Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

You're not so hot-Rithiell all boys boarding school -and i'm a girl

#11
Yey prima \:d/
deci tu mereu ne lasi in suspans :)) imi place :X ...ce pot sa-ti spun :-? poi mia placut capitolul mai ales cum iai descris pe acei baieti:X doamne deja mi imaginez cat de frumosi sunt :X si deja parca iam vazut ce fete aveau cand au vazuto pe Yuuki :)) ...deci astept cat mai repede urmatorul capitol iti urez spor la scris in continuare :*

Bye Bye :* :bye:
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#12
du-te mah...cat talent poti avea in tine.....acum eu m-am topit dupa fic-ul tau ca o lumanare...:X:X:X:X:X nu critic nimic pt ca nu am ce.
doar ca e prea frumos....i'm in love.l ast continuarea..:X

#13
Deci de ce nu am venit eu prima cu commul??? :-w pentru ca nu am cap :-j. Deci greseli nu am vazut, bine nici nu m-am uitat asa ca bravo!. Ahhhh cred ca incep sa ma indragostesc de Axel, ahhh nebunul ala:X
La fel ca black_rose cat talent ai! sunt curioasa, dar in capitolul urmator sa ai ceva intre Yuuki si Axel...da?
In fine astept nextul si sper sa vina repede ca daca nu te bat cu mana mea, mai ales ca acum ti-ai facut atatia fani, si fani adevarati.
:bye:
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#14
Capitolul 4 –Cand viata ti se schimba….
Am inceput sa merg pe holurile scolii,impreuna cu Alex si Akito , totodata afland cum merg lucrurile prin scoala asta. Am aflat si lucruri interesante cum ar fi: Te ai bine cu toata lumea, asta in cazul in care nu vrei bataie …adica…ma rog..ati inteles ideea .Ceea ce m-a deranjat foarte mult a fost faptul ca decanul minte cu desavarsire.Deah.Adica de ce ar vrea decanul sa imi spuna ca scoala asta e numai de vampiri ,cand eu miros si alte creaturi cum ar fi :ingeri ,demoni ,varcolaci,zane,vrajitori,dragoni,licani,neko si mai multe fiinte nemuritoare? Eh…lasa…nu mai conteaza acum.O sa ma lamuresc mai tarziu.Acum ne aflam in curtea din fata scolii,mergand incet ,eu fiind in mijloc,ceilalti doi aflandu-se unul in fata ,care e Alex,iar celalalt in spate ,care e desigur,fratiorul meu, Akito .
Deodata ,Alex se opreste brusc, ceea ce rezulta eu cu nasul in spatele lui,iar Akito cu pieptul in mine.Frumoasa combinatie.Alex se intoarce cu o privire foarte serioasa asupra lui.Ma intreb oare ce s-a intamplat?Hmmm….O sa intreb.Dar nu mai apuc sa spun nimic , ca Alex se decide sa sparga gheata :
-In regula ,printesa Yuuki, stiu cine esti.Asa ca nu mai trebuie sa te prefaci in fata mea,okay? Spune acesta.
Stie?!Dar cum ?Am avut grija sa nu spun nimanui.Ma cunoaste?Nu se poate.Dar asta pare a fi singura explicatie pe care mi-o pot da.Fratele meu se decide sa vorbeasca:
-Dar de unde stii cine suntem?Sunt sigur ca tata nu a spus nimanui despre fiica lui,Yuuki.Inteleg ca lumea stie despre mine,dar nu inteleg cum de tu stii despre ea.De unde ai aflat?Ti-a spus decanul?Intreaba acesta cu o urma de raceala in glasul lui.
