Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Parodie [+18]

#1
Enjoy :zuppy21:[/b]

Capitolul I

Intr-o noapte insorita de vara, aproape de Craciun, un batran intelept facea pipi pe gardul vecinului de la etajul 2. Era nimeni altul decat Basescu Muchinchai, fiul cuplului Naomi si Diaconescu Muchinchai.
N: Fiule, adu-mi si mie trei galeti de apa din baie, si ai grija sa nu se infunde chiuveta din cauza lantului de la cama.
B: Nu vreau fa, trimite-l pe proasta aia de tata, vezi poate o gaseste pe Elodia in cada.
N: Dragule, misca-ti fundu' ala mare, galben, paros, frumos, scump... (si lista continua cu inca 80 de adjective), si adu-mi apa, se rasti el/ea cu o voce calma.
D: Mi se pare destul de suspect, nu pot sa scot apa ca ne-au taiat aia cablurile de la 0-TV, si ma bantuie Elodia.
N: Vai de capu' tau de bosorog, nici nu stii sa mai vorbesti clar, ar trebui sa te duci la doamna Mariana sa-ti prezica daca te ia Ceausescu sau nu.
D: Totu este suspect, nu putam sa stam cu mainile in san cand tara arde si baba se piaptana, daca i-a luat foc parul la baba, ce mai face saraca fantoma lu Cioaca? veti afla in episodul viitor...
B: Mama, vezi fa ca ma duc sa ma intalnesc cu Andrea Marin (Andrea era numele de familie).
N: Succes la intalnire, fiule, sunt madru/a de tine, se pare ca pe mine ma mostenesti, nu pe babalacul ala de tac'to, spuse "femeia" tinandu-se de spate (avea artrita)
D: Iubito, mi-a cazut proteza-n ciuorba, vino sa m-ajuti s-o scot / ca mi-am fript mana pana la cot (rima intentionata).
N: Scoate-o singur ca nu io te-am trimis sa mamanci, toata ziua mancati, umflatilor, luna asta mi-ati golit frigideru de doua masline, lasa ca v-arat eu, mancav-ar berbecii cu 1q Becali, cu lana plina de carii (rima intentionata).

Si uite-asa se desfasoara o zi din viata lu' familia Muchinchai. A doua zi de dimineata, inteleptul Basescu Muchinchai se ridica din pat cu o durere ingrozxitoare ce-l strapunse pana in fundu' gradinii si se duse la studi-oul 0-TV, unde tanarul sau tata isi serba ziua in direct si-n reluare.
` D: Buna ziua, doamnelor, domnilor si hermafroditilor si ca sa ne intelegem mai bine sa trecem direct la subiect: Parintii mei eru din neam mare de boieri si pe mine m-au facut din dragoste cu Mircea Radu. Erau oamni cinstiti si onesti.Mama lucra ca asistenta medicala la km 55, iar tata era cutitar priceput, si traficant de canepa salbatica (actual canabis). Prin 1900 toamna m-au nascut pe mine (defapt eram gata nascut, trebuiau doar sa faca rost de acte de la orfelinat).....
B: Baaaaaa, nashparliule, ai zis ca treci la subiect, pai treci in ************** de bosorog handicapat plin de raie si paduchi, numai mori odata?!
D: Va rog sa-l scuzati pe fiul meu, are unele iesiri cateodata, deci sa ne-ntelegem senzational, totu e suspect, mai ales invitatii din aceasta seara: Andrea Marin (fosta s-o tie a lu' mustaciosu de Tiriac), domnisoara Naomi Muchinchai dete-n colo (s-o tii p-a mea, pardon, sotia mea) care va face un dans pe sub masa impreuna cu celebra travestita Alexandra din Oradea, mwwwwa, am tinut minte, sunt cel mai tare!!!
N: Pai normal ca esti tare daca esti tapan, bosorog senil si arogant, e sotul meu si trebuie sa-l respect...
D: Deci inainte sa incepem emisiunea noastra extrem de senzationala, sa loam o scurta pauza de pablicitate, revenim imediat.

_______

Reclama:
Pasta de dinti "Ian gingii" va curata dintii pana la ultimul. Pentru gingii sanatoase consultati-l pe Ciomu.
Sapunul de casa extrafin Sa*****vex, va face oasele sa straluceasca de curatenie. Cumparati acum si veti primi si apa. Scapati de surplusul de carne care in timp s-a depus pe oase.

_______

In studio Dupa doua ore:
D: damelor si domurilor, a fost senzational dansul lui Naomi si a lui Alexandra, pacat ca l-ati ratat, ca sa-i faci, e din cauza cablurilor. Imediat se vor difuza pe post niste filme care va vor lasa cu gura cascata, in direct si-n reluare, numai la 0-TV: "Cine-a-nfipt cutitu-n geam?", "Cine-a barbierit statuia?" si cel mai de groaza film difuzat vreodata "Mortu' viu din lada goala". Revenim saptamana viitoare cu o emisiune la fel de interesanta. La revedere.
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#2
Hmpff:)).Pot sa spun ca m-a impresionat imaginatia ta,care denota foarte multa comedie.Subiectul este senzational,pacat insa ca nu e si in reluare.
Ok.sa revenim la subiect.Mai ai unele greseli gramaticale.Acum,nu stiu daca le-ai pus doar de amuzament sau daca nu iti dai seama care sunt acelea.Sa speram ca este vorba despre prima varianta specificata ;)).
Astept si urmatoarele capitole ca sa-mi dau seama cu adevarat care este subiectul parodiei,pentru ca pana acum nu se prea distinge.

Succes in continuare si bafta la scris.
Ja.
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .

#3
Heya!! Apar si pe aici,am citit ficul mai de mult,dar ..hmm?! Cred ca am uitat sa las comm ;))

Sorry!!

As,sa incepem..so...mi'a placut enorm,mai ales pleonasmele,stiu ca sunt puse intentionat de aceea nici nu trag in jos ficul :D
A fost tare amuzant,mai ales faza cu 'senzational' .Poi se putea fara?
Si restul glumelor...o familie ciudata,ce mai :))
SI chiar asa cu dansul,pacat ca l'am ratat.D'oh,chiar aveam chef sa aprind TV'ul si sa vad dansatori profesionisti :))

Hmm...cam atat xDD Gambate!! :D
[center][Imagine: chibi_2894.gif]
, chibi-ul lui Kayura

Toate povestile se termina cu Happy Ending , ai observat ? Afla`mi povestea si va fi cu totul diferit ... : (
[Imagine: hv895w.jpg]
[/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Parodie XD Yumina 4 4.011 03-08-2009, 06:12 PM
Ultimul răspuns: Alisia-chan*


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)