Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Nephilims

#11
Cameron Holmes

Ma plimbam pe coridorul scolii,neavand chef sa intru la ore si asa mai departe.Uram ora care venea,nu stiam exact de materie aveam dar oricum o uram.Cand ma gandesc ca trebuie sa dau cu ochi de colegele mele aiurite deja picioarele mele ajungeam la juma' de metru pe jos.In timp ce ma indreptat spre clasa vad o umbra pe jos in spatele meu si ma intorc foarte usor pentru a vedea cine este.

ooc: cine doreste ^^
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#12
Ermina Sallieri:

Mă apropiam de clasă, cu paşi mărunţi când am văzut că în faţa mea s-a oprit un băiat. A întors capul, probabil crezând că e altcineva. L-am privit, dar având în vedere că nu îl cunoşteam –nici nu aş fi putut să cunosc pe cineva din academie, cu excepţia enervantului meu de verişor-, mi-am continuat drumul spre clasă şi am intrat, fără să-l bag în seamă. Doamne, dă să nu fiu în aceaşi clasă cu Alvise...

Occ: HimiÅŸoara sau cine vrea.

#13
Hima Le'revisas

In 5 minute eram in clasa.M-am asezat pe scaun,privindu-i pe ceilalti cum discutau chestii,radeau si urlau ca mama naibii.Ce pot sa zic,mai erau si copii intr-o ureche.Ma uitam si in clasa intrase o fata,vroiam sa ma duc sa fac cunostinta cu ea,dar parea genul de persoana care iti dadea cu ceva in cap daca ii ziceai "Buna!".Dar totusi....

Cameron Holmes

Ei bine,asta a fost pe neasteptate.Vroiam sa ii zic un mic "Buna! Esti noua pt ca nu te-am mai vazut pe aici?" dar erau prea multe cuvinte pentru mine.Continuam sa ma misc iar in drum spre clasa.Am intrat si m-am asezat jos in liniste.

ooc: Kenky. sau cine pofteste :]]]
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#14
Alvise Sallieri:

Am intrat în clasă zâmbind şi ronţăind ciocolata pe care tocmai o începusem. Mă opresc în pragul uşii şi arunc o privire în clasă. Ce noroc! Ermi e în aceaşi clasă.
-Sautare lume! ţip eu, vesel şi le fac celor din clasă cu mâna.
Apoi mă uit iarăşi la Ermina…Nu s-a schimbat deloc de când am văzut-o ultima oară. Mereu poartă rochiile alea lungi, care mie unul îmi dau fiori… Eh… Mă apropii de banca ei şi o salut familiar, dar pare că se gândeşte la cu totul altceva.
Dau din umeri şi îi ciufulesc uşor părul, după care mă aşez în bacă cu colega mea, o fată pe nume Hima. O salut scurt şi îi zâmbesc cald.

Ermina Sallieri:

Mă aşez în ultima bancă şi încep să meditez, fără să-l bag în seamă pe Alvise care părea măscăriciul clasei… Oftez când îmi ciufuleşte părul. Mereu face aşa, susţinând că în acest mod îşi manifestă dragostea de verişor mai mare. Accentuând întotdeauna ''mai mare''… Mă întind uşor, fiindcă amorţisem şi pun capul pe bancă, în aşteptarea profesorului.

Ooc: nu contează

#15
Heidi Sophie Müller
Sunt atat de obosita ! Ochii mei vad numai patul acum. Urc scarile uriase ale institutului incercand sa ridic si bagajul, care zici ca are pietre in el. Ma indrept spre noua mea camera. Pff ! Nu vreauuu ! Ma opresc in fata unei usi din lemn, maro dupa ce merg dealungul unui hol imens. Deschid indiferenta usa si vad niste haine imprastiate peste tot. E clar , o sa am o colega de camera “iupiiii”. E atat de linste. Toata lumea e la ore. Eu tocmai am ajuns dupa un drum obositor din Berlin pana aici si ce e bine este ca am scutire pentru astazi. Pot sa dorm ! PE patul meu se aflau niste blugi pe care ii arunc pe patul colegei si ma trantesc in pat.

