Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 5 baieti din Naruto

#61
Soo:

1. Sasuke: toata lumea stie, febletea mea 8 inca de cand l- am fazut prima oara mi- a placut, adica e chipes 5, atitudinea lui si comportamentul lui rece. Chiar daca in shippuuden devin un personaj negativ eu tot il iubesc, e puternic si a suferit pentru Itachi cand a aflat adevaratul motiv pentru care a ucis restul clanului. Si ochii lui patrunzatori... hug Si povestea lui tragica din copilarie, imi pare rau ca abandonat satul ca sa plece la Orochimaru dar oricum eu il iubesc, ma atrage felul sau de a fi, asa rebel si increzator si rece...

2.Naruto: de ce, pentru ca trebuie sa recunoastem ca e si dragut, puternic si glumet, ma rog in shippuuden se mai maturizeaza. Intotdeauna mi- a placut pentru ca el mai crede inca in legatura sa cu Sasuke si nu renunta pana il va aduce inapoi in sat, let go Naruto, hai Naruto!

3.Deidara:: cum sa nu- l iubesti? Acel par si atitudinea lui...

4.Pain: acea privire... la inceput recunosc ca nu prea imi placea, uram pearcingurile lui dar acum il iubesc. E foarte puternic si a avut o copilarie oribila in care trebuia sa fure hrana ca sa supravietuiasca.

5. Itachi: cum sa nu- ti placa de el? e puternic si dragut si comportamentul sau, faptul ca la lasat pe Sasuke in viata spune ceva nu. Mereu am crezut ca Itachi ar fi avut un motiv pentru care a ucis clanul dar pe Sasuke la lasat in viata, iar cand s- a luptat cu el si i- a dat mangekyou sharingan, cand am auzit in anime pentru prima oara de el il uram dar acum ca stiu mai multe, i like him

#62
1.Sasuke(De partea buna) Mereu a fost preferatul meu cand venea forba de charactere si nu cred ca se va schimba asta! Imi place la el ca el are un singur scop,care nu sil poate schimba ,adica sa il ucida pe itachi.
2.Naruto L-am ales pe naruto pe locul 2 deoarece singurul lui vis este sa devina hokage,este un ninja puternic chiar daca uneori nu se vede,are potential!
3.Shikamaru.Imi place de el pentru ca el cu neji sunt mai mereu genii ,ei stiu ce sa faca si cum sa faca
4.Gaara.L-am pus pe gara pe locul 4 pentru ca a avut un trecut lafel ca naruto(au fost singuri si urati de toti si toate) nu isi gasea scopul in viata dar a devenit kazekage si in prezent in shippuden este foarte puternic.
5.Choji.Mereu lumea a crezut ca nu este bun de nimic si tot trecutul lui sil petrecea singur finca orice facea pierdea sau strica,pana cand la gasit pe shikamaru si ia adus increderea.

#63
1. Shikamaru Nara-Primul personaj care mi-a atras atentia cand am inceput si eu sa ma uit la Naruto. In plus, este si foarte inteligent si care-free. E exact tipul meu te baiat.
2.Deidara-Felul in care se exprima si defineste arta ma da pe spate de fiecare data.
3.Naruto Uzumaki-Pustiul asta nu are limite. Curajul lui se extinde la nesfarsit, sa nu mai zic de determinarea pe care o are mai mereu.
4.Sasori-Pentru ca tipii roscati si pe jumatate papusi sunt de-a dreptul atragatori.
5.Madara-Capul rautatilor. Cum sa nu iti placa de el?
Who cares if we will meetagain?

[Imagine: ao_no_exorcist_by_somini-d47i3rl.png]

It's obvious that we're not friends.

#64
Hey am trecut si eu pe aici. Deci:

1. Neji -:love: mie una mi-a placut de la inceput, era arogant, nepasator si putin ciudat(dupa mn), apoi dupa lupta cu naruto s-a trezit si el la realitate apoi inpreuna cu Naruto si restul pleca dupa Sasuke si aproape moare(imi venea sa plang cand l-am vz). Mai este si inteligent, stilul sau de lupta e sooper, ador ochii si parul lui, desi as vrea sa il vad si neprins in shipuden ca in Naruto simplu l-am vz (parul) :X. Si arata sooper mai ales in shippuden.

