Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Care e personajul tau favorit?
Ken
50.00%
6 50.00%
Kyle
41.67%
5 41.67%
Erika
0%
0 0%
Ciel
8.33%
1 8.33%
Total 12 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Yaoi] Bolnavii cronici de cerneala

#11
Doamne deci nu mai pot de ras =)) Vai de capu meu ca s-au speriat si parintii cand m-au auzit =))

Ok, Ok....inspira...expira...inspiraa.... aa stai ca nu nasc acum =))

Dupa ceva timp.....

Boon, m-am calmat si acum sa incep:
Ce pot spune? Imi place la nebunie ficul, mai ales cuplul, Kyle e asa dee....nu stiu, amuzant mai ales la felul in care el descrie actiunea (exemplu: Cauza? Huh,a fost o noapte lunga… Hei, nu chicoti! Motivul nu e cel la care te gandesti tu. Voi, adolescentii, aveti asa o imaginatie bogata si… perversa!) se panicheaza repede si mai e si cu mintea la cai rosii pe pereti (Cee? Nu mai am cai verzi, Smiley mi i-a ciordit pe toti ^_^), parca el ar fi adolescentul aici. :x :))
Si la fel si Kenta, este atat de....pervers, imi place ^_^ , mi-a placut cum a fost descrisa scena hentai, chiar daca as fi preferat mai mult un yaoi, dar acum ce sa fac, astept, nu e bine nici sa grabim lucrurile nu?

Si acum pertea mea preferata, COMEDIA e pe primul plan, daci n-am mai ras asa la un fic de...nu conteaza, in orice caz nu mai puteam de ras:

-Adica nu in timpul acelor sedinte monotone. Hmm, ce-ai zice daca v-as face o vizita?
-O vizita?!
-In seara asta.
-In seara asta?!
-E acasa?
-E acasa?! -> cred ca si eu as fi reactionat la fel :))

In tot acest timp urmaresc plictisit ploaia ce bate in geamurile casei, penisul erect al profesorului meu, bucatele de pe masa… Stai! Penisul erect al profesorului meu?! Ce naiba?! S-a excitat la vederea maica-mii? -> Aici m-am inecat cu marul cand am citit, pfoaii, prea tare. =))

Sa nu o mai lungesc, ficul e grozav, abia astept continuarea, imi place ca folositi dialogul doar atunci cand trebuie si aproape de fiecare data ma amuz.
Eu va urez succes in continuare, astept capitole la fel de amuzante si va incurajez sa continuati acest fic pentru ca e bestial :x felicitari

#12
HAHA! =))). Ficul asta e bun! Ai tot ce vrei aici (inafara de demoni T.T) defapt as putea sa-l consider pe Ken un dracusor micut -ih-. Lucrurile decurg lin, frumos si-mi place. Mai ales profesorul si pisica lu' Kenta. Waaaa. Pisicile sunt animale pretioase si a meritat-o profu', oarecum. Poza aia! Mai, Ken, cum ti asa ceva in buzunar?! :)) Nu sti ca te poate prinde mamica? Eh?!
Imi place amuzamentul, perechea e reusita -sau o sa fie- si vreau next-ul. Bravo voua fetelor, va felicit pentru fic. Kissez.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#13
Multumim pentru pareri, va ma asteptam! ^_^
Enjoy!


