Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intamplari ciudate

#1
In acest topic veti posta intamplari ciudate din viata voastra nu numai cu fantome( daca s-a mai facut un topic cu acest subiect sper sa fie inchis4)

Well o sa incep eu: Intr-o zi mie si unei prietene de ale mele ni s-a facut pofta de corcoduse si ce ne-am gandit noi sa mergem si sa luam din gradina unui bloc din apropiere. Cand am ajuns acolo am planuit ca eu sa stau de sase sa nu iasa o batrana de la parter care tinea cu dinti de corocodusele alea de parca ar putea ea sa le manace pe toate si asa ele se stricau si cadeau ca nu prea le culegea nimeni sa le manace, si ea (prietena mea) sa le culeaga din pom. Intre timp eu statea si ma uitam in jur cat timp ce ea lua fructele din pom, insa nu stiu ce mi-a venit sa ma uit in sus si cand m-am uitat am vazut o blana de lemn ce cadea de pe bloc cand am vazut-o am luat-o la fuga dupa care s-a auzit o buvnitura de a speriat-o si pe prietena mea si a fugit si ea . Deci daca mai stateam o secunda eram ca si moarta, parca cineva mi-a spus sa ma uit in sus 17.
[Imagine: 785221jsouazkpi8.gif]
[Imagine: 443890s90k8wp5tg.jpg]


#2
Si eu am avut o experienta nu tocmai frumoasa...Dupa cum am zis sunt din constanta si stau in Techirgiol...dar sunt la scoala in Eforie Nord 8..ma rog nu conteaza.Intr-o zi m-am dus cu gasca la hotelul parasit Neptun.Toti ziceau ca e bantuit,ca nu stiu ce se intampla acolo iar noi fiind mai cu mot ne-am dus sa vedem daca e adevarat.
am intrat in hotel,am urcat pana sus apoi cand am ajuns la parter am observat ca, catelul unui prieten[a venit cu cainele 21] lipseste si ne-am dat seama ca a ramas sus.In fine,eu zic:
-Hai sa luam cainele.
-Eu nu mai intru.spun toti simultan
Cand am vrut sa le zis ca trebuie sa luam catelul de acolo, din hotel s-a auzit o voce care a zis "-Va dau eu cainele"
Toti am intors capul catre hotel speriati apoi eu am inaintat usor apoi cand am vrut sa intru in hotel un geam a caut exact in fata mea.Noroc ca era destula distanta intre noi si nu m-am ranit grav dar un ciob a sarit si mi-a crestat putin picorul stang.
Dupa ce m-am taiat si am inceput sa sangerez si toti s-au panicat, o prietena a intrat in hotel sa ia catelul iar cat eu imi legam piciorul cu camasa care inca o am si chiar si acum mai are sange pe ea pentru ca nu s-a luat,am auzit-o tipand apoi a trecut in fuga pe langa mine si s-a ascuns in spatele unui copac de pe cealalta parte.
Noi ne uitam la ea cu semnul intrebari iar ea a zis ca a vazut ceva care o urmarea si s-a speriat.
Ne-am dus toti langa ea iar apoi a aparut si cainele care parea sa fie in regula.
Dupa ce am luat cainele am plecat toti la teu [un dig in forma de T de pe o plaja] si am inceput sa radem ca prostii

#3
ei bine am o viata plictisitoare, dar am avut si eu o experienta ciudata. Intr-o dimineata m-am uitat la animeul fata iadului si am intrat pe siteul unde si in anime puteai trimite pe cineva in iad(bineinteles ca este o farsa) si am bagat numele unei fete care pe vremea aia ma ura pentru ca eram cu un baiat pe care si ea il placea si era invidioasa. Nu s-a intamplat nimic. Pe mai pe dupa amiaza am mers la cel mai bun prieten al meu in vizita eu am ramas singura la tatal lui in birou si ascultam la calculator muzica, in timp ce parintii erau afara, iar prietenul meu cel mai bun si prietena mea cea mai buna si inca un coleg erau in sufragerie la laptop si se jucau nush ce joc cu impuscaturi. Usa casei era larg deschisa pentru a intra aer si nu avea cum sa intre in casa vreun strain. La un moment dat am lasat usa de la birou deschisa si melodia care am ascultato se terminase, si deodata am auzit o voce care era asemanatoare cu a prietenei mele, dar si cu a lui jigoku shoujo22! am ignorat asta si dupa ceva vreme cand ne-am strans toti am intrebato pe cea mai buna prietena a mea daca nu cumva ma strigat si a zis ca nu, ea era atenta la joc impreuna cu baietii, si nimeni nu a strigat nici de afara22! Ce o fi fost si asta? O fantoma? Imaginatia mea? Da, neah... Ma rog!
[Imagine: 66407010.jpg]


