Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tradarea iubirii

#81
O sa dau edit imedit ce termin de citit my dear
Edit
După cum am promis să ştii că mi-a plăcut foarte mult acest capitol, ai avut de toate descriere, acţiune care a fost puţin grăbită(părerea mea) însă stai liniştită că nu e aşa grav. Am văzut una sau două greşeli nu mai ştiu exact, dar nu-i bay. Îmi place foarte mult faptul că Sasuke e gelos şi sper ca Sakura să nu cedeze prea repede.
Totuşi un lucru mă nemulţumeşte că mai lăsat în suspans.Aştept, nextu.

#82
hy sweetie, mersi ca mi-ai spus. Esti o scumpa si se pare ca my sys mi-a luato inante. Sa stii ca eu nu vad greseli in ceea ce priveste descrierea, mi se pare ca descrii ca la inceput adica frumos:X Iti ador ficul:love:
Sasuke e gelos, stiam eu :yes: de cand a aflat ca Sakura e cu Neji... acea intamplare sa facut, banuiesc, sa se indragosteasca dee ea :chuu: si unde a disparut Karin si Suigetsu? adica Karin poate sa se arunce de pe o stanca ca nu ma supar:))
ok atat am avut de spus astept nextu si anunta-ma ca doar stii ca te iubesc mult :* :pls:
:bye:
[Imagine: h8v.gif]
 

#83
Nu am mai dat un comm de mult, probabil a intrat in joc si lenea :-"

Dau un edit mai tarziu sau cel mai probabil maine, caci acum cam am o lene in mine, deci loc rezervat b-)
Edit:
Inca un capitol superb si chiar ai grabit umpic umpic putin actiunea, dar nu e grav. Ce pot sa mai spun? Descrierea este prezenta ca de obicei, naratiunea foarte buna, dialogul nu este in exces si este la locul lui. Sasuke... gelos? Mi- a placut faza asta. Sincer mi- ar placea sa se intample si in anime asta. Astept nextul cat mai curand, anunta- ma cand il pui!

Ja ne! :X

#84
Ello dear ^^. Capitol nou, huh? Ce repede l-ai pus xD. Imi pare bine ca de data asta mi-ai ascultat si mie dorinta si m-ai anuntat ^^, Thx! Sa vedem. Sincer eu nu vad o prea mare schimbare. Actiunea a fost ok nu a fost prea grabita decat putintel dar nu e grav. Descrierea este la fel ca mai inainte, adica frumoasa, dialogul nu a fost sec si naratiunea a fost ft frumoasa. Greseli de tastare nu am vazut decat ca ai scris Naruto cu n mic si o greseala de exprimare. Cel putin eu nu am inteles ce ai vrut sa zici. oricum nu e grav. Sasuke e gelos xD Asa ii trebuie daca si-a batut joc de Sakura xD. So, atat am avut de spus. Astept nextul si nu uita sa ma anunti cand il pui. buh bye! :*
[Imagine: EnvYQ.png]

#85
A aparut destul de rapid noul capitol, nu-i asa :> ? Mama, sunt multe lucruri pe care le urasc in viata, ca de exemplu, matematica...suspansul... Dar asta nu inseamna ca te urasc si pe tine. Ok, poate doar un pic :)) Bine ai revenit, soro! (Desi nu esti :)) ) Ma refer la descriere, a fost la fel de frumoasa ca in celelalte capitole. Deci, cu descrierea frumoasa, naratiunea si mai si, actiunea negrabita si fara greseli de scriere sau exprimare [cel putin nu am stat eu dupa ele] a iesit un capitol super. Hai sa clarificam o chestie: ador capitolul asta pentru ca l-ai facut pe Sasuke gelos >:)
De-abea astept sa vad ce se mai intampla. Mult succes! Bye >:D<
[Imagine: Lawliet.gif]

