Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Your Telephone

#21
eu am un Sagem LuluCastagnette (Cosmote). are vreo 4-5 anisori, dar deja incep sa-l lase articulatiile. e nevoie sa-l incarc zilnic, caci altfel se inchide cand ti-e lumea mai draga.
[Imagine: 95467422.jpg]

si un Samsung Wave525 (Orange), care are aproape 2 ani si se tine inca bine. la inceputurile lui il iubeam maxim, dar cu timpul am realizat ca are un mare defect, si anume, touchscreen-ul ! cred ca e primul si ultimul telefon cu touch detinut. in viitor as vrea unul cu tastatura qwerty ;d.
[Imagine: samsungwavepromoshot.jpg]
"The nice part about being a pessimist is that you are constantly being either proven right or pleasantly surprised." - George F. Will

#22
[Imagine: 1__28913_zoom.jpg]
Eu am un Samsung Galaxy Mini. Il am de acum doua veri, l-am primit de la mama. Merge chiar bine si ma bucur ca bateria tine mult mai mult ca vechiul meu telefon care tinea doar 5-6 ore si se inchidea.
Totusi tata mi-a promis ca daca invat bine primesc un blackberry de Craciun, cand vine acasa din Gerrmania 15
[imghttp://2.bp.blogspot.com/-erFPcwQ6xiE/UKHn5zzMAAI/AAAAAAAAGKo/sG9qQxPj0mA/s1600/tonari.PNG8.PNG[/img]

@Fiction 's edit: Te rog pune-ti imagini de dimensiuni mai mici la semnatura. Cu siguranta nu de 1000+ pixeli. Danke schon.

#23
Telefonul meu e un Samsung G2550 si arata cam asa :

[Imagine: samsung-e2550.jpg]


Il am de 2 ani. A facut vreo 5 bai cu mine in cada -.- fapt pentru care l-am dus la reparat primavara aceasta pentru ca nu mai avea placa. Imi place cum merge, numai ca m-am plictisit de el. Cu camera lui nu poti face poze, iar castile care-i sunt compatibile sunt 20 de lei, iar eu stric o pereche de casti pe luna -.- [ nu ma intrebati ce fac cu ele ]
[Imagine: Hm757.png]





#24
Am o porcarie de Corby 2
Corby
Când îmi expiră abonamentul îmi voi lua ceva cu mult mai bun.

#25
Telefonul meu este un 'jaf' de Nokia 1680 arata cam asa :

[Imagine: nokia-1680-classic-101696%5B1%5D.jpg]

Mda, nu e cine stie ce.. -.-. Mama imi promisese de vara trecuta sau vara asta [ idk 21 ], ca poate o sa-mi ia unu cu touch-screen, dar cum nu a putut a trebuit sa raman cu asta. Sincer, merge bine si l-am scapat de vreo 2-3 ori, dar oricum ceva la el se strica cand il scap. Ori se schimba data si ora, ori nu merge ceva bine -.-. Si odata a trebuit sa stau vreun sfert-jumatate de ora sa-mi dau seama ce are, se inchidea singur si a trebuit sa ma chinui sa scot cartela, sa o pun inapoi si tot asa.. Daca o sa am vreo sansa candva sa mi-l schimb si sa-mi iau altu', n-o s-o ratez. Si o sa fac tot posibilul.
[Imagine: tumblr_m9o59mWzcL1rdjmj7o1_500.jpg]

#26
Telefonul meu este un iPhone 4s. Nu mai stau sa caut o poza acum pentru ca toti cred ca l-ati vazut de multe ori.
Il am din aprilie, l-am cumparat cand am fost in Japonia pentru ca acolo surprinzator preturile mi s-au parut mai mici decat la noi.
In fine, imi place mult.Bateria ma tine mai mult decat m-as fi asteptat . Chiar daca vorbesc , fac poze sau caut ceva pe net ma tine vreo 2 poate chiar si 3 , Daca nu fac mai nimic pe el poate si mai mult. In orice caz imi place mult.
[Imagine: XD-18.png]

#27
Primul meu telefon a fost un Nokia 1100, care m-a tinut vr'o cativa ani pana ce i-am distrus tastatura intr-un moment de furie ( I just painted it blue, with a pen and made a hole in the middle OSmile ). Nu-mi placea excesiv de el, nu pentru ca imi doream neaparat o chestie desteapta cu clapa sau alte zorzonele, cum aveau toti colegii mei de altfel. Ci pentru ca in trecut ma indragostisem de Nokia 3310-ul mamei.

