Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vise Ciudate

#71
Mi s-a intamplat o chestie ciudata de curand si de atunci nu pot sa mi-o scot din minte asa ca am decis sa scriu aici visul pe care l-am avut. In mare, trebuia sa vand niste prosoape [nu mai stiu din ce motiv, mi se pare ca avem nevoie de banii de pe ele] asa ca m-am dus in statia de metrou si pe la semafoare exact asa cum fac aia care vand ziare cand se pune rosu la masini21. Ba chiar pentru a vinde mai multe ma duceam si noaptea imbracata cat mai provocator si-l luam pe frati-meu dupa mine ca sa ma aprere de eventualele persoane dubioase. In fine, cam asa suna visul meu, au mai fost si alte detalii neimportante, iar de dimineata incepusem sa rad de ce prostie am visat si i-am povestit mamei, asta fiind in ziua de Paste. Mama mi-a zis ca asta inseamna ca o sa moara cineva [u know, prosoape se dau cand moare cineva sau ceva de genul] si m-a intrebat daca imi parea rau de prosoape si i-am spus "rau? abia asteptam sa scap de ele" ceea ce insemna ca n-o sa ma afecteze deloc moartea acelei persoane. Chiar dupa ce m-am intors de la biserica in acea dimineata, am plecat cu niste prieteni si pe strada [eram la tara] am vazut un fel de steag [nu stiu cum se numeste] in poarta cuiva, semn ca a murit cineva. Chiar m-a speriat chestia asta pentru ca e prea ciudat ca sa fie o pura coincidenta...Si mama are vise care i se adeveresc, dar nu la modul "mot-a-mot", ci asa cum mi s-a intamplat si mie si cica asta i s-a dezvoltat pe parcurs, iar eu nu vreau asta, prefer sa nu am habar ce mi se va intampla a doua zi decat sa am astfel de vise, pe mine una ma sperie...it's kinda freacky 22
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#72
Cel mai ciudat vis pe care l-am avut pana acum a fost cel in care am visat ca eram urmarita de un personaj dintr-un film horror 2124 :yada: a fost infiorator :scary: in dimineata urmatoare m-am trezit plangand:-S
[Imagine: 785221jsouazkpi8.gif]
[Imagine: 443890s90k8wp5tg.jpg]


#73
Well ... eu am avut la viata mea destul de multe vise ciudate , eu si mama mea visam deseori chestii de genul :farfurii sparte , copii singuri , dinti cazuti etc , multi oameni spunand ca se va intampla ceva rau , nu neaparat cu noi . Si de fiecare data s-a intamplat cate ceva .
Un vis extrem de ciudat suna cam asa : Se tinuse la noi acasa revelionul , iar dupa petrecere mama strangea masa , dar din greseala a spart o farfurie . ( lucru care nu e de bine , cica o_o ) Dar nu s-a intamplat nimic grav . S-a intamplat ceva cu totul foarte ciudat o_o . Mama mea s-a casatorit la 23 de ani . Dupa ce a spart acea farfurie , maicamea s-a intors intr-un fel in trecut pana la varsta de 23 de ani , dar arata exact ca acum . Problema era ca ea nu-si aducea aminte nimic dupa varsta de 23 de ani . Nu stia ce era cu mine si cu fratimiu o_o . Nu ne vazuse niciodata . A fost tare ciudat , dar si amuzant intr-un fel . In general maicamea se ocupa cu excursii cu clasa , dar fara diriga , asa intre noi in timpul liber . Si s-a intamplat ca in vis sa o sune un coleg sa o intrebe de urmatoarea tabara de la Sibiu o_o . Si normal , maicamea nu intelegea absolut nimic si nici nu-l cunostea pe tipul de la telefon =]] Si la un momendat era ceva despre cifra 4 , dar nu inteleg de ce o_o . Totul se rezuma la cifra 4 o_o . Un doctor din vis spunea ca maicamea o sa-si revina la normal pe data de 4.04 , ora 4 dimineata o_o . Si atunci cand maicamea mergea la cumparaturi , lua doar patru produse , atunci cand manca , manca doar 4 linguri si chestii de astea o_o Tare ciudat .

