Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 5 anime

#41
My top 5 anime... let`s see... long time no see a good anime but anyway, my list is something like this...

1. Death Note - I saw this anime.... long time ago... si a raman preferatul meu inca de atunci. Ce pot sa zic, sunt fana Death Note si nu pot sa ascund asta. So... I love this anime8
2. Hellsing - mai trebuie mentionat? Sunt o fana inraita a vampirilor, deci e clar. Plus ca anime-ul are o poveste foarte intersanta.
3. Spiral * blush * - imi place mai mult anime-ul pentru ca am citit Spiral manga>.<
4. Strawberry Panic - ya, e yuri dar e * again blush * foarte dragut anime-ul. Imi place mult grafica lui.
5. I don`t know... Code Geass maybe... nu mai sunt o fana iraita a personajelor dar e dragut.
" I see humans but no humanity "

#42
1. Ultra Maniac => Grafica 8 O ador. Si subiectul Anime-ului. Openingul nu prea mi-a placut ...
2. Shugo Chara => cam penibil subiectul cu ouale, dar este foarte frumos anime-ul. Cateva Opening-uri au ajuns sa-mi placa O.o =]]
3. Itazura na Kiss => Pacat de grafica personajelor : in rest, subiectul chiar imi place ...
4. Ginban Kaleidoscope => Cui nu i-ar placea? Am ras cu lacrimi la acest anime 2
5. Kyoshiro to towa no sora => Foarte frumoasa grafica. Si melodia ... Pacat ca ea [ Kuu ] moare la sfarsit.

#43
topul meu...

1.Yu yu hakusho ( my fav ever Lol )
2.Inuyasha ( hi hi hi 4 )
3.Jigoku Shoujo ( lol cuz' is horror and i love horror )
4.Elfen Lied
5.Strawberry Panic ( cat am putut sa rad laacest anime 21 e mortal )
-

#44
1.Death note
Pentru ca, dupa parerea mea, e un anime superb..poveste originala,personajele sunt interesante. Imi place ideea actiunii si mai ales conflictul dintre Light si L.

2 Nana
Imi place enorm , povestea este interesanta si credibila.In acest anime se reflecta putin din viata fiecaruia. E un anime profund si chiar ai ce invata din el. Grafica imi place iar de coloana sonora ce sa mai zic, o ador.

3.Lovely complex
Mereu ma calmeaza si imi face mare placere sa-l vizionez, E singurul anime care l-am vazut de mai multe ori e amuzant si sweet, personajele sunt foarte dragute .

4.Paradise Kiss
Seria este superba, nu e prea lunga si nu e trasa de par. E la fel ca si la Nana o poveste matura in care fiecare se poate regasi cumva. Cel mai mult la acest anime mi-a placut sfarsitul. Mi-a placut mult faptul ca George i-a lasat acele rochii :X ..

5.Naruto /Naruto Shippuuden
Desi nu pare povestea e destul de complexa, personajele sunt grozave...I mean fiecare are un tel..un vis pentru care lupta ^^ apreciez ambitia si devotamentul lui Naruto...si caracterul adica dupa un esec el se ridica si continua sa lupte

#45
Deci, io imi cam schimb topul lunar, dar primul loc ii apartine aceluiasi anime de mai bine de un an...
1. GRAVITATION - so, I LOVE IT! Povestea e fascinanta, m-a vrajit de la primul episod(parca imi si amintesc seara aia...citeam si io o carte, dar se pare ca atentia mi-a fost atrasa de anime). Iar personajele sunt super sweet. Ador faptul ca e o combinatie intre romance, comedie si muzica8
2. DEATH NOTE - de cateva zile a primit acest loc(inainteaza mereu:d). L si Near sunt superbi, iar anime-ul e foarte intersant. Acest tip de anime cu investigatii a inceput sa ma atraga..
3. LOVELESS - nu pot spune altceva decat uimitor. Ritsuka si Soubi fac o pereche reusita. Mereu ma emotionam cand ii vedeam si ma inmuiam cand Ritsuka suferea.
4. PARADISE KISS - fain anime, a inceput in acelasi timp cu Gravitation...respect pentru amadoua. Vechimea il face important, dar chiar e o poveste de retinut.
5. Grea decizie...Sa zicem SPIRALA - Mi-a placut foarte mult. Acelasi gen ca Death Note, dar totusi, fiecarea anime are ceva special, doar al lui... Ideea a fost extraordinara...
Tot prin primele locuri ale topului meu ar mai fi: Naruto, Shaman King, Yuyu Hakusho, Full Metal Alchemist, Full Metal Panic! Fumoffu!, Ynuiasha etc.
DREPTATEA VA INVINGE!!!
AISHTERU NEAR88