#4
Bun .. de multe ori cand stau in fata calculatorului si sunt singura acasa am impresia ca sunt privita .. sau ca aud pasi venind spre mine .. si stiu ca sunt pasi pentru si cand intra mama in camera simt .. chiar si daca vine cineva asa .. sa ma spioneze .. imi dau seama si ma intorc .. sa revenim : iar cand ma intorc .. Time Out ! Nimic .. nici macar o umbra .. nu sunt genu` care sa se sperie .. dar asa .. nu imi place senzatia :]] .. si de multe ori mai simt cateodata inca o prezenta in camera cand sunt singura .. mi`am adus aminte de o intamplare .. Era vara atunci si stateam in casa [ ce sa faci cand afara is vreo 80 de grade ? ] .. asezata pe covor pe burta cu un caiet in fata si cu ochii in televizor .. stiu ca s-a auzit ceva .. ce nu prea mi`a placut .. imi intorc privirea spre usa ce da in urmatoarea camera [ da chiar spre geam ] .. si am vazut cum perdeaua s`a miscat rapid si s`a mai auzit un zgomot ... nu am luat in seama zgomotul crezand ca este de afara .. dar acea miscare m`a ingrozit .. plus ca nu batea nici vantu` .. 42 .. cand i`am zis mamei a inlocuit perdeaua cu jaluzele :]] .. poate asa nu se va mai vedea nimic :]] ..

#5
umm si eu am avut o intamplare fooarte ciudata.-_-
Inainte sa ma opereze m-au anesteziat si am adormit.Partea ciudata a fost ca eu am visat cum ma opereaza cu exactitate,de parca as fi urmarit un film care avea camera de filmare amplasata deasupra.Cand mi-a trecut anestezia am sarit socata,urland ca ma opereaza.Mama se speriase si eu nu mai puteam sa ies din aceasta stare.3 nopti la rand am visat acelasi vis,numai ca simteam ca cineva ma tragea spre un loc unde stiam ca n-o sa ma mai intorc sau ma impingea cu furie ca sa intru in corp.A fost o experienta infricosatoare si am mai trait-o cand eram mica,cand m-au operat la ochi si era sa ma sufoc...
Zuppy03
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

#6
mi-am mai amintit de o faza cand eu, prietena mea pe nume Irina si sorsa mai mica(Miky) eram la ea acasa si parintii mei si ai lor erau la mn acasa, deoarece noi locuim in acelasi bloc, la acelasi etaj. Deabia eu si irina venisem de la mn deoarece la ea acasa era Miky care se juca pe calculator si nu o prea lasa singura tatal ei si ne-a zis sa ne intoarcem. Am intrat in casa si am inchis usa cu cheia, deoarece asa aveam eu obisnuinta. Ne-am uitat la un episod din ,,Jigoku Shoujo" si in timp Irina imi tot zicea ca a vazut ca era o umbra, sau nush ce(noi mai aveam si lumina inchisa ca sa facem atmosfera) si eu si Miky ne-am speriat umpic, dar eu m-am prins ca Irina a vrut sa ne sperie, dar Miky era speriata toata si desi ii venea sa se duca la baie de frica nu mergea. Dupa episod Irina a zis ca si-a batut joc de noi si am vrut sa vad daca site-ul cu linia fierbinte a iadului exista si am tastat si am gasit siteuri si am bagat pe cnv da ne-a fost upa frica si am vrut sa mergem la mn si cand am deschis usa am vazut ca era deschisa, desi eu am inchiso candf am intrat in casa. Cand mai urmaream episodul am vazut ca hainele atrnate la uscat pe balcon s-au miscat, desi geamurile de la balcon erau inchise22. Am mers si toate trei la baie de frica, dar tot am vazut ca si perdeaua se miscase. Si Irina mi-a zis dupa ca unele chestii nu le facuse ea cand s-a prefacut, ca nu avea cum. Mai veneau asa curenti, se mai auzeau voci, dar ne era frica si totusi am ignorat.
[Imagine: 66407010.jpg]


