Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top personaje Kaleido Star

#1
In acest topic pute-ti spune care sunt personajele voastre preferate si de ce.No spam pls!!

Leon>La inceputul animeului nu prea l-am suportat,din simplul motiv ca nu imi placea atitudinea pe care el o avea fata de ceilalti.Era atat de increzut...se credea superior celorlalti.Dar dupa ce am aflat motivul pentru care el era atat de dur...am inceput sa il admir.imi place super mult parul lui si cum se imbraca!E favoritul meu!

Sora>Sora se face placuta prin atitudinea care o are:este buna,foarte talentata si nu renunta la visul ei...oricate piedici ar intalni.

Layla>cu ea s-a intamplat acelasi lucru ca si cu Leon.Nu mi-a placut atitudinea ei din primele episoade.Dar cu timpul am indragit-o.Layla este genul de fata aproape perfecta:blonda,ochii albastri,inalta,supla,talentata...

Yuri>Dragutul de Yuri...la el..cuvintele sunt de prisos.Dar pot sa spun ca ador parul lui!Este atat de dulce...exact opusul lui Leon!!Dar tot Zeul-mortii ramane favoritul meu!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
1.Sora Naegino pentru ca este o fire deschisa,are un vis greu de realizat,o scena fara lupte si mai ales pentru ca stie sa "deschida" suflete
2.Leon Oswald pentru ca desi este numit Zeul Mortii el este o fire sensibila care a reusit sa-si ascunda durerea printr-o masca de indiferenta si severitate
3.Anna(nu-mi amintesc numele de familie) este cred cea mai amuzanta de la Kaleido Stage,dar si ea are un trecut trist,tatal ei a plecat cand ea avea nevoie de el.

#3
Prima oara cand am vazut anime-ul, Sora m-a impresionat prin incapatanarea ei si prin dorinta de a ajunge cea mai buna. Insa dupa ce am vazut si restul episoadelor, m-a dezamagit pentru ca mereu se dadea inapoi de la lupte, desi are dreptate ca scena nu ar trebui sa fie un loc pentru lupte. Deasemenea e un pic cam prea sensibila si renunta usor cand nu obtine un rezultat cat de mic, desi aproape imediat revine si castiga sau pierde. Pe langa asta mi-a placut cum reusea sa mute scena in public ^^ si cum lucra in stafful de la Kaleido Stage fara sa se planga..

Layla e un alt personaj interesant, putin cam rece si aroganta la exterior, o buna acrobata si o prietena adevarata la nevoie. La inceput nu a crezut in Sora, insa mi-a placut pentru ca, in cele din urma i-a devenit prietena. Si un alt plus pentru Layla.. S-a intors sa o provoace pe Sora, dupa ultimul spectacol foarte reusit ^^ si chiar daca a fost infranta, ea a sustinut-o pe Sora..

May are o personalitate puternica, incapatanata, enervanta si bagacioasa la prima vedere, insa o prietena grijulie in cele din urma ^^. A reusit sa accepte ca Sora a primit rolul principal, in final, insa ea a ajutat-o pe Sora sa ajunga acolo, prin toate invitatiile la lupta. Insa ei in lipseste ceva, ce Sora are si chiar daca d.p.d.v tehnic sunt la acelasi nivel, Sora are o legatura mai stransa cu publicul, cu scena.

Cam astea au fost personajele preferate. Si Kalos imi place, insa despre el nu am multe de spus. El ii ajuta pe toti, cu sfaturi indirecte si lasa lucrurile sa isi urmeze cursul fara a incerca sa schimbe ceva. E un bun conducator..

Un lucru care mi-a placut in anime.. Zodiile personajelor, alese cu grija ca sa se potriveasca cu personalitatile lor.. O idee buna .. foarte buna chiar^^

#4
Layla -un personaj destul de complex,putin cam aroganta pe la inceputul animeului,o foarte buna acrobata , desi stia ca nu va mai putea urca pe scena din cauza loviturii la umar,a continuat sa se antreneze ca mai apoi sa revina pe scena pentru a ii da Sorei si mai multa incredere in fortele proprii.

Sora - Incapatanata,amuzanta,draguta, ar putea sa binedispuna pe oricine cu atitudinea sa dar mai ales o foarte buna acrobata cu un vis cam imposibil la inceput dar pe care a reusit sa si`l indeplineasca .

Rosetta -la inceput desi era foarte buna la diabolo[sau cum se numea] era ca o masina ..pur si simplu nu schita nici un zambet,nimic ... dar si`a redescoperit placerea de a`l practica ,un personaj care desi nu stia nimic despre trapez s`a incapatanat sa lucreze la el si a si reusit pana la urma.