-Stai linistit ,print Akito,nu voi spune nimanui despre adevarata voastra identitate.Cat despre informatiile mele cu privire la voi, tatal meu este doctorul Smitch ,asa ca am avut ocazia sa te cunosc in copilarie.Te-ai jucat cu mine,printesa Yuuki,nu mai stii?Nu ma mai recunosti?Raspunde Alex,ducandu-si mana la spate ,scarpinandu-se ,o chestie pe care o fac baietii cand spun adevarul…cred.
Sunt de-a dreptul socata.Stie?!Ah…nu trebuie sa imi fac griji pentru asta acum,mie mi-e frica sa nu se afle adevarul despre identitatea mea acum.Daca va spune unui tip de pe aici si acela o sa se duca cu barfa prin toata scoala?Aolo!Ce necaz pe capul meu….Dar un singur lucru nu mai inteleg.Sunt bagata in ceata.De ce tatal meu i-a spus lui Akito sa nu spun nimanui despre mine?Ah….Asta nu inteleg eu.Sa ma lamureasca si pe mine cineva.Mereu aflu ultima!
-Dar stai linistita,Yuuki,nimeni nu va afla.Asta in cazul in care nu stiu deja.Continua acesta,in cele din urma.
-Si de unde pot sa stiu eu ca nu ma vei trada si vei spune ca sunt cine sunt ?Intreb eu cu suspiciune,punandu-mi mainile pe coapse.Stiti voi.Pozitia de mama suparata .Meeh..
-Dupa cum ti-am spus.Poti respira usurata.Nu se va intampla nimic de genul asta.Tatal tau stie de prezenta mea aici.Astfel nu te-ar fi trimis la o scoala de straini,nu?Si in plus,cred ca ti-ai dat si tu seama ca daca era,pana acum ai fi fost expusa si toata lumea ar stii secretul tau.Eh,poti avea incredere in mine.Sunt de incredere.Relaxeaza-te acum.Continua Alex privindu-ma drept in ochi.
Nu stiu ce,dar ceva in vocea lui ma face sa am incredere in el.Si in plus…ochii lui arata adevarul.Da…ati ghicit.Pot simtii atunci cand o persoana muritoare sau nemuritoare spune adevarul sau minte cu nerusinare.Si pot face mai multe lucruri fantastice, pe care le voi aplica pe baieti mai tarziu,daca nu sunt cuminti.Stiu ca sunt rea si sunt mandra de asta.Chiar am spus lucrul asta?! Nu..nu am spus ,dar l-am gandit .Meow….Nu dupa mult timp de gandire ,decid sa am incredere in Alex si sa ii dau o sansa.Ii raspund serios:
-In regula Alex, o sa am incredere in tine.Iti ofer doar o sansa.Daca ma tradezi ,o sa cada capete.S-a inteles ? In raspuns eu aruncandu-I priviri ucigase in ochii lui.
-Ce?!Surioara..cum putem stii ca e de incredere?Ti-ai folosit iar puterile?
Dau din cap in semn afirmativ si el continua.
-Oh….Vad…Asta explica multe.Ha ha ha …Si Alex, bun venit in echipa ,as putea spune .Zice Akito chicotind.
Alex da din cap si decidem ca ar fi mai bine sa ne intoarcem ,pentru ca nu vroiam ca ceilalti sa se ingrijoreze.Asa ca am plecat spre cladirea unde se aflau dormitoarele.Vedeti voi,scoala asta consista in 3 cladiri .Prima cladire este cladirea unde se invata ,a doua cladire este cea cu dormitoarele baietilor si a unei fete,desigur si cea de-a treia este cladirea unde se afla jocurile ,piscina si multe altele ,pana si o sala pentru tras de fiare …de antrenamente.
