Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Wait...and dead

#1
Am inceput sa scriu la un fic nou....este putn mai diferit decat celelalte dar zic eu ca merita sa incerc....voi posta primul capitol.

Personaje:
Ethel: o fata inalta cu parul negru lung...are ochi verzi.Este o fata retrasa, singuratica si calma....sta mai mult singura si i place acest lucru.

Capitolul I: Viata si moarte

Draga jurnalule , ma numesc Ethel.
In primul rand vreau sa iti spun ca daca nu aveam un motiv anume nu te deschideam niciodata sa scriu niste randuri din viata mea. Nu sunt genul de persoana care sa scrie un jurnal despre ,, Vai ce il iubesc pe X " , nu , despre ce am sa-ti povestesc eu este mai mult de atat.
Dar mai intai sa incepem cu inceputul , dupa cum ti-am spus mai sus , ma numesc Ethel si ieri am implinit 16 ani , so Happy Birthday! Sunt in New York dar sunt nascuta in Tokio. Ne-am mutat aici cu mama chiar dupa ce tata a murit ( da, accident grav cu masina '' cica '' dupa spusele mamei ) dar fiti sigur ca nu era asta. A fost omorat , am vazut cu ochii mei asta , dar acum nu asta este important , ci prezentarea mea.
La liceu nu sunt cea mai populara , dar invat destul de bine si am cateva prietene.In familie e destul de bine , am o bunica foarte buna la suflet , mereu ma linisteste si se comporta foarte bine cu mine.Acum sa trecem la adevarata poveste.

Viata dupa moarte?
Ieri data de 16 decembrie 1990 , o fetita a fost gasita de catre mama ei in baie , moarta. Aceasta ne spune cateva lucruri despre incidentul petrecut.
,, Am venit acasa de la cumparaturi si am intrat in baie pentru a ma schimba de haine , insa nu inainte de a face un dus. Am inceput sa ma dezbrac si am dat drumul la dus , lasand perdeaua sa acopere cada . Cand apa era destul de calda am dat perdeaua la o parte si am gasit-o pe fetita mea zacand in sange innecata. '' Ne spune mama fetitei de doar 10 ani plangand. Ce sa intamplat dupa aceea ne povesteste doctorul care a readus-o al viata pe fetita ,, Mama fetitei a sunat la ambulanta iar noi am trimis o masina dupa ea. Cand a ajuns din prima privire am stiut ca este moarta , insa am mai conectat-o la aparate cu speranta ca isi va reveni , asta a fost cerinta mamei . '' Incredibil insa aparatele au adus-o la viata , in doar 5 minute aceasta si-a revenit! Doctorii au fost foarte surprinsi de rentoarcerea la viata a fetitei si au declarat ca nu au mai intalnit pana acum asemenea lucru. Mama fetitei ne mai spune cateva lucruri ,, A fost prima oara cand am lasat-o acasa si nu m-as fi gandit ca are sa pateasca asa ceva. Dar de unde atata sange? totul este confuz , Yeardley nu avea nici o rana pe corp , era perfect sanatoasa! Este un miracol '' .

Am aparut chiar si in ziar .Ei bine nu stiu cum s-a intamplat , tot ce imi amintesc inainte este ca am vazut ceva... ceva straniu ... dormeam linistita cand am auzit zgomote din baie .. am intrat , iar atunci inima mi s-a oprit ... nu imi mai amintesc nimic!
Acum iti voi lasa inca un articol pe care l-am gasit intr-un ziar ca sa iti dai seama de cea ce se petrece aici ^_^"

Aceeasi fiinta , aceeasi moarte!