Apoi am avut o chestie cu clapa, dar sincer nu-mi amintesc ce marca era. Il primisem de la mama si stiu ca erau cativa prieteni care au fost nemultumiti de decizia ei. Aparent era ori prea fitos ori prea putin elegant pentru o fata. Cumva am reusit sa-l uit in banca la scoala intr-o frumoasa zi de joi dupa ora de engleza ( de atunci joi + engleza = bad luck! ) si dus a fost. Inainte de el am avut vr'o cateva luni placerea sa ma joc cu LG Chocolate-ul mamei. Era dragutel in sinea lui ( si si mai dragut dupa ce am vazut ca la inceput Dean Winchester avea unul exact ca al meu ), dar ii tinea foarte putin bateria, acesta fiind si motivul pentru care -l schimbase mama. Ulterior am renuntat la el si cineva l-a aruncat, inca-mi pare rau dupa melodiile pe care le inregistrasem de la radio pe telefon, unele erau super cute.

Ceva mai tarziu am primit de la fratele mamei un telefon nou, un "Vodafone Flip 227", cred ca cel mai alien-like telefon pe care l-am avut. Inca-l mai am pe undeva printr-o cutie daca nu ma insel. Ma jucam foarte mult cu el, imi amintesc ca eram indragostita de optiunea de inregistrare si am stat cu vara-mea o zi intreaga si am ras de ce puteam sa inregistram ( not kinky stuff, really *innocent smile* ). L-am inlocuit in clasa a noua pentru ca se comporta straniu si imi deranja OCD-ul stricaciunea produsa la ecran ( undeva sus apareau vr'o trei linii albe enervante ).

La inceputul clasei a noua am primit si eu si tata un "Nokia 6700" prin nu stiu ce puncte, abonament and other kind of magics. Mergea minunat, intram foarte usor pe net cu el, descarcasem o groaza de lucruri si ne intelesesem de minune in Austria unul cu altul. Asta pana a plecat tata o luna in SUA pentru nu stiu ce schimb de experienta si s-a trezit acolo ca nu poate sa dea mama de el pentru ca telefonul lui nu prindea decat un sigur tip de semnal ( am aflat atunci ca sunt patru tipuri de semnal worldwide daca nu incurc eu termenii ). Asa incat a trebuit sa cumpere un telefon nou.

Si de la "Tata, tata, ia un BlackBerry pentru ca asa are Sam Winchester in Supernatural si vreau si eu! Si dupa ce te intorci sigur ajunge la mine telefonul tau." s-a ajuns la un "Motorola v3" de un albastru metalic. A fost o mare aventura sa-i setez ceasul pe ora Romaniei si o si mai mare aventura sa ma descurc cu bluetooth-ul. Totul e setat de la dreapta la stanga si mereu ma trezesc ca trimit un mesaj cand eu de fapt vreau sa sterg o litera scrisa gresit. Plus de asta e cel mai pretentios telefon pe care l-am intalnit vr'odata. Cumva cumneva la mine a ajuns fara incarcator la priza, asa ca il incarc prin USB la calculator. Bateria nu tine excesiv de mult, iar cand moare el chiar moare. Iar aici devine pretentios, am incercat sa-l incarc pe patru calculatoare diferite, el vrea doar pe al meu de acasa. Adica pot oricand sa plec cu el si un laptop departe de casa, daca e sa moara, mort ramane pana ne intoarcem. Bratty phone! grr
River! Make her blue again!

#28
Am un Samsung b3410. Il am de acum 2 veri, si desi imi place foarte mult designul si faptul ca are tastatura qwerty, it can hardly be called a mobile phone. E cu fir. Srsly, il tine bateria cateva ore fara sa vorbesc la el, nu poate sta departe de o priza prea mult. E cu fir.

[Imagine: samsung-b3410.jpg]

#29
(22-11-2012, 02:38 AM)Charlotte A scris: Primul meu telefon a fost un Nokia 1100, care m-a tinut vr'o cativa ani pana ce i-am distrus tastatura intr-un moment de furie ( I just painted it blue, with a pen and made a hole in the middle OSmile ). Nu-mi placea excesiv de el, nu pentru ca imi doream neaparat o chestie desteapta cu clapa sau alte zorzonele, cum aveau toti colegii mei de altfel. Ci pentru ca in trecut ma indragostisem de Nokia 3310-ul mamei.