Capitolul 5 Lacrimi nevarsate

Cand imi este somnul mai dulce, de doarme si Terra sub omenire… “Aishiteta to nageku ni wa…” se intampla asta!
Ringtone stupid! Telefon stupid! Om stupid care ma suni la asa o ora! Intind mana dupa mica dracie compusa din fiarele alea care imi tot vibreaza pe noptiera dar, din neatentia mea il scap pe jos, clapa si bateria acestuia sarind din el pe podea.
Nu m-am deranjat sa il reasamblez, din contra, m-am intors pe partea cealalta continuand de unde am ramas. Insa mometele mele de contemplare nu au durat prea mult caci, aud inopinante bubuituri in geamul ferestrei ca si cand cineva arunca cu pietre. Cu pietre?! Asta e…
-Ciel!
-Vinovat!
-Esti nebun? stiam ca el mai avea obiceiul sa-mi faca vizite cand abia se crapa de ziua. Spunea ca-i “excita” simturile. Avea niste fetisuri caudate baiatul acesta dar, cred ca de aceea eram si foarte buni prieteni.
In mai putin de un minut il vad cum se catara pana la mine si intra in camera mea. Era floare la ureche pentru el. In scoala generela fusese pasionat de parkour sau cam asa ceva.
-Oh, iarta-ma! Nu aveam nici o idée ca ti-am tulburat somnul de frumusete. imi spune pe un ton ironic, aplecandu-se de mijloc, conform obiceiului japonez.
-You’ll never have the honor to f**k with me twice, my friend. l-am redus la tacere, in gandul meu fiind doar: Oh, intotdeauna am vrut sa zic asta!
M-am trantit pe pat si Ciel langa mine incercand sa mai adorm putin. Dar puteam? Bine inteles ca nu, cu amicul meu balabanindu-se intr-o parte si-n alta. (Ma refer la Ciel…)
-Ce ai? am strigat, fiind ca de obicei eram cam ursuz dimineata devreme. De ce nu dormi?
-Mirosul pielii tale ma tine treaz. E foarte proaspat si revigorant. Umm… si a mea cum miroase?
-Gretos.
-Ce frumo… Nu poti vorbi serios!
-Ei bine, ce te asteptai sa-ti spun? Amice, ma intrebi cum miroase pielea ta? Ce ti-au dat ai tai sa bei?
Cred ca m-a pierdut de la “Ei bine” caci acum se uita cu o fata amuzata cand la mine cand la telefonul desfigurat. A fluierat “apreciativ” si l-a reasamblat in locul meu. Apoi… apoi nimic, liniste.
O liniste apasatoare. Simtisem ca ceva e in neregula cu el inca de cand a venit. De fapt, era ceva in neregula cu el de mai multa vreme.
-Ce-i cu tine?
-Heh, cred ca sunt putin excitat. Apoi a ras intr-un mod idiot si fortat in incercarea de a-si schimba starea de spirit agitata.
Nu eram de parere ca trebuie sa se ascunda de mine. Eram niste adolescenti precoce si pe deasupra, prieteni de o viata.
Am decis sa preiau initiativa si sa ma apropii de el tradand orice urma de inocenta. M-am asezat usor, fara zgomot langa Ciel si i-am vorbit de parca nu stiam prin ce chin trece. Era atras fizic de mine… Si nici eu nu eram mai prejos. Era o dorinta pur carnala si atat. Insa nu de putine ori am incercat sa neg ca ar exista asa ceva intre noi. Poate era timpul sa ma impac cu gandul acesta.
Mi-am asezat mana in zona lui intima acoperita de pantaloni subtiri si am strans incet. El a icnit, apoi surprins ma privi in ochi.
-Hm? Ce? Ai chef de ceva scurt?
Am strambat din nas desgustat gandindu-ma la ce fac baietii de varsta noastra atunci cand pulsatia aceea insuportabila din pantaloni apare in cele mai nepotrivite momente si doar mana dreapta iti sta la dispozitie.
Masturbare… era un lucru infect si ca act in sine, si ca un simplu cuvant, chiar si argotic.
Dar ceea ce-i faceam eu acum lui Ciel cum se chema?
Cred ca al meu alter-ego isi face simtita prezenta sau poate orgoliul si mandria mea erau cele ce ma impiedicau sa-mi imaginez ce as fi facut in continuare…
Mi-am retras mana, simtindu-ma dintr-o data inconfortabil, mic si stanjenit. De parca eram un copil ce a patat covorul cel nou cu incaltamintea murdara, mama nu a aflat dar, in sinea lui stie ca a gresit si se duce singur la colt.
Am deschis gura incercand sa zic ceva, insa…

-Asta e motivul pentru care am divortat de tine! De doua ori!
-Atunci spune-mi motivul pentru care te-ai intors la mine! De doua ori!