#46
Hmm nu stiu daca am mai postat in acest topic,dar oricum mi-am schimbat topul asa ca iata-l ^^:
1. Nana - well imi place foarte mult acest anime.Desi inca nu l-am terminat ( sunt la episodul 34 din 47 ) - imi place enorm de mult.Tot ceea ce se intampla in acest anime mi se pare fabulos si foarte interesant.Are o stransa legatura cu viata reala , intr-o anumita masaura evident.Adica , am spus "Stransa legatura" dar asa este in imaginatia mea,pot compara multe lucruri ce se intampla in acel anime cu chestii din viata reala,ce se intampla si mi se pare ireal cat de asemanatoare sunt.Apoi,are un "spirit" artistic acest anime.Dincolo de asemanarile cu viata reala pot vedea nuantele artistice,muzica din anime.Pur si simplu' anime-ul mi se pare fabulos.M-a cucerit,si asta se poate vedea si din faptul ca ocupa primul loc in top 5.De abia astept sa vad si celelalte episoade,simt ca merita toata osteneala ^^.
2. Vampire Knight - inainte se afla pe primul loc,insa acum a mai coborat un loc.Desi pot spune ca inca imi place si chiar foarte mult.Ma fascineaza absolut to ceea ce are legatura cu vampirii si sangele.Chestii foarte interesante,tipi foarte hot si actiuni superbe.Yuki este un personaj atat de misterios, si nici macar nu isi da seama de asta.kaname,m-a impresionat profun iar Zero mi se pare salvatorul anime-ului.Este super tare..Hmm ce pot spune doar sunt vampiri si chestiile astea desi nu sunt "reale" sunt foarte captivante ^^.Personajele si actiunile lor m-au cucerit complet,si ideea anime-ului este minunata.Nu este chiar obijnuita si este invaluita de mister.Ceea ce ador.Cu fiecare episod, presupuneam ce se putea intampla si totusi se intamplau diferite lucruri fata de cele pe care le presupuneam.Pacat care doar atatea episoade.Am vazut ambele serii si m-au captivat.Sper sa fie si o a 3a serie ^^
3. Death Note - anime-ul acesta este fabulos si atat de genial.Imi plac toate personajele si mentalitatea lor care este atat de tare.Toate acele mistere,toate luptele intelectuale,diferite ideei,detectivi.Mi se pare un anime cu o aura aproape perfecta.Grafica este foarte buna si ideea in sine este fabuloasa.Desi nu am vazut toate episoadele ( de la cap la coada ) pot spune ca este un anime ce mi-a captat atentia in diferite feluri..personaje,apoi gandurile pe care le aveau personajele,ideeile,infatisarea lor,felul lor de a fi.Ideea si misterul anime-ului,totul pare atat de elaborat,atat de bine gandit.Se confrunta idei diferite,atat de diferite incat se produc conflicte pentru salvarea sau distrugerea lumii.Unele personaje par atat de ciudate si greu de inteles dar poti observa ca daca le privesti cu atentie le poti intelege.Pe toate personajele desi poseda ganduri diferite.Acest anime are o nota de 10 cu + din partea mea ^^
4. Hellsing - inca nu am vazut toate episoadele din acest anime pentru ca mi-a fost lene sa ma uit 21 ei bine ideea in sine imi place,vampiri si atractie fatala.Sunt unele personaje perverse si .. well nu stiu cum le pot numi.Ideea de vampir pusa intr-o alta ipostaza.Luand spre exemplu V.K .. este atat de diferit de acesta.En fin,vampiri ca niste pure fiinte umane.Stilul lor de viata,care este la fel de pervers ca si cel al oamenilo "normali" .sange,lupte si un fel de onoare.Dorinta de putere si victorie.Imi place foarte mult acest anime,si are o aura foarte interesanta . Arucard ( presupun ca asa se scrie pentru ca stiu ca "r" de obicei se citeste " l " in japoneza ) este cel mai inetresant caracter din anime.Are o putere de o mare admiratie si nu doar prin "puterea" de lupta ci si puterea de convingere.I really love this anime.
5. Naruto - Ei bine mi-a fost cam greu sa aleg acest loc,locul 5.Se zbatea intre hell girl si naruto>insa am ales naruto pentru ca sunt in acest anime mult prea multe personaje care m-au fermecat si nu pot da cu piciorul pur si simplu.Cred ca merita acest loc.Am vizionat si shippuuden ( pana acum 93 de episoade ) si pot spune ca este o serie chiar mai interesanta decat prima.Imi place acest anime datorita multitudinii de personaje si de episoade.Sunt aici atat de multe caractere care mi-au captat atentia si well altfel nu s-ar fi putut.TOate personajele sunt atat de complexe si interesante.Fabuloase chiar,si povestea este captivanta.Ninja si lupte.Desi poate ar suna pentru baieti acest anime imi pare unul universal si pentru toate persoanele.Chiar imi place anime-ul ^^