2.Deidara -:001_wub: E dragutz foc, parul lui blond e incantator si ochii superbi. Imi place mult felul in care lupta si modul lui de a gandi. Uneori ma si amuza mai ales atuncicand era cu Tobi in echipa. Imi mai place fiindca nu s-a alaturat din proprie initiativa celor din Akatsuki ci din cauza lui Itachi. Si imi pare rau ca se sinucide cand lupta cu Sasuke broken heart

3.Naruto- Cum se putea ca el sa lipseasca? Nu doar pentru faptul ca e pers principal. E indodeauna glumet, dar si serios cand trebuie. Tehnicile lui de lupta sunt super si invata repede. Se straduieste sa dea cei mai bun si incearca sa isi tina intotdeauna promisiunile. El incearca sa il aduca pe Ssuke inapoi si ala ca fraierul nici macar nu il baga in seama ii zice doar ca el nu se va intoarce. Si e putin cam natarau pt ca o place pe Sakura si ea nici nu il lasa sa o atinga sau sa stea mai aproape de ea.

4.Gaara- Nu stiu ce imi place...adica stiu. Arata si bine, imi place parul si ochii lui. A avut un trecut urat dar a trecut in cele din urma peste el ajutat de Naruto. Imi place ca face trecerea de la un personaj rau,nesuferit, arogant, insetat de putere la unul mai bun, care isi apreciaza prieteni. Stilul de lupta, si ar mai fi dar imie cam lene...

5.Nu pot alege intre Shikamaru si Kakasi. Shikamaru pt inteligenta lui si pt faptul ca gaseste solutii pt orice. Dar ma enerveaza putin parera lui despre femeile ninja.
Si Kakasi pentru ca e calm, linistit, stie sa se descurce in orice situatie. Imi place cum la antrenat pe Nauto si cum reuseste sa il enerveze pe Guy 21 A si imi mai place faptul ca a facut parte din ANBU
[Imagine: taemin-grr_180679547.gif]
I just wanna know if you feel the same
When you call my name someday
I will be there right in front of you

#65
Topul meu se schimba mai mereu 71 Pai sa vedema ctualul top :

1) Suigetsu - Imi place nu numai comportamentul lui amuzant, dar si aspectul fizic 8 Il ador din mai multe motive, unul ar fi ca mereu ii da cate o replica lui Karin ( pe care o urasc 19 ) imi place cum manuieste sabia si mai ales mana aia cu muschi 38 Mi-a placut mult episodul cand Sasuke l-a scapat din inchisoarea aia si a aparut pe acolo gol ( eu, fana yaoi, va dati seama? )

2) Itachi - Cred ca este singurul din clanul Uchiha pe care il iubesc pur si simplu. Mi-a placut mult relatia dintre el si Sasuke, l-a iubit foarte mult si m-a impresionat felul cum a incercat sa il protejeze, fiind fratele lui mai mic. Cand urmaream episoadele acelea emotionante, plangeam T>T

3) Gaara - La inceput nu mi-a placut prea mult, dar cu timpul a urcat in topul meu, probabil ca a avut o legatura cu Naruto si ca s-a schimbat asa mult din cauza lui, ajungand chiar kazekage ^^.

4) Naruto - La inceput fusese chiar pe primul loc, cuplul dintre Naruto si Hinata fiind preferatul meu, dar a ajuns pe locul 4 deoarece am dat peste alte personaje. Chiar daca este personajul principal si are demonul vulpii cu noua cozi in el, trecutul sau chiar ma face melancolica uneori. Este foarte puternic si ma mira faptul ca vrea cu orice pret sa il aduca pe Sasuke inapoi in sat si ca isi respecta promisiunile.

5) Deidara - Chiar daca o sa il omoare Sasuke ( defapt se va autodistruge.. ) ramane unul din personajele mele din topul 5. Prima data ma speria modul de a face jutsul dar devenise interesant sa auzi mereu cum pronunta 'Katsu!' ^^

#66
Nu o sa fac un top...o sa fie toti pe locu' I 4

Neji- De la inceput a fost unu' din favoritii mei. Acest personaj are ceva, ceva care ma atrage. Imi place faptul ca s-a trezit si el la realitate, si a devenit foarte puternic. Neji-TenTen fiind unul din cuplurile mele favorite. De asemenea, imi place mult abilitatea asta, byakuganul...e asa mai...aparte N-am ce sa mai zic, e unu din personajele mele preferate din acest anime

Kakashi- E asa misterios cu masca lui 21Mi-a placut episodu' ala in care incercau sa-i dea masca jos 24 Mai e si frumos pe deasupra. Muschii, inteligenta, alea, alea, ce mai vrei? Are un par atat de misto...nu cred ca o sa vezi pe cineva cu un par atat de rebel ca sa zic asa plus ca e si gri 24, vreau sa-l vad pe nebunu' care si-ar face paru' ca al lui.

