Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 5 anime

#21
Well...;|
1)Inuyasha (este un anime foarte dragut si inca imi place mult)
2)La Corda d'Oro(mi-a captivat atentia,e super in totalitate si mi se pare ceva mai diferit fata de celelalte)
3)Fushigi Yuugi(nush 39 e destul de complex,iubesc personajele,interesant)
4)Pretear(chiar dak e atat de scurt ,totusi e destul de bun )
5)Lovely Complex (mi s-a parut mega ,hiper comic ...nush are de toate )

#22
paaaaiii....sa zic si yo...desi nu stiu pe care sal pun primul si pe care ultimul...
ma rog sa incercam sa clasificam ceva pe aici...


1. Junjo Romantica -> oooo daaaa frumos yaoi ... abia astept urmatoarele 12 episoade.
2. vechiul si originalul si foarte cunoscutul Gravitation -> mor dupa el ... cred ca lam vazut de cateva ori pana acum ... heh ... RYU is MINE!!!! :yes:
3. Death Note -> o poveste destul de interesanta...yo tin cu Light! 80% are dreptateeeee!
4. Myself Yourself -> daaa ... foarte bun anime-ul ... abia acum o ora lam terminat de vazut si e foarte fascinant (il recomand!)
5. Melancholy of Suzumiya Haruhi -> misto rau XD
6. Papa to Kiss in the Dark -> ultra super yaoi XD ... luv it! ieri lam vazut ... merita sal vedeti si voi ... mai ales daca sunteti fani ai genului yaoi 4
7. ooo daa.... miam amintit ... Naruto -> da si acesta e un anime destul de bun ... nu lam terminat am ramas la ep 134 ... incepuse sa ma enerveze cu "vai Sasuke nu pleca...dak pleci iti rup capu'" ... "o da vai Naruto ... e mult prea tarziu" ... te rog ... devenise stresant pt mine.
8. ooo da ... Princess Princess -> nu am apucat sal vad inca ... abia lam descarcat acum 2 zile ... si nu prea am avut chef sa ma uit ... dar mam uitat prin el si pare misto.
9. Fruits Basket -> frumusik povestioara ; luy Kyo ;3
10. Honey and CLover -> e chiar funny sa te uiti la el ... uneori chiar e sad.
Am o lista mult mai lunga ... dar atat k dupa aia devine mult prea stresant pt voi.
:bye:
For every minute you are angry you lose sixty seconds of happiness.
[Imagine: Neintitulat-7.jpg]
GFX made by meh! ^
[align=right]deviantArt || FaceBook || Twitter

#23
Hmm sa vedem o.O'''

1. Death Note ~ cel mai bun si mai original ever cel putin pentru mine. Povestea si personajele sunt grozave si grafica e chiar foarte buna.

2. Ef ~ a tale of memories ~ anime-ul asta e chiar foarte bine facut, si povestea e atat de adanca incat te face sa vrei sa intervi sa faci si tu parte la actiune... sa schimbi ceva in el z.z

3. Vampire Knight ~ ador tot ce e cu vampir, iar grafica la acest anime e buna, povestea imi place foarte mult, se imbina foarte bine mai multe genuri, de la romance pana la drama sau fantasy.

4. Kaleido Star ~ well as putea zice ca anime-ul asta mi-a schimbat viata, stiu suna cam stupid o.O' oricum e destul de adevarata povestea si cat se poate de apropiata de realitate u.u'

5. Deus Machina Demonbane ~ poveste interesanta, desi nu sunt chiar adepta acestui gen de anime, Demonbane mi-a placut foarte mult desi a fost cam scurt si nu am prea inteles sfarsitul u.u' a trebuit sa-l mai vad o data xDE

Well cam asta ar fi cred O_O'

#24
Lets see ...