#47
Ahh..sa vedem:
1.Naruto-cel mai tare anime ever..atate sentimente,o poveste care m'a dat pe spate..personaje O_o....cu o viata.ff..nu stiu ce m'as face in locul lor..la acest anime am tot felul de sentimente:bucurie,tristete,singuratate,melancolie....ma face sa patrund intr'un..unvers paralel...
2.Higurashi No Naku Koro Ni: desi inca nu l'am terminat(mai am vreo 7 ep)..m'a impresionat mult animeul....o poveste O_O..am ramas masca..animeul are faze mai "dure"..adica mai bloody dar in general e Pshihologic....adica are o poveste incurcata..dar foarte tare..:3
3.Vampire Knight/Vampire Knight Guilty- un anime FOARTE FOARTE TARE...deci am ramas in love 4ever cu el...o poveste superbaaa...despre personaje ce sa mai zic....deci m'a impresionat mult mult animeul..tin minte ca am inceput sa ma uit la el..pt ca am vazut cca toti zic ca e un super anime..eu mi'am zis:"ce e asa tare la el? "...m'am uitat si m'am convins ca aveau draptate O_o..super anime:love:
4.Death Note -O_O. deci animeul m'a lasat masca O_o...o poveste superbaaaaaa,super interesanta..cu un final O_O...de ce a murit Light?2....personaje O_O....totul mi'a placut la el.
5.Jigoku Shoujo-Mi'a placut mult povestea..actiunea e bine gandita,personaje O_o....Enma Ai da viata animeului...dar mi'a lacut mult prin povestea ei de viata...
Cam asta imi e topul momentan...
[Imagine: musicsign.png]

If I smile and don't believe
Soon I know I'll wake from this dream
Don't try to fix me, I'm not broken


#48
De obicei my top 5 favorite anime se schimba pe saptamana, depinde de starea pe care o simt urmarind acel anime sau poate vad ceva nou, mai dragut. Pana in acest moment, cam asa arata:
1. Death Note - de un an si jumatate este anime-ul meu preferat in varf. Imi plac foarte mult personajele, au un caracter foarte misterios iar povestea este complexa, asta imi place la nebunie. Pot zice ca fata de alte anime-uri imi place si grafica, uneori par atat de reale... oricum, avand in vedere ca e una din cele mai originale povesti, fiecare episod aducand ceva nou, in plus, palpitant nu pot sa nu il ador.
2. Hellsing - imi este destul de greu sa aleg un anime vampire dintre cele pe care le-am vazut, dar Hellsing cu siguranta se afla printre cele mai bune si originale, chiar daca am mai vazut o data un film cu familia Hellsing. Oricum, vampiri... hei, asta spune tot despre mine si de ce am ales anime-ul. A da... si Alucard... dap, a perfect vampire.
3. Trinity Blood - recent m-am apucat de el dar mi-a lasat o impresie atat de placuta... nu stiu, in curand presimt ca o sa devina preferatul meu de tot. I mean, again vampire, but nahh... ce pot sa zic, chiar imi place anime-ul si are o grafica intersanta si personaje dragute si mai e si amuzant.
4.Elfen Lied - yeah, again horror>.> mehh, ce sa fac... oricum, intr-o zi am terminat tot anime-ul + ova si m-am indragostit de el, I mean, again originlity... Chiar mi-a placut povestea cu cele doua personalitati Nyuu si Lucy. Asa ca... pacat e de final, Lucy chiar il iubea pe Kouta... anyway, ce pot sa zic...
5.Tactics - demons make the rules... anyway, spre marea mea mirare, imi place anime-ul, and yeah, in decurs de vizionare. I mean, totdeauna mi-au placut chestiile cu exorcizare, asa ca... avand in vede situatia de fata ( la care nu stiu ce anime sa pun pe ultimul loc ) chiar mi-a placut.
In final, nu cred ca o sa fie vreodata " in my 5 top " un anime care sa nu contina fantasy/sci-fi... sau mai stiu eu ce21 never ^^
" I see humans but no humanity "

#49
(21-02-2009, 03:29 PM)brok3n. A scris: 3. Lovely Complex
si ar mai fi dar raman in tipar Smile
wow credeam ca sunt singura care ar pune L.C in top 5 anime 13

1 Lovely complex - grafica superba.personaje bine conturate.Coloana sonora destu lde draguta,iar povestea este foarte interesanta
2 Bleach - la fel ca si sus exceptand faptul ca Bleach are o coloana sonora absolut superba
3 Naruto - aceleasi motive... blah blah blah
4 Toradora! - un anime destul de dragut,cel mai mult mi-au placut takasu si kushieda.
5 True Tears - prima drama pe care am vazut-o dar care a avut un final destul de ,, happy ''

a

#50
Hai si eu...

1. One Piece - big op fan! 4
2. Tengen Toppa Gurren Lagann - cam pe acelasi plan cu primu anime...
3. Bleach - nare rost sa mai zic ceva
4. Seriile dragon ball + filmele - la fel ca la Bleach
5. Basilisk - si acest anime mi-a placut la nebunie 21

Cam asta ar fi topul meu!
[center]Anime Group | My Anime List

[Imagine: bleach.jpg][/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)