Cioco mania :pls: ^_^

#86
Salut. Uite ca printr-un miracol am dat din peste acest fic. Chiar nu imi vine sa cred cate de multe capitole am ratat, dar ma revansez eu, promit ;).
So... Sasuke este gelos? Serios? Adica ma asteptam la orice, dar nu si la asta. M-a surprins printr-un mod placut. Sper ca Sakura sa nu cedeze usor, pentru ca mi s-ar parea un pic... mno cred ca intelegi ce vreau sa spun, nu? Poate ca nu ai mai scris tu de ceva timp ( ceea ce se simte ), dar nu ii bai. Inca mai ai acea pricepere ;). Descrierea este prezenta la datorie exact ca intodeauna. Imi place cum ai descris sentimentele Sakurei cat timp Sas'ke a tinut-o in brate. Naratiunea, imi place cum narezi deci nu a ce comenta. Actiunea nu este foarte grabita, dupa parerea mea, iar dialogul nu este sec. Greseli de tastare? Hmm... pai eu sincer nu am vazut. Deci ar fi foarte posibil sa nu ai.
Cam asta este tot... pentru astazi :)
Astept next-ul si poate ma anunti si pe mine cand il pui :eto:?
Bye Bye
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#87
Bună! Tocmai acum am dat de fiecul tau şi deoarece titlul m-a atras, am decis să-l citesc. Sincer, nu îmi pare rău că am făcut-o, e foarte frumos, îmi place chiar foarte mult. Ideea e originală, chiar foarte. Adoca... nu am mai văzut un fic, cel puţin asemănător cu al tău pe aici. Ei bine, după ce l-am terminat de citit, am putut observa că primele capitole au fost mai bune ca ultimele. Acum, parcă ai cam grăbit puţin acţiunea. Nu ar fi aşa grav dacă nu era aşa lentă în primele capitole. Nu e un lucru prea rău. Felul în care scrii face acţiunea să nu pară şa grăbită. Chiar îmi place stilul în care scrii.

Acum... să comentez ceea ce îmi place şi ce nu la personaje:
Oficial, atitudinea Sakurei mă duce la disperare. E aşa, aşa... nici nu ştiu cum să explic. Aşa slabă. Cât mă poate eneva ultima replică a ei. Ar fi trebuit să se simtă mândră că Sasuke e gelos şi, chiar dacă e conştientă că nu-l iubeşte pe Neji, să continue cu această înşelătorie pentru a vedea atitudinea brunetului. Eu personal aşa aş face.
Ei bine, Sasuke, el e Sasuke al meu din totdeauna, cu unele îmbunătăţiri, binenţeles. Ceea ce pe mine mă încântă foarte mult, e că atunci când sunt mai mulţi prin preajma se poarta ca întotdeauna, însă când rămâne doar cu sakura, se schimbă. Îmi place foarte mult.

Ei bine, acestea fiind spuse, abea aştept continuarea şi sper să mă anunţi şi pe mine că eu sunt cam chioară:)).
Bye ÅŸi spor la scris!

#88
Bunaaaa!Mai intai vreau sa te felicit pentru minunatul tau fic.Ai un mod de a descrie sentimentele personajelor...nuj pe mine una ma face sa vreau sa citesc din ce in ce mai mult.Descrii minunat,titlul este perfect,intr-un cuvant esti geniala la fel ca ficul tau.Abea astept urmatorul capitol.Inca odata felicitari il ador!!!!
Ja :bye: :*
P.S: spor la scris >:D<
:001_07:

#89
Pai, m-am intors si sper ca acest capitol sa va placa. A da, cred ca iarasi sunt in conflict cu actiunea deoarece si aici mi se pare cam grabita. Am incercat sa o incetinesc cat de cat. Aveti grija la finalul capitolului.


Capitolul 13
Indragostit pentru o noapte


Dupa ce ii spun ma apropii usor de chipul sau destul de palid si ii sarut buzele dulci. Acesta imi raspunde fara ezitare si dintr-un sarut dulce, nevinovat a devenit unul plin de pasiune insa in acelasi timp plin cu o dorinta arzatoare. Nu stiu cat a durat, tot ce stiu este ca mi-a placut ca limbile noastre sa se dueleze in timp ce mainile mele se impleteau in parul sau iar ale sale se miscau usor pe coapsele mele. Insa nimic nu dureaza pana la nesfarsit. Nici asa numita sa dragoste pentru mine. Dar de ce sa nu profit? De ce sa nu ma simt si eu iubita de persoana care imi detine inima? Chiar daca este vorba pentru cateva clipe. Mai bine traiesc momentul si voi regreta urmatoarea zi decat sa regret mereu.

Dupa despartirea dintre buzele noastre fiori au inceput sa de-a tarcoale corpului meu care, abia acum am observat ca este aproade gol. Din bluza nu a mai ramas cine stie ce, noroc de sutien si bineinteles iegarii mei destul de frajurati. Corpul a inceput sa-mi tremure involuntar iar brunetul a observat. M-a luat de mana si m-a dus pana in cabana. Intram usor fiind uimiti de stratul gros de praf asezat prin intreaga incapere si dezastrul infernal.