Acum trebuie sa il vad iar pe Axel ,domnul Altitudine .Da…I-am dat pana si o porecla .I se potriveste .Nu credeti? Da…asa ma gandeam si eu.He he …Deodata m-am oprit din mersul meu in drum spre dormitor ,cand mi-am amintit ca nu am facut nimic in legatura cu numele meu .Ce ma fac?!?!?!
-Baieti?Ermmm..Ce o sa fac eu in legatura cu numele meu?Adica numele Vermont este cunoscut de toata rasa nemuritoare ,sa nu mai vorbim si de oamenii important de afaceri.Ce ma fac ?Alex?Akito?Am intrebat eu in timp ce ma uitam in ochii lor disperata.In final Alex spune ca ar fii o idée buna sa imi schimb repede numele .
-Si ce nume crezi ca mi s-ar potrivii?Pentru ca acum nu am nici o idée.Voi aveti idei?I-am intrebat eu dand usor din gene.
-Uhh…Cred ca numele de Cross este in regula.Te deranjeaza?Spune Alex.Wow.Yuuki Cross.Superb nume.Imi place la nebunie.He he .Acesta ramane.Cred ca baietii si-au dat seama ca imi place numele ,dupa zambetul meu de pe fata.Au dat din cap si au schimbat priviri ,apoi am continuat drumul de-a dreptul plictisitor spre dormitor.Cand in sfarsit am ajuns in fata liftului ,o voce de femeie din spatele meu spune :
-Ermmm..Domnisoara Yuuki…Mi-am dat seama ca nu imi stie primul nume asa ca m-am gandit ca ar fii o idée buna sa imi incerc numele cel fals.
-Este Yuuki Cross.Cu ce va pot ajuta?Ii raspund eu.Doamne asta a sunat ca si cum as fii o vanzatoare la un magazin.
-Ehhmm..Da.Domnisoara Yuuki Cross(Cand mi-a spus numele m-a privit suspicios..Ma intreb de ce..) sunte-ti chemata in biroul decanului.Va rog ,urmati-ma.
Le-am dat prietenilor mei o privire confusa ,iar ei au ridicat din umeri, indicand ca nici ei nu stiu ce se intampla.
-Ei bine ,cred ca o sa va vad mai tarziu.Ne vedem in dormitor,baieti.Duceti-va fara mine.Le-am spus eu lui Alex si Akito. “Numele lor incep cu litera A…ce dragut
Am renuntat la gand si am continuat sa ma uit la spatele doamnei care cred eu ca e alta secretara…Poarta o fusta pana la genunchi ,crapata ,de culoare neagra ,cu o bluza albastra ,mai inchisa ,deshisa la doi nasturi ,cu o brosa in dreapta .Sunt foarte atenta la detalii.Imi plac detaliile.Am o memorie foarte buna.Imi aduc aminte ca atunci cand eram am fost intr-o croaziera cu tata si fratele meu ,iar tata nu isi mai gasea cheile si a continuat sa caute prin camera ca un om nervos,asta era pana cand am venit eu ,intrebandu-l ce cauta .Mi-a raspuns ca isi cauta cheile si eu i-am raspuns intr-o secunda ca sunt sub revista “Mainen”.S-a uitat ciudat la mine ,adica sa fim seriosi…aveam numai 8 ani cand s-a intamplat lucrul asta.Si au mai fost cateva incidente de genul asta.Imaginati-va cum ar fii sa ai o memorie fotografica si sa fi martora unei crime.Ai traii toata viata cu amintirile acelea.Eu una sunt sigura ca asa va fi.

