Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 5 anime

#51
Uite si un top de al meu..
1.Bokura Ga Ita . Un anime cu totul ciudat dar atat de special pentru mine . Ca gen este romantic , si pot sa spun ca intre genurile drama si romantic ma incadrez ca preferinte. O poveste minunata cu un sfarsit nu tocmai banal , si care nu poate fi considerat chiar sfarsit. Mi-au placut mult personajele , muzica , totul .
2.Kimi Ga Nozomu Eien . O alta drama in dragoste . Povestea este una asemanatoare unei telenovele si de aceea nu intrebati de ce mi-a placut ,eu urasc serialele astea lingusitoare.La acest anime mi-a placut in special caracterul puternic al personajelor si poate de aceea este si in top.
3.Death Note . Extraordinara idee , minunate personaje , un anime care merita.
4.Elfen Lied . L-am vazut acum mult timp in urma si a ramas in topul meu chiar si acum . Actiunea dintre personaje , acele lupte , confruntari au fost cele mai spectaculoase parti din anime care s-au imbinat foarte bine cu acele mici faze ecchi.
5.Naruto .Toata lumea a vazut acest anime si se cam stie de ce ar fi in topul unui fan , aici aflandu-se si personajul meu preferat ( vorbind la general ) , Gaara.

#52
De obicei imi schimb preferintele mai mereu la top 5 anime...
1. Kuroshitsuji - Ce pot sa spun...e un anime bun. Mult mai bun de cat ma asteptam. Mai am cateva episoade si il termin o.o
2. Bleach - Imi plac personajele, actiunea, grafica...Totul. Desi uneori cam lungesc unele lucruri >_>
3. Death Note/Hellsing
4. Naruto/Naruto Shippuden - Un motiv pentru care a ajuns de pe 2 pe 4 ar fi ca incepe sa devin putin plictisitor...
5. Lovely Complex/Fruits Basket - Still on top.

[Imagine: L22_1057.gif]

Looking at the endless waving sea
The echoing thought does not come true.
If we meet, i wonder if this darkness will clear up
Continuing to sing the desire for the far land.


#53
Poi sa vedem topul meu:
Pe locul 5 se plaseaza "Reservoir Chronicle: Tsubasa" , pe care din pacate nu l-am putut urmari pana la sfarsit.
Si astfel, pe locul 4 isi face loc "Tokyo Mew Mew" , scazand cu cateva puncte in ochii mei din cauza unor evenimente... mai personale... sa zicem.
Acum incepe top 3, cu locul 3 ocupat de... "Card Captor Sakura" , anime-ul copilariei mele.
Acestea fiind spuse, ne indreptam spre locul 2 ocupat de favoritul meu de-o dinioara, magicul "Kaleido Star"

Si #1-ul topului meu este inegalabilul yaoi (hai ca stiti sigur).... magnificul si minunatul, care ma lasa fara cuvinte which is.... "GRAVITATION".

Anyway, aici a fost Mira la laptop si ne vedem la urmatoare modificare de top. Bye!

#54
Uhm....mi'e destul de greu sa aleg un top 5 mai ales ca tre' sa culeg ce e mai bun..si trebuie sa recunosc ca personaje tari au fost cam prin toate anime'urile pe care le'am vazut xD
Anyway...sa vedem >.>...
Un prim loc cred ca il ocupa un personaj arhicunoscut, Light Yagami din Death note...sau uenori L...oscilez de 2 ani inte cei doi. But cred ca raman la Kira de data asta xD...uhm...why?...e un personaj complex, e evil first si e interesanta evolutia lui pe tot parcursul anime'ului.
Locul 2...uhm...Satou Sei din Marai-sama ga miteru...da, da, da , intr'adevar poate ca pe ici colo ati mai vazut astfel de personaje insa m'a impresionat mult optimismul ei si firea sa nebunatica desi in spate ascundea un oarecare trecut si niste sentimente ce nu se pot uita asa usor. De asemenea, cred foarte mult ca si anime'ul in sine, cel putin in ochii mei, a adus'o la un anumit nivel.
Locul 3 *devine din ce in ce mai dificil xD* Ecliar din Kiddy Grade...^^...ii ador fizicul, personalitatea si stilul ei lejer are peste 300 de ani xD
Locul 4...George din Paradise kiss. Mi'a palcut din prima clipa in care l'am vazut...e realist, talentat, direct si relax in acelasi timp. Genul de persoana care poti discuta orice si oricand!
Ah...si..ultimul, May Wong din Kaleido star. Nu stiu de ce, dar mereu am avut o atractie pentru personajele ce vor sa calce in picioare =]]
E luptatoare, cam oarba la inceput *desi parca imi plscea mai mult atunci >>* si destul de sadica. Probabil ca mi'a placut deoarece nici nu prea mi'a atras atentia Sora, la un moment dat imi devenise chiar antipatica.