In incapere se afla un pat de doua persoane, o masuta si doua scaune, un semineu si un dulap spart in care se afla mai multe farfurii. Langa acesta inca o usa care duce catre un hol micut pe care se afla inca un dulap, de aceasta data geamul fiind intreg. Imi dau o palma peste fata dupa care caut o carpa si incep sa ma apuc de treaba. Chiar daca voi sta aici doar o noapte, nimeni - cel putin eu- nu poate trai intr-un astfel de dezastru.

Dupa ce gasesc o bluza rupta si un lighean il rog pe Sasuke sa aduca putina apa. Ma apuc sa sterg praful din intreaga incapere si sa mai aranjez cat de cat locul si spre mirarea mea intr-o ora si ceva aproape doua termin. Cad extenuata pe patul in care acum poate dormi orice om si ma intind fara a mai spune ceva insa caldura care isi face aparitia in incapere ma trezeste la realitate. Ma ridic lenesa si il vad pe Sasuke care, a facut focul. Langa el vad pe o farfurie doi pesti gata sa fie preparati.

Fara sa ma simta ma indrept spre el si-l imbratisez de la spate. Acesta tresare insa isi revine imediat ce isi da seama ca eu sunt. Dupa momente in care stam asa ma asez in genunchi langa el si ii intind farfuria dupa care ma indrept spre dulap si caut doua furcutile. Avand in vedere ca numai avem si alt ceva vom manca pestii acestia fara a mai adauga vreun condiment insa orice este mai bine decat nimic. Ma apropii de brunet din nou si ii intind o furculita. Acesta ma priveste ciudat dupa care se uita din nou la foc.
-Iti dai seama ca pestii inca nu sunt fierti, corect? ma intreaba acesta amuzat de situatie.
-Stiu insa nu vreau sa te frigi, ii raspund in timp ce ma asez langa el.

Acesta ma trage in bratele sale puternice in care ma voi simti mereu protejata si iubita, chiar daca este vorba doar de cateva secunde care pentru mine inseamna o eternitate.De ce tocmai in bratele sale ma simt protejata? De ce nu simt acelasi lucru cand sunt in bratele lui Neji? Macar am gasit raspun la o intrebare. Pentru ca il iubesc. Poate acest prim raspuns ma va ajuta sa le descopar si pe celelalte. Ca un puzzle. Daca nu ai o piesa nu il vei putea termina niciodata. Raman in bratele sale pana cand pestii sunt gata de a fi mancati. Fix cand doresc sa mananc durerea de burta revine. Ma musc usor de buza si ii spune brunetului ca mie nu imi este foame dupa care ma indrept spre pat fara a mai spune ceva si ma intind. Incerc sa fac o fata cat de cat credibila insa nu reusesc prea bine. De ce ma poate citi asa de usor? Acesta ma intreaba ce am iar eu ii raspund sigura pe mine ca nu imi este foame insa nu reusesc sa-l pacalesc cu acest raspuns. Oftez dupa care ii spun ca nu ma simt bine dupa care imi inchid ochii si incerc sa adorm. Lumea viselor ajunge usor la mine si in cateva momente nu mai reusesc sa fac diferenta dintre realitate si vis.

Sunt trezita de frigul care acapareaza usor incapere. Ma intorc cu fata spre semineu unde il vad pe brunet ca doarme. Ma ridic usor din pat si cu pasi marunti ma indrept spre el. De ce merg asa de usor? Este ca si cum as dori sa prelungesc acest moment insa nu stiu de ce. Eu vreau sa il simt aproape. Realizez ca aceasta este prima si probabil singura noapte pe care mi-o voi petrece cu Sasuke in acest fel. Este singura data cand l-am avut pe brunet in acest fel aproape de mine fara sa fim deranjati de cineva si imi doresc foarte mult ca aceste clipe sa dureze o vesnicie.

Fara sa realizez ajung in dreptal sau si ma aplec usor. Il clatin putin iar acesta isi deschide ochii buimai nestiind ce se intampla. Odata ce realizeaza ca eu sunt cea care l-a trezit ma priveste intrebator. Oftez si ii iau o mana in ale mele.
-Sasuke, este rece. Ce ar fi sa dormi si tu in pat? il intreb in soapta de parca ar mai fi cineva in incapere desi stiu ca numai noi doi ne aflam aici.
-Ce va zice Hyuga? ma intreaba acesta nervos.