Nu-si puteau alege un moment mai bun.
-Ce se intampla? ma intreaba Ciel, albindu-se la fata.
-Sunt parintii mei. Se cearta, din nou.
El a inteles situatia si a plecat pe unde a venit…
Eu am coborat scarile, fiind gata sa asist la show-ul de dimineata avand ca invitati de-a dreptul speciali: mama si tata.
Istoricul lor e unul complicat. Iubirea dintre ei este nabadaioasa rau, avand amandoi personalitati colerice.
Relatia lor e cu perioade. Perioada unu: Se cred iepuri in sezonul imperecherii si abia apoi isi mai aduc aminte ca exista si un “Kenta” in familia noastra cu totul aparte. Si perioada a doua cand se poarta ca regii junglei, mai ca si-ar sari la gat unul altuia si abia apoi isi aduc aminte ca mai exista si un “Kenta” in familia noastra frumoasa…
Surprinzator sau nu, perioada a doua ma deranjeaza mai mult decat prima. Se cearta mereu si neaparat cu focuri de artificii…
Mama, in toata frustrarea si mahnirea ei, si-a luat geanta Gucci intr-o mana, pachetul de Dunhill in cealalta, s-a dus la tribunal si a divortat de el, de doua ori.
Primul divort m-a afectat mult pe plan emotional deoarece eram inca la gradinita atunci, iar cel de-al doilea a avut loc fix in primul meu an de liceu. S-a intors din nou la el, resemnata atat ea cat si el. Nu s-au mai recasatorit, de parca aceasta ceremonie era vreun soi de incantatie a ghinionului. In schimb, au trait in concubinaj. Cand se certau iar… ei bine, a-ti prins ideea.
De optsprezece ani traiesc intr-un “Montagne russe” a carui cursa se repeta din nou si din nou.


M-am uitat la ei, zambind cinic si simtindu-ma imbatranit cu vreo douazeci de ani. Imi era teama ca in acesta dimineata, chiar in acesta secunda, imi priveam propriul viitor. Brusc “scena” aceea se scunfunda in penumbra si o coloana sonora de o anxiozitate a dracului ma invadeaza.
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?

#14
Heya Onu'. Am citit capitolul de cum a aparut, insa lenea m-a impiedicat sa-ti las un comentariu. Totusi, acum ma simt pregatita sa-mi exprim parerea. Kenta e la fel de amuzant si mai nou somnoros acum si, spre fericirea mea amuzamentul nu a lipsit. Are si asta niste replici de-ti vine sa cazi de pe scaun cand "il auzi" =)). Ciel, mai trezeste-l si tu dimineata *puppy eyes*. Vreau cat mai multe capitole si-l vreau pe profu' smexy acumaaaa. *devil face*. Astept next-ul cu nerabdare. Kissez.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#15

#16
Am trecut si eu pe aici fiindca nu am mai citit de mult timp un fic pe AZ si am fost captata de subiect.
Imi plac cum sunt construite personajele si limbajul direct, sau in cazul lui Kyle, artistic.
Aveti grija sa nu exagerati cu acestea fiindca o sa para putin tras de par, insa in rest este foarte bine.
Kyle ma surprinde cu comportamentul lui mai neobisnuit. Ma face sa ma intreb daca nu are vreo disfunctie sexuala sau ceva de genul, fiindca reactioneaza prea usor si pare putin feminin. :))
Pe de alta parte, Ken este un adolescent rebel plin de surprize si cu o energie aproape atomica, ceea ce imi place si faza cu fotografia a fost bestiala.
Se pare ca Kyle a intrat in barlogul ursului, psihic si fizic. Ma intreb cat va mai rezista. :))
Spor la scris si multa inspiratie!

:msmile:
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sângele tău este cerneala mea Meal. 135 51.319 01-12-2011, 12:20 PM
Ultimul răspuns: Meal.
  Flori de cerneala . Biscu' iz back ^^ 7 3.726 26-07-2011, 01:33 PM
Ultimul răspuns: Moony691
  Cerneala ramane chiar si dupa furtuna.[+18] Anna 15 6.904 18-07-2011, 09:09 AM
Ultimul răspuns: crazy little red
  [split] Sângele tău este cerneala mea sorynyk 2 1.484 15-07-2011, 12:47 AM
Ultimul răspuns: sorynyk


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)