Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar:
Total 0 vot(uri) 0%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Leon vs. Yuri(Kaleido Star)

#21
Eu il aleg pe Leon. Chiar daca e un demon in exterior, si ii trateaza oribil pe ceilalti, stiu ca in interior este de fapt un inger. E o persoana care trebuie respectata, pentru ca si el isi respecta promisiunile. Ador sa-l vad executand diferite manevre la trapez. E atat de adorabil, cu parul acela argintiu cand a ajutat-o pe Sora sa execute Acrobatia IngeruluiZuppy02.





#22
Eu il aleg pe Yuri.
In primul rand,imi place cum arata 8 si pe Leon l-am urat din prima clipa in care a inceput sa-si dea aere de "super-vedeta".
Si desi a omorat-o pe Sophie-ceva ce nu era in planul initial- a regretat asta oricum si a vrut sa il transforme pe Leon "intr-un adevarat demon".
El nu a vrut niciodata sa distruga KS.A vrut sa-l transforme intr-un loc fara accidente si sa se razbune pentru tatal lui dar in final,se impaca cu Kalos si isi da seama ce prostie a facut.
Si nu-mi spuneti ca nu va plac ochii lui 8..
[Imagine: da-1.jpg]


Twilight... Would you die for love?


It's on my lips, it's in my dreams.
It's a story told by two.
You say you want to be happy.
I can make your dream come true.


my yaoi fan fic


[Imagine: chibi_1341.gif]
chibi-ul lui Pure Love

Bomboane...multe bomboane pentru Asha :X

#23
Amandoi arata bine, amandoi sunt talentati, fitosi si isi dau aere de vedete. Amandoi sufera din cauza mortii unui membru al familiei: tatal lui Yuri si sora lui Leon.
Yuri pare un tip de treaba, dar pana la urma ajunge sa se comporte ca un nesimtit, dupa ce cumpara Kaleido Stage de la Kalos. Asta arata ca e un prefacut, care poate injunghia pe la spate.
Leon e mai misterios, care e dur pe fata, dar in interior e sensibil si bun. Chiar daca o chinuie pe Sora cu antrenamentul, face asta doar pt ca i-a promis lui Sophie ca ii va indeplini visul si nu o face cu ura.
In concluzie, eu il aleg pe Leon pt ca el nu isi ascunde partile rele, ca Yuri.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#24
Hmm..imi este foarte greu de ales, deoarece ambele personaje imi plac foarte mult.Sunt printre preferatii mei din anime si imi este chiar greu sa aleg. Amandoi sunt foarte diferiti, dar cu un rol foarte important in anime, fiind speciali in felul lor. Totusi...cred ca il voi alege pe Yuri, deoarece mi se pare mult mai dragut decat Leon, din punctul meu de vedere. Pe Yuri l-am placut din totdeauna, chiar si cand a vrut sa distruga Kaleido Star, nu imi schimbasem deloc parerea despre el. De Leon nu mi-a placut la inceput, deoarece mi se parea intr-un fel enervant, tot timpul rece si razbunator, dar cu timpul chiar am ajuns sa-l indragesc. Alegerea mea finala este Yuri, deoarece personajul lui m-a impresionat mult mai mult din multe puncte de vedere.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#25
Hmmm eu il aleg pe Leon. In primul rand pentru ca imi place numele lui-cred ca e un motiv ciudat dar in fine-. Ar mai fi faptul ca e un personaj misterios si cred ca asta ii aduce cateva plusuri. Imi place deoarece cred si subliniez cred ca e mai talentat decat Yuri 21. Nu spun ca Yuri nu are talent, are foarte mult si e un super 5 dar pana la urma il aleg pe Leon 3
[Imagine: ak8THBQ.png]


#26
Pai..e cam grea decizia dar....Mereu exista un dar,...
In primul rand Leon are un avantaj,caci e foarte dragut si in plus imi place parul lui 21
Este foarte talentat,imi este mila de el caci i-a murit sora..

Yuri nu prea imi place personajul asta cam deloc, nu stiu de ce dar nu m-am atasat deloc de el..

Alegerea mea este Leon forever baby
Samy fu` a`ci!

~Marele meu fratior mai mic: Stefuu~ :smart:
`Mica mea surioara mai mare: Wanna` :bv:
*Sora mea geamana: Me_Amy* :love:

#27
Yuri = > un tip dragut, cu mult talent, cu vise nobile pentru care lupta.
Il adoram atat de mult cand il dadea la TV, ma uitam la el si imi ziceam "Parca e un inger!". Da, un diavol cu chip de inger. Atitudinea lui ii atrage pe oameni aproape de el. Este genul care incurajeaza si nu crede in perfectiune. Chiar il admir pentru felul in care a fost desenat si pus in rolul de a p aduce pe Sora mai aprope de Leon -parerea mea .
[Trecand peste faptul pentru ce a facut si pentru ca a vrut sa faca caput Kaleido Star =.=]

Leon = > un tip rece, dur, care vrea perfectiune, care crede ca el nu greseste, ci doar cealalalta persoana.
Cu un trecut nu atat de happy cu care a reusit sa fie cunoscut de toti, astfel toti vrand sa il aiba ca si partener. Modul in care 'se indragostea' de Sora pe parcus a fost destul de. . . magic ?
Gata oriunde si orcand de un duel, nepasandu-i de parerile altora, ci doar de a le lui. Un personaj demn de laude si aplaude. Poate nu a fost atat de aprope de Sora ca si Yuri, dar totusi a putut face acrobatia ingerului, iar totul a parut atat de. . . minunat .

