Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vieţurile lui Lynn şi Nya

#11
Heeeey, am venit cu al doilea capitol, nu e lung, but merge. Chiar apreciem că avem atâtea coame. Acum hai, leșinați, fanilor. b - )

Capitolul 2 – Nya



Pentru numele lui Dumnezeu, de ce idiotul ăsta de ceas suna ACUM ? Acum, când Nya visa la cel mai genial, cel mai frumos, cel mai inteligent, cel mai superb, unicul și singurul, Chuck Bass. Și da, avea niște vise nu prea inocente, dar nu vă gândiți la prostii, nu nu. Și cum era ea așa nervoasă, îi venea să ia capul cuiva și să îl izbească de pereții camerei – deși nu voia sânge pe verdele predominant din dormitorul ei – dar se abținea, ca o fată modernă ce se află.


Se ridică ea din pat, se uită în jur, înjură puțin, așa de înviorare, apoi se îmbracă cu cea mai supercalifragilistică pereche de pantaloni strâmți roșii și un tricou negru. Își mai puse și brățările obișnuite. Arăta absolut genial și se simțea foarte bine pentru că urma să își întâlnească cealaltă jumătate superbă, adică pe Lynn. Voia să o sune, dar la cum era de amețită, nu își mai găsea telefonul – de abia după câteva minute și-a dat seama că erau în pantaloni. În fața ferestrei gigantice era șevaletul ei, ce încă păstra urmele picturii din ziua precedentă. Acum o cam nemulțumea aspectul ei ; era o persoană perfecționistă, în majoritatea cazurilor. Renunță la a mai privi aiurea și plecă spre școală.


Drumul fu plictisitor, ca de obicei. Se întâlni cu câțiva colegi, pe drum, dar nu îi băgă prea tare în seamă. Se opri să vorbească numai cu Ang, singura mai superbă – în afară de Lynn și ea – din Liceu. Dar ea se grăbea spre cursurile ei, așa că nu putuseră să stea prea mult de vorbă. Văzu un anumit coleg, mergând paralel cu ea, dar lăsă privirea în jos, fără să îl bage în seamă. Se grăbi spre biroul lui Aly, cea mai genială profesoară, ca să se întâlnească cu ea și cu Lynn, ca în fiecare dimineață. Trase aer adânc în piept, dar nici nu apucă să pună mâna pe clanță, că adolescenta apăru în fața ei. Nya sări pe ea și o îmbrățișă. Deși se vedeau zilnic, mereu erau fericite când se întâlneau.


- Lyyyyynn, mi-a fost așa dor de tine !

Aceasta râse și o trase de mână spre prima lor oră, după ce îi spuse că Aly nu era în birou. Prima oră era cea de teoria artei, cu o altă profesoară absolut genială, Aggie. Era super de treabă și mereu râdeai cu ea, dar îți dădea și sfaturi, iar Nya chiar o adora. Deși materia în sine era plictisitoare, părea aproape interesantă cu o profesoară ca cea pe care o aveau fetele. Toți își scoaseră caietele, pregătindu-se de o oră ce se aștepta a fi foarte plăcută. Așa se și întâmplă. Când Aggie intră în clasă, își trânti nepăsătoare geanta pe catedră și începu să ne vorbească despre arta Barocă. Voiam toți să scriem, dar ne trânti o replică arhicunoscută a ei :


- Nu îmi pasă de nimic și nici vouă. Nu scrieți !


Deși ne amuza mereu, de abia dacă am chicotit puțin. Își pierduse farmecul – dar nu și profesoara, care până la urmă, tot genială era. Nya își puse capul pe mână și se rugă să se termine odată orele. Spera să meargă să se plimbe cu Lynn, dar după cum o știa, aceasta se ducea să se întâlnească cu Adela – nu prea avea chef să stea cu ea, ca deobicei –, așa că se gândi să o întrebe pe Diddy, zisă și Cherie - altă superbitate absolută -, dacă nu voia să iasă cu ea mai târziu. Îi trimise acesteia un bilet, iar răspunsul fu afirmativ. Nya zâmbi.
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#12
Păstrez locul! Păstrez locul! Păstrez locul!

Am zis că revin cu EDIT, asta am şi făcut.