Este vara anului 1993 , acum 3 ani o fetita a fost moarta, insa si-a revenit cu ajutorul aparatelor. Inspaimantator insa s-a intamplat din nou. '' Stateam acasa si ma uitam la televizor cand deodata s-a luat curentul . Fica mea statea in bucatarie si prepara cina , afara era o furtuna ingrozitoare , probabil de aceea s-a luat curentul. Am intrat in bucatarie si am auzit un tipat , era fica mea, care statea chiar langa mine. In spatele meu insa ( probabil nu ma veti crede si imi veti spune ca sunt nebuna) insa l-am vazut pe sotul meu! care a decedat acum cativa ani! '' ne spune femeia ingrijorata. Fata , pe nume Yeardley ne acorda un interviu imediat ce iese din spital. Aceasta ne povesteste continuarea '' Dupa ce l-am vazut pe tatal meu stand in fata mea cu un cutit in mana mi-a venit sa urlu! Este tipic, deoarece el este mort! A dat cutitul in mine, iar apoi a disparut. Mamei nu i-a venit sa creada si a sunat imediat ambulanta. Doctori au spus ca sunt moarta imediat dupa ce m-au conectat la aparate. Insa nu, dupa aproximativ 5 minute mi-am revenit putin si am stat o saptamana in coma , dupa care m-am trezit din pat si am inceput sa merg '' . Aceasta poveste este incredibila , oare aceasta fata are 9 vieti?

Intr-adevar l-am vazut pe tatal meu! Si nu`mi vine sa cred! De ce sa se razbune pe mine? Normal este tatal meu... a murit ucis.
Am sa va povestescu cum s-a petrecut.

~Va Urma~

astept pareri si comentarii in legatura cu noul meu fic ^_^
Bye
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#2
wow ce tare e povestea,am ramas fara cuvinte,si sincer cand am citit-o ma luat un fior pe frica,e destul de sinistra,dar imi palce:X
deci greseli nu prea au fost,descrierea este calumea si subiectula cestui fic este foarte interesant
astept continuarea succes byebye:*

#3
Daca am vazut ca va place asa de mult mi-am zis sa nu va mai tin atata in suspans si voi posta al 2-lea capitol ^_^

Capitolul 2: Amintiri din trecut

Era iarna , tatal meu plecase impreuna cu mine si mama intr-o excursie la bunica.
Zapada era foarte mare , era frig si sufla vantul destul de tare.Eram chiar langa o padure , era bezna deoarece copacii nu lasau lumina sa patrunda. Tata conducea linistit in timp ce mama citea o revista . Tin minte foarte bine ce era scris pe ea '' Frumusete eterna '' , citea de aproximativ 10 minute. Eu eram ocupata sa construiesc un puzzle.
Mergeam linistiti cand deodata s-a auzit o pocnitura scoasa de masina. Mama a scapat revista din mana iar tata s-a speriat atata de tare incat a pierdut controlul masinii.
Ne-am oprit un moment si tata a coborat sa vada ce sa intamplat.
- E roata sparta!
- Asta ne mai lipsea , spuse mama putin suparata .
M-am intins pe bancheta din spate si am inceput sa cant o melodie. Aveam versurile in gand , cantam plictisita , gandul zurabu`mi departe de realitate.
- Uite , este acolo o cafenea , ma duc sa beau pana tatal tau termina cu masina , imi spunea mama , dar eu nu o auzeam , continuam sa cant.
Am vazut cum mama iese din masina si vorbeste cu tata dupa care o ia in stanga si se duce...mai departe decat crede.
M-am ridica in pozitie de sezut si privieam prin geam.. Fulgi de nea cadeau pe jos , adunandu`se tot mai multe. Copacii erau acoperiti cu zapada si se miscau intr-un ritm in care cantam eu melodia.
Observ o silueta din padure , care parca se apropie tot mai tare. Nu m-am speriat , priveam in continuare , fiecare miscare a lui .Cand a ajuns mai aproape si l-am vazut , inima mi sa oprit in loc si a incetat sa mai bata , simteam doar vantul rece. Corpul imi era atat de rece incat deja mi se invinetisera . Aratam ca si un cadavru... nu credema ca ma voi mai trezi vreodata. Dupa o ora , mama inca nu se intoarsera.. mi-am deschis ochii inlacrimati si plini de frica si ma uitam imprejur sa vad unde ma aflu. Eram tot in masina... dar nu mai stiam ce se petrecuse... stateam in masina... ma jucam puzzle... si? ce sa intamplat? ohh.. aduti aminte.. aduti aminte Ethel... priveam pe geam... si? ce sa intamplattt??!!! am vazut pe cineva... da.. am vazut pe cineva care se apropia .. si? am lesinat? nu.. nu era asta.. i-am vazut fata si am lesinat.. apoi.. avea fata plina de riduri , fruntea atat de mare si parul galbeniu parca slinos. Avea ochii mici si plini de sange iar gura... gura era cea mai inspaimantatoare, niste dinti mici insa plini de sange iar limba mare cat palma mea . Sangele ii curgea pe buze in jos ajungand pe pieptul lui atat de negru de mizerie. Iar spatele ii era cocosat , iar picioarele semanau cu niste bete.In mana tinea un cutit . Arata.. ca si un demon.
Era ca si un cosmar.. dar stai! Unde este tatal meu??? nu mai este langa masina... e pustiu. Ies ca furtuna din masina si inchis usa. Ma indrept spre padure... este foarte frig, mi se face pieala de gaina , insa continui sa merg. Ajung in padure , totul este intuneric , se aud pasii mei zdrobind zapada.
Ajung la un copac... destul de batran si vad... vad acel lucru.. acel demon.
- Stai!
Se intoarce spre mine , incepe sa rada si.. si dispare!!!! Pur si simplu dispare... raman singura... ma uit pana in varful copacului... si il.. il vad... tatal meu era spanzurat...

