Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Yumeria [terminat]

In aceeasi seara si Amaliela avusese un vis asemanator. in vis i se aratase Dumnezeu, creatrul lumii care ii incredinta aceeasi misiune:

Visul Amalielei:

In timp ce Amaliela zbura prin padurea Yumeriei, aceeasi padure in care gasise cutia cu colierul celor 7 puteri, oarele capata o alta nuanta si era mult mai stralucitor ca de obicei, din el se lasa in jos pe un nor un batranel imbracat in vesminte albe si cre avea o barba lunga si alba care ii ajungea pana la glezne si cae avea parul alb si pe cap o aura alba stralucitoare

Amaliela stiu pe data ca el este umnezeu. Acesta adresandui-se:

Draga mea Amaliela, ingerul meu preferat, si cel mai puternic dintre ingerii pazitori, iti voi incredinta misiunea de a gasi cele 7 tablite care ascund secretul celor 4 cristale. Dar vei intampina multe greutati si obstacole. Un simplu inger pazitor nu poate face aceasta. Pentru a reusi in aceasta trebuie sa fii unul din cei mai puternici ingeri iar aceasta preesupune sa ai rangul de Serafim. Pentru a obtine acest rang trebuie sa obtii inca 4 elemente magice: Sabia Excalibur, Pocalul de foc, Sfantul Graal si Cartea Magica a intelepciunii.
Iti transmit ca si zana Yume a avut un vis in care i s-a aratat bunica si are aceeasi misiune de a gasi cele 7 tablite care ascund secretul celr 4 cristale. Vreau sa te atentionez ca nici unul dintre voi nu va reusi sa treaca singur de obstacole.
Cele 2 grupuri trebuie sa isi uneasca puterile si sa dovedeasca spirit de echipa.

Amaliela se trezi din vis si primul lucru ce il facu a fost sa le povesteasca celorlalti din grupul ei visul ce-l avuse.

Dupa tot cea ce se intamplase, Kadomy o calma pe Kana si incepu sa ii povesteasca prin ce a trecut...
Kadomy: "Kana daca mai il vad o singuar data, nu cred ca il mai poate salva cineva! Trecand peste asta: Nu am mai fcaut nimic nou... ma tot gandesc daca sa merg sa ma cert cu tata sau nu. Gomen... Anyway care e treaba cu toate fetele astea?"

(shiva explica.... 10 )
[edit: gomen... 2 nu am mai fost de mult la role play... nu se va mai intampla promit on the phone

snow ,te rog nu mai pune replicile in lucol meu 10

Kana ii povesteste ca ele au salvat-o dupa ce monstrul le atacase pe ea si pe Kadomy, cum au calatorit zile la rand si toate popasurile. Dupa ce termina de relatat ,Kana intoarce capul spre fereastra, crezand ca e cineva acolo ,dar se pare ca era doar imaginatia ei. Inca suspicioasa,se intreaba in gand unde sunt Yume si celalalte si ce face Seijuru. Cu un gest brusc ,Kana isi da o palma peste frunte , uimandu-se ca inca nu are incredere in Seijuru. Vazand privirea nedumerita a lui Kadomy ,se intoarce la ea si ii zambeste dulceag:

-Nu vrei sa mergem pe afara? E racoare inca ,dar merge.