ooc:HimiÅŸoara. sau cine vrea

#16
Hima Le'revisas

Ma uitam putin uimita la el.Ii zambesc si eu si ii spun un "Buna!" dragut in timp ce imi dadeam parul pe dupa ureche.Ma uitam la el,parea foarte simpatic,dar ceva nu era in regula.Mi-am indreptat capul pe geam si am continuat sa privesc acolo ..undeva departe.

ooc: kenky.
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#17
Alvise Sallieri:

Profesorul a intrat în clasă, privindu-ne pe toţi cu atenţie, după care a făcut prezenţa. Am observat că Ermina ridicase capul de pe bancă, când o strigase profesorul şi când îi urase bun venit şi restul chestiilor care le fac profii la început. Apoi am observat-o lăsând iarăşi capul. Nu m-am putut abţine să nu chicotesc. Probabil că va dormi tot resul orei. Tipic ei.

Ermina Sallieri:

Ora a început, aşa că a trebuit să mă arăt cât de cât interesată de cuvintele profesorului, care habar n-am de ce era. Nici nu ştiam ce materie am... Am pus capul pe bancă iarăşi şi am închis ochii, gândindu-mă la casă. La ora asta stăteam în grădină la umbra vechiului cireş, citind sau cel mai probabil dormind. Ce bine era...

Ooc: Care doriţi.

#18
Hima Le'revisas

Observand ca profesorul intra in clasa,mi-am tras capul de al fereastra si eram atenta la el.Era cam plictiseala,nu aveam chef de ora dar ce era sa fac.Ok....profesorul ne-a rugat sa scoatem caietele si toate chestiile astea iar asta se rezuma la lene,bineinteles.Am deschis caietul si incercam sa scriu ce ne dicta.Stupita si eu tot intorceam capul spre Alvise,apoi iar in caiet si tot asa.Asta o sa-mi dea o migrena foarte mare la cap.

Cameron Holmes

La dracu,chiar cand intrase profesorul eu tocmai ma ridicasem de pe scaun sa ma duc la baie.Nu aveam chef de ora.Dar cand am auzit un "Cameron,nici sa nu te gandesti!" mi-am intors capul si am trcut in nou in banca,langa...si ghiciti langa cine?! Langa fata peste care am dat pe hol.Observand ca ea doarme sau...ceva de genul,nu am indraznit sa misc putin banca asa cum faceam cu ceilalti.Al lasat-o in lumea ei.

ooc: kenky sau cine doreste XD
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#19
Ermina Sallieri:

Am tot încercat să adorm, dar tot ce am reuşit a fost să aţipesc. Profesorul ăsta era al naibii de gălăgios. Domnul Michael, meditatorul meu din Veneţia era cu totul opusul enervantului ăsta. Era un om calm şi cel mai important, vorbea încet. Dar probabil aşa trebuie să fie un profesor când vorbeşte cu mai bine de treizeci de elevi... Am ridicat capul, privind în jur şi mi-am dat seama că s-a aşezat lângă mine un elev. Cel care era pe hol. Am înghiţit în sec, simţind privirea aspră a profesorului care mă aţintea şi am scos un caiet, prefăcându-mă că scriu.

Ooc: HimiÅŸoara.

#20
Cameron Holmes

Ma uitam la ea si la..smecheriile pe care le facea.O credeam pt ca dinastea am facut si eu al viata mea.Eu nu am scos nici un caiet cum aveam degand,nu-mi pasa daca imi zicea ceva cum obisnuia sa urle la mine.Mi-am intors putin capul spre fatuca aceasta si am schitat un mic zambet in coltul gurii,apoi mi-am indreptat capul inainte si na...

ooc: Kenky sau cine doreste ^^
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  The Nephilims (personaje) Kenky. 7 5.689 23-04-2011, 07:06 PM
Ultimul răspuns: Pixxie.'


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)