Wow, apar şi eu în fic'ul vostru. Mă simt măgulită. Până şi ceasul tău deşteptător e descris mai mult decât mine, dar gestul contează.:)) Kiddin', doar ştiţi că vă iubesc şi că mă iubiţi.
Revenind. Cred că în fic'ul vostru va apărea o jumătate de Zup, defapt nu cred, sunt aproape sigură. Nu am ce critica Nya, îmi place enorm felul în care scrii şi tu ştii asta. Greşeli gramaticale sau de tastare nu am văzut. Îmi place la nebunie atitudie 'profesoarei' Aggie. Seamănă perfect cu reala Aggie, cea mai nepăsătoare fiinţă de la '95 încoace. Well, eu mă mut mai jos, am auzit că Lynn a postat deja next'ul. o.o

Spor la scris amândurora! Love ya'! *huugs*

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#13
Merci ca m-ai anuntat :)). Eee se pare ca am venit singura si nu mai era nevoie ^^. Mi-a placut capitolul. xD Presimt ca o sa fie mult amuzament pe aici. Cred ca trebuie sa reped ca imi place extrem de mult ideea. Descrierea mi-a placut dar parca mai mergea oleaca. Naratiunea a fost si ea frumoasa nu am ce zice la ea. Actiunea nu mi s-a parut ft grabita, poate doar putintel dar nu mult. Dialogul nu a fost sec. Au fost doar vreo doua replici daca nu gresesc. Stai sa ma benoclez. Da, doua replici. Greseli de tastare nu am vazut deci e ok. So, ce as mai putea spune? Astept nextul si Lynn te rog sa ma anunti cand il pui. Buh bye! :*
[Imagine: EnvYQ.png]

#14
Okay.

Deobicei lenea mea absolută mă împiedică să las comentarii. Oriunde, oricând. Nu doar la secţiunea asta. Asta nu înseamnă că nu frecventez secţiunea şi aşa mai departe. Doar mi-e lene şi nici timp nu prea mai am. Dar când mi-am văzut numele, clar nu m-am putut abţine. Mai ales fiindcă am ceva să-i spun Nyei. Dacă, cumva, în capitolul următor, relatezi ceea ce s-a întâmplat astăzi la mica ( dar nu preaaa... aah! la naiba. ) noastră întrevedere, îţi permit s-o faci cu lux de amănunte şi detalii fidele. Ok, relativ. :))
Aşa, revenind la fic-ul în sine. Ideea este genială fără dar şi poate şi sunt geloasă că nu mi-a venit mie până acum. Lol, Doamne, câte aş fi avut de povestit =)). Aşaaaa, revenind. O să trec peste faptul că, ehem, nu se încadrează în preferinţele mele literare şi o să ignor micile greşeli de exprimare ( care nu sunt foarte grave :)) ) şi o să mă delectez în continuare cu creaţia voastră comică şi uşoară, care, cum spuneam, ca şi idee este genială. Acţiunea şi tot ce s-a întâmplat până acum este totuşi cam banală şi plictisitoare. Dar, eh, este deabia începutul. Aştept să văd ce se mai întâmplă :)).
Vă urez succes şi... ce mai! Lynn, aşteptăm următorul capitol. :))

Au revoir :].

#15
Nou capitol pentru caaaaaaa am idei.



Capitol 3. Discuţia pe mess. Dubii. Probleme în paradisul mov.



Aggie. Cea mai super profă după Aly părerea lui Lynn. mereu cu un zâmbet pe buze, privirea - i nepăsătoare, dar ştia cum să te facă să înveţi când nu aveai chef şi . . . când nici ea nu avea chef. După ora ei care după părerea lui Lynn era plictisitoare, urma pauza lungă ce dura 2 ore. Asta pentru că Lynn şi Nya - cine altele ? - făcură o petiţie directorului Flaw ca să le dea pauză mai lungă mai de două - trei orişoare aşa. Flaw le lăsase la două ore fiindcă imediat după pauză aveau ora de informatică cu Tan cel mai bun profesor de informatică din oraş [ bun în toate sensurile posibile nu vă gândiţi la chestii inocente ]. El ceruse să i se respecte programul fiindcă nu avea chef să ne aştepte pe noi să apărem ori la şi un sfer . . . sau fără un sfert la ora lui.



