Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Your Telephone

#11
[Imagine: lg-p500-black-zepredu.jpg]

O mandrete de LG Optimus One. Sigur ca as vrea un device cu Android ceva mai puternic, dar deocamdata asta face tot ce am nevoie (net, joace, anime, manga, stuff 21 ), si a fost si ieftin ^^

pentru nerzi, daca exista: Android 2.3.3 stock w/ root, zipalign, deodex, overclock etc.
"I decided to always have as much fun as I can. That way, I'll be happy with my life no matter when I die."

#12
Cel mai recent e Samsung Galaxy Gio. Ohh, sunt mandra de el, mai ales ca l-am primit de ziua mea ( ma rog, inainte cu o luna si doua saptamani >.> ) de la mom and dad. Mda, si celalalt telefon naviga bine, dar cand era vorba de downloadat... plus ca nu avea Android. Asta are, imi place, dar pun pariu ca ma voi plictisi intr-o jumatate de an ( poate chiar mai putin ) de el, dar altul nu cer, cel putin in viitorul, NU. ^^
[Imagine: Samsung-Galaxy-Gio-S56601-300x228.jpg]

#13
Cred ca sunt singura persoana cu rabla de Samsung Corby? Desi pot spune ca acest ' minunat ' telefon ma tine de aproape doi ani si a trecut prin multe... cazaturi pe asfalt, parchet, ciment, lasat din greseala in frigider [ defapt, doar cinci minute ] siiiii, incredibil, inca mai merge din touch-u. Sa nu mai zic ca are doar partea de jos, de plastic, ciobita, in rest n-are nici o spartura.
It's pretty good. Si e roz ( hei, imi plac toate culorile. 108 ).
Pam-pam--pam. My telefon

[Imagine: MANOWAR.jpg]
Brothers everywhere
raise your hands into the air
we're warriors, warriors of the World !

#14
Telefonul meu este un Alcatel OT 355 Rip-Curl, editie limitata,fabricat in Franta. 4 L-am dat de 10 ori pe jos si nu s-a distrus,bateria dureaza si inca muuuult.Poat asculta cantece pe el sau sa ma joc...si am bani pe el.Chiar multi...In rest,este atat de mic si subtire ca ai zice ca-i de jucarie,dar nu e! E chiar real si ma bucur ca parintii mi l-au luat.Desi eram fana touchscreen,am ajuns sa prefer tipul Blackberry.Asa e viata .So..telefonul meu e cam asa ceva
http://static.pcgarage.ro/products/stora...9869e8.jpg
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#15
Axel. nu esti singura 21 Eu am alt jaf >.< Samsung Delphi... deja m-am saturat de el si de abia astept sa scap de el. Il am de aproape 2 ani si a trecut prin multe cazaturi. Dar nu asta e problema. I s-a rupt chestia aia de la card si acuma ciu ciu nu mai pot asculta muzica pe el, poze limitat, la fel si muzica abia daca pot sa tin o melodie in tel. Acum ma orientez spre un Galaxy ceva care sper sa ma tina mai mult de 2 ani. Si jaful meu:
[Imagine: samsung-delphi_86002.jpg]
[Imagine: EnvYQ.png]

#16
Nu aveam ce face si vazui ca posta vero si am zis sa dau si eu o raita pe aici.

http://portal-mobil.ro/wp-content/upload...ni-alb.jpg

My phonie :X It's a Samsung Galaxy Mini. L-am cumparat din banii de salariu vara trecuta si n-am avut bai cu el, evne do he met the floor from day one xD. Sunt multumita de el, trebuie doar sa-l devirusez ca mai face faze idioate cand sunt pe card [i have a virus that eats all the memory]. Nu prea fac poze cu el, stau mai mult pe net sau muzica si daca sunt acasa e ignorat complet. What I love mostly about it, I can read books! haha.

#17
De curand mi-am luat un Samsung Galaxy Y. Sunt foarte multumita de telefon. E adevarat ca atunci cand se inchide e un iad, pentru ca trebuie sa astepti mult sa se formateze cartela de memorie, sa se incarce contactele si meniul. Daca il lasi in pace termina cam in 45 de secunde, daca il sacai (cum fac eu) i-a ceva mai mult. Camera de 2 GB este foarte buna atata timp cat ai parte de lumina soarelui. Se aude excelent cand e vorba de muzica. Are si un touch foarte bun. Am primit un card de memorie de 2 GB care i l-am inmanat cu victorie lu` maicamea care se plangea ca nu-i incape muzica pe telefon. Bateria e enervata rau21 Ma tine o jumatate de zi21 E ca un laptop. Trebuie sa-l tii tot in priza cand esti in casa21


PS: Am si un nokia d-ala vechi a carui nume nu mi-l mai amintesc. Stiti...telefoanele alea indestructibile. Cred ca daca le-as bate unu de altul mi-as lua la revedere de la Galaxy-u ala21[posturi unite]
(28-01-2012, 11:48 AM)Axel . A scris: Cred ca sunt singura persoana cu rabla de Samsung Corby? Desi pot spune ca acest ' minunat ' telefon ma tine de aproape doi ani si a trecut prin multe... cazaturi pe asfalt, parchet, ciment, lasat din greseala in frigider [ defapt, doar cinci minute ] siiiii, incredibil, inca mai merge din touch-u. Sa nu mai zic ca are doar partea de jos, de plastic, ciobita, in rest n-are nici o spartura.
It's pretty good. Si e roz ( hei, imi plac toate culorile. 108 ).
Pam-pam--pam. My telefon