1. Devil May Cry - desii nu se reidica la calitatea jocurilor cu acelasi nume , mi-a placut mult ^^ ... mai ales pentru Dante si Lady m-am uitat xD

2. Death Note - foarte psihologic si plin de suspans , m-a tinut lipit de monitor de la primul pana la ultimul episod ^^

3. Higurashi no Naku Koro ni - conceptul de killer lolis va spune ceva ? ^^""" ... well , un anime sangeros si destul de greu de inteles , eu a trebuit sa il vad de 2x ca sa inteleg pe deplin totul 10 dar merita , in special pentru poveste xD

4. Green Green TV - am ras cu lacrimi la anime-ul acesta ... desii nu excela la categoria grafica , punctul sau forte a fost povestea si amuzamentul ... pentru cunoscatori => Baka Trio FTW 24

5. Elfen Lied - grafica excelenta , povestea la fel , dar sfarsitul cam odd ... desii lasa loc de interpretare proprie se mai putea lucra la continuare cu cel putin inca 13 episoade ^^" noroc cu manga 4

So , this is my top 5 ^^
[center]~ ひぐらしのなく頃に ~

[Imagine: HigurashiSig2.jpg]

Make me mad and you will suffer the wrath of KILLER lolis !
[/center]

#25
1)Vampire knight[b]Drama, Romance, Supernatural--arte o poveste foarte interesnta(damn vampiri >:] ) care mai tarziu va fi foarte incurcata..Personajele sunt bine gandite,la fel si actiuniil lor.Contine genurile care imi place.Fiind un anime aparut in 2008 grafica este forte buna.Are 26 episoade iar a doua serie va avea 13
2)DN angelComedy, Fantasy, Kaitō, Romance---un anime reusit cu un storylineimpresionant.Povestea de gragoste dintre dark si bunica lui Risa Harada este foarte frumoasa.Mi-a placut faptul ca Daisuke Niwa se transforma in dark (avand alta personalitate )si invers.26 episoade

3)Blood+Adventure, Supernatural-damn animeukl asta mi-a placut mult.Poveste ,scenele de lupta,shestia cu sangele divei si al sayei,personajele si atmosfera generala.50 episoade

4)Elfen liedDrama, Horror, Psychological--un anime trist,nu prea are sfarsit,dar totusi mi-a ramas in minte.Mi-a placut ca are cateva scenute de HoRror si armele folosit,,vectori",foarte original >:] 13 ep

5)Nana Drama, Romance, Music--imi place faptul ca povestea este desprinsa din realitate.Ador fapptul ca povestea animeurlui implica si muzica.
[Imagine: c2a0c0530aa349b5ea812cc0f25d1c261282427224_full.png]
Tnx nibbles:X
[Imagine: ss-sig.png]
[Imagine: ss34ef-sig.png]
In the deep darkness the only light is you.
I am lost in my dark memories and in my foolish illusions.
In my dark world full of suffering and tears you are my way to happiness.

#26
well...

elfen lied
Undeva, intr-un laborator strict secret, se faceau experimente secrete pe o specie aparte de oameni, considerati *blestemati*. Se nasteau cu coarne, si mai tarziu capatau o abilitate ce le permitea sa "extinda" brate din ei pe o distanta limitata, dar foarte puternice.

De obicei, se transformau in bestii ce ucid tot in cale, deoarece principala functie pe care o atribuiau bratelor extra era de taia/ smulge/etc parti ale corpurilor animalelor vii.

Si cu acele brate se puteau apara si de gloante... Aceasta specie se numea diclonius, iar cel mai puternic specimen din laborator (si cel mai violent) era o fata pe nume Lucy, care statea inchisa in permanenta, din cauza obiceiului ei de a felia tot ce misca.

Ei credeau ca i-au sigilat puterea, dar, de-a lungul anilor, isi dezvolta mai bine abilitatile si reuseste la un moment dat sa scape, ucigand totul in cale.

Karin
Karin este un vampir neobisnuit, prin faptul ca in loc sa suga sange, ea il "doneaza" celor pe care ii musca, si se poate plimba pe afara chiar si pe timp de ziua, neavand traditionalele slabiciuni ale celorlalti vampiri.

Devil May Cry -
interesant anime,personaje faine si frumos conturate,bine desenate,grafica buna si toate cele

Claymore -
povestea e extrem de interesanta,personajele extrem de reale ca si caracter,cu puteri incredibile si ambitie fara limite

Inuyasha -...
Definetely e o serie care merita, iar povestea e destul de elaborata, si pe masura ce avansezi, se complica. Fiecare personaj are propriile motive si poveste pentru care vrea sa-l ucida pe Naraku, iar intamplarile hazlii se combina perfect cu situatiile tensionate.