#7
Wow...se pare ca multe intamplari ciudate se intampla pe aici =]]
De curand am observat ca mi se intampla ceva foarte ciudat O_O Si nu-i gasesc explicatie, dar nici ca mai ma strofoc sa caut. Poate asa e sa se intample, oricum...oricat de mult as incerca sa-mi explic nu voi gasi ceva cu siguranta.
Cateodata dimineata ma trezesc cam cu circa 10 secunde sa se intample ceva care m-ar putea trezi. Adica vreau sa spun ca daca nu m-as fi trezit singura, m-ar fi trezit ori soneria de la telefon, ori cineva intrand pe usa din camera ( fratele meu care bubuie usa sa ma trezeasca de amuzament ), ori ca suna interfonuri etc. Lucruri care m-ar stresa daca m-ar trezi. Eu nu suport sa fiu trezita de ceva sau cineva, daca ma trezesc singura nu e nicio problema. Si de la un timp...inainte sa fiu trezita de ceva sau cineva, ma trezesc cam cu zece secunde inainte O_O Si fix dupa acele secunde se intampla ceva care m-ar fi putut trezi O_O Asa patesc mai tot timpul, in fine m-am acomodat cu ideea si chiar a ajuns sa-mi placa, deoarece e misto sa nu te trezeasca cineva=]]
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#8
Deci >.<
Inainte era o cocioaba in fata in fata cu tomberoanele si cocioaba aia e de cand mam mutat eu in cartier.Si intro zi in anul 2009 sa demolat si noii propietari au facut o casa inca nu este terminata nici la momentul asta.Era pe sfert terminata si puteam sa intram in ea si in garajul ei.Intro zi jucam pititea [ sarakii de noi nu aveam ce face era si 11 noaptea =_=" nu puteam sa plekam acasasa ne kulkam 21 ] si baietii sau ascuns la etajul 2 al casei.Dupa ce toti suntem gasiti mergem cu totii dupa aia ca ne kam speriasem ka o ora ii kautasem si nu i gasiseram >.<.Ne aducem aminte de acea casa si mergem acolo aia cand ne vad se ascund si incep sa dea cu lemne pietre scaune karamizi pe scari ne speriasem doamne ka nu stiam ka is ei. Dupa sa impedikat unu si a cazut pe scari=_=. Bine ca nu sa lovit 21 dect la mana putin.Dupa pe la 12 juamte aia coboara si decidem sa plekam acasa ka pe mine si ink nish fete ne sunasera parintii.o.o.
A 2 zi sicem sa cercetam casa.Asa facem si timp de o luna tot stateam in kasa aia si juakm karti adevar si provokare urmatoarea karte etc... pana am observat ca vekinii din fata nishte mosi kam tiganei de urmaresc. Si Sand a arunkat ku un lemn pe akoperisul lor kat am ras atunkea24.si aia de atunki au inekput sa arunke ku pahare de sticle in noi dar noi neam ferit ushor21 si tot felul pana intro zi [ ma kam repet ku "intro zi" sthiu si eu asta=_=] kand am vazut agatata o cruce pe perete [ aia nu era akolo pana atunki] si pe cruce era scrijelit "dead' neam kam speriat si am iesit.Dupa 2-3 zile am zis sa nu ne speriem si sa intram din now[ de..suntem idioti si kam sariti de la etajul 10 21 ] si intrarile erau akoperite de lemne[ nam bagat in seama asta] si am zis sa intram prin garaj intram noi si era plin de lemne cruci cutite :no:.Dam toate alea la o parte intram in casa si auzim zgomote ploua :s: ramasesem bloakti akolo ka plowa ku galeata. Se sfarsise ploaia iesim si mergem la o bara sa ne dam pe ea. Si de akolo se vede perfect garajul.Si usa se miska de una singura si nu batea vanntul delok delok era cald si asa se facuse cald de mori dupa acea ploaie se uskase totu repede si nu abtea vantu si usa "skart skart" si se miska neam speriat si nu neam mai intors. Dar eu curajoasa cu fetele neam dus innapot am intrat prin o intrare ka am dat jos alea cu ajutorul baietilor dar ei nu au intrat kam de firka cred 71 si auzeam sgomote gen "ishi ieshi" dar nu se auzea bine delok asta intelegeam noi ka pampalaii=_= si vedeam umbre si neam speriat si nam mai intrat.Dar dupa 2 zile totul era inkuiat si niki ku toporul nu mai puteai intrat o.O''. Si multe lume zice ca constructorii sau oprit din lucrari ptr ca era cu fantome, noi nici acum nu am mai intrat de prin luna martie.