De cateva zile m-am despartit de iubitul Corby21 Eu l-am scapat pe o piatra si au crapat ambele ecrane21 Si al meu era jos ca muscat de soareci21
[Imagine: universul1.jpg]

#18
Ca si user-ul de mai sus, si eu tot de curand mi-am luat un Samsung Galaxy Y. E un telefon ok, desi ma apuca toti dracii cand se-nchide si se deschide, stau mult si ma enerveaza ca mi se termina bateria repede si da, stiu ca-i din cauza mea, dar am zile cand doar vorbesc la telefon de cateva ori si putin si tot il incarc la doua zile sau o juma' de zi. Tot asa ma enerveaza ca se-ncalzeste de nu pot sa-l tin in mana si intru doar pe mess. E rezistent, asta-mi place la el, nu l-am luat de mult da' l-am scapat peste tot. In special sub pat, dorm cu el sub perna si mereu il gasesc sub pat [dau peste el]. I-am facut vreo doua zgarieturi micute pe el, ca, na, altfel nu se poate. Acum trebuie totusi sa fiu mai atenta, am mai avut telefoane bune si le-a tinut.. cam putin, sunt obisnuita cu tampita de sor'mea care cand o apuca pandaliile arunca tot ce prinde. Daar sper sa tina macar o juma' de an, un an.

#19
Mi-am luat acum vreo 2 luni Samsung Galaxy Fit. Chiar imi place, e pentru prima data cand folosesc unul cu touch.. Deh, aveam un telefon ce era chiar folositor deci nu imi trebuia altu, dar s-a intamplat sa pierd cartela de la el si pa muzica, poze bla bla. Merge bine, bateria nu se descarca rapid ca la fostul. Ce nu-mi place e ca are un spatiu mic prin care vine sunetul, deci nu prea se aude in galagie deloc. Casti n-a avut, deci a trebuit sa iau eu XD Cam multe aplicatii pe care nu le folosesc ca n-am net pe el, dar nu are nimic.21 In concluzie, e bun.
[Imagine: Samsung_Galaxy_F_4f5478a36d55f.jpg]
[Imagine: 6sc1l3.jpg]
For every 99 times, you looked me in the eye,
swore you weren't lying and I was so blind..

#20
Primul meu telefon a fost un Motorola RAZR V3 Pink care l-a gasit Mom langa piscina. Era o rabla de telefon inutil, cu flip thingy, care avea 8MB de memorie... si era roz pe bananele reginei!

Anul urmator la primul salariu mi-am luat un Nokia 5610 Xpress music cu slide, rosu. Imi placea la nebunie si era genial, doar ca l-am pierdut in drum spre munca un an mai tarziu si am plans dupa el. Il scapasem in cap, ca na, doar e Nokia si aveam imagini si videos si mesaje pe el. Mi-a parut rau pentru ca nu am mai gasit altul acelasi model. Erau pe ebay, dar nu aveam de gand sa dau 250 lire pe second hand, cand dadusem 250 de euro pe cel nou.

A trebuit sa fac abonament si am avut un Sony Ericsson w595, care e oficial cel mai varza telefon pe care l-am detinut vreodata si pe care l-am platit. Dupa doua luni dupa ce l-am luat ii scazuse pretul la jumatate... si fara abonament. Speakerele erau oribile si bateria nu ma tinea nici cat negru sub unghie, castile imi baraiau si l-am scapat in toaleta... L-am reparat, nu stiu de ce ca pe banii aia mai puneam ceva langa si luam altul. A murit dupa in orice caz. Il mai am in bucati pe undeva prin casa.

Am avut un Nokia N97 refurbished primit de ziua mea de la prietenul mamei. L-am pierdut in aceeasi zi la go kart cand s-a busit frate'miu in mine. Frumos cadou de 19 ani...

Am cumparat de la mom un Samsung F480, care era touchscreen si care l-am distrus la munca, ecranul fiind sensibil. Oricum ma dispera, ecranul era asa mic chiar si folosind stile-ul, imi lua eoni sa scriu un mesaj si aveam aceeasi problema cu soundul de tot rahatul.

Mi-am luat un Nokia C3 care m-a tinut binisor printr-un accident de motor, diverse scapaturi in cap, fb-ing la maxim pana cand mi-a zburat din geanta cand m-am dat jos din masina unui coleg care m-a adus acasa.

Acum am un telefon cumparat de la prietenul mamei care are business de gadgets. E Android chinezesc, dar il ador, e oficial cel mai bun telefon pe care l-am avut vreodata. Citesc tot timpul pe el, ascult muzica, intru lejer pe net, trimit mesaje usor si desi e touch imi e tare simpatic.

Nici nu-mi mai trebuie altceva. Atat ca bateria ma tine putin daca citesc, dar cred ca e normal. Plus am instalat Angry birds pe el <3 hihihi
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)