Totul a fost ok pana urmatoarea zi cand am ajuns la scoala si nu am facut prima ora de romana , deoarece nu venise profa . Atunci mai multi au gasit subiect de discutie "casatoria" =]] . Fix atunci mi-am adus aminte de vis , dar nu am pomenit nimic de el . Am crezut ca imi cade fata , atunci cand 4 colegi au spus ca vor sa se casatoreasca in aprilie, ca e anotimpul cel mai potrivit , spunand ca varsta perfecta ar di 23 de ani o_o . Tare ciudat =]]

Insa ma bucur ca nimeni nu a patit nimic grav , deoarece visasem chestia cu farfuria sparta , caci in general cand visez lucruri de acestea se intampla cate ceva . Matusamea a visat odata cifra 2 , adic aparea peste tot o_o Asa mi-a spus ea , iar dupa fix 2 zile unchiul nostru a murit T_T . Pe data de 22 T.T
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#74
Si eu am vise ciudate care de multe ori sunt aceleasi, adica se repeta. Intr-unul pot sa spun ca am fost " avertizata " cum sa scap cu viata dintr-un accident de masina. Dupa ce am avut acel vis de doua ori- a fost doua nopti consecutiv- a treia zi ma intorceam de la scoala- eram clasa a sasea - si s-a intamplat exact cum vazusem in vis. Partea buna a fost ca mi-am dat seama de ce se petrece si m-am oprit la timp pe zebra ( in visele mele era vorba despre o masina care nu parca la timp pe trecerea de pietoni, atunci cand eu ma intorceam acasa de la scoala). M-am minunat ca era acelasi numar la masina 24 si cand am vazut am fugit acasa speriata. Totul s-a intamplat ca intr-o inregistrare O.O.

Oricum, nu e singurul de genul asta pe care l-am avut sau pe care le am.

Plus ca, intr-un fel, eu am fost pana acum mediumul familiei. Adica daca moare cineva, eu sunt cea care face legatura dintre el si "lumea noastra" . De exemplu, cand strabunica si straunchiul meu au murit -stiu, rude indepartate dar e care ma atasasem foarte mult- eu i-am visat de mai multe ori. La strabunica mea am vazut o data tot ce ii daduse bunica mea de pomana, cu exceptia luminii. colo era mult intuneric -> de mentionat ca eu nici nu stiusem ca ea murise. Atunci cand i-am zis bunicii ce am visat, era sa faca infarct, pentru ca ii descrisesem cu lux de amanunte ceea ce ii "trimissese".

Sunt multe-multe lucruri pe care "le vad" si "le simt" , insa eu m-am obisnuit si nu mi se pare chiar asa chiar daca unii ar muri de frica sau ar lua-o pe cai rara 21
[Imagine: 9r3myo.jpg]
Thank you VeVe :3

#75
Sunt cea mai buna la categoria asata:

1.Din cauza ca ma jucam cam mult DOMO,am visat intr-o noapte ca eram undeva,habar n-am probabil vid,si incercam sa salvez un om ranit.Problema era ca antidotul era la cei ce imprastiasera un virus,si se aflau dincolo de un portal.Si uite asa intru eu in portal si ajung intr-o lume in care oamenii erau manipulati de sobolani gigantici si atacau orice alta creatura care nu era controlata.Imi i-au frumos o bata si incerc sa ma stecor pe-acolo.In mod ciudat ma intalnesc cu A. un coleg de clasa pe care...il omor,ca na,era controlat deeeci kill them all! XD Ajung eu intr-un final intr-un hotel,unde dau peste niste asistente care se pare ca erau cele ce raspandisera virusul,doar ca n-apuc sa le fac nimic pentru ca suna alarma x.x

2.Eram intr-un bloc in constructie si ma urmarea cineva iar eu incercam sa prind pe altcineva,ironia sortii nu?.Era un joc de-a soarecele si pisica.La un moment dat ajung intr-o camera de unde nu mai aveam scapare si cel ce ma urmarea incerca sa am stranga de gat.Asa ca am luat si eu ce-aveam la-ndemana (o vaza cam cat mine de mare 24 ) si i-am dat in cap.Respectiva (ca in mod ciudat era o ea ) a cazut jos,doar ca dupa cateva secunde a inceput sa-si revina asa ca i-am mai dat una spunandu-i :"Mai bine ramaneai acolo!' o.o