#27
Super ideea da cam greu o sa ma hiotarasc deoarece au fost multe anime-uri ce mi-au placut
1)Gravitation & Death Note-absolut imposbil sa ma hotarasc care imi place mai mult.Chiar daca nu au nimic in comun(decat in fic-ul meu unde si Death Note devine yaoi)amandoua imi plac enorm.Si la ambele am fost un pic dezamagita de final,deoarece ma asteptam la ceva mai bun si mai interesant atat la Death Note(nu-mi place ca moare Light)cat si la Gravitation(as fi vrut sa se termine un pic altfel)si la ambele era binevenite inca cateva capitole.In rest nu am ninic de obiectat grafica este buna,coloana sonora la fel si personajele sunt super(la ambele)

2)Spiral-un anime frumos si interesant.imi plac mult personajele(mai ales Eyes),imi place mult cum gandeste Ayumu..Grafica e buna si ideea anime-ului interesanta.E un anime frumos si merita urmarit.

3)Inuyasha&Slayers-doua anime-uri care imi plac la fel de mult(poate si din cauza ca le-am vazut pe ambele in acelasi timp un episod Slayere,unul Inuyasha).Grafica si coloana sonora sunt bune,iar personajele frumoase si interesante.

4)YuYu Hakusho-un anime frumos,interesant si plin de lupte cu adevarat spectaculoase.Personajele sunt frumoase(mai ales Kurama8)interesante,cu caractere diferite si bine definite.Un anime pe care il recomand tuturor.Super frumos....

5)Hell Girl-si acest anime mi-a placut.Povestea e foarte frumoasa si interesanta.Fiecare episod era diferit(cu exceptia replicii lui Ai Enma ”Acest blestem de va duce in iad”)avand o poeste interesanta care se termina prin razbunarea celor ce suferisera.Cel mai mult mi-au placut ultimele episoade in care era povestea de viata a lui Ai Enma.

#28
Well... acesta este topul meu.

1. One Piece... desi nu l-am vazut tot, ca anime-ul asta nu este niciunul, nici Bleach, Naruto, DN... nimic, actiune, comedie... tot ce vrei, chiar daca grafica nu e cine stie ce, povestea si actiunea te cuceresc.
2. Bleach... era pe primul lor insa de cand cu One Piece, a trecut pe 2 si posibil sa scada... totusi, e unul din anime-urile mele de suflet din moment ce i-am creat si site.
3. Dragoball... mai este nevoie de prezentare?
4. Naruto/Shippuuden... un alt anime, care inainte era pe primele locuri in topul meu, eram obsedat dar... pana am gasit si alte anime-uri mai bune 4 fillere, amanari, lalaituri 21
5. Elfen Lied... anime-ul l-am vazut de mult, dar nu stiu ce era cu mine ca in general nu urmaresc anime-uri de genul. Well... povestea si mai ales finalul sunt inedite, cand s-a terminat cu acel ceas care a inceput sa functioneze din nou au dat fiorii in mine, desi, m-a cam lasat in ceata si am hotarat sa ma dau pe manga.

106 cam atat, daca vor interveni schimbari, va voi anunta 10
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#29
Pai in cazul meu ar fii cam asa[sper ca no sa fac spam 4 ]
1 naruto-grafica buna,sunetul e foarte bun,imi place foarte mult
2 chibi vampire-primul anime care mia placut,comedie,drama,romantica,
3 shugo chara-primul anime gen fantazy,sf
4 fmf/fumoffu-comic...
5 kaleido star-funny,super and cool
deci cam asta e 4 x(

#30
1.Nu pot sa ma hotarasc...Mi-a placut si Yu-gi-oh si Sailor Moon la fel de mult, asa ca pentru mine aceste anime-uri sunt pe primul loc.
2.Sakura, card captor-un anime magic
3.Full Metal Alchemist-este un anime super si merita vazut
4.Tokyo Mew Mew-un anime destul de dragut, insa pacat ca unele idei sunt luate din alte anime-uri
5.Kaleido Star- te face sa visezi ca zbori4
6.Pokemon-al 2-lea anime pe care l-am vazut(destul de tare)
7.Air Tv- am inceput sa-l urmaresc de curand, dar imi place
8.Beyblade-interesant
9.Love Hina-amuzant
10.Digimon Teamers-mi-a placut echipa facuta de Renamon si Rika[post unit][Imagine: chibi_1310.gif]
, chibi-ul lui I_just_love_Yu-gi-oh
[Imagine: logo.gif]

When all looks lost
And there's no escape
...I turn to my dreams!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)