Naruto- Nu faptul ca e personajul principal m-a atras, ci chestia e ca e atat de dragut in shippuden ":chuuuu:" Are parul ala blond in toate directiile, si ochii mai albastrii ca cerul. Mai are si plusuri de personalitate. Nu poate nici daca vrea sa dezamageasca pe cineva. Si faptul ca are si supradoze de amuzament e perfect

Hai sa-i las p-astia trei pentru moment 21
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#67
Aaaam da..sa incepem XD


1.Personajul meu preferat este Naruto, desigur ! xD Imi place la el ca nu dezamageste pe nimeni, ii place cand oamenii se bazeaza pe el si mai ales ca chiar daca se raneste pe el insusi, mai bine o face asa, incat sa raneasca o alta persoana draga lui.

2.TOBI [Nu MADARA UCIHA]
Mi se pare un personaj foarte dar foarte funny, si desigur foarte puternic.
Mi-a placut foarte mult de tobi atunci cand inca deidara traia si ei mergeau cautand bestiile cu cozi

3.Sasuke de acum
Imi place la el ca si-a schimbat personalitatea, acum a devenit personajul 'bad guy' al serialului si asta nu stiu cum, dar ma atrage intr-un fel la el, in naruto il uram..in shippuden e altceva !

4.Ar fii Shikamaru, imi place la el ca e un geniu, si e chiar funny si formeaza cel mai dragut cuplu din Naruto [El cu Temari]

5. Kiba, imi place si de el, chiar daca face un cerc al iubirii ..adica Kiba o iubeste pe Hinata, Hinata il iubeste pe Naruto, Naruto o iubeste pe Sakura, Sakura il iubestep pe Sasuke iar sasuke e cam personajul de genu' Yaoi [parerea mea]

[center] Sometimes Time Just Wont Repair Things..[/center]


#68
Hmm .. topul meu
1. Nimeni altul decat Sasuke -tipul asta arata foarte bine si devine cel mai puternic din echipa 7. Si nu numai cel mai puternic, dar deja devenise un shinobi pe cand multi au pierdut la meciul ala pentru Chuunin. Dupa cum am mai zis, e puternic si e capabil sa invete foarte repede jutsuri avansate. Plus ca e din clanul Uchiha.. si are si sharingan8
2. ughm..Gaara -De ce tocmai el? Pentru ca imi place. E puternic si are ochii aia:X . Intotdeauna m-a intrigat acest personaj, chiar de cand a aparut pentru ca imi place ca foloseste nisip, adica e ceva ce are numai el [defapt numai satul nisipului] pe cand ceilalti ninja nu au nimic special.. fac jutsuri de capul lor21 bine.. nu chiar. Din cate am vazut a avut o copilarie foarte grea si a ajuns sa nu mai iubeasca pe nimeni.. nici macar pe fratii sai. E cam sadic modul in care isi "confirma existenta" dar pana la urma devine baiat bun. Deci de ce sa nu il adori?:X
3. Orochimaru -Tip puternic, arata bine..foloseste serpi si este nemuritor21. Am vazut ca voia sa invete toate jutsurile posibile pentru a deveni cel mai puternic. Chiar imi place .. este malefic. Cred ca tehnica mea preferata [a lui] este cea ca se poate transforma in oricine vrea. E cul 21 .
4. Nu ma asteptam sa il pun aici, dar totusi merita un loc. Haaku -Personajul apare la inceputul animeului..si bineinteles ca m-a fascinat. A fost funny faza din padure cand Naruto e lesinat.. si il gaseste Haaku si Naruto zice "frate, arata mai bine ca o fata!". Da, chiar arata bine;x si imi place cum se imbraca, si masca aia <3 .. si cum isi face parul21.Si ador tehnica aia cu oglinzile.
Mi s-a parut un personaj de la care ai de invatat. Adica s-a sacrificat pentru Zabuza. Il iubea foarte mult si a preferat sa moara el.
5. Un personaj caruia nu prea i se ofera atentie, si nici mie nu prea imi place. Naruto - este personajul de la care avem cel mai mult de invatat. Perseverent, si orice s-a intamplat nu a renuntat la visul lui. Asa cred ca ar trebui sa faca toata lumea. Alt motiv pentru care e in top e ca e foarte amuzant106

cam atat, as mai avea dar topul este de 5:p
Cea mai reuşită semnătură.

