Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Yumeria [terminat]

Dupa transferul de puteri. Cum te simti acum Amon? Observi ceva deosebit?
Amon: intradevar ma simt un pic mai usor si mi s-a largit campul vizual i simt ca am o energie uriaa in mine.
Amaliela: Si cu aceasta energie pe care o simti poti face tot ce doresti. Acum incearca sa iti folosesti energia pentru a putea vedea tot ce se afla sub pamant. Poate vei gasi niste indicii.

Kadomy era intr-o situatie mai putin normala. Silver o imbratisa strans, dar in caelasi timp cu grija. Era o imbratisara ca intre iubiti... asa o facea pe Kadomy sa isi aminteasca fragmente din trecut... ceva ce nu mai vrea sa isi aminteasca sentimentele de a fi iubit si de a iubi.
Kadomy: Inceteaza! Te rog inceateaza nu vreau!
Silver: Ce s-a intamplat? Te-am strans prea tare?
Kadomy: Chiar opusul, te rog nu imi mai aduce aminte de lucuri care vreau sa le uit, de cand te-am intalnit numai despre ele visez!
Silver: aaa... *nu mai poate sa zica nimic*
Kadomy: Uite acum nu mai avem ce face dorm cu tine, dar inceteaza!
Silver: *Imbratisand-o mai strans* uite imi pare rau, dar cum ti-am mai spus eu te iubesc.
Kadomy: Nu mai spune lucruri care nu sunt adevarate!
Silver: Vrei sa iti dovedesc?
Kadomy: Eh?
*kissing her*
Kadomy, printesa Nekodorastorului, cea mai urmarita fugara din sectorul galaxiei ei, care a trecut prin mii de situati limita, acum era o pisicuta inofensiva nu se mai putea misca, era pierduta, intr-un final lesina...
---
A doua zi...
Kadomy: Unde sunt? *flashback - kiss* (ducand mana la buze) chiar asa de slaba sunt? De la un simplu sarut...
*Bum*BIM*BAM*
Kadomy: Ce se intampla?

Hinaria: PERVERS!!!
Kadomy: De unde am senzatia ca stiu cine e perversul? *Mergand intre locul de unde se auzea zgomotul*
Kadomy: Ce se intampla? Ka... na?
Kana: Kadomy?
Kadomy: Kana zuzo unde ai fost te-am cautat peste tot, m-ai lasat singura! *chibi hug and cry*
Silver: Am fost si eu cu tine, tot timpul!
Kadomy & Hinaria: Tu sa taci!!!
Hinaria: N-ai dreptul sa spui nimic perversule tu care te uiti la chilotii altora si atingi unde nu trebuie...
Silver: Kadomy crede-ma mi-a scapat, numai pe tn te iubiesc sa ti minte, ai mila!!!
Kadomy: Ce sa tin minte? A da si am sa iti platesc ceva... mila? Eu sa am mila, de tn? *killer eyes*
Silver: Opa...
Kadomy: Pregateste-te!
*multe sfx de scris, va las sa va imaginati...*
Kadomy: Am terminat cu asa... Kana inca nu mi-ai raspuns *chibi cry*
P.s. Silver is in need of a doctor....

Kana ,putin traumatizata de aparitia brusca a lui Kadomy ,isi revine cand il vede pe Silver aproape mort. Kadomy ,imbratisand-o puternic pe Kana, nu o lasa sa faca nicio miscare ,asa ca pana la urma ea se supune dorintei vechii sale prietene. Kana ii face semn usor lui Yume sa aiba grija de Silver ,apoi se desparte de Kadomy. Insa aceasta,sentimentala, o stange puternic de mana pe Kana:
- Unde te duci acum?! o intreaba frustrata.
-Nicaieri ,raspunde Kana zambindu-i mieros in timp ce se uita dupa Seijuru ,dar nu o vede. Putin agitata ,Kana se aseaza langa Kadomy si ii prezinta noile camarade.

-Deci? Ce ai facut de cand nu ne-am mai vazut? continua Kana pe acelasi ton prietenos.