Am ajuns in sfarsit in biroul directorului ,secretara salutandu-si seful apoi inchizand usa dupa ea.Am spus un simplu buna ziua si l-am intrebat de ce m-a chemat aici.Acesta parea putin pe ganduri asa ca am decis sa las un sunet de plictiseala…un oftat.Decanul s-a uitat la mine ,apoi a spus:
-Cred ca am niste vesti bune pentru tine ,Yuuki- sama.Vezi tu , la sfarsitul saptamanii iti vor venii prietenele .Toate 5 .Si…vor invata aici.Frumos ,nu?Spune decanul cu sclipire in ochi.
Oh doamne!Prietenele mele o sa vina si o sa invete aici!?!?!?!?! Doamne Dumnezeule.Asta e cea mai grozava veste din viata mea!!!Serios!Acum nu va mai trebuie sa fiu singura fata din scoala care , pe deasupra , isi mai ascunde si identitatea fata de nemuritori .Grozav ,nu?Sa mai pun si o cireasa pe tort ,trebuie sa ma prefac ca sunt si INOCENTA!Va imaginati?Huh?Va imaginati ce greu este pentru mine sa nu fiu prinsa cand beau sange sau cand fac vreo nebunie?Sa nu vorbesc urat?Da…Asa gandeam si eu .
-Kyaaaa!Nu imi vine sa cred!Vorbiti serios,domnule director?Maiculita!Si cand mai exact vin?Am intrebat eu cu pura fericire si bucurie in glasul meu.Da,normal…He he ..
Decanul se uita prin niste hartii si apoi raspunde :
-Ehm…Vin mai exact sambata seara ,la ora 20:00 ,iar tu si Akito o sa va duce-ti la aeroport sa le luati.E bine asa ?
Dau din cap ,iar apoi ma ridic de pe scaun cu gandul sa ies ,dar sunt impiedicata de director care spune fericit :
-Si ti-a placut scoala ,domnisoara Yuuki?Cum ti se pare?
Atunci mi s-a aprins un beculet la creier.Cum de nu m-am gandit pana acum s ail intreb?
-Da ,mi-a placut. Creaturile nemuritoare din aceasta scoala sunt foarte….apetissssssante .Ii raspund usor ,punand accent pe litera “s”. Apoi imi frec mainile una de cealalta .
-Oh ,sa inteleg ca stiti si despre celelalte creaturi care invata aici.Yuuki –sama ,am sa iti spun un lucru foarte important .I-a loc (facandu-mi cu mana spre scaunul negru) si asculta la mine :Vezi tu , nu am vrut sa afli decat pana mai tarziu ,dar o sa vina printi lumilor nemuritoare ( La auzul acesteia ,gura cred ca a atins podeaua iar ochii au iesit din orbita : O.O),mai exact :Printul demonilor:Daemon ,printul ingerilor :Lucius ,printul varcolacilor :Meeyrcus(Mircus),printul vrajitorilor :Francee(Frans) si bineinteles printul vampirilor Axel ,care el este deja aici.Sa inceapa jocul,nu-I asa ,printesa Yuuki?Pentru ca ei nu stiu ca printesa Taramului de Sus este aici si nu iti stiu nici adevarata fata .Spune-mi ,numele tau pentru “oameni” este Mist si Midnight?(Aici am dat din cap)Bun atunci.Ehm…Sambata o sa mai vina o fata vampir ,care o sa iti i-a locul ,dar bineinteles,daca nu iti face ‘treaba ‘ bine o sa fie pedepsita .O sa iti joace rolul cat mai bine ,iar tu o sa jocu rolul inocentei.Iti poti folosi puterile cat si cand vrei ,deoarece stiu ca stapanesti perfect arta disimularii.Sa vedem de cine se indragostesc printisorii nostrii .De falsa printesa sau de adevarata printesa?
Asta a fost cel mai lung discurs din istorie .Ha ha .Deci ...Lasati-ma sa absorb informatia…Sa inteleg ca atunci cand fetele mele vin aici o sa mai vina inca o fata care o sa imi i-a locul ,spunand ca sunt eu ,iar tot atunci o sa vina si printii nemuritorilor ,adica o parte din familia regal ape care am cunoscuta la un dineu ,dar ei nu stiu adevarata mea fata ,deoarece atunci eram transformata intr-o fata cu parul negru albastrui si cu ochii gri,deci ,prin urmare….Nu ma cunosc .Da!Multumesc Doamne .Si acum nu mai trebuie decat sa vorbesc cu fata care imi va lua locul.
-Si..cum o cheama pe fata care se va da drept eu?Intreb dand din pleoape.
-Cred ca numele ei este Isabelle Withson.Oricum , trebuie sa vorbesti cu ea sis a ii spui ca tu esti adevarata printesa deoarece nici macar ea nu stie adevarata ta fata .Defapt ,nimeni nu stie adevarata infatisare a printesei ‘Mist’.M-a informat directorul.
Ok…deci tot ce trebuie sa fac este sa o fortez sa joace putin dupa propiile mele jocuri si …’Hakuna-matada’ …Am inteles…
-In regula,domnule director.Cat despre infatisarea mea adevarata tin sa te informez ca numai 5 persoane stiu despre ea.Acestia sunt Tata ,fratele ,Ariela(dadaca),Regele Demonilor si Regele Ingerilor. Ii spun eu directorului cu un zambet indiferent.
-Bine acum,poti pleca .Te asteapta noii tai prieteni ,Yuuki Cross .Spune acesta ridicandu-se din scaunul comfortabil.
Ma ridic de pe scaun si ma indrept spre usa.De data aceasta nu ma mai opreste nimeni.Ajung in dreptul liftului si surpriza!Nici acolo nu ma opreste nimeni.Acum trebuie sa fiu atenta la armata de infometati .He he!Tring!O idée.Sunt asa de genial.Cum de nu m-am gandit pana acum?Ma fac invizibila!Oh da!Sa inceapa distractia.
Dupa ce m-am transformat in materia transparenta ,imi croiesc drum spre dormitorul meu..adica al nostru.Stau cu Axel ,Alex si Chris …Ha….3 acadele …Ce?! Nu va uitati asa la mine!E norocul meu ca stau cu 3 delicatese in camera sa nu mai vorbim ca sunt si intr-o scoala de baieti .Mwahahaha.Ce …interesant?Eh…nu…O sa ii fac pe baietii astia sa sufere !
In fine ,ajung la usa dormitorului meu ,cand deodata aud glasul baietilor,printre care si fratele meu.Se pare ca vorbesc despre….mine?Cred ca am devenit subiectul zilei .Gao!
Asa ca decid ca ma afund in discutie….