3.Am visat un carucior fantomatic O.o Ce reprezinta acest carucior?Pai,sa vedem e un desen ce consta intr-un omulet facut din bete (stick man) care impinge un carucior asemanator.Iar pentru a se vedea noaptea,ca na,respectivu trebuie sa bantuie lumea,e desenat cu alb.Metoda de a scapa de aceasta fantoma e cat se poate de banala:scartaiti in geam.
Da bine stiu ca e stupid dar asta am visat.Iar numele nu i l-am pus dupa ce m-am trezit,nu,asa l-am visat,adica toata lumea din vis asa-i zicea.Si va spun eu ca erau multi oameni care conduceau masini si care recrutau copii ca sa le scartaie in geamul masinii.

Cam astea ar fi cele pe care mi le amintesc,din pacate z.z Si totusi ar trebui sa ma las de visat.
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]

#76
Am mai avut un vis ciudat ..se facea ca eram la scoala in clasa mea cu toti colegi si cand am vrut sa ies pe hol erau zombie si nu puteam sa ies, uni colegi s-au aruncat pe geam dar eu ca o eroina ce sunt am vrut sa ies pe usa, dar cand am dat sa ies din clasa un zombie m-a taiat pe mana cu ghiarele lui dupa incident m-am retras inapoi in clasa dar nu dupa mult timp mi-a sunat ceasul desteptator si m-am trezit iar pe mana stanga eram putin rosie 21 probabil m-am lovit de noptiera in somn :]]
[Imagine: 785221jsouazkpi8.gif]
[Imagine: 443890s90k8wp5tg.jpg]


#77
Acum o luna . . . parca , am avut un vis care nu prea are sens , cam ca toate visurile mele .
Eram eu cu prietena mea si ne plimbam prin parc , si tot vorbeam despre tara minunata in care ne aflam . Intalia [ -.-'' nu stiu de unde a venit asta , sunt sigura ca Romania nu se aseamana cu Italia ] . Si am vazut un autocar sau ceva in genul acela de autobuz rosu cu care de plimbi pentru a vizita diferite locuri cu un ghid . Stiu ca am inceput sa fugem si sa apucam de bara din - nautru , acel autobuz nu avea usi . Si stiu ca undeva mai de departe era un loc unde erau diferite bucati de fier care ar trebui sa fie folosite pentru construierea casei . Iar eu tot ziceam " aia e casa mea " si prietena mea zicea " noi locuim in Italia , aia nu e casa ta " [ pe asta nici eu nu am inteles - o O_o ] . Apoi era ca un fel de tunel , cu grafitti pe pereti care stateau sa cada , si crapaturi unde era parca si muschi de copac . Chiar cum ela acel mic tunel in fata erau doua alegeri in stanga sau in dreapta . Stiu ca eu ma oprisem ca in spatele meu era o bicicleta alba sau ce culoare o mai fi si, acolo erau si niste persoane care erau ca niste umbre . Cand ma oprisem sa intorc capul prietena mea o luase la fuga , totul se intampla cu incetinitorul , ea alerga si umbra ii se vedea in acel intuneric . Stiu ca atunci cand eram atenta la prietena mea o persoana din acele ' umbre ' imi bagase un ac ca la injectie in picior . Atunci eu eram intr - o incapere numai alb , alb imaculat . Eu stateam instinsa si zici ca eram o rama ce incerca sa se miste . Apoi cand am inceput sa ma straduiesc si mai tare ma ' trezisem ' in clasa mea . Eram pe undeva pe la geam . In stanga mea era Rodica [ o cocalara si o nesimtita de prima clasa ] iar in stanga mea se afla Marius [ un baiat cu capul mare de care imi placea in clasa I ] . Vroiam sa ma urc pe acel pervarz sau cum se numeste de la geam si, Marius isi pusese mainile pe fundul meu sa ma ridice [ -.-'' ce cosmar ] . Chiar atunci a inceput sa zica ceva Rodica " cate kilograme ai ? " dar eu eram atat de calma si i - am raspuns " 70 " iar ea a inceput sa butoneze pe telefon atunci m - am panicat si am zis " dar am mai slabit de atunci " iar ea se uitase urat la mine si isi bagase telefonul inapoi in buzunar . In banca in care eu stateam era Alex [ un maree mare mare handicapat , muist , care se iubeste pe sine , si tot asa -.-'' ] care spusese unei fete Buturas din banca din fata care avea acea fisa pe care toti trebuiau sa o semneze inainte sa plece acasa : " Eu sunt cel mai destept asa ca da - mi mie primul " si stiu ca m - am apropiat si am vazut ca isi face tema atunci am cazut pe jos si am incremenit . Chiar atunci mi - am dat seama ca era doar un vis si ca eu inca eram in acel alb zbatandu - ma sa ies din acel vis pe care eu tocmai in visasem .

