Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Nephilims

#31
Hima Le'revisas

Hmm,am iesit din dus cu prosopul pe mine si cu capul de dupa usa spunandu-i fetei "Nici sa nu te gandesti!".Am inchis usa usor cu ochii pe ia si mi-am continuat dusul.Am iesit peste 10 minute.Ea era tot in camera.Mi se parea o fata cam rece,dar nici eu nu ma dadeam mai prejos. "Pai uite..esti deacord sa iesim putin prin curte.E frumos afara si ...deci? " o intreb eu in timp ce imi trangeam lucrurile de pe jos.

ooc: Cannon sau cine doreste ^_^
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#32
Heidi Sophie Müller
“Bine, dar doar de data asta ies cu tine pentru ca nu am ce face !” initial nu am vrut sa ies, puteam si singura. Nu aveam nevoie de insotitori dar am zis “Haii ! Fie. “ nu voiam sa ma creada o nesimtita. I-am spus sa ma astepte sa ma schimb si mergem.
ooc: cine vrea ^^

#33
Hima Le'revisas

I-am spus un bine scurt si am anuntat-o c-o astept pe hol langa usa camerei.Multi colegi se duceau afara,merita vremea.Oare eu cand ma gandesc ca am sa ies cu pustoaica asta...intr-un fel imi convenea...parea de treaba.Insa,nu prea era vorbareata asa cum eram eu.Peste 5 minute ea iese si cred ca imi zice ca este gata.Ma uit la ea pe sub ochi si ii zic "Bine,sa mergem." cu indiferenta luand-o inainte.

ooc: cine doreste.
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#34
Gabriel Davis
Stateam asezat langa un copac batran. Atat de batran, incat abia daca mai avea cateva frunze. Ce patetic... Tot ce se naste in aceasta lume, trebuie sa se transforme in praf si pulbere. Ce se alege de o viata? Ce se alege de un om? Ma simt norocos ca sunt o corcitura nenorocita. Ma bucur ca nu trebuie sa suport viata scarboasa de om.
Priveam in jurul meu, spre ceilalti si ma gandeam la faptul ca toti cei de acolo erau ca mine. Nu eram singurul, dar tot nu puteam sa ii sufar, pentru ca fiecare dintre ei dorea sa domine. Nimeni nu va reusii sa ma domine pe mine. Niciodata!

occ: cine vrea.

#35
Heidi Sophie Müller
Eram imbracata intr-o rochie neagra, lunga, putin mai jos de genunchi iar in picioare aveam niste bocanci negri. DA..acesta era stilul meu. Unii ma considera o ciudata eu zica ca sunt doar…Diferita ! Pana si Hima s-a uitat ciudat la mine si a luat-o inainte. E na, ma ranit ‘ ahh. Ea era imbracata foarte colorat. Doamne suntem asa de diferite ! O luam dupa ea pentru ca se parea ca stie cat de cat locurile si cum sta treaba prin institut.
ooc.:Cine doreste ^^

#36
Gabriel Davis
Cata lume... Toti seamana intre ei. Chiar nicio diferenta? Dar totusi... Zaresc pe cineva. O fata cu parul lung si bucle albe. O fata tanara cu bucle albe? Ceva iesit din comun. Imi place... Dar oare de ce imi place? Ma atrage ceva la ea. E inconjurata de o aura mistica, o bariera ce ma impiedica sa o judec. Dar ce sa fac? Toate femeile din viata mea au fost niste... panarame. Toate au vrut un singur lucru: bani si infatisarea mea? In fine. Fata aceasta este ca o ispita. Chiar nu stiu ce sa fac.
Am inceput sa ma indrept cu pasi rapizi spre ea. Am vrut sa o ating, dar nu am putut. Dar totusi...

- Scuza-ma, pot sa te privesc? Am intrebat-o, prinzandu-i cu putere mana si privind-o in ochii luminosi.

occ: Cannon

#37
Heidi Sophie Müller
“Hei, ma sperii. Sa ma privesti, ce sunt , o piesa de muzeu ? Esti ciudat."Numele meu este Heidi " Ii zambesc si imi trag mana din stransoarea lui.”Cum te numesti ?” il intreb si ma opresc din zambit. Nu stiu ce e cu mine de sunt asa draguta ...
ooc: Cata sau cine vrea ^^

#38
Gabriel Davis
"Mi-a vorbit prea frumos", gandeam eu privind-o in continuare. Habar nu aveam ce sa fac. Sa ii raspund? Sa nu ii raspund? Am zis totusi sa nu par nesimtit si sa ma prezint, daca ea a avut bunul simt sa isi spuna numele fara a fi intrebata.
- Ma numesc Gabriel Davis, i-am spus zambind usor.

occ: Cannon sau cine vrea.

#39
Heidi Sophie Müller
Si ramasesem asa privindu-ne in ochi. O Doamne, ce fac ? “ Pai bine atunci.. imi pare bine de cunostiinta.” Ii spun indiferenta sau cel putin icerc sa fiu. CE naiba ! Nu sunt aici pentru asta . CAut cu ochii un loc retras unde sa pot sta linistita. Privirea mi se atinteste asupra unei bancute din lemn, maro care este pozitionata in fata unei fantani. Este perfect! Ii spun lui Davis ca plec si ca mai vorbim si imi parea rau ca il las asa. Parea de treaba dar nu pot permite sa se intample asta… nu acum .

ooc.:Cata sau cine vrea.

#40
Hima Le'revisas

Am plecat putin de langa Heidi,si m-am indreptat spre o banca.Era una dintre cele mai frumoase zile pe care o vazusem si nu aveam degand sa mi-o pierd stand acolo si ascultandu-l pe tontul acela cum o ..idolatrizeaza pe Heidi.Erau foarte multi in curte,altii se antrenau,unii se jucau si ascultau muzica.Se auzeau tot felul de sunete de peste tot...dar ce pot sa zic,incercam sa ma relaxez.

Cameron Holmes

Ce zi ciudata era afara.Puteam sa spun ca imi place,dar deja exageram.Da,era foarte frumos si cu acest gand m-am hotarat sa ies din camera mea ridicandu-ma de la pianul aflat in fata ferestrei cea mare.Nu era aproape nimeni in scoala.Am ajuns la iesire,m-am sprijinit de stalpul ce sustinea acoperisul de piatra si priveam serios restul curtii.

ooc: cine doreste ^^
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  The Nephilims (personaje) Kenky. 7 5.689 23-04-2011, 07:06 PM
Ultimul răspuns: Pixxie.'


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)