Apoi am avut o chestie cu clapa, dar sincer nu-mi amintesc ce marca era. Il primisem de la mama si stiu ca erau cativa prieteni care au fost nemultumiti de decizia ei. Aparent era ori prea fitos ori prea putin elegant pentru o fata. Cumva am reusit sa-l uit in banca la scoala intr-o frumoasa zi de joi dupa ora de engleza ( de atunci joi + engleza = bad luck! ) si dus a fost. Inainte de el am avut vr'o cateva luni placerea sa ma joc cu LG Chocolate-ul mamei. Era dragutel in sinea lui ( si si mai dragut dupa ce am vazut ca la inceput Dean Winchester avea unul exact ca al meu ), dar ii tinea foarte putin bateria, acesta fiind si motivul pentru care -l schimbase mama. Ulterior am renuntat la el si cineva l-a aruncat, inca-mi pare rau dupa melodiile pe care le inregistrasem de la radio pe telefon, unele erau super cute.

Ceva mai tarziu am primit de la fratele mamei un telefon nou, un "Vodafone Flip 227", cred ca cel mai alien-like telefon pe care l-am avut. Inca-l mai am pe undeva printr-o cutie daca nu ma insel. Ma jucam foarte mult cu el, imi amintesc ca eram indragostita de optiunea de inregistrare si am stat cu vara-mea o zi intreaga si am ras de ce puteam sa inregistram ( not kinky stuff, really *innocent smile* ). L-am inlocuit in clasa a noua pentru ca se comporta straniu si imi deranja OCD-ul stricaciunea produsa la ecran ( undeva sus apareau vr'o trei linii albe enervante ).

La inceputul clasei a noua am primit si eu si tata un "Nokia 6700" prin nu stiu ce puncte, abonament and other kind of magics. Mergea minunat, intram foarte usor pe net cu el, descarcasem o groaza de lucruri si ne intelesesem de minune in Austria unul cu altul. Asta pana a plecat tata o luna in SUA pentru nu stiu ce schimb de experienta si s-a trezit acolo ca nu poate sa dea mama de el pentru ca telefonul lui nu prindea decat un sigur tip de semnal ( am aflat atunci ca sunt patru tipuri de semnal worldwide daca nu incurc eu termenii ). Asa incat a trebuit sa cumpere un telefon nou.

Si de la "Tata, tata, ia un BlackBerry pentru ca asa are Sam Winchester in Supernatural si vreau si eu! Si dupa ce te intorci sigur ajunge la mine telefonul tau." s-a ajuns la un "Motorola v3" de un albastru metalic. A fost o mare aventura sa-i setez ceasul pe ora Romaniei si o si mai mare aventura sa ma descurc cu bluetooth-ul. Totul e setat de la dreapta la stanga si mereu ma trezesc ca trimit un mesaj cand eu de fapt vreau sa sterg o litera scrisa gresit. Plus de asta e cel mai pretentios telefon pe care l-am intalnit vr'odata. Cumva cumneva la mine a ajuns fara incarcator la priza, asa ca il incarc prin USB la calculator. Bateria nu tine excesiv de mult, iar cand moare el chiar moare. Iar aici devine pretentios, am incercat sa-l incarc pe patru calculatoare diferite, el vrea doar pe al meu de acasa. Adica pot oricand sa plec cu el si un laptop departe de casa, daca e sa moara, mort ramane pana ne intoarcem. Bratty phone! grr




Holy f**k.

Inca 2-3 fraze si bateai Odiseea.
Innocence proves nothing

[Imagine: itswG.jpg]

#30
Am renuntat la Android Eclipse-ul pe care il aveam si am primit cadou de la Gerry un alt telefon care saracul parca a fost in masina de spalat, dar are ecran mare si pot citi carti de pe el foarte bine, ma joc jocuri in prostie, sunetul e foarte bun. It's got an extremely fast response and a 3D screen display option (it kinda eats the battery but eh). The only down side to it that I have to charge continuosly. Am o baterie noua, dar nu stiu pe unde am pus-o si imi e lene sa o caut. Arata ca un Samsung Galaxy.

Asta ii
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)