Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Yumeria [terminat]

#21
Stiu asa de multe despre tine deoarece fiecare fiinta din univers are ingerul sau si eu sunt ingerul tau pazitor. Eu te-am vegheat tot timpul. De acum incolo ma vei putea vedea tot timpul. Si acum mai avem putin si ajungem in padure.

#22
Amaliela si spiritul lui Amon zburau cu viteza gandului pana ce ajunsesera in padure. Amon intra in corpul sau, care apoi se ridicase apoi incet din pozitia de "floare de lotus".
Isi facuse in minte inca odata harta dupa locurile unde a zburat cu spiritul, si analiza inca odata intalnirile cu personajele. Inca era cam sceptic de faptul ca Amaliela era chiar ingerul lui pazitor. Dar se bucura ca e dornica sa il insoteasca.

Dupa ce s-a mai "trezit" un pic, Amon a continuat sa mearga catre iesirea din padure, insotit de Amaliela. Se opri des ca sa studiese plantele din jur:

- Amaliela, tu tot timpul ai avut asa rabdare cu mine ca si acuma? Promit ca acuma voi grabi pasul. Si dupa ce iesim din padure, unde ai vrea sa mergem?
Si sa inteleg ca ai si tu ceva ocupatie pe aici, in Yumeria. Daca ai nevoie de ajutor, te voi ajuta

#23
Zburam pe langa Amon asa incet de parca pluteam.

Mereu am avut rabdare. Asta e datoria de inger pazitor. Si da am o ocuptie pe aici prin Yumeria. Trebuie sa gasesc cele 4 cristale. Daca vrei iti pot spune legenda.

#24
[ Expres galactic?! ] As vrea... Ma cheama Kana Temiro . Incantata , Tina! Dar unde mergem la o cafea in Yumeria?

Kana nu poate crede ca noua ei prietena e de pe alta planeta . Dar gasesi multe ciudatenii in Yumeria . Ca de exemplu demonii-lup....iar imi amintesc de el!!!! De ce nu mi-l pot scoate pe Azareth din cap? Ah , scuze , Tina , daca am vorbit cu voce tare...

#25
Da nu conteaza... nu-i nimic, si eu ma trezesc vorbind singura...
Da revenind la subiect... uite din cate stiu e un orasel nu departe de aici, Am auzit ca fac cele mai bune briose din Yumeria! Plus ca acolo exista baieti frumosi *day dreaming*.... upsy, ma rog sti la ce ma refer. Plus ca se pare ca ai nevoie de putina distractie!
Hai nu mai fi asa timida nu musc, vi cu mine sau nu?


Asteapta raspuns

#26
Bine , vin!

Kana si cu Tina merg in acel orasel de care zicea si se duc sa ia briose (supertare faza! - writer's comment ) . Acolo Tina se uita dupa tot felul de baieti cu freza , fara freza , verzi sau albastri in cap , ce mai! toate tipurile . Kana se amuza de noua ei prietena dar nu se uita dupa baieti . Ea priveste in gol si rade in surdina de memorii de mult uitate .

#27
Amon o asculta cumare atentie pe Amaliela, care il insotea:

Citat:Mereu am avut rabdare. Asta e datoria de inger pazitor. Si da am o ocuptie pe aici prin Yumeria. Trebuie sa gasesc cele 4 cristale. Daca vrei iti pot spune legenda.

-Sigur ca vreau sa imi spui povestea celor patru cristale. Si daca tot esti ingerul meu pazitor, ai vazut ce aparaturi sofisticate am aici, mai ales in casca. Detectez cu ele orice si oriunde s-ar afla, si un ac intr-o gaura de sarpe il pot gasi. Cu atat mai mult acele 4 cristale.

Apoi se mai gandi, mai analiza oamenii cu care s-a intalnit cat timp a calatorit cu spiritul. Isi aminti de fata animorf, care chiar daca nu stia bine tinutul, a fost singura care a avut amabilitatea de a-i raspunde... in afara de ingerul pazitor.

Apoi o intreba din nou pe Amaliela:
-Si zici ca aici sunt vizibili toti ingerii ? ai tuturor?

#28
Da. Sunt vizibili. Dar aici in padure nu ii poti intalni. In orase ii vei putea vedea. Aici Yumeria este total Altfel decat Terra. In forma de spirit nu poti vedea decat propriul inger pazitor iar cu corpul material poti vedea toti ingerii ai tuturor. Aici in Yumeria traiesc toate fiintele legendare si din povestile pamantenilor. Aici toti sunt vizibili daca tu ai corpul material. Dar daca esti sub forma de spirit nu poti vedea decat oamenii care sunt pe yumeria. Sub forma de spirit nu poti vedea nici un animal sau fiinta fantastica.