Ce prostie..trebuia sa ii dau o bataie....cum n-am mai dat demult.Ce cretinitate pe el.....Acum mi s-a facut pofta de vanatoare,chiar daca la han am destula mancare cred ca as putea sa ies putin...Cu toate ca ultima data cand am facut asta...
Acum Hinaria nu vroia sa mai fie intrerupta asa ca a zburat direct pe geam,apunea soarele...deci era prea devreme dar va sta putin sa admire apusul.
E stupid...Sa fiu atacata de o cutie...Yume mi-a explicat dar ambigue,nu sunt sigura c-am inteles ceva...doar partial.
Vant,zambet...mai multe zambete si soare....chipuri care se apropiau si...Da,doar un vis.
E deja tarziu,ar fii timpul ca Hinaria sa plece la vanatoare.
"Ah perfect....ceva misca acolo...miros de sange...sange de ..Demon"
Ingerul inebuni,mirosul era asa placut,asa suav "Demon....ce dor imi era sa vanez un demon". Se apropie,incet si apoi il lovi cu lancea in spate,strigatul demonului a spart tacerea noptii iar sangele lui era acum imprastiat pe copacii,era un demon cu suflet negru,se incadra in categoria celor care ucideau fete dupa ce le furau din sat de la parintii lor,bine ca l-a ucis.
Ingerul l-a taiat mai departe si...inauntrul lui a gasit un lantic...era unul frumos asa ca si l-a pus cu gandul ca a fost al uneia din fetele care au fost ucise de demon....Iar luna era acum vospita in nuantele sangelui,iar zambetul Hinariei era...mai mult un ranjet.S-a intors la han ,s-a trantit in pat...si dormi.
--Ciripiti acum?!!Sa va mai vad eu cum ciripiti! striga Kana dupa ce a aruncat in pasarele cu mai tot ce era prin camera.
"Ah vreau sa dorm..de ce nu poate nimeni sa taca in camera asa?" gandea Hinaria rupta dupa noaptea trecuta.
back in black
I'll bite you, so don't bite me.
I am all the little things you hate

[Imagine: zvx369.png]
I was a sinner, a bad girl, Lord pardon me
I was deaf, dumb and blind, but know I can't see



-Fetelea astea, ce stres pe capul meu, stau in camera alaturata da ele se bat ca copiii mici. Gata ma duc sa le invat minte. Sau *evil smyle* Las ca vad ele ce inseamna sa nu lase zanele sa doarma. Helly vino aici
In cateva secunde, spiritul sugubat sosi. Cand vazu rasul ascuns si plins de inteles de pe fata Anastasiei, ii veni in cap ceva cu care o putea ajuta
-Sa inteleg ca stii de ce te-am chemat
-Da, stai linistita grams, stiu ce voi face si sa stii ca nu se bat, arunca Kana in pasarele.
-Ce? Saracele pasarele, atuncea hai sa punem planul in aplicare in tot hanul
-Sigur grams.
-Doar lui Yume sa nu ii faceti nimica, ok? Si salvati pasarelele de mania Kanei. Acuma fugi si fa ce stii tu mai bine
Helly pleca si o lasa pe Anastasia in camera . Saraca zana, de abia se putea abtine ca sa nu rada. Era trecut de ora 12 noaptea cand auzi pe cineva strigand "Ajutorrrr Ma ataca ceva " Iesi din camera si vazu oamenii care se comportau ciudat. Unii alergau ca disperatii, altii jucau leapsa. Era o imagine care te facea sa razi.
O vazu pe Kana iesind ca arsa din camera, si rasul o bufni din plin, Hinaria la fel. Figura de pe fata acesteia spunea totul.
Yume se uita cu subinteles la Anastasia. Banuia cine a fost in spatele tuturor "intamplarilor" din noaptea aceea dar zana nu spunea nimica.

Intre timp Amon a descoperit un cufar cu o tableta din piatra inauntru.

Amon: Fetelor, am gasit un cufar sub pamant.
Flora: Il scot eu imediat la suprafata.
Amaliela,Bloomela si celelalte fete stateau langa Amon la cativa metri in spatele lui Flora. A urmat un mic cutremur in care s-a despicat pamantul un pic iar Amaliela a luat cufarul din crapatura proaspat formata, folosindu-si magia.
Amaliela: Nu e nici o urma de cheie pe aici.
Bloomela: Lasati asta pe seama mea. Si apoi Bloomela lovi cufarul cu o sfera de foc drept in incuietoare si cufarul s-a deschis.
Amaliela a luat bucata de piatra. Si apoi toti s-au adunat in cerc in jurul Amalielei sa se uite pe tablita. Era o tablita antica cu scris hieroglific si era dar o bucata rupta.
Bloomela: Trebuie sa fie mai multe astfel de tablite. Oare stie cineva vreo legenda legata de aceasta tablita?
Nimeni nu stia.
Poate vom gasi legenda la o biblioteca locala.