<<Spirit nenorocit ce e. Acuma face ÅŸotii cu Yume *at wits end*. O sa afle ea cine sunt eu. >>
Iesi din camera trantind usa cu putere, in urma ei auzindu-se cateva nemultumiri. Toti dormeau in han si era enervant, prea enervant pentru ea, asa ca pleca in imprejurimi. Era plecata de cateva ore bune, si nu planuia sa se reintoarca in cateva zile, era foarte nervoasa, fara sa vrea ÅŸotia i se intoarsese impotriva ei. Ajunse la o padurice unde facu popas, observa lumina soarelui rasfirandu-se printre crengile unor copaci si nu putu sa se razgandeasca daca facu bine cand pleca sau nu.
<<De parca mi-ar simti lipsa. Nu le pasa decat sa gaseasca acele cristale insa ce as vrea sa le vad fata cand vor afla. Acea expresie superba cand isi vor da seama cand de naive sunt, sirete, dar naive.>>
La cati-va pasi, un mic iepuras veni sa bea apa, o pata mica de sange ise vedea pe blana. Zana, vazandu-l, i se facu mila si decise sa il ajute. Inca odata isi folosi puterile si iepurele era salvat, ea alegandu-se doar cu o mica rana la mana.
<<Saracul iepuras, atat de mititel si totusi lupta sa supravietuiasca, singur, fara nimeni aproape care sa stie ce e cu el, dar aducand bucurie in viata fiecarui yumerian cu suflet bun, ironic dar seamana cu mine, aceeasi situatie doar alte personaje. Cand ele au nevoie de ajutorul meu mereu vin la mine dar cand eu am nevoie de ajutorul lor nimeni nu se ofera, doar Yume, insa ea are deja destule pe cap. Gata stiu ce voi face. >> astfel pleca luand calea inapoi, decisa mai mult ca niciodata ca

Yume o astepta pe Anastasia la intrare in han stiind ca prietena ei si-a ales scopul.
- Bine ai revenit Anastasia. Trebuie sa-ti spun ceva.
Si Yume ii povesti despre premonitia ei si despre cele 7 tablite.
- Le voi spune si celorlalte. E alegerea ta Anastasia, tu decizi care-ti este scopul.
[Imagine: Untitled-1.png]

~Nu mai putea avea putina rabdare, se intreba Shaliel, ramanand inca cu ochii inchisi si strangand pumnul in care se aflau cristalele.
~*sigh*Rabdare?! Ce tot taraganezi atata? Cristalele trebuiesc distruse, si basta! Misca-te, ca nu mai avem timp!
Shaliel se uita la Belhunder cu ochii cat cepele.
~Te trezesti sef? se rasti la el, dupa care isi schimba total atitudinea, incepand sa se gudure pe langa Bel. Sau mai degraba ti s-au aprins calcaiele dupa Seijuru?
~N...n...nuuuuuu! Ce idee....Eu vreau doar sa ajungem intr-un sat cu fetite frumoase...hmph
~Pedofil decrepit! Fetite? Ti-ai schimbat inclinatiile? Ai grija ce faci!!
~Am zis eu fetite? Vroiam sa zic domnisoare! Nu mai sari la concluzii asa, ca nici tu nu esti mai prejos, si sti la ce ma refer....
Un zambet fugar isi facu loc pe chipul dragonului ce inca se afla sub forma umana. Avuse ultima replica, iar asta il incanta. Si simplul fapt de a o vedea pe Shaliel pierzandu-se cu firea facea tot deliciul momentului.
~Bun, in urmatorul sat ne oprim sa adunam informatii, desi nu stiu la ce ne va ajuta asta. Daaaaar....exista si un dar.....ai grija ce faci cu fetele de pe acolo! Nu uita ca le-ai putea fi stra-stra-stra-stra-stra-stra-stra-stra-stra-stra-stra-stra-stra-stra-stra-stra-strabunic.
~Nu crezi ca ai cam exagerat cu stra-urile? Pana la urma, tu esti si mai batrana decat mine.
~Si cu mai multa minte, da, corect. Deci, spre urmatorul sat...


OOC:mai bine nu citesc ce-am scris......--_--"""
deci....care vine prin satul ala?
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

Dis de dimineata Yume impreuna cu prietenii ei, hotarase sa paraseasca hanul si sa se indrepte spre urmatorul sat in cautarea celor 7 tablite. Anastasia decise ca va mai merge cu ele pentru o vreme, sperand ca va afla ceva legat de ea. Insa nici Yume, nici ea nu stiau ca exista o legatura intre parintii lor. Ajunsi in sat, zana o zari pe Shaliel. Le spuse celorlalti ca trebuie sa plece undeva si se vor reintalni la hanul din centru.
O urmari cu mare atentie pe Shaliel, fiecare miscare, fiecare gest, fiecare vorba. Inca nu uitase de misiunea primita de la consiliul batranilor si anume de-a o aduce pe Shaliel in Faylinn. Deodata toate amintirile despre locul natal ii coplesi constiinta, uitand de Shaliel.
'- Am pierdut-o pe Shaliel, trebuie sa ma grabesc altfel...'
Shaliel se afla in fata ei.
"-Ma bucur sa te cunosc Shaliel...Eu sunt Yume, ultima supravietuitoare din cetatea Faylinn"
[Imagine: Untitled-1.png]