Saw alta intamplare eram pe la Ploiesti pe la o pretena si erma in ultima camera a casei. am lasat usa intre deskisa si am inceput sa povestim despre nush ce carte si auzim un scartait >.>. Era usa care tot se legana si usa era noua era pusa ku o zi in urma si neam speriat si am mers in bukatarie sa mankam si kand neam intors kartea era deschisa si noi o lasasem inkisa si dupa 3 zile nu am mai stat in kamera aia si eram singure akasa =_=
[Imagine: Jun0xCa.png]

#9
Eram pe acasa,weekend...acu cativa ani.A venit vara-mea la mine si ne-a venit noua ideia sa ne uitam la filme de groaza.
Zis si facut.Ne-am uitat la...sincer nu mai stiu21)Orcum era foarte infricosator,tremuram ca un c*cat si eu si ea.
Deodata usa de la balcon s-a deschis si s-a spart geamu.Am inceput sa urlam ca disperatele24)
Era vantu de vina24)Recunosc ca m-am speriat rau atunci si in seara aia am dormit cu Tv aprins 24)
Brrrr...
Ma mai uit si la ''Fenomene Stranii'',alea nu ma sperie24)
Uitati asta.

#10
Pai...eu sunt de la tara, si asemenea intamplari sunt intr`un fel la ordinea zilei pe straduta mea. Aproape tot timpul am impresia ca cineva ma priveste, dar cel mai ciudat e ca in unele seri se aud pasi pe aleea din fata casei, si toti cateii mei incep sa latre ca turbatii. Cand acei pasi ajung mai aproape de usa, sub geam, parca se aude o voce care vorbeste cu cainii si acestia se calmeaza. De o gramada de ori maicamea, care era in vecini sau prin apropiere venea acasa ca sa vada cine a venit, fiind si ea sigura ca auzit ceva, dar nu e nimic. Asta se intampla cam o data pe saptamana, deci m`am cam obisnuit.
Mai am si norocul sa stau la vreo zece metrii de cimitirul vesel, si s`a intamplat de zeci de ori sa fiu nevoita sa trec pe acolo in toiul noptii, insa a inceput sa imi placa. Arata impresionant sub lumina lunii, pur si simplu impresionant. Mai stiu cateva cruci cum ar fi al unui barbat inmormantat fara cap, decapitat in razboi, sau al catorva barbati muriti in imprejurari stranii, copii muriti la nastere sau mai tarziu de boli subite si alte chestii ciudate de pe acolo, si pentru mine chestia asta mai degraba interesanta decat inspaimantatoare( sunt ciudata, stiu...)
Ar trebui sa spun o intamplare ciudata, nu? Pai.. probabil ca nu o sa ma credeti, dar tot o sa va spun. Pe la noi traditia spune ca atunci cand moare cineva toate oglinzile din casa trebuie acoperite. Nu era nimeni mort la mine, dar am mers, de voie, de nevoie, in priveghi la o matusa cu putin retard mental si muta care murise intr`un accident de masina. Avea niste icoane traditionale puse pe perete, cum au mai toate casele de pe aici, si in mijlocul lor era o oglinda, si desigur, nimeni nu se urcase pana acolo sau se gandise macar sa o acopere. Totusi am uitat ca ar trebui sa fie acoperita, si ma uit ca sa vad cine mai e pe`acolo. O vad pe o colega, care statea langa mine si cu care ma intalnisem acolo, stand intr`un sicriu identic cu cel al matusii, imbracata cu haine identice, palida, si...moarta. M`am speriat destul de bine, si m`am speriat si mai mult pentru colega mea. Cert este ca de atunci nu ma mai duc in niciun priveghi, poate sa ma oblige si papa, si cu siguranta nu ma mai uit in oglinzile de langa icoane.
[Imagine: blooddressredsnowemotiv.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vise Ciudate Lye 91 57.691 15-08-2013, 11:09 PM
Ultimul răspuns: Azazel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)