Miezul nopti - este miezul noptii
Si ea plange - singura
Si visele mor
Miezul nopti - este miezul noptii
Si ea plange - singura
Si toti ingerii tipa noaptea

Continui sa cant .. si cad jos ... pe pamant.
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#4
deeci,
- imi place povestea, numai ca nu ii gasesc logica[vina mea, nu citesc foarte atent :D]
- Ethel aia...e foarte sumbra...poate ar trebui sa traiasca ceva mai normal saraca fata...
per ansamblu e ok...cred ca e cea mai buna poveste horror pe care am citit-o...
so, gambate Malice-chan!!! [abia astept continuarea!!]
아름다운 미녀를 좋아하면 고생한다
Heart aches when you fall in love with a beauty...

[Imagine: 127954537375290.jpg]





#5
e extraordinar fic-ul:|... primul fic horror pe care il citesc...
Cand ai descris acel demon care i-a ucis tatal lui Ethel m-au luat fiorii... inca m-ai am imaginea creaturii si a tatalui spanzurat de copac...
iar incheierea
'"Miezul nopti - este miezul noptii
Si ea plange - singura
Si visele mor
Miezul nopti - este miezul noptii
Si ea plange - singura
Si toti ingerii tipa noaptea
Continui sa cant .. si cad jos ... pe pamant."
e super...
sa postezi cat mai repede urmatorul capitol caci nu mai am rabdare:cry:





#6
Ah... iubesc povestirile horror.
Greselute nu stiu daca am vazut,parca una sau doua,insa again nu imi pasa.
Povestea este interesant si abia astept sa vad ce se intampla in continuare.
Imi place stilul tau a povesti,insa uneori ma pierd in ,,peisaj" si nici nu mai stiu cine?, ce?...vorbeste.Insa pe total,again superb.
Sa pui continuarea si sper sa mai introduci nu stiu... dialog?Astept nextu.
[Imagine: c2a0c0530aa349b5ea812cc0f25d1c261282427224_full.png]
Tnx nibbles:X
[Imagine: ss-sig.png]
[Imagine: ss34ef-sig.png]
In the deep darkness the only light is you.
I am lost in my dark memories and in my foolish illusions.
In my dark world full of suffering and tears you are my way to happiness.

#7
o da....
placut suprinsa si bine dispusa ..(again) la ora 9.
am dat de ceva original si cu totul deosebit si mi s-a starnit curiozitatea.
spre deosebire de alte ficuri..chiar nu pot ghici continuarea acestuia.
e interesant ce ai povestit tu chiar acolo si zau daca inteleg :zuppy06:
nu am prea citit eu povesti horror..pentru ca mai mult imi place sa vad filme horror...insa asta chiar imi place si chiar vreau sa citesc continuarea...
poate pui si niste poze..ca sa ma inspaimant bine..
din punct de vedere structural e absolut superba si nu are greseli(n-am vazut dar eu mai sunt si chioara)
promit sa fiu consecventa si sa citesc..ptr ca imi place.
pwp.kiss
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#8
multumesc...ma bucur ca va place chiar nu credeam ca va mai posta cineva pe aici...
well va pun continuarea ^^

Capitolul 3: Apoi...

