Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata de sirena [parodie]

#21
Si acum continuarea. Sper sa va placa.


Shikamaru strica totul

Soarele isi arata mandria pe cer. Acesta ii instiinta pe oameni ca urmeaza multe ore in care el le va da lumina necesara muncii. In regatul lui Shikamaru, oamenii misunau strazile in drum spre munca lor. In castel, Shikamaru lua micul dejun cu parintii lui.
-Unde este, Temari? intreba acesta.
-A spus ca nu se simte prea bine de aceea nu vine la masa, printe! ii raspunse o servitoare.
-Puneti mancarea pe o tava! I-o duc eu. spuse printul.
Dupa ce mancat a luat tava si a urcat in camera blondei. Aceasta statea in pat si se gandea. Brunetul a batut la usa dupa care a intrat. Fata s-a ridicat in sezut. Brunetul i-a dat mancarea dupa care a invitat-o la o plimbare. Dupa ce a mancat, fata s-a imbracat intr-o rochie gri si a iesit cu Shikamaru.. Au mers in sat. Acolo, lumea ii saluta. Au ajuns pe o pajiste din apropierea castelului din fluturii multicolori isi faceau dansul de zi cu zi, florile imprastiau un parfum imbatator iar vantul mangaia firele proaspete de iarba. Cei doi s-au asezat pe covorul de iarba si au privit albastrul nesfarsit.
-Temari… vroiam sa iti spun ceva…
-Hm? S-a intamplat ceva? intreba aceasta.
-Nu, doar ca vreau sa iti spun ceva si e greu de spus in cuvinte. Spuse acesta uitanduse la blonda.
-Pai, spune-o direct. Nu ma supar.
-Bine. Saptamana viitoare ma casatoresc.
Blonda si-a intors privirea catre brunet. Pe fata ei s-au prelins doualacrimi cristaline care au lovit pamantul cald. Brunetul o privea cu tristete. Stia ca mai devreme sau mai tarziu tot trebuia sa ii spuna. Fata si-a sters lacrimile si s-a ridicat in picioare urmata de baiat.
-Atunci, cred ca ne luam la revedere. In legatura cu rochia o sa o gasesti deseara pe plaja. Spunele surorilor mele ca m-am intors acasa. acestea s-a intors si a plecat spre plaja. Shikamaru nu putea sa faca nimic. Era uimit de reactia fetei. Aceasta se indeparta cufiecare clipa. Cand a ajuns la plaja, si-a dat rochia jos si a intrat in apa. S-a dus direct la castelul tatalui sau.
-Temari? Ce faci aici, draga mea? Intreba tatal fetei.
-Am venit acasa. Shikamaru se marita. Nu vreau sa fiu opovara pentru el. Oricum nu mai plec la el. M-am intors ca sa raman, spuse blonda.
Tatal ei s-a intors si a plecat. Fata s-a indreptat spre camera sa. Acolo s-a pus in “pat” si se gandea ce bine ar fi fost daca nu ieseau la suprafata in noaptea aceea. Dupa cateva minute a adormit cu gandul la vremurile in care se distra cu surorile ei.




Scuze ca e asa de scurt. Astept comenturile voastre. Bye

#22
este prima data cand citesc acest fic si am numai cuvinte de lauda pentru autoare
este un fic original cu o poveste captivanta
spor la scris si pune continuarea cat mai repede
''Girls are like apples, the best ones are at the top of the trees. The boys don't want to reach for the good ones because they are afraid of falling and getting hurt. Instead, they just get the rotten apples that are on the ground that aren't as good, but easy. So the apples at the top think there is something wrong with them, when, in reality, they are amazing. They just have to wait for the right boy to come along, the one who's brave enough to climb all the way to the top of the tree..."


#23
"doualacrimi"= doua lacrimi

"uitanduse"= uitandu-se

"cufiecare"= cu fiecare

"opovara"= o povara

Bun:d
Deci..greselile de tastare ti le-am mentionat...descrierea ai....dialogul nu e sec:D
Biata Temari:(...nu e corect....celelalte sunt fericite si ea:(....Shikamaru te omorX(
Astept nextu'
Chu si gambate:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#24
Imi pare rau dar din cauza unei probleme de familie va trebui sa inchid ficul. Va multumesc tuturor celor care si-au pierdut timpul cu citirea si comentarea ficului. Nu stiu daca o sa mai scriu vreun fic.
Rog un moderator sa inchida ficul.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Parodie [+18] Hetalia 2 3.358 03-10-2009, 09:34 PM
Ultimul răspuns: Kayura
  Parodie XD Yumina 4 3.974 03-08-2009, 06:12 PM
Ultimul răspuns: Alisia-chan*
  Tinerete fara batranete si viata fara de moarte! [parodie] bastard_in_love 1 3.488 03-10-2008, 08:05 PM
Ultimul răspuns: clauchan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)