Deci . . . asta da vis ciudat . Sa visezi ca visezi ca visezi . -.-''
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#78
Eh mai mereu mi se intampla sa visez ce se intampla in ziua respectiva 21 Da' tin minte ca pe la varsta de 7-8 ani aveam ami mereu doua vise care m-au bantuit cativa ani buni 21
Primul:Se facea ca eram afara cu soramea si ne jucam si deodata auzeam *treos* *ploes* *buf* s.a Si m-am speriat , dar sora mea s-a dus la poarta sa vada ce e , si cica vine ea la mine si face : Andrea , ciclop , ciclooop . Dar eu : Ce ? Si chiar atunci l-am vazut si eu devora fiinte umane :O Cand am vazut mai sa mor de inima in vis 21 AM luat'o pe sormea si am intrat in casa : Mami , tati ciclopul trebuie sa ne ascundem 21 SI ne0am ascuns peste totin casa si in pod dar ala nea stricat casa , si uite asa a luat'o pe sora mea ca era mai mica si a bagat'o in burdihan 21 Cand am vazut asta m-am trezit tipand . Deci visul asta ma inerva la culme da' acu mi se pare amzuant 21 Bine ca acum am vise ca in manga si anime 21E mult mai bine asa 24
Al doilea:Se facea ca eram pe masina bunicului , si ma striga sora mea care era cu bunica in spatele casei sa faca nu stiu ce si imi spun sa le aduc ceva , eu fata cuminte ma duc sa aduc acel ceva si cand ma intorc vad un tigru rosu su dungi negre :O care a sarit asupra lor :O Am tipat si l-am atras , mare greseala ca dupa s-a luat dupa mine am sarit peste tot prin curte 21 Si pe masina , peste tot si la un moment dat m-am impiedicat si ala m-a prins si m-a muscat de abdomen si mereu in acest moment ma trezeam :O
Da sunt amuzante stiu , dar pe la 7-8 ani ai mei care ii aveam atunci nu erau amuzante 14

#79
Cel mai ciudat vis al meu ... Că mă alerga o fantomă prin casă, iar eu la un moment dat nu mai puteam să dau din picioare, m-am târât până în camera lu mama, am închis uşa, am început să gâfâi în somn (am avut martor >.<""") şi m-am trezit...
._." freaky...
My Fan Art thread 4 Please visit and comment :3 ->>> http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24185

#80
Si eu am foarte multe vise ciudate noapte de noapte.Eu cateodata ma trezesc plangand...habar nu am de ce pentru ca nu imi amintesc. ._. Doar o data mi`am amintit visul care a fost foarte scurt sincer.Eram pe o strada iar afara era frumos.Eu aratam ceva gen un avatar Gaia XD si am incercat la un moment dat sa zbor si pur si simplu nu puteam.Saream si atat.Si la un moment dat m`am ofticat atat de tare si eram asa nervoasa ca m`am asezat in fund si am inceput sa plang.Se pare ca eram foarte nervoasa pentru ca dimineata perna mea era foarte uda. >.< Cel mai funny vis ever. 24
[Imagine: Urahara_Sig_by_KaitoWatanabe.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Intamplari ciudate Kira-chan 11 9.798 22-04-2011, 06:02 PM
Ultimul răspuns: Debb.'


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)