Yume o privi zambind pe Anastasia, stiind ca ea este vinovata. Se indeparta putin de ceilalti si chema acelasi spirit, pe Helly.
-Din cate imi dau seama iti plac sotiile. Ce ai zice de inca una? Dar am nevoie de ajutorul tau...
Spiritul accepta, crezand ca este vorba de o alta sotie, si asculta cu atentie fiecare amanunt din planul ei. Helly se ocupa de calmarea oamenilor, in timp ce Yume isi folosi puterea pentru a-i adormi. In cateva minute toti dormeau, inclusiv prietenele ei. Zana hotari sa doarma si ea, stiind ca ceilalti au parte de vise frumoase.
[Imagine: Untitled-1.png]

Seijuru iesise putin afara, simtind nevoia de putin aer curat. Cand se intoarse, intrebandu-se daca nu cumva toti ceilalti profitasera de absenta ei sa plece, gasi hanul intr-o intreaga harababura.

Era gata sa scoata un alt talisman cand simti un spirit in jur, dar Reisui rezolva problema imediat, amenintandu-l cu focul vulpii.

"Nu cred ca era necesar..." o certa ea in timp ce spiritul isi vazu de restul locatarilor hanului.

Se aseza pe o banca presimtind c-ar fi mai bine sa nu urce in seara asta spre dormitoare. Pana la urma se facu liniste asa ca putu chiar sa adoarma.
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

Se suira pe pegasi si in 3 minute au oprit in primul oras pe care il intalnira in cale. Amon a vrut sa lege pegasii de copaci:
Bllomela: Nu e nevoie. Lasa-i liberi ca nu pleaca departe si in plu vor raspunde la fluieratrile noastre. cand vom avea nevoie sa plecam de aici.
Amon si fetele intrara in biblioteca orasului si merse la sala de lectura. Au luat o carte despre legendele din Yumeria. Acolo au gasit legenda tablitelor. Legenda spunea ca era o tablita impartita in 7 bucati imprastiate in toata Yumeria si tot in drum spre ele sunt 7 indicii. Si cine gaseste cele 7 indicii si cele 7 tablite poate descoperi secretul puterii celor 4 cristale. Desigur cartea continea un cod scris pe ultima pagina. Dupa ce au iesit din biblioteca s-au straduit sa inteleaga codul. Au plecat apoi de indata ce ei au crezut ca au inteles codul. Pegasii au mers cateva mile pana cand Amaliela si Bloomla au hotarat sa aterizeze cu totii in padure.
Amaliela: Cred ca acesta e locul primului indiciu.
Bloomela: Si eu cred la fel
Au scos la iveala un cufar e mici dimensiuni, cam cat o cutie de bijuterii. Inauntru se afla un colier si o inscriptie. "Atentie! Acesta este colierul celor 7 puteri" Are o putere spirituala enorma.

In timp ce dormea, Yume avusese o premonitie, in care intunericul pusese stapanire pe Yumeria, iar ea se afla impreuna cu prietenii ei, intr-un templu, intr-o incapere imensa.In centru se aflau 7 tablite si o persoana.Era bunica ei...
-Yume...razboiul se apropie, trebuie sa gasesti cele 7 tablite inaintea vrajitorului. Aceste tablite ascund misterul celor 4 cristale si modul cum pot fi folosite...Daca vor cadea in mainile raului, atunci Yumeria va fi distrusa.
Bunica Yumei ii arata ce s-ar intampla daca raul ar castiga. Zana se trezi tipand, nu putea permite sa se intample asa ceva. Hotari ca este timpul sa continue calatoria si sa gaseasca cele 7 tablite, cu orice pret.
[Imagine: Untitled-1.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Yumeria- character's descriptions Shiva 11 11.245 21-11-2007, 09:20 PM
Ultimul răspuns: JavaLeen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)