#69
ok, am citit si acum e randul meu sa postez topul mei. Deci:
pe locul intai nu este nimeni altul decat Uchiha Sasuke8 poate a-ti innebunit, nu-mi pasa. Motivele sunt foarte simple. Arata foarte bine mai ales in shippuden=p~ e puternic, dar nu mai puternic decat Naruto, chiar si in prima serie. Are o istorie trista si in ciuda faptului ca e personajul negativ eu nu vreau sa moara. Asa deci, a indurat atatea si daca stai bine si privesti el este doar o arma, o unealta de-a lui Madara si a lui Danzou, cei mai urasc, iar fara el blondu nu ar straluci asa mult. Desi principalul motiv e ca arata bine. El primeste aurul.
Cel ce primeste argintul este Uzumaki Naruto, deci arata si el bine(shippuden) Prin prostia lui eu mor de ras, chiar e amuzant, cum se spunea intr-un episod e un adevarat bufon24, dar cand devine serios ramai masca si mai ales acele vorbe pe care le spune ce sunt adevaruri. Vorbeste exact ca un om matur o.o si inca o chestie ce ma lasat masca cand am aflat, fiul lui Yondaime o.o aveam o banuiala, ca semanau, dar nu mi-am imaginat. Are si el o poveste asemanatoare cu a lui Sasuke, chiar ca sunt "frati". Este cu adevarat puternic si chiar cred ca va ajunge sa controleze vulpea si va deveni hokage. Reuseste ceea ce isi propune, mai putin cu Sasuke, dar inca nu e finalul.
Al treilea loc e Hatake Kakashi. Omu asta e genial. Acel calm al lui ma mira si pe mine, mai ales cand intarzie si scuzele patetice aduse24, dar cand e ceva serios nu se joaca. Arata si bine, dar e si amuzant. Prin acel calm te ajuta, nu stiu are un stil al lui ce nu il pot explica. E un adevarat pshiholog. Doctorul Kakashi24
Al patrulea loc il ocupa Sai. Arata bine, dar nu ii ia locul lui Sasuke. Trebuie sa recunosc ca la inceput nu-l placeam, dar are acea tenta de mister in jurul lui si imi place cum lucreaza (pe doua fronturi) si deasemenea tehnica lui. Desi nu mi-a placut ca a vrut sa-l omoare pe brunetu meu33
Al cincilea loc il primeste Jiraya. Ala e un pervers jumate si amuzant(mai ales figurile facute24), dar si serios. Ma bucur ca la luat pe Naruto drept elev si ca il invata tot ce stie si ce stie si tatal blondului. Pacat ca a murit, dar ca un erou. Cum ii zicea blondu39 parca Ero-sennin
~cam atat~
[Imagine: h8v.gif]
 

#70
Acum eu 4

1: Gaara Sabaku, imi place mult stilul lui, fiecarereplica pe care ospune are un sens si un scop, in orignal nu prea mi-a placut asa, il consideram un personaj obisnuit, pana la lupta lui cu Naruto unde m-am indragosti de el ca sa spun aja, mai ales cand si-a cerut scuze la fratii lui, pfoaii ce fata facute Kankuro, credea ca s-o fi lovit la cap (bine, chiar era24))

2: Sasori- e super dragut, imi place cum manuieste papusile, oja lui de pe unchii diferita de oja celorlalti 21), e foarte puternic si stet imi place 8

3: Kiba: e dragut si Alamaru la fel, imi plac foarte mult animalele si el trebuie sa zic ca e foarte...Salbatic, mai ales in lupta 21

4: Naruto- Cum putea el sa nu lupseasca, va dati seama, imi place pentru ca niciodata nu se da batut si isi urmeaza visele Smile

5: Deidara, hmm e unul din personajele Akatsuki care imi plac, acele maini din palme sunt super kwaii, prea tare tipu 21



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Naruto Shippuden 292 / Naruto Chapter 616 (Update saptamanal) George 43 27.966 01-06-2013, 09:21 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto. Naruto Shippuden -> Movie list Rose ^^ 0 2.374 31-01-2012, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)