Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire school

Eli:
"Lasa-ma sa ma amuz putin",ii spun telepatic lui Amy.
-Deci,ce faci?ma intreaba necunoscutul.
-Doar vezi ce fac,atunci de ce ma intrebi?
Pleaca suparat de raspunsul meu agresiv,iar apoi incep sa rad.Oamenii astia...
OOC:kitsune
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Amy:
-Cred ca se astepta sa-i zici ceva gen: Stau si ma uit la frumosul de tine..Bleach! Imi vine sa vars numai cand ma gandesc , daramite cand si vorbesc!
OOC: Ciufy
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Eli:
-Amy,eu sunt franta dupa toate astea.Cred ca ma duc inapoi in apartamentul ala,sunt obosita.Pana la scoala nu cred ca mai am chef sa merg.O zi putem petrece si noi in oras nu?
OOC:kitsune
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Amy:
-Cui ii pasa? Logic ca putem sa stam cat vrem! Daca bosorogul ala de director comnteaza il omor si pe el si pe tot personalul scolii. Haide sa mergem.
Zic apoi ne indreptam catre apartament.
OOC: se stiee
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Eli:
Ma imbrac intr-o pijama rosie,vaporoasa si ma bag in pat.Noroc ca intr-o camera erau doua paturi mari si frumoase.Am stat acolo,si am atipit.
OOC:kitsune
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Amy:
Imi iau o pijama albastra simplu si ma pun in celalalt pat adormind pe loc. Eram tare obosita...
OOC: se stie
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Amm, stiu ca nu urmau eu dar a-ti cam blocat RPG-ul, daca ma intelegeti4

Alannah:
O privesc incercand sa-mi stapanesc rasul ca oricum rasesem destul cu ele de acele minti-scurte. Acum iesisem pe terasa deoarece fetele acelea chiar intrecusera masura dupa mine si nu cred ca-s singura care crede asta. Se pare ca "sfletele petrecerii" au iesit si ele, dar nu m-au observat, presupun din cauza ca eram invaluita de umbra. Un baiat vine catre bruneta cerandu-i o tigara si explicandu-si motivul, care, dupa partenera brunetei era doar un truc de agatat. Bruneta il serveste pentru a fi intreba altceva de muritor. Il indeparteaza pe baiat printr-o maniera educata - vorbe - ceea ce ma face sa ma gandesc ca nu seamana deloc cu ceilalti vampiri pe care i-am cunoscut, cei pentru care numai pumni si ragetele inseamna comunicare, niste maimute nu alta!

-Cui ii pasa? Logic ca putem sa stam cat vrem! Daca bosorogul ala de director comnteaza il omor si pe el si pe tot personalul scolii. Haide sa mergem. "Deci sunt dintr-o scoala, incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult de ele" , imi zic zambind pentru mine.

Dupa care se indreapta catre un apartament. Din acel apartament se simtia mirosul ademenitor al sangelui.
Poate ca-mi place compania muritorilor cu care te poti intelege dar asta nu inseamna ca nu-mi place sangele oamenilor in general. Nici vorba de placut, il ador! Doar e hrana mea, nu-i de mirare. Totusi, atat timp cat un om nu-mi stie adevarata identitate, e in siguranta. Nu-mi place sa ucid oamenii care au fost draguti cu mine, dar nu simpt nici-o remuscare cand beau sangele unuia care si-a batut joc de mine sau de unu' inferior lui...

Ma opresc in fata unei ferestre - intr-un copac - asezandu-ma pe o creanga si privind pe fereastra. "Se pare ca deja au adormit" ,imi zic asezandu-ma mai bine pe creanga pentru somn.
[Imagine: KMS02-5.gif]
An alter-ego: Let your trouble fly like they have wings.
Me: Well,they actually have...
The alter-ego: What?
Me: It's just... they follow you anywhere XD

Nu-i nimic. Bine ai venit in rpg!
Amy:
Ma trezesc dimineata si observ ca coleguta mea de nebunie inca doarme. Ce mai distractie aseara! Ma imbrac cu o bluza mulata albastra cu decolteu , pantaloni scurti si niste tenesi albastri. Dorind sa ies din camera observ o fata ce ma priveste de pe o creanga. Imi dau seama imediat ca e vampir. Dragut dar va trebui sa adopt caracterul meu rece pana aflu ce fel de comportament are. Daca e tocilara vai si amar ce iese de acolo! Ii fac semn sa intre in casa , mai exact in sufrageria unde intrasem si eu.
OOC: oricare din voi doua
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Eli:
Ma trezesc somnoroasa,si ma indrept ametita catre sufragerie.Ma schimabsem si eu intr-un trening verde,insa cand sa ma dezmeticesc,am simtit si prezenta altui vampir.M-am pregatit usor,insa m-am calmat cand i-am simtit prezenta lui Amy.Am intrat frumos in camera,aplecandu-ma usor,ca in vremurile vechi in semn de salut.Vechile obiceiuri nu mor niciodata.
M-am asezat pe canapea,si m-am uitat catre cele doua.I-am transmis telepatic lui Amy sa-mi zica tot ce se intamplase
OOC:cine dorestee
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Amy:
-Este un alt vampir pe aici si i-am zis sa intre in casa. Doar nu o sta oe afara.
OOC: Ciufy sau cine vrea
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vampire school- story and character Riluri 35 28.739 12-08-2011, 05:04 PM
Ultimul răspuns: Twisty Emerald


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)