Ceea ce a urmat a fost ingrozitor... mama a venit si ma vazut cazuta pe pamant. Nu stiu cum a putut ajunge acolo , insa cand mi-am deschis ochii statea in fata mea ingrijorata.
- Ce sa intamplat draga mea? esti bine?
Nu am putut vorbi , inca ma uitam spre copac sa vad daca tata mai e acolo . Mama imi urmarea privirea iar cand s-a intors l-a vazut...pe tata.
A urmat un tipat , un tipat puternic de sperietura , iar mama a cazut la pamant.
Zgomotul a fost atat de tare incat au venit oamenii de la magazinul in care a cumparat mama cafeaua . Au sunat la politie , salvare si iata-ne din nou acasa.

A doua zi.....
-Ethel! Te asteapta scoala!
Striga mama de jos.. E deja 7:30 , trebuie sa ma duc la scoala.
Cobor scarile si ma opresc in bucatarie ... mama statea pe scaun si citea revista ei... '' Frumusete eterna ''
- Trebuie sa mananci mai intai , nu poti pleca cu stomacul gol.
Ma asez la masa si imi torn intr-un castron lapte imi pun putin din cereale si incep sa mananc linistita cand deodata mama ma intrerupe:
- Azi te duc eu la scoala , trec pe la mama.
- Nu pot , imi pare rau . Ma intalnesc cu Ammy si merg cu ea.
Mama inchide revista si il pune pe masa. Se uita la mine insistent si isi aprinde o tigara .
- Ethel ... ce sa intamplat atunci cand tatal tau a fost...?
Urmeaza un moment de tacere ... se uita la mine ...
- Scuze mami trebuie sa plec , trebuie sa ajung la scoala.
Ma ridic de pe scaun ii dau un pupic pe obraz si fug . Am lasat-o nemiscata iar dupa o secunda ii mai aud vocea.
- Ethel!
Am iesit din casa intampinata de un vant rece ce ma facea sa ma cutremur.
Imi patrundea incet in oase si imi dadea impresia ca retraiesc din nou acele momente de cosmar.
Cerul era negru si ciudat,la ora aceea nu circulau multe masini,poate ca era mai tarziu decat credeam.Am inchis ochii imbarbatandu-ma in sine si incepand sa merg cu pasii mei impleticiti.Trebuia sa ma intalnesc cu Ammy insa mai mult ca sigur plecase.Speram sa ma insel si sa am o companie in drumul meu catre scoala.Peisajul era fantomatic si in ciuda faptului ca nu ma speriam usor si trecusem prin multe in viata teama ma cuprindea acum.
In scurt timp temerile mi se adeverisera: Ammy plecase
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#9
in sfarsit ai postat continuarea Malice-chan
nu am ce comenta,descrierea si naratiunea,cat si dialogul sunt perfecte
iti ador fic-ul...
astept continuarea:-ss...sunt curioasa de cine o urmareste pe Ethel...
cauza mortii tatalui ei a fost foarte stranie,cat si a profesorului..
presupun ca va muri si mama ei intr-un final...
multa inspiratie si succes la teze:zuppy23::bye:





#10
Citat:Mama inchide revista si il pune pe masa

am vazut un dezacord.In rest ce pot spune sincere felicitari.Ador atitudinea lui Ethel si nu stiu de ce dar imi o imaginez pe Ethel ca fetita de la sigul si avatarul tau. :| pe bune.
Nu stiu de ce :))
Ok, ador nextul, frumos si ingrijit.

off:devilnightlove vezi ca faci spam
-



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Escape from the dead Zummy 49 18.122 11-08-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Rose ^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)