'll bite you, so don't bite me.
I am all the little things you hate

[Imagine: zvx369.png]
I was a sinner, a bad girl, Lord pardon me
I was deaf, dumb and blind, but know I can't see



#6
S,o dark_anime , la primul sig am folosit o imagine in care erau niste celule(or some shit) pt fundal, sig3 nu e facut dupa un tutorial, sig 4... whatever.Thanks alot for the comment.

Am mai facut ceva chestii:
lipsa de idei
[Imagine: HidingBehindMy.png]
Am refacut un sig putin mai vechi:
varianta cu text
[Imagine: Flash_sig_ef_sm_line.png]
si fara
[Imagine: Flash_sig_ef_sm_n.png]

La fel cu text and some
[Imagine: Joker_sig_m_txt.png]
fara
[Imagine: Joker_sig_m.png]

bla bla, sti ce aveti de facut(sper)
Rachael: What do they even say?
Ned: I don`t know, can`t understand. You?
Rachael: No!
Ned: Yeah well... I like it. It`s how i`m feelin` inside.

#7
daa stiim dar vad ca nu se prea aplica :-W...toata lumea se uita doar :]
imii placee cel cu jokerul <3 stii tu "put a smile on that face" 19 MUHAHA 21 poate ca mai mergeau cateva efecte mici pe acolo 5 dar arata foarte bine si asa...
uhmm cel cu Flah...Yeay un erou care nu are lenjeria intima luata peste pantaloni! yup yup hurray,hmm cred ca arata mai bine fara font..nu? 39 ma rog..asta cred ca e cel mai reusit dintre cele 3
[Daca la sigul cu jokerul puneai bg-ul la sigul asta si lasai totul pe mov ieseaaa <3]
si primul..cel mai fain la el e renderul fiindca e tare expresiv ...desi unii prin expresiv inteleg doar o fata cu ochiiiii maariiii si tristi sau ceva..nu stiu iti arata ori ca ii e teama ori ca se ascunde pentru a se juca :]...trebuia sa ii pui un font 21 ceva in gen "hide and seek"? 106 habar nu am

ok sa mai pui,succes bla bla stii replica 21
back in black
I'll bite you, so don't bite me.
I am all the little things you hate

[Imagine: zvx369.png]
I was a sinner, a bad girl, Lord pardon me
I was deaf, dumb and blind, but know I can't see



#8
N-am mai trecut de ceva vreme pe aici...
"trebuia sa ii pui un font 21 ceva in gen "hide and seeknande 39? habar nu am"

N-am pus font tocmai pentru a lasa pe fiecare sa-si imagineze tema semnaturii.Anyway, multumesc, apreciez,

Stuff:
[Imagine: Giuld_Wars_sig_txt_ef.png]
[Imagine: delaRocha_sig.png]
[Imagine: blow_it_01.png]
[Imagine: Snow_bw_ef_txt.png]
Mai am si alte variante (putin modificate) la ele, dar nu le mai postez.
Rachael: What do they even say?
Ned: I don`t know, can`t understand. You?
Rachael: No!
Ned: Yeah well... I like it. It`s how i`m feelin` inside.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Click^_^ Shiro. 0 1.928 14-03-2010, 12:48 PM
Ultimul răspuns: Shiro.
  Yura zice " Da click si te sperii >:3 " Yura-Chan 15 8.005 22-02-2010, 11:33 PM
Ultimul răspuns: Alysu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)