#55
1.Kuroshitsuji- abia am terminat de vazut ultimul ep si a si ajuns in fruntea topului meu.Este absolut superb, desi dupa ce am vazut primul episod nu ma asteptam sa fie asa bun.Iar finalul..este..minunat :X :X
2. Darker than Black - nu-mi vine sa cred ca il pun pe locul doi.A fost detronat deocamdata, insa tot in top ramane
3. Death Note (bineinteles) - si acest anime este exceptional.Cei care l-au vazut, stiu.
4.Hellsing - oo da, vampiri 4 Vampiri cu colti lungi si ascutiti..ce-ti poti dori mai mult?
5.Vampire Knight - dragut, cam romantic, dar totusi dragut
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#56
poi...sa ma gandesc...la mine s-ar putea faca si top 100 si n-o sa fie destul...:
1.hellsing-odor acest anime,cred ca l-am vazut de 100 de ori
2.spiral-este unul dintre cele mai reusite anime-uri pe care le-am vazut
3.gravitation-este un anime plin de fantezie
4.hell girl-o poveste unica
si desigur:
5...blood+-un anime care m-a impresionat foarte mult

#57
Top-ul meu :

1.Elfen Lied ~ mereu va fi pe locul unu 10
2.Vampire Knight ~ un adevarat anime ^^ cel putin mie imi place
3.YYH ~ a fost super si asta desi e vechi si grafica si culorile nu au fost cine stie ce >.>
4.Death Note ~ aww ce cuul o fost si animeul asta ^^
5.Hell Girl ~ inca un anime superb :X
Ah si as mai avea sa pun 24 dar e top 5 65

#58
Pai vin si eu ^^

1.Code Geass - E foarte dragutz :X
2.Bleach - e un anime fascinant :X im place Kyo e mic de statura dar destept !
3.Naruto - Un anime la care nu te plictisesti cand il vizionezi
4.Mew Mew Power - 5 fete super dragutze si puternice
5.Yu yu hakusho - un anime de aventura :X

#59
1.Death Note - Ador acest anime si mi se pare foarte interesant. M-a fascinat povestea si caracterul personajelor, in special al lui Light, preferatul meu.
2.Naruto-Nu mai este primul deoarece nu prea ma mai uit la anime. Desi inca imi place foarte mult prefer sa citesc manga.Este si va ramane unul dintre animeurile mele preferate.
3.Nana, Paradisse kiss-M-au fascinat acete doua povesti desi diferit fiecare dintre ele oferind o lectie de viata. Doua animeuri inspirate din realitate cu poveste profunda si emotionanta.
4.Blood+- Interesanta poveste si mai ales imi place faptul ca fiecare personaj are si partea lui intunecata.Acest lucru da un plus de realism animeului.
5.Hell girl, Full metal penik
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#60
1.Gost Storie - imi place ca te tzine in actziune si are unele episoade zooper raw
2.Naruto - ador personajele din acest anim si are si actiune lunga si imi place ca este un anim de lunga "intindere"
3.Bleach - are ceva mai aparte nu te plictisesti cand il vezi si poveste este dragutza
4.Hell Girl - imi place tipa si situatziile cu care se confrunta
5.Death Note - este un anime reusit daca nu era asa de bun nu se mai facea fil dupa el sau anime dupa fil nuj sigur:-S




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)