Ma enervez si sar ca arsa la auzul numelui sau. Dau sa plec fara a mai spune ceva insa sunt prinsa de bratele sale puternice. Imbratisarea aceasta, exact asa l-am imbratisat si eu pe Sasuke in urma cu cinci ani cand semnul blestemat a pus stapanire pe el. Ma asteptam sa-mi spuna ceva, sa ma de-a la o parte insa el nu a zis nimic. M-a privit in ochii inlacrimati dupa care semnul s-a retras incetul cu incetul. Intr-un fel asa are efect si imbratisarea sa. Numai ca de aceasta data locul semnului blestemat este luat de nervii cauzati de brunet.
-Imi pare rau Sakura, imi sopteste acesta usor la ureche. Insa intelege, nu-mi este usor sa te impart cu nimeni.

Incremenesc la auzul cuvintelor sale. Fara sa vreau dau drumul lacrimilor sa cada usor pe chipul meu plapand. Minciuni. Numai minciuni. Dar, chiar daca sunt minciuni eu tot ma simt bine cand le aud. Desi stiu ca in spatele acestor cuvinte nu exista pic de dragoste fata de mine, tot imi plac. Ma intorc cu fata spre el si-l sarut. Un sarut plin de dorinta si in acelasi timp unul pervers insa de aceasta data este din partea mea. Eu sunt cea perversa, eu sunt cea care il doreste. Chiar si pentru o noapte. Simt cum mainile sale imi obliga picioarele sa ii imprejmuiasca bazinul dupa care ne indreptam spre pat. Ma aseaza usor pe acesta incepand sa-mi sarute gatul. Simt cum sangele imi ajunge pana la obraji inrosindu-i insa ce-mi pasa? Il doresc desi nu cred ca sentimentul este reciproc.

Dupa ce imi da bluza jos sau ce a mai ramas din aceasta, are grija ca sutienul sa fie aruncat departe dupa care incepe sa-mi sarute usor sanii. Dupa ce incepe sa imi sarute din nou gatul de aceasta data lasand o urma de sange din cauza muscaturii se ridica si ma priveste in ochi. Fara sa vreau ma pierd in acei ochi abisali superbi pe care i-as dori sa fie atintiti asupra mea mereu.
-Esti sigura ca asta vrei? Nu stii cum as putea sa ma comport maine, imi spune acesta pe un ton destul de serios.

Dau afirmativ din cap iar acesta isi continua treaba. Intr-un timp destul de scurt ma scapa de restul hainelor cum face si cu ale sale. Fara a mai sta pe ganduri ma penetreaza usor fara a-mi provoca dureri. Este diferit fata de prima oara. Atunci a fost un act dureros. Probabil si pentru ca inca eram fecioara pe acea vreme insa chiar si asa, a fost dureros. De aceasta data miscarile sale sunt calculate si nu imi provoaca durere. Ba chiar din contra. Ma simt mult prea bine. Baiatul asta stie sa satisfaca o femeie. Nici nu vreau sa ma gandesc cate fete i-au trecut prin asternut. Ma doare inima cand stiu ca eu nici macar nu am fost prima din viata sa. Nu l-am intrebat. Nici acum nu as avea curajul mai ales ca raspunsul este usor de ghicit.

Sunt trezita la realitate de Sasuke care ma intreaba daca ma simt bine. Dar afirmativ din cap cupa care il trag mai aproape de mine si-l sarut.

Dupa o jumatate de ora cadem amandoi obositi si fara a mai spune ceva adormim.



#90
Dau edit cand termin!! >:D< Va rog sa nu imi stergeti comment-ul :o3

Edit:
Dear, mereu stii cum sa ne uimesti. Totul, de data asta, a fost diferit: foarte multa iubire, misiunea lasata undeva in alta parte si Cupidon lasand intimitate celor doi :))
Ce sa critic despre capitol...:-? Actiunea: nu mi s-a parut prea grabita, a fost chiar buna. Naratiunea: e perfecta (cel putin pentru mine). Descrierea: A fost foarte frumoasa, desi mai mergea putin la sentimente. Oricum, totul a fost minunat, si pentru asta te felicit! :bv:
Astept cu muulta nerabdare next si sper sa ma anunti si pe mine >:D< Mult succes! Bye.
[Imagine: Lawliet.gif]

Cioco mania :pls: ^_^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Tradarea Miranda. 9 5.742 04-02-2011, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Reveuse
  Tradarea doare dar o poti uita! akadella 5 3.990 24-08-2010, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Paradox 。◕‿◕。


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)