Well cam astea sunt primele 3 locuri din topul preferatilor mei [Imagine: happy-grin1.gif]


#5
Sora~Este foarte draguta,ambitioasa,frumoasa,desteapta si se straduieste cand face fiecare acrobatie.Pune mult suflet nu este geloasa dar plange prea usor(ce greu imi gasesc azi cuvintele)
Yuri~Imi place parul lui,este talentat desi putin evil ceea ce imi place mult caracterul lui.
May~Este foarte talentata,geloasa insa telul ei este de a fi partenera lui Leon,nu pot sa numesc asta un vis adevarat dar imi place ca e ambitioasa.
Mia~Are mereu in minte spectacole minunate si contribuie foarte mult la ajutorul echipei.
Anna~Este foarte draguta,amuzanta desi la unele glume nu gasesc niciun sens.
[Imagine: sssfcopy.png]

#6
Sora - pt ca este draguta , amuzanta, ambitioasa , talentata , vesela si nu se da batuta usor.

Rosseta - pt ca este copilaroasa, simpatica, visul ei era sa fie alaturi de Sora pe scena si nu sa dat batuta pana nu la indeplinit.

Leon - pt ca este dragut, arata super frumos,este talentat si desi vroia sa arate ca este dur in adancul inimi lui era bun si o stia si el.

Yuri - Este talentat, frumos, dragut, simpatic , un dulce pe scurt. Imi place cum arata si faptele pe care le face...cum ar fi ca atunci cand Sora ia cerut so ajute nu a refuzat-o. etc
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!


#7
1)Sora Naegino-e foarte frumoasa,lupta pentru visele ei,e o fire puternica si nu se da batuta niciodata.E prietenoasa si foarte buna la suflet.Uraste ca sa vada oamenii tristi si incearca sa-i faca veseli
Rosetta-la inceput e cam rea,dar dupa ceva timp devine o persoana mai buna,adora sa stea pe scena si e pe cale sa devian si ea oa devarata kaleido star
Leon-foarte frumos si gratios..are niste pectorali..yay,tipu e bestial si foarte misterios
Sophie-desi e moarta..imi place de ea,a avut acelas vis ca si Sora si era la fel de buna ca ea
Layla-o fire puternica ce nu prea-si arata sentimentele.Imi place de ea,ador ochii ei albastrii iar parul ei e superb.Se descurca foarte bine la trapez,o ador:X
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#8
1. Layla Hamilton => a stiut sa nu planga cand i-a fost mai greu. O admir pentru decizia luata; deobicei, e greu sa nu plangi 17
2. May Wong => Cand si-a rupt umarul, a refuzat sa fie invinsa, asa ca s-a antrenat sigura cu o acrobatie pentru a o invinge pe Sora, facand-o cu o singura mana.
3. Yuri Killian => Faptul ca a ucis-o pe Sophie fara sa aibe remuscari e ceva. E foarte dragut, irezistibil. :d
4. Sophie Oswald => A murit cu promisiunea de la Leon. Chiar am plans 2
5. Ken => A iubit-o pe Sora de cand a vazut-o, dar nu i-a marturisit niciodata 2 A ramas cu dragostea ce nu i-a marturisit-o niciodata 20

#9
umm...

1.Leon Oswald: (scuzti-mi expresia dar...) L-a durut undeva de parerea celorlalti despre el atunci cand a trebuit si si-a dovedit curajul atunci cand s-a aruncat in gol de la 50 de metri inaltime pentru a o impresiona pe Sora si de aceea a si ramas in viata dupa acidentul acela ca sa nu mai spunem ca i-a indeplinit Sorei visul de a deveni un star.

2.Ken: A ajutat-o pe Sora sa-si revina din depresia pe care a capatat-o la pierderea acelui festival de circ.

3.Sora Nagino: A transformat in bine toti oamenii din preajma ei.

#10
1Sora-Pentru ca este personajul principal din anime.Este foarte prietenoasa,stapana pe sine , nu ii este frica de inaltimi, curajoasa,ajutatoare,nu se lasa cu una cu doua ,a facut-o pe Layla din dusmanca ,prietena 10
2Layla-Pentru ca prima oara este aspra ,apoi devine prietena apropiata cu Sora . Este frumoasa,este independenta,face multe sacrificii pentru a ajunge in varf etc 4
Ja ne



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Leon vs. Yuri(Kaleido Star) Lye 28 20.953 10-09-2014, 06:48 AM
Ultimul răspuns: DreamGirl


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)