Si acum legenda:

Cu multe mii de ani in urma lumea oamenilor se intrepatrundea cu lumea Yumeriei. Cele 2 lumi traiau in pace si armonie. Pana intr-o zi cand lume oamenilor a inceput sa devina din ce in ce mai rea. Era pe punctul de a izbucni un razboi intre lumea oamenilor si lumea Yumeriei dar Tatal Ceresc s-a gandit sa desparta cele 2 lumi pentru totdeauna. Ceea ce tineau lumile unite erau 4 cristale. Cele 4 cristale ale celor 4 elemente. Aceste cristale au acum un alt rol: Cand se unesc il poate teleporta pe cel ce le uneste unde doreste sau si pe altii cu conditia ca sa se tina de mana cu cel ce le uneste. Dar mai au o putere:

Daca sunt folosite cu bune intentii indeplinesc orice dorinta dar daca sunt folosite de forte malefice pot distruge total o parte semnificativa din univers. Dintr-un singur foc al unei rachete de lupta si un dispozitiv de imprastiere a razei atasate rachetei care ar primi energia de la aceste 4 crstale se poate distruge total 10 galaxii de dimensiuni f mari. Fiind atat de periculoase Tatal Ceresc le-a ascuns foarte bine si nu poate fi gasite decat de cei cu intentii bune si sufletul curat.

Da am vazut ce aparaturi sofisticate ai. Ele pot detecta orice. Dar Tatal Ceresc a luat o precautie. Cele 4 cristale nu pot fi detectate de nici un aparat oricat de avansat, sofisticat si ultramodern ar fi. Doar o singura zana din toata zanele de pe Yumeria are acces prin puterea gandului la aceasta informatie. Aceasta este Yume. Doar familia ei din mosi stramosi are acces la aceasta informatie. Celelalte zane nu pot avea acces la aceasta informatie. Iar ultima care a avut acces a fost stra-bunica ei. Acum Yume este singura in viata care are acces la aceasta informatie. Nici ceilalti membri ai familiei ei care traiesc acum nu au acces la aceasta informatie.

#29
Uh nici un baiat interesant, oricat m-as uita nici unul nu e genul meu
*ofta*, macar Kana se amuza de mn... (in gand)


In acel moment pentru o secunda, ochi ei au vazut ceva, era un baiat cam de talia ei, cu par lung si alb... exact genul ei... dar dupa aceea el disparu, Kadomy s-a sters la ochi, nu putea sa isi creada ochii... era ca dragoste la prima vedere, dar nu credea in asa ceva. Crezand ca micuta Kana se uita la ea ciudat, vorbi:

Uh soarele asta... te face sa dormi *cascand*, si briosele astea sunt de vis...
Se pare ca se insereaza, ar trebui sa ma cazez la un han/hotel, trebuie neaparat sa ma odihnesc.
Vrei sa vi cu mine?
Pot sa fac reducere de 50%, la plata pentru o noapte la han/hotel... niciodata nu m-au refuzat...
Ce zici?

#30
Bine , de ce nu? [<hmm>] Hai sa mergem !

Kana o urmeaza pe Tina pana la un han din apropiere unde ea incepe sa aiba o discutie aprinsa cu unul din proprietari . Kana il vede din nou pe tipul cu parul alb si lung si se ia dupa el fara ca prietena ei sa observe . Dar Kana il pierde si se loveste de un orc ce tocmai trecea pe acolo . El o ia de gat pe Kana si ii spune cu un zambet gretos :
Te crezi tare daca esti om?! Orcul o priveste atent pe fata si ranjeste si mai urat: Aha , esti un animorf ! Sa vedem acum cat de dura esti si daca este adevarata legenda despre cei mai insetati de sange demoni !
Kana se sperie si incepe sa tipe iar Tina o aude si vine spre ea .Insa pana ca ea sa ajunga , Kana se schimba radical . Urechile ii devin de lup si ii apare o coada tot de lup negru . Ea zambeste diavolesc spre orc si il arunca de un perete al hanului .

......................................................
....Va fi in stare Kana sa ucida ? Sau Tina va ajunge la timp sa o opreasca? Sau Tina va intra singura in ghiarele lupului?......
......................................................



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Yumeria- character's descriptions Shiva 11 11.238 21-11-2007, 09:20 PM
Ultimul răspuns: JavaLeen


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)