Nici nu ajunsesera bine intr-un sat apropiat, ca Belhunder intra in actiune. Pusese ochii pe o copila ce parea ca-i spioneaza. Dar Shaliel avea alte planuri, asa ca il apuca brutal de brat si il tari de acolo, pana ce isi pierdusera spionul.
-Hai sa schimbam rolurile. Sa transformam pisicuta in soricel. Vino dupa mine!
-Hey, sa nu fi prea rea...
Se strecurase printre niste case pana ce au ajuns chiar langa urmaritoare. Dar tocmai cand Shaliel se pregatea s-o ameninte, fata se prezenta:
"-Ma bucur sa te cunosc Shaliel...Eu sunt Yume, ultima supravietuitoare din cetatea Faylinn"
I se parea cunoscut numele cetatii, dar nu stia precis de unde. Dar avea sa scoata mai multe informatii de la fata. Tocmai vroia sa o intrebe mai multe cand Belhunder i-o lua inainte:
-Deci, frumoasa domnisoara, ce treaba ai cu noi? Hai, mie poti sa-mi spui....Nu te speria de doamna asta infricosatoare de aici, n-o voi lasa sa-ti faca ceva...
Bel isi folosise tot sarmul de dragon beat pentru a o impresiona pe fata. Facuse chiar si o reverenta pentru ea. Shaliel de-abia se rabda sa nu izbucneasca in ras. Toti nervii ii trecusera ca prin minune. Fata era salvata, cel putin pentru moment...
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

- Stiu cine esti Belhunder si stiu si cine este Shaliel. Am fost trimisa de consiliul batranilor sa va gasesc. De ce? Nici eu nu stiu, nu au vrut sa-mi explice. Poate tu imi poti spune ce legatura ai cu Faylinn. Si de ce tocmai pe mine m-au trimis sa te caut!
Yume ii urmari cu mare atentie pe amandoi. Belhunder o privea cu niste ochi neincrezatori, in timp ce Shaliel era tacuta.
- Nu vreau sa ma lupt cu voi, caut doar niste explicatii. Si sper ca ma puteti ajuta...

ooc: teea e randul tau
[Imagine: Untitled-1.png]

ooc:haha, si acuma ar fi cazul sa inventez eu ceva legatura cu Faylinn-ul tau...la fix, ce sa zic...

bic:
Faylinn, Faylinn, Faylinn...Fay...ZANE...e o cetate a zanelor....sau cel putin era, caci am auzit ca a fost distrusa. Era o Constienta pe acolo, Ayu....avea ceva cristale elementare in grija ei. Tin minte ca le-am verificat, dar nu erau cele pe care le cautam....
In timp ce Shaliel se chinuia sa-si aminteasca mai multe detalii despre ce s-a intamplat in Faylinn, Bellhunder deja o luase la interogatoriu pe fata:
-Zici ca esti din Faylinn? Ce mai face Ayu? S-au spart cristalele alea ale voastre?
Shaliel se uitase la el buimacita pentru un moment, apoi si-a amintit ca el avea o memorie de invidiat, si cu siguranta isi amintea chiar tot ce s-a intamplat. Era si el util odata. Gandul ii aduse zambetul pe buze misticei, dar stia ca era cazul sa-l opreasca.
-Sa zicem ca as...am veni cu tine...ce ne asteapta acolo?Siiii....daca refuz, ce se intampla?
[Imagine: gameswlpp_79.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Yumeria- character's descriptions Shiva 11 11.243 21-11-2007, 09:20 PM
Ultimul răspuns: JavaLeen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)