Well acesta e capitolul.Sper sa va placa :*

#15
am citit si eu ficul tau
O.o o fata la o scoala de baieti??????????
greseli nu am vazut
astept nextul

#16
Tu mey fato ai pus in sfarsit continuarea :X.
Nici acum nu pot sa cred cat noroc poate sa aiba Yuuki :)) ...bun sa revenim deci se pare ca Yuuki o sa fie "inlocuita" sa vedem de care se vor indragostii printii :> [ da sper ca pui poze cu ei da ?;;) sa pui :x ].
Astept urmatorul capitol cat mai repede :x.

Ciumbay :bye:
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#17
e geniala poveste..imiplace la nebunie!!!
Yuuki Cross...chiar daca e din Vampire Knight,numel;e este frumos.
O sc de baieti?Imi dau seama ce o sa fie acolo,daca oti saliveaza dupa Yuuki.
Anyway astept cu nerabdare continuarea!
kissu and gambate~!
[Imagine: durararasig06small.jpg]

#18
off scumpo...
cand pui continuarea?
ficul este exceptional, mi-am dat sama de la primul capitol, dar incep sa imi prierd rabdarea tot asteptand continuarea! cred ca innebunesc!
please!!!!!!! continuarea!!!!!
Nu trebuie sa fii nebun ca sa ma placi, dar recunosc ca ar ajuta putin!
Unii spun ca sunt ciudata. Eu ma consider doar originala.
Multi gandesc ca sunt nebuna, dar eu stiam asta de mult.

imi iubesc enorm micuta mea surioara mai mare Hitman asa ca... daca va luati de ea va luati de mine si o sa iasa urat!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] "Good Boys Never Die" [+18] Kitsu 0 1.576 26-06-2011, 01:36 PM
Ultimul răspuns: Kitsu
  Boys Over Flowers Denny 10 10.491 15-05-2009, 07:23 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Emma, Female, Currently Attending an All Boys School [plagiat] deathmemories 4 4.323 06-01-2009, 03:49 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)