Cine şi-a închipuit că elevii celui mai tare insitut avea să stea degeaba atâtea ore. Sigur profesorii ieşeau la o cafea sau la o plimbare probabil. Elevii însă erau cei mai preocupaţi de acest aspect. Nya plecase nu ştiu unde cu Ang cred la o plimbare, iar Lynn a spus că mai rămâne prin campusul Liceului. Se aşeză la un loc umbros lângă un copac bătrân pe o pajişte moale şi îşi scoase laptopul. Avea net evident nu trăia pe vremea lui Napoleon când s-a luptat cu ruşii. Introduce parola şi id - ul şi văzu că mai mulţi elevi erau pe mess. Se gândi să - o bage pe Ana [ valkirja ] în seamă şi să mai discute una alta despre Johnny Depp.


''Ce faaaaaaci ?'' tastă Lynn repede parcă mai avea puţin şi rupea săracul laptop.
'' Bine, uite mi-am ales un nou avatar cu J. Nu - i aşa că e mega adorabil ?''
''Cum poate omul ăsta să fie aşa de sexilicious şi de frumulicious şi de . . . ''




Deodată discuţia dintre cele două fu întruptă şi Lynn nu mai putu tasta. Cineva vroia să o introducă în lista ei sau lui de mess. Avea un id ciudat, însă îl băgă fără probleme. Cine o mai fi şi Nea' Caisă ăsta ?



''Heis ! Tu eşti ?'' scurt şi la obiect din partea lui Lynn. Ca întodeauna.
''M-am transferat nou în Liceu.''
''Sunt mulţi noi transferaţi, spune cine eşti''
''Se termină pauza în curând şi trebuie să - mi fac tema la informatică. Închid, tu, superbitate picată din ceruri''



Băiatul închise aşa făcu şi Lynn. Cine era ? O singură persoană putea ştii ! Nea ' Caisă !, Nu, nu profesorul Tan. Dar el plecase cu profesoara de limba şi literatura română, Jasmine la un prânz. Pfff ce chestie. Trebuia să aleargă la superscumpilicioasaşisuperadorabila Nya şi să - i povestească, dar cine ştia unde era ?


Într - un final se lăsă păgubaşă. Cine era individul ? Ce vroia de la ea. Adică stai ce întrebare retorică. Lynn avea un cais în faţa casei. Pe pariu că îi vroia caisele să facă gem. Asta era unica explicaţie. Îşi luă geanta şi se aşeză pe bancă, dar fu întreruptă de directorul Flaw ce muşca dintr - un hamburgăr. O privi scurt apoi zâmbi.

- Ce faci aici elevă Lynn ? întrebă el scurt.
- Bine, Profesore Director şi Scriitor şi Ilustrator de Manga Flaw, dumneavoastră ce faceţi ?
- Uite, pe aici elevă. . . am terminat de mâncat şi mă voi retrage în birou să vă corectez lucrările.
- Ce lucrări Profesore [ dom'le scurtăm că e prea lung ] ?
- Cum care ? Alea care le-aţi dat alaltăieri.
- Domnu ' Flaw alaltăieri a fost duminică. Posibil să încurcaţi.
- Aaaaa, dap, dap mă scuzi elevă Lynn, am avut multe pe cap recent. Cred că sunt lucrurile fiinţelor de la cursul de pictură nu ale voastre. Acum îmi dau seama de ce nu mai scriau pe ele '' Lynn şi Nya cuceresc lumea '' .
- Vedeţi domnu ' ?

Flaw plecă şi făcu cu mâna lui Lynn. Aceasta totuşi nu descoperise cine era acel băiat. Deodată auzi cum Adela ţipă la un individ. Îşi întoarse privirea şi ce văzu o şocă . . .
-

#16
Oh mah' f**king God, Lynn! Eşti rapidă! o.o Păstrez locul şi aici.

EDIT:

Lool, ficul ăsta e din ce în ce mai amuzant, cu fiecare capitol citit.:)) Am zis eu bine că mai mult de jumătate de Zup o să apară în ceea ce devine Fic'ul Secolului.
Îmi place la nebunie, deci voi două sunteţi GENIUS.<3
'' Lynn şi Nya cuceresc lumea '':)) Şi îmi place că Directorul Flaw te strigă 'Eleva Lynn' :)).
Abia aştept să văd cine'i nea Caisă.
Deci, per ansamblu, un fic genial, printre cele mai bune, poate chiar cel mai bun. Nya, nu ne fă să aşteptăm prea mult.

Spor la scris, multă imaginaţie şi rămâneţi superbe! :>

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#17
Citat:Se gândi să - o bage pe Ana [ valkirja ] în seamă şi să mai discute una alta despre Johnny Depp.