Nu as putea alege. . . dar totusi cred ca pe Yuri.
Sunt multe si multe motive, insa acum nu toate imi trec prin minte.

[edit 12.05.2012] Il aleg pe Leon. XD
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#28
Indeed, amandoi sunt niste acrobati grozavi, mai ales in momentele acelea cand dau tot ce au mai bun sau cand sunt unul impotriva altuia *ahh~ great moment*
Totusi, il aleg pe Yuri... Sa zicem ca nu prea imi plac personajele anime guys cu parul lung. Plus ca Yuri mai da cate o dovada sau doua de sensibilitate ; and i know, i know ca si Leon va ajunge la 'stadiul' asta cand o va intalni pe Sora. But, but, i still like Yuri more than Leon :3.

#29
Doua personaje cu adevarat intrigante si cu multa putere in desfasurarea actiunii. Sincer, nu ii pot plasa la doua poluri opuse, nu pot spune ca unul imi place iar celalalt nu. Imi plac laturi ale ambilor intr-o anume masura, ma fascineaza unele aspecte si ma enerveaza altele. Acestea fiind spuse, il aleg pe Leon, dar nu il favorizez cu mult in defavoarea celuilalt.

Evident ca in prima instanta mi-a placut de Yuri, he was cool and everything, fascina prin misterul care il inconjura. Abia cand a planuit sa distruga Kaleido Stage-ul din cauza unei vendete personale si neintemeiate a inceput sa imi displaca. E partial de inteles de ce i-ar dori raul lui Kalos, pentru ca la vremea aceea inca il invinuia pentru moartea tatalui lui, necunoscand situatia. Pe de alta parte, e totul dus la extrem si am ajuns sa-mi fie antipatic pur si simplu prin atitudinea lui, prin felul in care ii privea pe toti cu superioritate si prin usurinta cu care ar fi distrus vietile si carierele tuturor de acolo, fara sa ii pese. Desigur ca scopul de a crea un circ fara accidentari era unul nobil si puteai resimti copilul marcat pe viata de cele intamplate acolo, undeva in spatele aparentelor, dar nu a fost indeajuns. Mai incolo creatorii au incercat sa il faca mai placut din nou. Experienta cu festivalul de circ din Paris il pune intr-o lumina buna, ii arata chiar o latura mai sensibila si mai altruista. Plus ca mi-a placut mereu relatia dintre el si Layla, felul in care s-au inteles si cunoscut mereu atat de bine. Dar asta dureaza cam pana la conflictul lui cu Leon, cand se "transforma" din nou si incepe sa spuna despre cum el a omorat-o pe Sophie. I understand it's just to get on Leon's nerves, I understand it's just for atonement after that. But the way he does it, felul fara scrupule in care e portretizat... m-a facut sa il plac mult, dar nu indeajuns. He's one sneaky one.

Lui Leon ii pot atribui aceeasi complexitate de caracter, care iese insa la iveala in alte moduri. El apare la inceput ca fiind dur si impenetrabil si abia mai apoi ajungem sa descoperim si alte laturi ale sale. Si recunosc, da, in primele lui episoade ma enerva cumplit. I don't care much for assholes, no mater how misterious they are made to seem. Dar cumva, cumva, am ajuns sa il indragesc odata ce i-am aflat povestea si odata ce am realizat ca nu e atat de rece pe cat vrea sa para. Of course, being broken is no reason to destroy others and it's definitely no reason to destroy your partners the way he did. But he tried to fight it si s-a folosit de aparenta insensibilitatii ca sa isi ascunda slabiciunea. Ador relatia lui cu Sophie, dragostea pe care i-a purtat-o si felul in care moartea ei l-a afectat. Ok, nu ador felul in care l-a macinat si la distrus pe interior, don't get me wrong. Ci faptul ca datorita ei a avut un scop, chiar daca acesta a fost sa ii indeplineasca ei visul. Mai spre final ii vedem latura sensibila and that's worth it. Mi-a placut mult cum s-a deschis practic in fata noastra, cum a invatat sa mearga pe scena pentru simpla placere de a fi acolo, cum a ajuns sa o aprecieze pe Sora si a inteles intr-un final ce insemna visul lui Sophie.

So yeah, I choose Leon. E adevarat ca Yuri e un personaj complex, care uimeste de multe ori, cu un caracter bine impamantat, insa Leon e cel care se metamorfozeaza cu adevarat de-a lungul seriei, care creste ca persoana and I appreciate that the most right now.
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top personaje Kaleido Star Lye 14 14.128 15-05-2011, 09:02 PM
Ultimul răspuns: Arisa_chan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)