''Ce faaaaaaci ?'' tastă Lynn repede parcă mai avea puţin şi rupea săracul laptop.
'' Bine, uite mi-am ales un nou avatar cu J. Nu - i aşa că e mega adorabil ?''
''Cum poate omul ăsta să fie aşa de sexilicious şi de frumulicious şi de . . . ''
Cred că am râs vreo zece minute când am citit asta. Bine, chiar nu mă aşteptam să apar pe aici * feels proud* şi mai ales să fiu prezentată ca o suferindă după dragul de J. Lynnie, ţi-am mai zis că te iubesc? Cred că da, acum 5 minute ugh.
Anw, aştept să văd ce mai scrieţi pentru că e evident că voi două împreună faceţi o treabă genială. Iubesc stilul vostru atât de narcisist, simplu, scurt şi la obiect. Şi, fiind o parodie [ cel puţin eu aşa o consider ] descrierea nu apare prea mult, lucru care mă bucură de altfel, pentru că vă axaţi pe "ce" se întâmplă şi nu pe "cum" sau " de ce".

Gogoaşă fabrică de brăţări ce eşti [ da, am aflat şi asta, ha! ] aştept să mai postezi.
J. te iubeÅŸte.

EDIT: Le fuuu, you misspelled my name. O să te revanşezi tu cumva domnişoară . . :-L
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#18
Lol ^^ Stai nintel sa imi revin :)). Nea Caisa Nea Caisa vrea caise ptr gem >:). Ahh gata sper sa imi fi revenit ^^". Merci Lynn ca m-ai anuntat. Macar tu xD. Asa sa revenim. Mi-a placut capitolul asta. Am ras o groaza si acum am un zambet laaaarg pe fata. Descrierea mi-a placut dar parca mai mergea [nu sunt mai buna la asa ceva ^^"]. Naratiunea a fost si ea frumoasa chiar nu am ce zice. Actiunea nu mi s-a parut grabita si dialogul nu a fost sec desi parca a fost cam mult dar e ok nu ma lua in seama cu asta :)). Greseli de tastare nu ai avut bla bla bla.... Poi cred ca atat am avut de zis. Astept nextul si poate ma anuntati si pe mine cand il puneti
[Imagine: EnvYQ.png]

#19
Nu mai stiu cine a zis dar
Citat: Aly e... Aly...
>:) Nimeni nu ma bate la faima, lol, iti dai seama ce faima am daca pana si cei noi vin la tine si la mine nu? Haha, i`m the FAMOUS ONE!!! [ NOT ] Lol... imi mariti ego-ul voi :>
Si da lyn, sunt inca in soc... stii cand citi cu flaw si hamburgarul? Ca musca din hambar, haha :)))
Anyway, eu ce materie predau pe acolo? :)))) I want to know, lol.

Si adela tipa... tipa la ACEL tip? -.-

btw, scriu acest coment sub amenintarea cu pistolul a lui Lynn....

#20
Eu! :>

Nya:
" Drumul fu plictisitor, ca de obicei. Se întâlni cu câţiva colegi, pe drum, dar nu îi băga prea tare în seamă. " - nu trebuia să repeţi cuvântul. Primul era de ajuns xD.
În rest nu am mai văzut greşeli, iar de tastare nu sunt deloc :>.
Mi-a plăcut, asta contează şi aş vrea să spun mai multe, dar am aflat între timp că Lynn a pus next-ul.

Lynn:
Wow, dar ce rapidă ai fost, dear O.o''.
" ÅŸi un sfer " - sfert xD
" Nya plecase nu ÅŸtiu unde cu Ang cred la o plimbare .. " - nu prea are sens. Ar fi fost mai bine: ' Nya plecase nu ÅŸtiu unde cu Ang, probabil la o plimbare ... '
" Avea net evident nu trăia pe .. " - ' Avea net căci evident nu trăia pe .. '
" Băiatul închise,aşa făcu şi Lynn. "
" Ce vroia de la ea. " - trebuia ' ? '
" O privi scurt, apoi zâmbi. "
" Flaw plecă şi îi făcu cu mâna lui Lynn. "
Aşa ... Trecând de greşeli, care au fost cam numeroase :-", naraţiunea îmi place la nebunie <3. Dialogul nu a fost sec [ iar era să scriu ' sex ' >.<' ], iar descrierea .. cred că ar mai fi mers puţină xD.
Mă întreb oare ce o fi văzut Lynn ;>.
Nya inspiraţie multă >:D<. [ e a două oară când îţi zic asta pe ziua de azi ]
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)